Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
[Zagadka abstrakcyjna] Gdzie jest wazon ?
Autor Wiadomość
smooth 
wyrwany z kontekstu


Zaproszone osoby: 2
Wiek: 42
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-02-12, 23:58   [Zagadka abstrakcyjna] Gdzie jest wazon ?

Pobudzony świeżością zagadkową na forum postanowiłem przytoczyć zagadkę "abstrakcyjną". Nazwijmy ją roboczą "gdzie jest wazon?". Zagadka nie należy do ściśle matematycznych i stricte logicznych. Zasłyszałem ją gdzieś kiedyś za młodu i nawet nie wiem czy jest gdzieś na necie, ale oczywiście nie szukajcie.
No więc sytuacja zarysowuje się następująco.
----------------------------------------------------------------------------------------------
Jest sobie Ksiądz. Ksiądz żyje na uboczu w trzypokojowym mieszkanku. Pewnego razu przyjeżdża do niego z daleka rodzinka. Wobec czego Ksiądz postanawia oprowadzić rodzinę po domku i tak zaczynając od pierwszego pokoju.
Pokój I

W pierwszym pokoju stoi tylko trumna i Ksiądz tłumaczy rodzinie, że tutaj tylko i wyłącznie śpi. W tym pokoju w tej oto trumnie.
Pokój II

W pokoju drugim stoi przy oknie stolik a na stoliku pusty wazon. Na zdziwienie rodziny (zresztą już drugie po trumnie) Ksiądz stwierdza, że tu za dnia w południe przychodzi aby przy oknie, przy stoliku i przy wazoniku – kontemplować.

Pokój III

W trzecim pokoju oczom rodziny ukazuje się łóżko, szafa i na łóżku porozrzucane kobiece ubrania i różne takie tam. Zdziwiona rodzina pyta „o co kaman” ? Ksiądz ze spokojem tłumaczy, iż jest to pokój jego sprzątaczki, która aktualnie przebywa poza terenem jego domku.


Ok. Wszystko ładnie pięknie. Rozmowy, spacery po ogrodzie. Nastała wieczór – rodzina wyjeżdża.
Zmęczony ksiądz idzie spać.
Nazajutrz w południe ksiądz udaje się do pokoju II – pokontemplować, kiedy okazuję się, że zniknął wazon. Rozemocjonowany chwyta z pióra i bazgrze nerwowo list do rodziny: "Kochana rodzino – oddajcie mi wazon". Mijają dwa dni Ksiądz dostaje list od rodziny: "To nie była sprzątaczka , to była kochanka"
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
Koniec treści zagadki.
Pytanie w zasadzie można sformułować na parę sposobów, no ale niech zabrzmi ono „Dlaczego rodzina tak odpisała” ?

Jeśli ktoś zna zagadkę to ciii. Jeśli ktoś zna odpowiedź – pisać na pw. Jeśli ktoś nie jest pewny odpowiedzi – to prawdopodobnie jej nie zna i wtedy jak najbardziej niech piszę na ogólny ;)
Reasumując – wiem nie jest to typowa zagadka, ale spróbujcie swoich sił 
0 UP 0 DOWN
 
Zbychoo 
desperate househusband ;)



Wiek: 46
Dołączył: 01 Cze 2007

UP 72 / UP 23



Wysłany: 2008-02-13, 06:22   

Słyszałem tą zagadkę w formie dowcipu - z puentą podobną, tylko nie chodziło o księdza tylko o małżeństwo, w którym mąż przebywał w delegacji i oczywiście nie chodziło o wazon :wink: (chyba jakoś tak było). Dosyć popularne w internecie ale w różnych wersjach.
Ale dla tych, którzy nie znają - nie zdradzam odpowiedzi.
0 UP 0 DOWN
 
Yvvone 



Wiek: 33
Dołączyła: 23 Lut 2007

UP 66 / UP 12


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-02-13, 12:13   

A mnie się wydaje, że ksiądz nie spał w trumnie, tylko w łóżku ze swoją 'sprzątaczką' bo nie miał w końcu swojego, a rodzina to zauważyła i dlatego tak odpisała :roll:
Ostatnio zmieniony przez Yvvone 2008-02-13, 12:14, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
smooth 
wyrwany z kontekstu


Zaproszone osoby: 2
Wiek: 42
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-02-13, 12:46   

Yvvone napisał/a:
bo nie miał w końcu swojego


Jak twierdził - śpi w trumnie.

Yvvone napisał/a:
i dlatego tak odpisała


No dobra czyli co zabrała mu wazon dlatego? Czy jest jakiś związek? Bo biedny Ksiądz pyta o wazon a tu taka kicha :-P .
0 UP 0 DOWN
 
Yvvone 



Wiek: 33
Dołączyła: 23 Lut 2007

UP 66 / UP 12


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-02-13, 13:01   

Hmmm... Po przeczytaniu jeszcze raz wydaje mi się, że wazon ma jakiś związek z kochanką, ale czy kochanka może być wazonem... ? :roll:
0 UP 0 DOWN
 
Maga 



Wiek: 33
Dołączyła: 22 Kwi 2005

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2008-02-13, 13:38   

a ja myślę, że to była urna a w niej spopielona kochanka :-P
0 UP 0 DOWN
 
smooth 
wyrwany z kontekstu


Zaproszone osoby: 2
Wiek: 42
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-02-13, 15:23   

Yvvone napisał/a:
czy kochanka może być wazonem... ?


Cóż to chyba najczęściej zadawane pytanie. Ale czy wazon nosił by kobiece ubrania i potrafił tak nabałaganić? :wink:

Yvvone napisał/a:
Po przeczytaniu jeszcze raz wydaje mi się, że wazon ma jakiś związek z kochanką


No z wymiany listów między księdzem a rodziną tak właśnie wynika

Maga napisał/a:
a ja myślę, że to była urna a w niej spopielona kochanka


Cóż:
smooth napisał/a:
W pokoju drugim stoi przy oknie stolik a na stoliku pusty wazon
no, ale pomijając ten fakt sugerujesz, że proch kochanki ma inne właściwości od prochu sprzątaczki :wink:
Ostatnio zmieniony przez smooth 2008-02-13, 15:39, w całości zmieniany 2 razy  
0 UP 0 DOWN
 
KtOŚ 
<--(x_x)-<<



Wiek: 37
Dołączył: 10 Kwi 2006

UP 18 / UP 25


Skąd: a domyśl się :P

Wysłany: 2008-02-13, 15:38   

odpowiedź jest banalna ;) ......sugeruje sie skupic na 1 poście Ivvone ;) i czytać dokładnie :P
0 UP 0 DOWN
 
smooth 
wyrwany z kontekstu


Zaproszone osoby: 2
Wiek: 42
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-02-13, 15:42   

KtOŚ napisał/a:
odpowiedź jest banalna


Oficjalnie gratuluje. No odpowiedź może i jest banalna...ale uwierz mi, że spośród osób, którym ją zadawałem.. 90% nie odgadywała, a był wśród nich nawet jeden mega inteligentny osobnik.

No więc tak naprawdę najważniejsze jest spokojne przeanalizowanie pokoi i jakiś dobry moment coby się wstrzelić w właściwy tok rozumowania.
0 UP 0 DOWN
 
Yvvone 



Wiek: 33
Dołączyła: 23 Lut 2007

UP 66 / UP 12


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-02-13, 16:11   

O a może w trumnie jest jego sprzątaczka... ? Ale co z wazonem... Hmm...
0 UP 0 DOWN
 
Juni 



Wiek: 35
Dołączył: 14 Lut 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-02-13, 16:41   

Więc tak.... mój zryty tok myślenia podpowiada mi, że....skoro pokój "sprzątaczki" był pusty, a w 1 pokoju jest trumna....moze oznaczać, że "sprzątaczka" umarała a ksiądz zastąpił ją wazonem :evil: hehe poojechałem co
0 UP 0 DOWN
 
smooth 
wyrwany z kontekstu


Zaproszone osoby: 2
Wiek: 42
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-02-13, 16:43   

Yvvone napisał/a:
O a może w trumnie jest jego sprzątaczka..


Heh..dobre, takiej odpowiedzi na drodze do właściwej, to jeszcze nie było :)
Hmm no dobra ale co w takim razie z wazonem i wnioskowaniem ?
0 UP 0 DOWN
 
smooth 
wyrwany z kontekstu


Zaproszone osoby: 2
Wiek: 42
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-02-13, 16:54   

Junikoks napisał/a:
.skoro pokój "sprzątaczki" był pusty, a w 1 pokoju jest trumna....moze oznaczać, że "sprzątaczka" umarała a ksiądz zastąpił ją wazonem :evil: hehe poojechałem co


No więc, zarówno pokój jak i trumna była pusta. Ksiądz raz tylko oprowadził rodzinę po domciu pokazując wszystkie rzeczy, w tym także trumnę.

I pokój - trumna. Pusta. Tu ksiądz mówi, że śpi.
II pokój - stolik i na nim pusty wazon. Tu ksiądz mówi, że kontempluje popołudniami.
III pokój - pokój, Porozwalane ciuchy i łóżko. Tu ksiądz mówi, ze śpi jego sprzątaczka..reszta jak wyżej.

Proponuje jeszcze raz przeanalizować każdy pokój i zadać sobie pytania na jakiej podstawie rodzina wysunęła takie oskarżenie tym samym odpowiadając księdzu na pytanie o wazon.
0 UP 0 DOWN
 
Darek 
...trzeba było uważać...



Wiek: 46
Dołączył: 11 Wrz 2005

UP 3 / UP 0



Wysłany: 2008-02-13, 19:33   

A ja już wiem :P
0 UP 0 DOWN
 
Bartek T. 
poszukiwacz



Wiek: 43
Dołączył: 23 Wrz 2006

UP 161 / UP 140


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-02-13, 19:51   

A mnie się nie chce nawet nad tym zastanawiać. Zawsze miałem niesmak do tego typu "zagadek". To jest przeciwieństwo zagadek logicznych, takich jak w innym temacie. Przynajmniej coś z czegoś wynika i możliwe jest tylko takie a nie inne rozwiązanie, a tu? Dlaczego nie miało by być tak jak pisze Junikoks?? Zadna część zagadki tego nie wyklucza przeca ;)
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: abstrakcyjna, gdzie, jest, wazon, zagadka


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 34
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu