Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Tango Argentyńskie na You Can Dance - pytania, prośby etc
Autor Wiadomość
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2008-02-24, 10:39   Tango Argentyńskie na You Can Dance - pytania, prośby etc

Witam!

Mam wielką prośbę do wszystkich osób oglądających TVN i program You Can Dance. Ja osobiście nawet nie mam ustawionego TVN na swoim odbiorniku, ale nagle okazało się, że co najmniej powinienem wiedzieć co nieco na temat programu You Can Dance i tematu tanga argentyńskiego poruszonego w tym programie.

Właśnie koresponduję sobie z jedną Polką, która kilka lat temu wyemigrowała do Buenos i która zdaje się wystapi w kwietniowej edycji tegoż programu wraz ze swoim partnerem.

Możecie kilka słów temacie tango i You Can Dance? Kto co jak? Jakie jest Wasze zdanie?

Zaznaczam, że specjalnie założyłem oddzielny temat, aby skupić się tutaj tylko na relacji tango-You Can Dance.

Pozdro


Dodane:

Ze strony TVN:

You can dance – po prostu tańcz!

emisja od 5 marca: środa g.21:30

Prowadzący: Kinga Rusin
Jury: Weronika Marczuk-Pazura, Agustin Egurrola, Michał Piróg

http://youcandance.onet.pl

Po sukcesie pierwszej edycji tanecznego show „You can dance – Po prostu tańcz!” czas na kolejne poszukiwania najciekawszego, najbardziej utalentowanego i charyzmatycznego tancerza w Polsce. Na castingi zgłosiły się tysiące chętnych! Dla zakwalifikowanych uczestników pierwsze treningi odbyły się w gorącym Buenos Aires. Zwycięzca drugiej edycji otrzyma trzymiesięczne stypendium w jednej
z najlepszych szkół tanecznych na świecie – Broadway Dance Center w Nowym Jorku.

Druga edycja programu przyniesie dużo więcej niespodzianek, niż poprzednia. Producenci programu przemierzyli Polskę wzdłuż i wszerz, aby spośród wielu tysięcy kandydatów wybrać trzydziestu sześciu szczęśliwców. Castingi, które odbyły się w Warszawie, Gdańsku, Krakowie i Bytomiu wyłoniły trzydziestu sześciu tancerzy. To właśnie oni wyjechali na szkolenia taneczne do argentyńskiej stolicy. Uczestnicy, pod okiem najlepszych choreografów, spędzili ponad tydzień w Buenos Aires. Przy dźwiękach szalonych, latynoskich rytmów, w gorącej atmosferze rywalizacji ćwiczyli nie tylko tango. Moden jazz, jive, locking, paso doble, crumping czy dance hall przestały być dla nich jedynie pustymi słowami. Swoim profesjonalizmem, pasją i wytrwałą pracą musieli przekonać do siebie jury, które wyłoniło finałową szesnastkę. Kto tym razem okaże się najlepszy?

O tym zadecydują widzowie, którzy już od marca będą śledzić taneczne zmagania młodych ludzi na antenie TVN. Poprawnie wykonane kroki taneczne już nie wystarczą. Uczestnicy muszą wykazać się charyzmą i silną osobowością sceniczną.

Tradycyjnie uczestników oceniać będą: Augustin Egurolla, Michał Piróg i Weronika Marczuk – Pazura. Show poprowadzi Kinga Rusin.
Ostatnio zmieniony przez Franco Zarrazzo 2008-02-24, 11:09, w całości zmieniany 2 razy  
0 UP 0 DOWN
 
K.B 


Wiek: 36
Dołączył: 03 Wrz 2007

UP 3 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-02-25, 09:45   

Witam Franco ! Oglądałem coś niecoś pierwszą edycje YCD. Ten program to czyste show, więc tanga - jako takiego nie było(tak mi się wydaje...). Owszem pamiętam parę, która tańczyła tango, ale z tego co powiedział członek jury, to było tango nuevo (ja tam się nie znam... :D ) <- dla mnie to jednak nie przypominało tego do czego odwołujesz w linkach -- ot, dużo podnoszeń, obrotów, figur, podskoków, kolorowe ubanka, szalejąca publika... :)
Chociaż teraz, jak kursy będą w Argentynie może będzie inaczej :)
Ostatnio zmieniony przez K.B 2008-02-25, 09:47, w całości zmieniany 2 razy  
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2008-03-01, 05:32   

Kinga Rusin zakochana w... tangu
(Super Express, Alka/29 lutego 2008 13:53)

Za: http://film.onet.pl/0,0,1702064,plotki.html



Kinga Rusin/ fot. TVN/ Cezary Piwowarski/ ZOOM

Kinga Rusin zakochała się w tangu. Prezenterka tanecznego show "You Can Dance" odnalazła swą miłość w Argentynie, gdzie pojechała z ekipą programu.

- Zaraziłam się miłością do tanga - przyznaje Rusin w rozmowie z "Super Expressem". - Złapałam bakcyla, uwielbiam te emocje, które mu towarzyszą - dodaje.

- Mojemu maestro pokazałam występ z "Tańca z gwiazdami", za który dostałam cztery dziesiątki - wspomina. - Maestro obejrzał go, po czym zapytał: "Czy jesteś w stanie o tym zapomnieć?". Tango argentino wykonuje się bowiem zupełnie inaczej niż tango turniejowe. Tańczy się je blisko siebie, niemal dotykając się policzkami - tłumaczy.

- Zdarzyło mi się zatańczyć z osiemdziesięciolatkiem i byłam pod wrażeniem jego umiejętności i sprawności. Bo tango to chyba jedyny taniec, w którym wiek tancerza nie ma najmniejszego znaczenia - przyznaje prezenterka.

"You Can Dance" powróci na antenę TVN w marcu.
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: argentynskie, can, dance, etc, na, prosby, pytania, tango, you


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 22
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu