Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Brzeg brudnym miastem !
Autor Wiadomość
Tomaszos 



Wiek: 36
Dołączył: 20 Wrz 2007

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg

  Wysłany: 2008-02-22, 01:42   Brzeg brudnym miastem !

Nie wiem czy i Wy drodzy forumowicze zauważyliście że przez ostatnie lata Nasze miasto jest ogólnie mówiąć zaśmiecone! Chodzi mi szczególnie o wyrzucane na ziemie papierki, butelki, plastiki i każde inne "dziadostwo" które ludzie rzucają za siebie zamiast wyrzucić do kosza lub trzymać w kieszeni. Ten syf jest widoczny zwłaszcza zimową porą, gdy na krzakach nie ma liści i ogólnie jest mało zieleni. W okresie letnim to wszystko się tak nie rzuca w oczy gdy w okół jest zielono.

W ubiegłym roku Miasto postawiło trochę nowych koszy na śmiec, ale może wciąż jest ich za mało ?! mimo to kożystajmy z nich Bo to przecież My tworzymy wiuzerunek Naszego miasta

wiem że jeszcze kiedyś w Brzegu byli pracownicy "zieleni miejskiej" i to oni dbali o czystość miasta. Tylko dlaczego ich teraz nie ma :?: Pewnie kolejne oczczędności w budżecie miasta

co wy o tym sądzicie :?: piszcie....
0 UP 0 DOWN
 
Bartek T. 
poszukiwacz



Wiek: 43
Dołączył: 23 Wrz 2006

UP 161 / UP 140


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-02-22, 01:53   

Tomaszos napisał/a:
Pewnie kolejne oczczędności w budżecie miasta


Chyba żartujesz! Nie ma już Zielenie Miejskiej, owszem. Jest za to Zakład Higieny Komunalnej. Miasto nie oszczędza na czystości - przynajmniej w teorii. Nowe kosze pojawiają się i pojawiać się będą jeszcze jakiś czas. Poza tym, są pewne... komplikacje. Bo np. jeśli chodzi o prywatne posesje to miasto nie może ich sprzątać ani stawiać tam koszy. Może natomiast (i powinno) ścigać właścicieli. I robi to. No, jako tako.
Innym problemem jest fakt, że w Brzegu poza drogami (w skład drogi wchodzi: jezdnia, chodnik, pas zieleni) miejskimi są jeszcze: powiatowe, krajowe, spółdzielcze i inne, przeważnie prywatne. Tu miasto takę nie może stawiać koszy.
O czystości w Brzegu pisano już nie raz na tym forum. Łatwo krzyknąć: jest brudno w mieście! Ale nie zawsze władze mogą szybko zareagować. Szybko tzn. w ciągu tygodni. A jak nie mogą to reagują z opóźnieniem. Czasami sporym, jak było to na czerwonych koszarach. No ale konstatując:

1. Jeśli gdzieś jest mówiąc wprost syf to polecam powiadomić Staż miejską, która ma w obowiązkach sankcjonować przestrzeganie przepisów porządkowych.
2. Proponuję zastanowić się przez chwilę: kto w mieście śmieci?? Skąd śmieci na chodnikach, skwerach, parkach? Burmistrz chodzi nocami i pstrzy? ;) Pewnie radni mu pomagają bo sam by Brzegu nie obleciał :)
0 UP 0 DOWN
 
KtOŚ 
<--(x_x)-<<



Wiek: 37
Dołączył: 10 Kwi 2006

UP 18 / UP 25


Skąd: a domyśl się :P

Wysłany: 2008-02-22, 01:57   

Bartek T., ja bym apelował o zwiększenie ilości koszy na ulicy wyszyńskiego :) ......bo na całej długości są 4 (jeden na rogu z wolności, drugi na rogu Piłsudkiego, jeden w krzakach niedaleko przystanku i jeden na słowiańskiej)...ale np między słowiańska a Żabką kosza nie uświadczysz ;) ...a tam by sie z 2 przydały (jeden np koło słupa)...nawet taki wolno-stojący ;)
0 UP 0 DOWN
 
Bartek T. 
poszukiwacz



Wiek: 43
Dołączył: 23 Wrz 2006

UP 161 / UP 140


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-02-22, 02:03   

Spokojnie, sukcesywnie będzie się zwiększała liczba koszy. Dla przykładu podam ul Słowackiego (oczywiście całkowicie przypadkowy przykład :P ): tam zawsze był jeden kosz - na przystanku. Teraz postawili bodaj trzy nowe, ale wymienili przystanek i kosza już tam nie ma. Więc Wyszyńskiego i tak lepiej stoi.
Na 90% ulic przydało by się więcej. Sukcesem, póki co, jest fakt, że w ścisłym centrum koszy jest mnogo.

KtOŚ napisał/a:
nawet taki wolno-stojący ;)


:shock: a jakie to są nie-wolno stojące :?:
0 UP 0 DOWN
 
KtOŚ 
<--(x_x)-<<



Wiek: 37
Dołączył: 10 Kwi 2006

UP 18 / UP 25


Skąd: a domyśl się :P

Wysłany: 2008-02-22, 02:05   

Bartek T. napisał/a:
:shock: a jakie to są nie-wolno stojące


to są takie, których nie można podnieść i przenieść, czyli takie jak sie ostatnio w mieście instaluje z "betonową nogą" :P ....a mi chodzi nawet czasowo o taki stary "kwadraciak" zielony :) ......co go potem mogą służby zabrać szybko, jak stanął te właściwe ;)
0 UP 0 DOWN
 
Bartek T. 
poszukiwacz



Wiek: 43
Dołączył: 23 Wrz 2006

UP 161 / UP 140


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-02-22, 02:09   

Ahaaaa! Bo wiesz, te
KtOŚ napisał/a:
z "betonową nogą"
to na dobrą sprawę też są wolno stojące. Problem jaki jest z
Cytat:
stary "kwadraciak" zielony
to taki, że łatwo ląduję w przedziwnym miejscu, zwłaszcza w nocy z piątku na sobotę lub soboty na niedzielę. Najczęściej to dziwne zjawisko występuje na szlakach z i do dyskotek brzeskich ;)

KtOŚ napisał/a:
co go potem mogą służby zabrać szybko, jak stanął te właściwe


Zakręciłeś to zdanie, ale po co mają go zabierać? Te służby. Właściwe.
0 UP 0 DOWN
 
Tomaszos 



Wiek: 36
Dołączył: 20 Wrz 2007

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-02-22, 02:12   

dlatego dobrzeby było gdyby każdy mieszkaniec który postanowi coś wyrzucić na chodnik czy trawnik zastanowił się nad tym i tego nie zrobił

oczywiście bardzo dobrze ze tych koszy na śmiecie jest coraz więcej :wink:


Bartek T. napisał/a:
Bo np. jeśli chodzi o prywatne posesje to miasto nie może ich sprzątać ani stawiać tam koszy. Może natomiast (i powinno) ścigać właścicieli. I robi to. No, jako tako.


tu się zgodze z Tobą właścicieli tych posesji i różnych takich miejsc powinno się pociągać do odpowiedzialności i obowiązku urzymania czystości na ich terenie
0 UP 0 DOWN
 
KtOŚ 
<--(x_x)-<<



Wiek: 37
Dołączył: 10 Kwi 2006

UP 18 / UP 25


Skąd: a domyśl się :P

Wysłany: 2008-02-22, 02:13   

Bartek T. napisał/a:
to na dobrą sprawę też są wolno stojące.


wiem, ale mi chodziło " o wolność poruszania się" a nie otoczenie ;)

Bartek T. napisał/a:
to taki, że łatwo ląduję w przedziwnym miejscu, zwłaszcza w nocy z piątku na sobotę lub soboty na niedzielę.


ale też może potem łatwo wrócić na swojej miejsce po tej nocy :) ...a przez pozostałe dni będzie ładnie służył :)

Bartek T. napisał/a:
Zakręciłeś to zdanie, ale po co mają go zabierać? Te służby. Właściwe.


no jak już postawia te kosze "nie wolno-stojące" to będzie można przenieść "kwadraciaka" w inne miejsce(użyteczne) i tam też będzie pełnił swoją czasową funkcje do kolejnego przeniesienia :)
0 UP 0 DOWN
 
Bartek T. 
poszukiwacz



Wiek: 43
Dołączył: 23 Wrz 2006

UP 161 / UP 140


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-02-22, 02:23   

Tomaszos napisał/a:
dlatego dobrzeby było gdyby każdy mieszkaniec który postanowi coś wyrzucić na chodnik czy trawnik zastanowił się nad tym i tego nie zrobił




Do niedawna było faktycznie tak, że z papierkiem czy ogryzkiem można było przejść pół miasta i nie móc go wyrzucić do śmietnika. Teraz się to zmienia. Niestety - postawienie koszy jest łatwiejsze niż zmiana mentalności ludzi. Wyrzucają pety, puste paczki po papierosach, papierki po cukierkach czy gumach obok siebie idąc ulicą. A później rejwach że Brzeg jest zaśmiecony. Niemniej widzę, że młodsze pokolenie jest o wiele wiele lepiej wyedukowane ekologicznie niż moje czy starsze pokolenia. Na szczęście.
Jest nadzieja :)
0 UP 0 DOWN
 
Tomaszos 



Wiek: 36
Dołączył: 20 Wrz 2007

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-02-22, 02:32   

Bartek T. napisał/a:
Wyrzucają pety, puste paczki po papierosach, papierki po cukierkach czy gumach obok siebie idąc ulicą. A później rejwach że Brzeg jest zaśmiecony.


dlatego Ja tego nie robie i mam czyste sumienie no i o kilka papierków czystrze miasto :)

swoją dziewczyne już oduczyłem tego typu pozbywania się smieci :D A gdy kotoś w mojej obecności postanawia rzucić papierek na trawnik czy chodnik odrazu :krzeslo:
0 UP 0 DOWN
 
alkatel 



Wiek: 44
Dołączyła: 20 Sie 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-02-22, 05:13   

Twierdzisz, że młodsze pokolenie jest lepiej wychowane :?:
Ja odniosłam inne wrażenie po niedzielnym spacerze po brzeskich parkach i oto dzielę się nim z Wami :(

Małe.jpg
Plik ściągnięto 5062 raz(y) 22,94 KB

Ostatnio zmieniony przez alkatel 2008-02-22, 05:19, w całości zmieniany 2 razy  
0 UP 0 DOWN
 
Tomaszos 



Wiek: 36
Dołączył: 20 Wrz 2007

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-02-22, 10:09   

alkatel napisał/a:
Ja odniosłam inne wrażenie po niedzielnym spacerze po brzeskich parkach i oto dzielę się nim z Wami


owszem mogłeś odnieść inne wrażenie ale nie wszyscy są tacy :wink:
0 UP 0 DOWN
 
Sawka 
Diablica [;



Zaproszone osoby: 5
Wiek: 34
Dołączyła: 14 Lip 2006

UP 1 / UP 1


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-02-22, 10:37   

Tomaszos napisał/a:
A gdy kotoś w mojej obecności postanawia rzucić papierek na trawnik czy chodnik odrazu


<thanks>

Już niejedna osoba przekonała się co to znaczy wyrzucać śmieci na ulicę przy mnie... :evil:

Najlepiej byłoby wprowdzić jakieś wysokie kary za śmiecenie... :evil: Bo szlag mnie niemiłosierny trafia jak widzę zbędne papiurki, pety etc na ulicy... Nie ma to jak dobra wizytówka miasta :?
0 UP 0 DOWN
 
Tomaszos 



Wiek: 36
Dołączył: 20 Wrz 2007

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-02-22, 10:44   

Sawka napisał/a:
Najlepiej byłoby wprowdzić jakieś wysokie kary za śmiecenie...


zgadzam się z Tobą całkowicie takie kary by się przydały :!: od ich egzekwowania najprawdopodobniej byłaby straż miejska, a jak wiemy pieszych patroli straży jest w naszym mieście stanowczo zamało
0 UP 0 DOWN
 
akma 

Wiek: 56
Dołączyła: 06 Lip 2005

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2008-07-31, 19:17   

Wysokie kary powinny być również za wyprowadzanie psa na chodnik. Widok papierka, peta na chodniku jest znośny, ale kiedy jest tam "psia niespodzianka"...
Niektórzy właściciele psów (i to nie młodzież) idą sobie na spacerek z pieskiem do rynku i np. dziś pewna pani - kobieta całkiem elegancka, koło czterdziestki - idzie ze swoim pieskiem ulicą Dzierżonia, na rogu z Zakonnic zatrzymała się. Piesek "podlał" kamiennicę. Kilka metrów dalej Pani stanęła - wystawe oglądała - piesek znowu zostawił prezent...
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: brudnym, brzeg, miastem


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,15 sekundy. Zapytań do SQL: 37
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu