Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Jaki system zabezpieczający przed kradzieżą auta?
Autor Wiadomość
doko 
Dobry Miś



Wiek: 58
Dołączył: 15 Gru 2006

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-01-25, 09:34   Jaki system zabezpieczający przed kradzieżą auta?

Kolesiowi zwinęli auto z garażu. Miał jakiś alarm i blokadę biegów, ale "fachowcy" poradzili sobie i z tym. Nikt nic nie słyszał i nie widział. Minęły dwa miesiące od tego zdarzenia i po aucie nie ma śladu. Fajny był ten samochodzik; VW Passat ('2006).

Jaki system zabezpieczający auto przed złodziejem jest najskuteczniejszy?
0 UP 0 DOWN
 
CZERA 
(L)egia Forever



Zaproszone osoby: 1
Wiek: 39
Dołączył: 11 Wrz 2006

UP 8 / UP 16


Skąd: Lubsza

Wysłany: 2008-01-25, 14:00   

nie ma takiego systemu :x ale można spowolnić kradzież auta ilością zabezpieczeń co utrudni złodziejowi życie. a w tym czasie może ktoś zauważy lub usłyszy potencjalną kradzież
0 UP 0 DOWN
 
Zbychoo 
desperate househusband ;)



Wiek: 46
Dołączył: 01 Cze 2007

UP 72 / UP 23



Wysłany: 2008-01-25, 14:40   

Najlepsze są niestandardowe zabezpieczenia np. ukryty wyłącznik zapłonu lub pompy paliwa. Mi taki wynalazek uratował auto, choć straciłem stacyjkę i zamki w drzwiach z obu stron. Szczególnie, że wyłączniki umieszczane mogą być bezpośrednio pod tapicerką samochodu w tylko Tobie znanym miejscu, działając na zasadzie naciśnięcia w odpowiednim miejscu i są zupełnie niewidoczne.
CZERA napisał/a:
można spowolnić kradzież auta ilością zabezpieczeń

To prawda, szczególnie jeżeli chodzi o tak banalne zabezpieczenia jak blokada kierownicy :lol: .

Niestety w takim przypadku o jakim pisze doko chyba żadne zabezpieczenie nie da rady. Złodziej dostając się do garażu ma tak dużo czasu na rozgryzienie zabezpieczeń, że tylko amator nie wyjedzie z tegoż garażu autem. Niestety zabezpieczamy samochody wszelakimi wynalazkami, a garaż często znajdujący się w mało widocznym miejscu zabezpieczony jest zwyczajną kłódką <mur1>
0 UP 0 DOWN
 
draq 



Wiek: 32
Dołączył: 15 Kwi 2006

UP 0 / UP 0


Skąd: stacja Brzeg

Wysłany: 2008-01-25, 17:22   

Słyszałem o takim użądzeniu do motocykli ( nie wiem czy działało by w samochodach ) uruchamiamy w telefonie usuługę nawigacyjną np. Gdziecko, kartę wsadzamy do motocykla, wysyłamy smsa i wiem gdzie się znajduje. Mozna jeszcze coś poprzyłączać i umieścić telefon w moto i przy uruchomieniu moto telefon sam dzwoni do CIebie. Poszukam więcej o tym.
Ostatnio zmieniony przez draq 2008-01-25, 17:22, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
doko 
Dobry Miś



Wiek: 58
Dołączył: 15 Gru 2006

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-01-25, 22:35   

Też tak myślę jak Zbychoo, niestandardowe zabezpieczenia podobno są najskuteczniejsze. Ale też słyszałem o tym, że złodzieje są wyposażeni w taptopy i podłączając się auta potrafią znaleźć lub obejść takie zabezpieczenia.
Zastanawiam się nad zainstalowaniem jakiegoś nietypowego urządzonka w swoim aucie.
Jest jakiś spryciarz w Brzegu lub okolicy od takich spraw?
Ostatnio zmieniony przez doko 2008-01-25, 22:40, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
ślicznotka-e-34 
Transporter



Wiek: 36
Dołączył: 31 Maj 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: stąd

Wysłany: 2008-01-26, 00:41   

zabezpieczenia o których piszecie mogą spełniać swoje funkcje ale w starszych modelach samochodów gdzie nie są tak na szpikowane elektroniką np. odcięcie paliwa, zapłonu, przyciski w tapicerce itp. Ale często znika to co znajduje się w pojeździe czyli wszystko co złodziej może wziąć pod rękę tj radia, komórki portfele torebki i inne gadżety użytkowników czterech kółek. A tak z innej beczki

Kilka lat temu mojej mamie włamali się do samochodu (roczny może dwuletni był wtedy) na parkingu giełdy, tzn włamali to może złe określenie gdyż złodzieje samochód otworzyli poprzez fale immobilisera i skradli cały towar nie pozostawiając po sobie śladu :x . Nikt na to nie zwrócił uwagi bo zapewne to wyglądało w miarę normalnie że "przeładowują" towar z samochodu na samochód.
Ostatnio zmieniony przez ślicznotka-e-34 2008-01-26, 00:46, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Acio 
Artur/Bartek



Wiek: 68
Dołączył: 20 Kwi 2005

UP 4 / UP 4


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-03-04, 22:10   Re: Jaki system zabezpieczający przed kradzieżą auta?

doko napisał/a:
Kolesiowi zwinęli auto z garażu. Miał jakiś alarm i blokadę biegów, ale "fachowcy" poradzili sobie i z tym. Nikt nic nie słyszał i nie widział. Minęły dwa miesiące od tego zdarzenia i po aucie nie ma śladu. Fajny był ten samochodzik; VW Passat ('2006).

Jaki system zabezpieczający auto przed złodziejem jest najskuteczniejszy?


Sądząc po wieku auta to alarm i blokada skrzyni zamontowane były w serwisie, więc dla osoby która chciała ukraść takie auto to nie było problemu, ponieważ serwisy montują wszystko na jedno "kopyto", nowe alarmy wpinane są w szynę danych CAN.

Jakiś czas temu czytałem na necie że zamkneli gościa z śląska który sprzedawał układ łamiący immobilizer(auta grupy VAG), wystarczyło go wpiąć w złącze diagnostyczne OBD.

Polecam montowanie ukrytych włączników, tylko rozsądnie trzeba wybrać który obwód mają odcinać i przełącznik lub przekaźnik dobrany do poboru prądu danego układu elektrycznego :!: :!: :!:
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: auta, jaki, kradzieza, przed, system, zabezpieczajacy


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 25
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu