Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Święta, magia... zapach piernika i ten klimat...
Autor Wiadomość
Janio 
Express IT



Wiek: 35
Dołączył: 13 Sie 2005

UP 17 / UP 4


Skąd: www.ExpressIT.pl

Ostrzeżeń:
 1/4/6
  Wysłany: 2007-12-23, 20:08   Święta, magia... zapach piernika i ten klimat...

Nie wiem czy coś ze mną nie tak, czy czegoś mi brak, czy może rację mam, bo już jutro ten dzień jedyny w roku, choinka w domu ładna, przystrojona, matka gotuje potraw dwanaście, w domu aromat grzybowy, piernikiem przeplatany, gdzieniegdzie karpik się wtrąci, kartki świąteczne na kredensie, w telewizji co druga reklama to radosna rodzina przy wieczornej wieczerzy, kolędy radio gra, małe dziatki radosne po domu ganiają, tylko ja jakiś taki hmm... wczorajszy, niedzisiejszy, po prostu bez wyrazu radości z tej okazji.

Jeszcze kilka lat wstecz nie mogłem sie tego dnia doczekać, a ten rok upłynął jakoś bez niecierpliwości, dziś już w ogóle nie czuję tego klimatu, tej magii, co kiedyś. Dla mnie dzień jutrzejszy, to dzień jak co dzień, tylko trochę bardziej syty.

Pytam się, gdzie się podział ten duch świąt, czy tylko mi go braknie, czy naprawdę go nie ma? Taka mnie refleksja naszła, bo cały świat dookoła skupiony na jednym, a ja krążę sobie jak wolny atom, nic nie czując, niczym się nie przejmując. Czy tylko ja?
0 UP 0 DOWN
 
Garfield 
Life tastes great



Wiek: 30
Dołączyła: 18 Cze 2006

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-12-23, 23:30   

Hm..
U mnie w rodzinie co roku staramy się ten klimat wprowadzić. Każdy członek naszej rodziny, np. pisze list do Świętego Mikołaja, który potajemnie przechwytywany jest z parapetu, a następnie spełnione zostają (w miare możliwości) życzenia. Cały czas utrzymywana jest przyjemna tajemnica i poniekąd to ona sprawia, że z niecierpliwością czekam na poniedziałek. Huh, do V klasy podstawowej wierzyłam, że to naprawde Święty M. przynosi prezenty :shock:
Także.. Ja klimat czuję. :)
Może wystarczy odpowiednie nastawienie.. a czasem pomoc z zewnątrz :wink:
Świątecznie pozdrawiam.
0 UP 0 DOWN
 
Kathia 
Czubek i Patol ;)



Zaproszone osoby: 2
Wiek: 35
Dołączyła: 27 Lip 2007

UP 4 / UP 2


Skąd: z kątowni :P

Wysłany: 2007-12-23, 23:48   

Ja do niedawna też w ogóle nie czułam świątecznego klimatu. Przede wszystkim może dlatego, że nie było śniegu, a świąteczne gadżety stojące na sklepowych półkach zdążyły się już 'przejeść'.
W mojej rodzinie życie zawsze płynie w rodzinnej atmosferze. Ciągle mamy pełen dom gości, także na święta. Staramy się ten czas spędzać miło z bliskimi, którzy są dla nas ważni, z którymi utrzymujemy bliski kontakt. Gromadzimy się przy wigilijnym stole, by wspólnie przeżywać tę ważną w życiu każdej katolickiej rodziny uroczystość.
Od kilku dni w domu stoi piękna, pachnąca choinka, wiszą także inne świąteczne ozdoby. Skończyło się sprzątanie, zaczęło się przygotowywanie świątecznych potraw i wypieków. W tym także pomaga duża część rodziny, dzielimy między siebie obowiązki i staramy się sobie wzajemnie pomagać, by później mieć chociaż odrobinę czasu na osobiste refleksje nad nadchodzącymi świętami.
Niektórzy mogą nie czuć świątecznej atmosfery, bo wiele tradycji, które były niegdyś obowiązkowe, dziś zanika i stają się nieważne. Wielu ludzi święta odbiera jak okazję, aby lepiej zjeść i dłużej posiedzieć przed telewizorem. Nie wszyscy mogą odczuć głębię tych świąt, bo nie wszyscy dają sobie szansę stworzenia ich magii. Zamiast postarać się poczuć to, co w tym dni jest najważniejsze, to zajmują ich inne problemy, np. kolor bombek na choince. To jest takie płytkie, dlatego ja dziękuję moim rodzicom, że wpoili mi do głowy pewne wartości, którym staram się być wierna i dzięki nim cieszę się na te nadchodzące święta :)

Janio napisał/a:
Czy tylko ja?

Zapewne nie tylko, ale ja na pewno nie :)
0 UP 0 DOWN
 
Pan_Pasztet 



Wiek: 36
Dołączył: 10 Maj 2005

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg :)

Wysłany: 2007-12-24, 00:03   

a ja lubię święta lubię jak to Kathia, napisała
Kathia napisał/a:
spędzać miło z bliskimi, którzy są dla nas ważni, z którymi utrzymujemy bliski kontakt. Gromadzimy się przy wigilijnym stole, by wspólnie przeżywać tę ważną w życiu każdej katolickiej rodziny uroczystość.


inną sprawą jest ze nie lubie sięłamać opłatkiem bo przychodzą spostrzeżenia ze coraz mniej osób przy stole bądź miejsce starszych osób zajmują dzieci... zawsze wtedy brakuje słów chciałoby się tyle przekazać anie można powiedzieć zwykłego Wesołych świąt....
prawdziwa choinka daje wspaniały zapach, babcia krzątająca się z po kuchni lepiąca pierogi... mama pytająca się babci jak wyroczni czy dobrze robi ciasto.... Tato rozmawiający z dziadkiem w pokoju o tym jaka wigilia byla kiedys...
może dla Was Świeta to rodzaj kary ze trzeba jesc i pić ale dla mnie to jedne z piekniejszych dni w roku... Czerwone gitary miały piosenkę


Jest taki dzień, bardzo ciepły choć grudniowy,
Dzień zwykły dzień,, w którym gasną wszelkie spory
Jest taki dzień, którym radość wita wszystkich,
Dzień, który już każdy z nas zna od kołyski.

Ref.

Niebo ziemi, Niebu ziemia
Wszyscy wszystkim ślą życzenia.
Drzewa ptakom, ptaki drzewom,
Mgnienie wiatru płatkom śniegu


Jest taki dzień tylko jeden raz do roku,
Dzień zwykły dzień, który liczy się od zmroku.
Jest taki dzień gdy jesteśmy wszyscy razem,
Dzień, piękny dzień, dziś nam rok go składa w darze.



I tym Akcentem chciałbym życzyć wszystkim Zdrowych wesołych i Pogodnych świat :)
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: klimat, magia, piernika, swieta, ten, zapach


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 22
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu