Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Wasze rzeźby
Autor Wiadomość
Skibek 



Wiek: 44
Dołączył: 17 Paź 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Płock

  Wysłany: 2005-10-20, 18:21   Wasze rzeźby

Jeżeli lubicie rzeźbić w glinie, drewnie, kamieniu, plastelinie, papierze-mache [z fr.czyt."masze"], czy nawet robicie rzeźby 3D w programach komputerowych, to trafiliście do dobrego działu.
Tutaj wszystko o Rzeźbie i jej pochodnych (płaskorzeźba, odlewy gipsowe, sztukateria, maski).
Róbcie zdjęcia swoich rzeźb i wrzucajcie je tutaj ;)
Ostatnio zmieniony przez Inez 2007-04-09, 17:17, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Skibek 



Wiek: 44
Dołączył: 17 Paź 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Płock

Wysłany: 2005-10-21, 00:46   Moje płaskorzeźby.

Przepraszam, że piszę nowego posta, ale nie chciałem dorzucać nic do poprzedniego, żeby pozostał jasny i przejrzysty.
Zamieszczam tu dwie swoje płaskorzeźby wykonane metodą "papier-mache", czyli z masy papierowej.
Jeżeli kogoś interesuje ta technika rzeźbiarska to możemy zrobić taki Topic w dziale "Warsztat" i zagłębić się bardziej w tym temacie.

Z001.jpg
Papier-mache na desce + tempera, 35x35.
Plik ściągnięto 526 raz(y) 42,74 KB

Z002.jpg
PApier-mache + tempera, 40x40.
Plik ściągnięto 539 raz(y) 39,2 KB

0 UP 0 DOWN
 
infignus 


Wiek: 38
Dołączył: 01 Maj 2005

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2005-11-10, 16:08   

:shock: NICE
0 UP 0 DOWN
 
Skibek 



Wiek: 44
Dołączył: 17 Paź 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Płock

Wysłany: 2005-11-26, 14:12   

Infignus napisał/a:
NICE

Żadne najs, tylko kaman wrzucać swoje realizacje!
Infignus! Liczę na Ciebie brachu...
0 UP 0 DOWN
 
infignus 


Wiek: 38
Dołączył: 01 Maj 2005

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2005-12-01, 12:23   

ale ja yyyy nie wiem jak to sie robi i jak - jaką mase, z czego zrobic? yyy yy dadsojidiosadaw... ;]
0 UP 0 DOWN
 
Skibek 



Wiek: 44
Dołączył: 17 Paź 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Płock

Wysłany: 2005-12-01, 13:24   

to pytaj o wszystko, a w miare możliwości odpowiem na niejasności...
Masę papierową robi się z papieru i kleju (polecam Wikol, Stolarz) i wody.
Jeżeli chcecie więcej szczegółów to wyraźcie chęć ;)
0 UP 0 DOWN
 
goĹ?Ä? Leszek
Gość

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2006-01-24, 09:32   

Witam.
Mam prośbę : mój Syn zainteresował się rzeźbiarstwem : gdzie można kupić surowiec - drewno lipowe , najlepiej walce np. średnica 15 cm wys. 25 - 30 cm.
Prosił mnoe aby gdzieś poszukać - sam nie może ......
pozdrawiam
 
Shaezaar 



Wiek: 34
Dołączył: 27 Maj 2005

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-01-27, 12:35   

W tartaku zazwyczaj... lol
0 UP 0 DOWN
 
goĹ?Ä? Leszek
Gość

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2006-01-28, 18:22   

oj Koleś ZAISTNIAŁEŚ - w końcu w dziurze mieszkasz .
Jeżeli jest tu jakiś moderator to gratuluje audytorium żegnam więcej tu nie wejde , ani nie odwiedze
 
yasiu 
Główny nadzorca



Wiek: 40
Dołączył: 13 Kwi 2005

UP 416 / UP 127


Skąd: Michałowice / Brzeg

Wysłany: 2006-01-29, 10:58   

Po pierwsze pewnie poważniej by cię potraktowano po rejestracji. Przykro mi że to cię zdenerwowało. Niestety jest wolność odpowiedzi a tamta wypowiedź nie naruszała regulaminu. POZDRAWIAM I zapraszam do rejestracji
0 UP 0 DOWN
 
Skibek 



Wiek: 44
Dołączył: 17 Paź 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Płock

Wysłany: 2006-02-04, 18:20   

Drewno do rzeźby, czyli lipę (jak zostało to słusznie zauważone) można kupić rzeczywiście w tartaku. Mało tego tam jest ono najtańsze. Niestety nie sprzedają go w wytoczonych walcach, tylko w odrzynach na wagę. Oczywiście jak się uprzeć to mogą dociąć i wytoczyć to co chcemy, ale poco im płacić za usługę cięcia, jak lipa jest na tyle miękka, że piłuje się jąjak ciepłe masło.
Nie polecam kupować w "specjalnych" sklepach artystycznych. Tam płacimy głównie za opakowanie, estetyczny kształt, paragon fiskalny i do tego 22% VAT (a w tartaku chyba tylko 7%, albo i 0%).

Pozdrawiam i przepraszam za tak późną odpowiedź.
0 UP 0 DOWN
 
Marek Kajdas 


Wiek: 52
Dołączył: 12 Lip 2006

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2006-07-13, 22:26   Re: Wasze rzeźby.

Skibek napisał/a:
Jeżeli lubicie rzeźbić w glinie, drewnie, kamieniu, plastelinie, papierze-mache [z fr.czyt."masze"], czy nawet robicie rzeźby 3D w programach komputerowych, to trafiliście do dobrego działu.
Tutaj wszystko o Rzeźbie i jej pochodnych (płaskorzeźba, odlewy gipsowe, sztukateria, maski).
Róbcie zdjęcia swoich rzeźb i wrzucajcie je tutaj ;)


Artysta całą gębą, szacunek i ukłony dla nowego Leonardo :o

W BCK są chyba jakieś kluby, warsztaty artystyczne? To powinno być w każdej gminie. Kiedyś byłem w ośrodku kultury w Nowej Hucie w Krakowie... Matko Boska jaki tam ruch. Tam to się dzieje. Ech duże miasta mają swoje zalety.

Jakoś mało fotek ludzie, tak trudno ulepić coś z plasteliny choćby? Postaram się znaleźć coś z moich śmiesznych świeczników metalowych.
0 UP 0 DOWN
 
smooth 
wyrwany z kontekstu


Zaproszone osoby: 2
Wiek: 42
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-10-01, 21:11   odlew syry

Na wakacjach zrobiłem (z pomocą koleżanki , która wytłumaczyła co i jak) w ramach prezentu, odlew syry, ale niestety zdjecia nie ujmuja całości i zrobione na dzień przed ukończeniem.. no i kamerką internetową... ale to bardzo fajna sprawa i sposób spędzenia wolnego czasu..polecam:)



0 UP 0 DOWN
 
kaczor345 

Wiek: 33
Dołączył: 22 Lis 2006

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2006-11-22, 19:35   

Witam!<pomocy> Chciałbym dowiedziec się jak się robi odlewy gipsowe (jak wykonac formę, itp.)! Czy ktoś może pomóc? Byłbym wdzięczny:wink:, a nawet szczęśliwy.... :) <pomocy> :jump:
0 UP 0 DOWN
 
smooth 
wyrwany z kontekstu


Zaproszone osoby: 2
Wiek: 42
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-11-22, 21:14   

No więc zalecany jest gips sztukatorski, ale on jest raczej drogi.
Ja osobiście bawiłem się gipsem budowlanym bo jest dobry i tani i zbliżony do białego.
Za pewne na każdą część ciała o ile chcesz część ciała odlewać może być inny patent.
Stopa (moja stopa) powyżej była odlewana w następujący sposób.
Znalazłem pojemnik o podstawie prostokąta (karton po butach).
Teraz noga musi być jak najbardziej równoległa do podłoża na który stoi karton, czyli idealna postawa to jakbyś sobie leżał na boczku i tak do kartonu (z wyciętą z boku dziurą) wkładasz nogę). Karton już jest zalany taką ilością gipsu o w miarę rzadkiej konsystencji (żeby szybko nie zastygł) żeby pokryła pół stopy. Czekasz aż zaschnie. Nogę wyciągasz (aa wcześniej ją czymś tłustym nasmarować,np. pasta do podłogi, albo coś.. ) i to jest pół formy. Analogicznie robisz z drugą stroną stopy i powstają dwie połówki formy. Od wewnątrz smarujesz znowu czymś tłustym. Łączysz dwie połówki formy (szczeliny gipsem zaklejasz) zostawiasz szparę na wlanie gipsu (potem ją zaklejasz). Po wlaniu gipsu do formy potrząchasz przez jakiś czas..coby potem nie było pęcherzyków. Jak już jesteś pewien że złapało dobrze z młotkiem i dłutem delikatnie obijasz i w końcu zostaje się odlew.
Ważny jest sposób mieszania gipsu z wodą. Do odpowiedniej ilości wody, wsypujesz powoli gips ... tak żeby osiadał na tafli wody i dopiero jak namoknie to mieszasz również powoli.

Na końcu zostają CI szlify i takie tam.

Sorki, za laicki opis.

ps.
Zapraszam do aktywności na forum.
Pozdrawiam.
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: rzezby, wasze


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 36
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu