Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Dziura na drodze? Powalone drzewo? Sąsiad który pali opony w domowym piecu?
Napisz do nas na adres forumbrzeg@forumbrzeg.pl a zajmiemy się każdą sprawą.
Parking na Chocimskiej do likwidacji
Autor Wiadomość
Jamps 


Wiek: 49
Dołączył: 04 Cze 2005

UP 2 / UP 0


Skąd: Brzeg Rybaki

Wysłany: 2008-01-25, 17:59   Parking na Chocimskiej do likwidacji

więcej tutaj:
http://www.nto.pl/apps/pb...IAT05/348491165
0 UP 0 DOWN
 
Rich Kramer 


Wiek: 41
Dołączył: 10 Wrz 2005

UP 2 / UP 0



Wysłany: 2008-01-25, 18:20   

nie rozumiem dlaczego ta pani twierdzi ze nie bedzie miala mozliwosci dowozu towaru.
0 UP 0 DOWN
 
ciupik 



Wiek: 33
Dołączył: 19 Lut 2006

UP 1 / UP 2


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-01-25, 22:14   

wszystkim będzie źle ze wszystkim... i żadnej ze stron nigdy się nie dogodzi
ale tak to jest w mieście<hipermarketów> i drogiej benzyny
0 UP 0 DOWN
 
Manuela 
Amor omnibus idem...



Wiek: 37
Dołączyła: 20 Paź 2006

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-01-25, 22:15   

twierdzi tak, gdyż pewnie nie ma tylnego wejścia, a wejście jest tam od ulicy... logiczne... będzie musiała nosić towar z parkingu przy Aldiku... a to nie będzie raczej łatwe...
0 UP 0 DOWN
 
Brzeski
Brzeski


Dołączył: 05 Wrz 2005

UP 110 / UP 54


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-01-26, 13:45   

To nawet nie o to chodzi, że z zaplecza nie ma wejścia do totolotka... z tyłu wszystkie placyki będą zapchane samochodami, które teraz korzystają z parkingu przy ulicy. A to jest ok. 40 miejsc parkingowych! Wystarczy sobie wyobrazić tłok na uliczce Skłodowskiej.

A RDDK z Opola najchętniej by wyburzyła nam w mieście wszystkie parkingi, wycięła drzewa, zlikwidowała przejścia dla pieszych (na A.K już jedno zlikwidowała i ogrodziła barierką) ... usunęła trawniki (tak jak na Włościańskiej), wszystko by nie budować obwodnicy północ-południe i nowego mostu na Odrze...

Przecież to poszerzenie jezdni nikomu z brzeżan nie jest potrzebne... co najwyżej pozwoli szybciej jechać tirom... a jak już jest potrzebne to dla wjeżdżających na ulicę Westerplatte, bo tam się korki robią przy wieżowcu... No ale kto da kasę ten będzie miał parking.
0 UP 0 DOWN
 
Devon 


Wiek: 38
Dołączył: 28 Kwi 2005

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-01-26, 21:38   

Manuela napisał/a:
twierdzi tak, gdyż pewnie nie ma tylnego wejścia, a wejście jest tam od ulicy... logiczne... będzie musiała nosić towar z parkingu przy Aldiku... a to nie będzie raczej łatwe...


albo mogą te mniejsze wjeżdżać na chodnik jak zawsze zresztą wiec nie wiem jakie tam problemy mogą być, jak i tak wjeżdżają na chodnik ten szeroki. Jedynie Żabka miała by problem z dostawą, chociaż też od tylu jest miejsce....

Myślę że będzie dobrze, jak zrobią porządną drogę i co najważniejsze bezpiecznie dla kierowców i pieszych
0 UP 0 DOWN
 
Zbychoo 
desperate househusband ;)



Wiek: 46
Dołączył: 01 Cze 2007

UP 72 / UP 23



Wysłany: 2008-01-27, 01:01   

Brzeski napisał/a:
z tyłu wszystkie placyki będą zapchane samochodami, które teraz korzystają z parkingu przy ulicy

Nie do końca się zgodzę, bo przecież powstanie parking przy Aldiku. Wielu ludzi, szczególnie mieszkańców bloków po stronie Aldika będzie mogło stawiać auta na parkingu Aldika. Trzeba tylko dopilnować, aby taka możliwość pozostała. Jeżeli poświęca się parking ogólnodostępny na wjazd do Aldika, to nie może być tak, że Aldi wprowadzi uzależnienie od parkowania na swoim parkingu od bycia swoim klientem (sprawdzanie paragonów, czasu parkowania, itp.).
0 UP 0 DOWN
 
Jamps 


Wiek: 49
Dołączył: 04 Cze 2005

UP 2 / UP 0


Skąd: Brzeg Rybaki

Wysłany: 2008-01-27, 11:09   

Zbychoo napisał/a:
Wielu ludzi, szczególnie mieszkańców bloków po stronie Aldika będzie mogło stawiać auta na parkingu Aldika.


znam dość dobrze ten teren i uwierz: nikt z mieszkańców "bloków po stronie Aldika" nie ma problemu ze znalezieniem miejsca do parkowania na swoim podwórku
pewnie niektórzy zostawiają auta na parkingu przy Chocimskiej, ale jeżeli, to tylko dla swojej wygody (bo np. okno sypialni mogą mieć w tę stronę); nikt z nich nie będzie parkował przy supermarkecie
mogę się już teraz założyć, że po godzinach zakupowego szczytu na parkingu Aldika będą parkowały głównie samochody mieszkańców wieżowca, którzy teraz mają duży problem ze znalezieniem miejsca i oni na pewno na tym skorzystają
i bardzo dobrze, ale dlaczego przy okazji trzeba likwidować około 35 miejsc po drugiej stronie ulicy?

a tak generalnie: nie chodzi tu o parkowanie na kilka godzin, chodzi o podjeżdżanie do sklepów, zostawianie auta na czas zakupów itp. i oczywiście o bezpieczeństwo
dla mnie to miejsce dzięki poszerzeniu ulicy o kilka metrów i ułatwieniu w rozwijaniu dużych prędkości przez auta jadące tranzytem nie stanie się bezpieczniejsze, na pewno nie dla pieszych
0 UP 0 DOWN
 
Grzech 


Wiek: 47
Dołączył: 05 Wrz 2005

UP 20 / UP 9



Wysłany: 2008-01-27, 11:22   Chocimska/parking

Miasto mogłoby wybudować kładkę dla pieszych w którymś miejscu nad Chocimską, np. przy skrzyżowaniu Chocimska-Poprzeczna
Ostatnio zmieniony przez Grzech 2008-01-27, 11:24, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
draq 



Wiek: 32
Dołączył: 15 Kwi 2006

UP 0 / UP 0


Skąd: stacja Brzeg

Wysłany: 2008-01-27, 13:48   

"można" było wybudowac Aldika kilka metrów głębiej i zrobiłoby się zatoczkę zaraz przy supermarkecie, ale jest juz za pózno heh
0 UP 0 DOWN
 
butter 
Powodzonka i szerokości :)



Wiek: 36
Dołączył: 13 Gru 2005

UP 61 / UP 15


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-01-27, 14:01   Re: Chocimska/parking

Grzech napisał/a:
Miasto mogłoby wybudować kładkę dla pieszych w którymś miejscu nad Chocimską, np. przy skrzyżowaniu Chocimska-Poprzeczna

Nieno takiego pomysłu to jeszcze nie słyszałęm;p tak kuriozalnego :D to nie Wrocław albo Warszawa gdzie kładki buduje sie nad 4-6 pasami ruchu, a pozatym ciekaw jestem czy korzyształ bys z takiej kładki jak musiał by sie wspinać na wyskokość 5 metrów :D

A co do likwidacji parkingu.... są zawsze za i przeciw, nie urodził sie jeszcze taki co by wszystkim dogodził :D
przeciw- utrudniony dojazd dostawczaków i zaopatrzeniowców i większy tłok na tyłch sklepów
ZA- jestem wielkim zwolennikiem upłynniania ruchu w miastach i na trasach przelotowych... na tym odcinku bardzo czesto sie zdaża ze ktoś cofa zza jakiegoś samochodu tyłem, nic nie widząc musi wyjechać troche na jezdne i ktoś sie zagapi i bum, albo jeśłi ktoś sie popisze kulturą i pusci takiego cofacza to odrazu mamu koreczek chwilowy... wiec jestem raczej za likwodacją tego parkingu i zrobienie czegoś na wzór krzyżówki przy Lidlu czyli lewoskręt, wysepka i na wysepce pasy dla pieszych...
a co do upłynniania ruchu i ułatwiania, wyprostował bym jeszcze ten zygzak za wiaduktem pod torami na ul Chocimskiej w stronę ronda.... wystarczy troche ruszyć głową uszczknąć troche ziemi i zrobić piękną prostą, szeroką droge w tym miejscu bo jest miejsce... a co z ul. Towarową?? albo zamknać od ul Chocimskiej, albo zrobić ja pod kątem prostym pod jakimś tam spadkiem to wykopu ul Chocimskiej i znowu mamy ulepszony przejazd przez Brzeg... ale to dla niektórych za trudne ;)
0 UP 0 DOWN
 
ad hoc 

Wiek: 44
Dołączył: 26 Sty 2008

UP 5 / UP 2



Wysłany: 2008-01-27, 14:17   

A jak jest z parkowaniem od zaplecza chocimskiej tzn. chodzi mi o parking od strony sucharskiego? Bo jeśli tam nie ma jakichś ograniczeń, że tylko dla mieszkańców, to zapowiada się tam większy tłok niż dotychczas!
0 UP 0 DOWN
 
Grzech 


Wiek: 47
Dołączył: 05 Wrz 2005

UP 20 / UP 9



Wysłany: 2008-01-27, 15:28   

do buttera - to własnie przez takich malkontentów i bezzdroworozsądkowców, jak Ty, Polska jest tym, czym jest. Stosując Twoją logikę, można by rzec, iz w Brzegu nie powinno się budowac wieżowców, bo takie budynki moga byc li tylko od Opola wzwyż.
Ponadto - Jesli Ty masz problem ze wspięciem sie po schodach na wysokośc 5 metrów w wieku lat 20, to w jaki sposób zamierzasz wejśc na pierwsze piętro za dekadę? Jesli zechcesz, pokażę Ci, jak to się robi.
Ulice Chocimską przekraczam w rzeczonym miejscu w każdy wtorek w godzinie szczytu - doprawdy, już teraz trudno jest przejść bez podbiegnięcia na pasach. Co będzie, jeśli ulica będzie szersza o te 4 metry? Posypiesz głowę popiołem, gdy Twój znajomy zginie pod kołamy tranzytującego auta?
Ja widze doskonałe rozwiązanie w wybudowaniu kładki, Ty - odwrotnie. Masz do takiej opinii prawo, ale w tym przypadku, uwierz, to ja mam rację.
0 UP 0 DOWN
 
smooth 
wyrwany z kontekstu


Zaproszone osoby: 2
Wiek: 42
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-01-27, 15:44   

No to Grzech, pojechałeś, w przeciwieństwie do Ciebie butter, wymienił za i przeciw co dla mnie nie czyni go, żadnym malkontentem, jak również osoby bez zdrowego rozsądku.
Poprzez użycie słowa "kuriozalny" za pewne butter chciał wyrazić swoje zaskoczenie tak osobliwym i niezwykłym pomysłem, jednocześnie poddając go wątpliwość, tzn. jego realizacje, wydał mi się bardziej rozsądny, a może inaczej bardziej realnie myślący niż Ty i myślę, że podobnie jak ja wcale nie byłby przeciwny temu pomysłowi, bo ani nie jest bobem budowniczym, ani też włodarzem (tak przynajmniej mi się wydaje) który miałby podjąć decyzje o takim rozwiązaniu. Jeśli byłby by pieniądze na takie rozwiązanie i my na poziomie osób oceniających takie rozwiązanie mielibyśmy do wglądu na co jest przeznaczony budżet, wówczas moglibyśmy rozmawiać na zasadzie, które zadanie ma wyższy priorytet realizacji. Reasumując, pomysł kładki, rzeczywiście jest dość osobliwym jak na Brzeg rozwiązaniem, ale to nie oznacza, że niemożliwym do realizacji.

Grzech napisał/a:
Masz do takiej opinii prawo, ale w tym przypadku, uwierz, to ja mam rację.


W tym momencie, w kontekście dyskusji Twoja cała wypowiedź bardzo traci na wartości (przynajmniej dla mnie) :wink:

Grzech napisał/a:
Ja widze doskonałe rozwiązanie w wybudowaniu kładki, Ty - odwrotnie.


Ja to ujmę inaczej. Są pieniądze? Czemu nie. Plus tego rozwiązania, to właśnie bezpieczeństwo (przynajmniej dla tych, którzy są w miarę sprawni - czyt. nie wiem jakby to miało wyglądać dla osób niepełnosprawnych np. korzystających z wózków inwalidzkich itp. itd.)
Ostatnio zmieniony przez smooth 2008-01-27, 15:47, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Grzech 


Wiek: 47
Dołączył: 05 Wrz 2005

UP 20 / UP 9



Wysłany: 2008-01-27, 16:26   

smooth - drogi Przyjacielu od 19 lat - nie wymieniam w swym poście argumentów "przeciw," gdyż takich nie widzę. Jeśli powaznie traktujesz argument buttera, że w Brzegu nie powinno się takich kładek budować, bo mieszkamy w zbyt małym mieście, to wybacz - nie ma zgody.
W poście buttera najbardziej uderzyło mnie sformułowanie "kuriozalny pomysł." Ja rozumiem, że rzeczony autor jest konserwatystą i nie lubi unowocześniania i ułatwiania sobie zycia, ale wpisuje się swoją opinią w model Polaka mądrego po szkodzie. Tak, jak napisałem w poprzednim wpisie - gdy ktoś tak kiedyś zginie pod kołami samochodu, to wówczas butter powie (a może i napisze na naszym forum), że to ja miałem rację.
smooth - właśnie dlatego, że tak długo się znamy - przyjmuje Twoje zwrócenie uwagi po przyjacielsku i dziękuję za nie. Choć bardziej bym się cieszył, gdybyś napisał, że przesadziłem z argumentum ad personam wobec buttera, bo rzeczywiście odnoszenie się do tego, że miałby problem z wejściem po schodach było po prosru złośliwe (mimo tego, że sam to przyznał).
Niemniej, merytorycznie rzecz ujmując, nie widzę żadnych przeciwskazań, by w kilku miejscach w Brzegu wybudować takie "estakady" dla pieszych.
A tym bardziej dziękuję Ci, gdyż w ostatnich zdaniach swego postu wyraziłeś ostrożne "tak" dla takiego pomysłu.
Aha - i jeszcze to - dlaczego stwierdzenie "to ja mam rację" obniżą wartość czy poziom wypowiedzi? To jesli Ty piszesz, że np. Gołota jest cienki jak polsilver i stwierdzasz, że "masz rację," to w jakim stopniu obniża to Twoją wypowiedź? Przecież gdy ferujemy opinie, to uważamy, że mamy rację, tak?
Ostatnio zmieniony przez Grzech 2008-01-27, 16:29, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: chocimskiej, do, likwidacji, na, parking


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 33
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu