Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
łańcuszki
Autor Wiadomość
Agnes 
zadziorra ;)



Zaproszone osoby: 3
Wiek: 35
Dołączyła: 26 Mar 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: CDŚ

Wysłany: 2007-11-04, 13:11   Łańcuszki na gadu-gadu...

Do założenia tego tematu sprowokował mnie łańcuszek, który ostatnio dostałam na gg. Oczywiście takich łańcuszków są miliony... każdy trzeba wysłać dalej bo spotka nas nieszczęście, do końca życia bedziemy samotni, albo nie pojawi nam sie zielone słoneczko :roll: ale takie coś to już przesada:

Cytat:
Wyślij to dalej blagam, przeczytaj chociaz polowe i przeslij wszystkim na swojej liscie, to nie jest lanczuszek, po pierwszych 3 zdaniach bedziesz wiedziec o co chodzi: Przeczytaj uwaznie! Jesli usuniesz ten list... bedzie to oznaczac, ze naprawde nie masz serca. Czesc, jestem 23 letnim ojcem. Ja i moja zona mielismy razem cudowne zycie. Bóg poblogoslawil nas takze dzieckiem. Nasza dziesieciomiesieczna córka ma na imie Wandzia. Niedawno lekarz wykryl raka mózgu w jej malutkim ciele. Jest tylko jedna droga, aby ja ocalic ... operacja. To przykre, ale nie mamy dosc pieniedzy na operacje. "Epuls" i "Onet" zgodzily sie nam pomóc. Jedyny sposób w jaki moga to uczynic polega na tym, ze ja wysylam ten list do Ciebie, a Ty wysylasz go dalej, do innych ludzi. "Onet" sprawdza ile osób dostalo list. Kazda osoba, która otworzy i przesle list dalej , do co najmniej trzech osób, podaruje nam 32 centy. Prosze, pomóz nam ! jesli wyslesz ta wiadomosc do 11 osób, na Twoim profilu pojawi sie zajefajny znaczek. Nie pytajcie jak to dziala.



Dąże do tego, że chciałam spytać: czy ludzie są na prawde aż tak głupi, że myślą że pojawi im sie 'zajefajny' znaczek? :| Czy na prawde wysłanie głupiej wiadomości, która 'nie pytajcie jak działa' uratuje komuś życie?
Zastanawia mnie tylko co mają w głowach ludzie, którzy wymyślają takie łańcuszki...

Potrafie zrozumieć łańcuszek, który wymyśliła sobie 12latka: "wyślij do 120 osób ze swojej listy, a Twój ukochany wyzna Ci miłość, nie wyślesz to zdechnie Ci pies..." :x Ale jak można robić sobie jaja z chorych ludzi?!
A może w dzisiejszych czasach ludzie są na prawde tak omamieni przez komputery, że wierzą, że to działa?
Ja poprostu tego nie rozumiem... może ktoś z Was bawi sie w takie rzeczy i bedzie w stanie mi to wyjaśnić...
0 UP 0 DOWN
 
slawq 



Wiek: 45
Dołączył: 01 Wrz 2006

UP 37 / UP 6


Skąd: Skarbimierz

Wysłany: 2007-11-04, 13:14   

dostałem to samo... i bez względu kto takie rzeczy do mnie puszcza zostaje delikatnie mówiąc "opieprzony" , a powiem szczerze że ten łańcuszek dostałem od osoby której bym o to nie podejrzewał.....
0 UP 0 DOWN
 
Kathia 
Czubek i Patol ;)



Zaproszone osoby: 2
Wiek: 35
Dołączyła: 27 Lip 2007

UP 4 / UP 2


Skąd: z kątowni :P

Wysłany: 2007-11-04, 13:15   

Agnes napisał/a:
jak można robić sobie jaja z chorych ludzi?!

Ja też tego nie rozumiem i po prostu szlag mnie trafia, gdy dostaje taki łańcuszek.
Zazwyczaj jest to łańcuszek przytoczony w wypowiedzi Agnes, zmieniają się tylko imiona rzekomo chorych dzieci.
Dla mnie to po prostu kpina :?
Nie rozumiem celu rozsyłania takiej wiadomości. Nie dziwią mnie rozsyłane na gg linki, w stylu, że jeśli się kliknie, to np. ktoś zdobywa głos w jakimś konkursie, czy czymś takim.
Ale nie mogę pojąć jakie ktoś otrzymuje korzyści z rozsyłania tego typu łańcuszków?
Na mój gust jest to po prostu szydzenie z osób naprawdę poważnie chorych.
Ktoś, kto to wysyła, chyba nie zdaje sobie sprawy, co robi :?
Ostatnio zmieniony przez Kathia 2007-11-04, 13:16, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Agnes 
zadziorra ;)



Zaproszone osoby: 3
Wiek: 35
Dołączyła: 26 Mar 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: CDŚ

Wysłany: 2007-11-04, 13:26   

slawq napisał/a:
a powiem szczerze że ten łańcuszek dostałem od osoby której bym o to nie podejrzewał.....




ja tak samo... byłabym w stanie zrozumieć takie zabawy dzieci, ale nie 'dorosłych'(jak w tym wypadku) ludzi...
zawsze na pytanie po co to robią słysze takie same odpowiedzi: wysyłam tak o! po dłuższym 'opieprzaniu' jadnak dochodzą do wniosku, że wiedzą, że to nie działa, choć po pewnym czasie robią to samo... głupota... :roll:
0 UP 0 DOWN
 
smooth 
wyrwany z kontekstu


Zaproszone osoby: 2
Wiek: 42
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-11-04, 13:38   

Agnes napisał/a:
Dąże do tego, że chciałam spytać: czy ludzie są na prawde aż tak głupi


Mnie w tym wszystkim najbardziej dziwi, że dostaje często takie łańcuszki od osób inteligentnych / mądrych, których znam i cenie... i wtedy naprawdę mam w głowie wielki znak zapytania! No ale oczywiście szybka reprymenda i czekanie na kolejną tego typu akcje. Mam wrażenie, że ludzie nie chcą się czuć winni..albo niejako z automatu...nawet nie czytając przesyłają dalej..bo co im tam...
Cóż ja się troszkę przyzwyczaiłem do dostawania takich łańcuszków do tego stopnia, po prostu traktuje taką wiadomość, jakby jej nie było.. czyli jeśli ktoś tak rozpoczyna rozmowę.. to tak jakby rozmowy nie było..(ale to tak na marginesie) ...ach trzeba jeszcze dodać, że niektórzy znajomi potrafią być tak zabawno-bezczelni, że zanim prześlą łańcuszek nie omieszkają napisać coś w stylu "wiem, że nie lubisz łańcuszków, ale bla bla bla"...
No więc reasumując dołączam sie do tych, którzy nie wiedzą w jakim celu, ktoś tworzy i przesyła takie łańcuszki. Czy są z tego jakieś korzyści?
0 UP 0 DOWN
 
biedronka 



Wiek: 33
Dołączyła: 01 Sie 2007

UP 1 / UP 0



Wysłany: 2007-11-04, 14:28   

Cytat:
Twój pakiet 600 buziaków jest juz aktywny ;* Mozesz Go wykorzystac tylko wylacznie na ustach chlopaka/ dziewczyny ;*;*;* Wyslij to Wszystkim osoba na liscie
( Mi tez ) - Jesli " 5 " Powróci to za 5 Dni pewna osoba Cie Miluuutko zaskoczy ( Wiadomo Czym =>;*;*;*;;*;*;* ) .. Jesli nie wyslesz czeka Cie 600 Nieszczesc


Cytat:
Dokoncz to zdanie:Ty i ja powinnismy.....?
odpowiedz mi a wtedy wyslij to do wszytskich na swojej liscie i zobacz jakie szalone odpowiedzi dostaniesz:D:D (przesylaj dalej niezla zabawa)



Cytat:
CzYtAj uWaŻnIe . pOmYśL SoBiE ImIę oSoBy , kTóRą kOcHaSz aZa 5 dNi cOś sIę wYdArzY . WyŚlI To 25 OsObOm jEśLi tEgO NiE ZrObIsZ BęDzIeSz mIaŁ-A PeChA PrZeZ 5 LaT (sPrAwDzA SiĘ) {JeŚlI NiE MaSz tYlU OsÓb tO WyŚlI TyLe iLe mAsZ O PóŁnOcY TwOjA MiŁoŚć zRoZuMiE Że cIę kOcHa , jUtRo mIęDzY 13-16 PrZyGoTuJ SiĘ Na sZoK , JeŚlI PrZeRwIeSz cZeKa cIę 10 LaT PeChA



i mój "ulubiony":

Cytat:
od Roberta:Czesc Mam na imie Robert. Jestem 19 latkiem. Mialem wspaniala dziewczyne dopóki nie wykryto u mnie Nowotworu - nie mam pieniedzy na operacje. Prosze Cie pomóz mi ! Wyslij ta wiadomooc do wszystkich osób które masz na GG za 5 takich wiadomooci panstwo placi mi 50 gr jezeli przerwiesz ten lancuch to znaczy ze naprawde jestes bez serca... to nie zart! wyslij to do 25 osób a twoje sloneczko na pasku zadan zmieni sie w niebieski kolor! odmien swoje gadu!



porażka... po co to komu? gadu gadu powinno być jak media markt- nie dla idiotów... bo to już jest lekka przesada. robienie sobie "uciechy" z czyjegoś nieszczęścia, nawet jeśli taka osoba nie istnieje.
Ja osobiście jak widzę łańcuszek to mam odruch wymiotny... wierzcie mi...
0 UP 0 DOWN
 
Agnes 
zadziorra ;)



Zaproszone osoby: 3
Wiek: 35
Dołączyła: 26 Mar 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: CDŚ

Wysłany: 2007-11-04, 14:45   

Cytat:
i mój "ulubiony


mój też :lol:

na początku(jak założyli mi internet) dostałam jakiś łańcuszek, który miałam wysłać do 25 osób z mojej listy, a na liście miałam tylko 17... hahaha wiec ja sie w łańcuszki nie bawie, bo wtedy już spadły na mnie wszystkie nieszczęścia świata, no bo do 25 osób wysłać nie moglam... ;)
0 UP 0 DOWN
 
yashin 


Wiek: 35
Dołączył: 27 Lut 2007

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2007-11-04, 14:45   

Ja otrzymałem takie:

Kod:
Często jest tak że jak sie w kimś zakochujesz to trudno osobie w której jest sie zakochanym o tym powiedzieć dlatego dzis o polnocy twoja prawdziwa milosc zauwazy, ze cie kocha. Coś pięknego jutro miedzy 130-170 sie zdarzy, obojetnie gdzie, czy w necie, czy w pracy. Jak zatrzymasz ten łańcuszek to nie będziesz miał szczęścia w 10 związkach w ciągu 10 lat. Dlatego wyślij to do 15 osób w ciągu 15 min. Przeslij ta wiadomosc wszystkim , których masz na gg a dowiesz sie co o Tobie mysla inni. Kazdy odesle Ci numerki, które wyrażą jego uczucie do Ciebie. A numerki sa nastepujace:
1. lubie cie
2. bardzo cie lubie
3. podobasz mi sie
4. chce z toba chodzic
5. nie lubie cie
6. Kocham Cie
7. Szaleje za Toba
8. Chce Cie mocno usciskac
9. Chce Cie pocalowac
10. Mysle o Tobie
11.Jestes dla mnie aniolkiem
12.Mmm... Zakochalem/am sie w Tobie
13.Chce Cie blizej poznac
14.Mam dla Ciebie kwiatuszek
15.Fajny koksik z Ciebie
16.Fajna masz pupcie
17.Chce sie z Toba lizac...
18.Slonko Ty moje
19.Jestes spoko
20.Jestes sportowym maniakiem
21.Ty spiochu
22.Malo rozmowny jestes
23.Ty Kujonie
24.Nudziarz z Ciebie
25.Fuuuj.. Ty palaczu
26.Znowu pijesz
27.Nienawidze Cie
Ktokolwiek przerwie ten list lancuchowy bedzie mial przeklete zwiazki . Jesli przeslesz to do 15 osób w ciagu 15 min, ten w kim sie kochasz cie pocaluje...


Ten to całkiem jakaś paranoja:

Kod:
W najbliższych dniach musicie uważać i nie otwierać żadnych wiadomości

o nazwie "invitation", niezależnie od tego kto ją wysłał. Jest to

wirus, który "otwiera" znicz olimpijski, który pali dysk twardy. Tego

wirusa  otrzymacie od osoby, która znajduje się na liście kontaktów,

dlatego musicie rozpowszechnić tego maila, bo lepiej otrzymać go 25

razy niż otrzymać i otworzyć wirusa. Jeśli otrzymacie wiadomość

zatytułowaną "invitation" nie otwierajcie jej i od razu wyłączcie

komputer. Jest to najgorszy wirus, o jakim informowało CNN,

zaklasyfikowany przez Microsoft jako najbardziej niszczycielski z

wszystkich, które kiedykolwiek pojawiły się. Ten wirus został odkryty

wczoraj po  południu w Mc'Afee i nie ma jeszcze dla niego rozwiązania.

Ten wirus po prostu niszczy "Sektor Zero" na dysku twardym, gdzie

ukryte są podstawowe informacje.

Prześlij tego maila do znajomych, skopiuj i wyślij do przyjaciół i

osób z listy kontaktów i pamiętaj, jeśli to zrobisz, skorzystamy na

tym wszyscy. Nie kasuj tego. Wyślij to wszystkim których masz na

liście


Kod:
Pan otworzyl drzwi do Nieba, zobaczyl mnie i zapytal: -Dziecko, jakie masz dzisiaj zyczenie? - Odpowiedzialem: - Panie,prosze Cie, zaopiekuj sie osoba, ktora wlasnie czyta ta wiadomosc, jej rodzina i jej przyjaciólmi. Zasluguja na to, a dla mnie sa oni bliscy. - Milosc Boza jest jak ocean, widzisz gdzie sie zaczyna, ale nigdy, gdzie sie konczy. Efekt tej wiadomosci rozpoczyna sie wlasnie teraz. Anioly istnieja, ale czesto nie maja skrzydel, nazywamy je wiec przyjaciólmi. Przeslij te wiadomosc do swoich przyjaciól i cos dobrego przydarzy ci sie jeszcze dzis wieczorem, do godziny 23:11. Cos, o czym chciales uslyszec. To nie jest zart! Ktos do ciebie zadzwoni, aby porozmawiac o czyms, na co czekasz,Przesli to kazdemu na liscie jezeli kochales i kochasz Jana Pawla 2 jesli nie, to nie narzekaj nigdy wiecej, ze swiat jest tak okrutny i podly... Nie lubie lancuszków ale tego jednego nie przerwe.. wyslij te do wszystkich osób które masz na liscie gg(DO MNIE TEZ) Jesli 3 powróca w ciagu 24h przezyjesz wspaniala przygode z osoba, która kochasz- jesli przerwiesz stracisz ja,


A jeśli nie mam takiej osoby którą kocham? W skrócie osoby które piszą takie rzeczy to muszą mieć coś z "łokciem". Inne przypadki sa typu potrzebna krew taka i taka. Jak koleś jest z 2 końca polski to mam jechać do niego i dać mu krew? Pewna mądra osoba napisała kiedyś takie coś:

Kod:
ŁAŃCUSZKI. Punkt niezwykle ważny, jeżeli nie najważniejszy. Nie toleruję żadnych, ale to ŻADNYCH tasiemców o albańskich wirusach, żydowskich terrorystach, komórkowych hakerach, umierających dzieciakach, czy pierd******* testach na szczęście (oczywiście zaliczają się to tego również LINKI o podobnej tematyce). Przesłanie mi takiej wiadomości jest równoznaczne z totalnym brakiem szacunku do mojej osoby (patrz pkt. nr 4). Nie bądźmy bezmózgowcami i nie posyłajmy nikomu tych bzdur! Jeżeli jednak masz siano zamiast mózgu i wyślesz do mnie taką wiadomość, oznacza to, że jesteś bezmyślnym osobnikiem, który dał się zrobić w konia przez innego barana, żerującego na naiwności takich naiwniaków jak Ty. Masz zamiar wysłać łańcuszek - wypier*****... tak szybko jak tylko potrafisz!


i tego się zazwyczaj trzymam.
0 UP 0 DOWN
 
Agnes 
zadziorra ;)



Zaproszone osoby: 3
Wiek: 35
Dołączyła: 26 Mar 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: CDŚ

Wysłany: 2007-11-04, 14:58   

Dj YAsHiN napisał/a:
Pewna mądra osoba napisała kiedyś takie coś:

(...)


i tego się zazwyczaj trzymam.



pewna mądra osoba napisała dużo mądrych rzeczy KLIK


no ale temat nie o tym <cisza> tzn. tym ale nie do końca :P
0 UP 0 DOWN
 
Kathia 
Czubek i Patol ;)



Zaproszone osoby: 2
Wiek: 35
Dołączyła: 27 Lip 2007

UP 4 / UP 2


Skąd: z kątowni :P

Wysłany: 2007-11-04, 15:05   

W ogóle tak sobie teraz myślę, że skoro nigdy nie rozsyłam żadnych łańcuszków, to powinnam być nieszczęśliwa do końca życia. Już nigdy nie spotkam miłości mojego życia, mój pies zdechnie, nie dostanę 5 w szkole i takie tam różne.
Dziwi mnie naprawdę, że niektóre osoby wiążą pewnie sytuacje z łańcuszkowym, bzdurnym tekstem, np znalezienie chłopaka czy dziewczyny :shock:
0 UP 0 DOWN
 
yashin 


Wiek: 35
Dołączył: 27 Lut 2007

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2007-11-04, 15:10   

Ciekaw jestem co skłania ludzi do pisania takich rzeczy? Każdy dobrze wie, że to nic nie zmieni. Ale zapewne spora ludzi wierzy w to, ze uzyskają zielone słoneczko i spełni się to i owo. Ja np mam ponad 360 kontaktów i za nim to bym wysłał to sporo czasu by mineło. Kolejną rzecza jest to, że spora ilość ludzi też tego nie lubi. I tak w kółko. Po co to komu? Może uznać to jako spam i posądzić kogoś?
0 UP 0 DOWN
 
Agnes 
zadziorra ;)



Zaproszone osoby: 3
Wiek: 35
Dołączyła: 26 Mar 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: CDŚ

Wysłany: 2007-11-04, 15:14   

Dj YAsHiN napisał/a:
Ciekaw jestem co skłania ludzi do pisania takich rzeczy? Każdy dobrze wie, że to nic nie zmieni.


no chyba nie kazdy z tego co widać...


Cytat:
Po co to komu? Może uznać to jako spam i posądzić kogoś?


no że niby kogo...?


kiedyś znalazłam na jakiejś stronie z cytatami i opisami także dział ''łańcuszki'', gdzie można sobie wybrać jakiś ładny do rozsyłania znajomym... no parodia... :shock:
0 UP 0 DOWN
 
Panna Nikt 


Wiek: 34
Dołączyła: 19 Maj 2006

UP 2 / UP 0


Skąd: z piekła rodem

Wysłany: 2007-11-04, 15:16   

Dj YAsHiN napisał/a:
Coś pięknego jutro miedzy 130-170 sie zdarzy

To na pewno będzie piękne,jeśli dzień będzie miał 170 godzin xD

Cytat:
Uwaga: W Kielcach zagineła dziewczynka. Została porwana przez zboczeńców. Została znaleziona w miejscu zbrodni. Koło tunelu na ul.Mielczarskiego. Niestety była Nieżywa.
Wonder KISS Wonder KISS Wonder KISS. Jeżeli przeczytałeś/aś te słowa to została rzucona na ciebie klątwa. Wyślij to 25 osobom . Do mnie nie wysyłaj to przynosi pecha. Jeżeli tego nie zrobisz to zostaniesz porwana/y i tragicznie umrzesz.


Cytat:
Uwaga..Uwaga..!!!!!!!!!!...
o godzinie 17:00..(dziś)..Każdy Chłopak i każda Dziewczyna będzie musiała mieć..w opisie chłopaka ( dziewczyny) który/która jej/jemu sie podoba..
Zobaczymy Kto będzie odważny..i przekonamy sie na ile opisach będzie twoje
imie..!!


Po takich łańcuszkach zawsze zastanawiam się czemu przed zakupem pakietu "neostrada",nie przeprowadza się testów psychologicznych na klientach. Często przed tego typu "zamachami" ;) ratuje opcja ,,pokazuj status tylko znajomym" . Przeważnie aż mną trzęsie po dostaniu takiej wiadomości,zdarza się,że odpowiadam jednym zdaniem,ale dość hm...konkretnym ,co powoduje zablokowanie mnie przez "łańcuszkowicza" (prawie zamierzony efekt :] )
Pozdrawiam wszystkich ,którzy wierzą,że słoneczko na gygy stanie się po wysłaniu tych bzdur różowo-niebieskie,uratujemy pół galaktyki czy też poznamy swojego ukochanego x]
0 UP 0 DOWN
 
Kathia 
Czubek i Patol ;)



Zaproszone osoby: 2
Wiek: 35
Dołączyła: 27 Lip 2007

UP 4 / UP 2


Skąd: z kątowni :P

Wysłany: 2007-11-04, 15:18   

Agnes napisał/a:
kiedyś znalazłam na jakiejś stronie z cytatami i opisami także dział ''łańcuszki'', gdzie można sobie wybrać jakiś ładny do rozsyłania znajomym


.............. hahaha

no to wszystko jasne :D
Każdy wie, skąd to się bierze, po prostu dzieciakom się nudzi. No bo kto 'normalny' odwiedza takie strony z gotowymi łańcuszkami, że mam np. raka :?


Cytat:
Uwaga: W Kielcach zagineła dziewczynka. Została porwana przez zboczeńców. Została znaleziona w miejscu zbrodni. Koło tunelu na ul.Mielczarskiego. Niestety była Nieżywa.
Wonder KISS Wonder KISS Wonder KISS. Jeżeli przeczytałeś/aś te słowa to została rzucona na ciebie klątwa. Wyślij to 25 osobom . Do mnie nie wysyłaj to przynosi pecha. Jeżeli tego nie zrobisz to zostaniesz porwana/y i tragicznie umrzesz.


Buahahahaha..... hahaha
<mur1>
Ostatnio zmieniony przez Kathia 2007-11-04, 15:22, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
yashin 


Wiek: 35
Dołączył: 27 Lut 2007

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2007-11-04, 15:24   

A jeśli ktoś nie uzywa gg tylko innego programu, to co w tedy? Nie dostanie słoneczka i cała robota z wysyłaniem pójdzie .. daleko. A może to działa tylko na wersjach specjalnych?

Agnes napisał/a:
no że niby kogo...?


Osoby od której dostaniemy łańcuszek.
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: lancuszki


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 34
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu