Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Problem Romów w Brzegu
Autor Wiadomość
steve 
w.w.j.d??



Zaproszone osoby: 4
Wiek: 38
Dołączył: 25 Kwi 2005

UP 6 / UP 2


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-01-14, 16:07   Problem Romów w Brzegu

Nie ma co oszukiwać nikogo... w Brzegu zaczekała się akcja można powiedzieć "zgnębić, wyrzucić romów z naszego miasta".. młodzież ma już dość tych ludzi i bardzo dobrze robią...

Moderowany przez smooth:
Wydzielone z tematu"Zadyma" w centrum
Ostatnio zmieniony przez smooth 2008-01-15, 00:57, w całości zmieniany 2 razy  
0 UP 0 DOWN
 
Pan_Pasztet 



Wiek: 36
Dołączył: 10 Maj 2005

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg :)

Wysłany: 2008-01-14, 16:18   

steve napisał/a:
"zgnębić, wyrzucić romów z naszego miasta".. młodzież ma już dość tych ludzi i bardzo dobrze robią..



nie do konca się zgadzam bo mam znajomego Roma ( piszę Roma z wielkiej litery bo mam szacunek do tej osoby) ale sorry niektórzy mają specyficzny stosunek do innych ludzi... nie zapomne jak na dworcu brzeskim podszed do mnie na oko 15 latek lapiac za bluze powiedział daj 5 zł i czy w zaistniałej sytuacji co zrobić...?? ierwszy chciał uderzyć ale sądził chyba ze się przestrasze.... nieporozumienie... niektórym trzeba wpiepszyć zeby uspokoił Downa bo inaczej to kiepsko ;/

steve, masz u mnie pół piwa bo można zrobić porządek z Romami ale w kulturalny sposób ;) i nie wyrzucac wszystkich z Brzegu ;)
0 UP 0 DOWN
 
Moni 


Wiek: 38
Dołączyła: 20 Mar 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-01-14, 16:23   

steve napisał/a:
Nie ma co oszukiwać nikogo... w Brzegu zaczekała się akcja można powiedzieć "zgnębić, wyrzucić romów z naszego miasta".. młodzież ma już dość tych ludzi i bardzo dobrze robią...


Rom to tez czlowiek ,oczywiscie niektorzy romowie sa okropni, ale nie wszyscy.Ja za nimi nie przepadam. Ale niemozemy toczyc walki ,bo jak by tak kazdy mial taka walke toczyc to zgnebic mozna by bylo takze wszystkich pijakow brzeskich itp. To mniejszosc narodowa i chyba na to niema sposobu aby ich z naszego miasta wyzucic. :x
Najbardziej wkurza jak taki cyganek 10 lat ,lazi i zebra po knajpach i zaglada ci do talerza w brzeskiej :x :twisted:
Ostatnio zmieniony przez Moni 2008-01-14, 16:27, w całości zmieniany 2 razy  
0 UP 0 DOWN
 
d0mino 
The Art Of Torture


Wiek: 42
Dołączył: 04 Sty 2008

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg :]

Wysłany: 2008-01-14, 16:29   

Nie jestem rasistą, ale też za nimi nie przepadam, głównie chodzi mi o ich zachowanie a tak dokładnie to cwaniactwo i poczucie bezkarności a nie kolor skóry czy pochodzenie :|
0 UP 0 DOWN
 
Pan_Pasztet 



Wiek: 36
Dołączył: 10 Maj 2005

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg :)

Wysłany: 2008-01-14, 16:34   

Moni, najlepszy sposób jak podchodzi do Ciebie taki romek i ty musisz wyprzedzić jego myśli :D pierwsza mówisz :D Daj złotówke :D gość głupieje :D SPRAWDZILEM ;D czasem tylko jakis gada nie to pan daj złotówkę ;D
0 UP 0 DOWN
 
Moni 


Wiek: 38
Dołączyła: 20 Mar 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-01-14, 16:39   

pasztet007 napisał/a:
Moni, najlepszy sposób jak podchodzi do Ciebie taki romek i ty musisz wyprzedzić jego myśli :D pierwsza mówisz :D Daj złotówke :D gość głupieje :D SPRAWDZILEM ;D czasem tylko jakis gada nie to pan daj złotówkę ;D


HEHE niezdazy sie nawet zapytac, ja juz go gonie bo wiem o co kaman :P
0 UP 0 DOWN
 
gie 



Wiek: 40
Dołączył: 22 Kwi 2007

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2008-01-14, 16:40   

Nie ma się co oszukiwać większość brzeskich Romów dla mnie to zwykli Cyganie. Rom dla mnie to człowiek nie stwarzający problemów,żyjący spokojnie i przede wszystkim nie szukający problemów. Brzescy "Romowie" to zwykła grupa kilkudziesięciu hałaśliwych, brudnych, chamskich Cyganów, którzy szukają problemów i patrzą tylko gdzie by tu kogoś na coś skroić. Zobaczcie co sie dzieje na brzeskim dworcu. Nie raz widać tych samych chłopaczków proszących o kasę a z kieszeni wystaje im woreczek z klejem. Jeżdżą a to do Opola a to do Wrocławia i tam robią to samo. Nie jestem za tak drastycznym rozwiązywaniem takich sytuacji, ale nie może być tak, żeby zwykły szary Brzeżanin bał się, że napadnie go jakiś naćpany lub nakirany małolat. Każdy ma znać swoje miejsce w szeregu...
0 UP 0 DOWN
 
d0mino 
The Art Of Torture


Wiek: 42
Dołączył: 04 Sty 2008

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg :]

Wysłany: 2008-01-14, 16:45   

gie napisał/a:
a z kieszeni wystaje im woreczek z klejem
dobrze by było gdyby wystawał z kieszeni. Miałem już okazje w kilku miejscach w Brzegu i to dość ruchliwych zobaczyć takiego jegomościa jak walił z wora przy ludziach. <rwie>
0 UP 0 DOWN
 
wojtazik 
Photography



Wiek: 34
Dołączył: 11 Maj 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg/Opole/Wrocław

Ostrzeżeń:
 2/4/6
Wysłany: 2008-01-14, 17:11   

jedna z cyganek na miejscu "awantury" krzyczała : " Ch....ja możecie nam zrobić... jesteśmy pod ochroną.... " :?
0 UP 0 DOWN
 
Pan_Pasztet 



Wiek: 36
Dołączył: 10 Maj 2005

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg :)

Wysłany: 2008-01-14, 17:13   

na ogół jestem spokojny ale jak ktoś jej JE***NIE to bedzie miała... stara rura...
0 UP 0 DOWN
 
steve 
w.w.j.d??



Zaproszone osoby: 4
Wiek: 38
Dołączył: 25 Kwi 2005

UP 6 / UP 2


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-01-14, 17:19   

taa zadyma zaczęła się już parę dni temu..

i może niektórzy mają znajomych wśród Romów w Brzegu, ale mi przeważnie chodzi o cyganów... nie chodzi mi też o ich kolor skóry, religie itp. Jednak o zachowanie, to co wyprawiają na miastach i inne rzeczy o których wszystko dobrze wiemy...

a że są pod ochroną hmmm może jakąś tam mają dzięki "mądrym" politykom, ale ja im dziękuje już i cieszyłbym jakby sobie "poszli".
0 UP 0 DOWN
 
Janio 
Express IT



Wiek: 35
Dołączył: 13 Sie 2005

UP 17 / UP 4


Skąd: www.ExpressIT.pl

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2008-01-14, 17:31   

Ja tych ludzi dzielę na 2 grupy:

Romów vel. Cyganów - ludzi jak każdy inny obywatel obcego pochodzenia. Pracuję jako handlowiec więc mam praktycznie cały czas kontakt z różnymi ludźmi, w tym nieraz miałem z Romami. Ludzie jak wszyscy inni, obywatele bez zarzutu.

Romów vel. moresów - czyli tych o których tutaj mowa. Nierobów żyjących na państwowym garnuszku i na jałmużnie ze ślepej litości ludzi o dobrym sercu, oraz w co nie wątpię - na kradzieżach.

Tych drugich staram się unikać, nie pomagać, nie rozczulać się. Czy jestem zaślepiony, czy być może bez serca?

Nie sądzę.
0 UP 0 DOWN
 
Moni 


Wiek: 38
Dołączyła: 20 Mar 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-01-14, 17:48   

Janio napisał/a:
Ja tych ludzi dzielę na 2 grupy:

Romów vel. Cyganów - ludzi jak każdy inny obywatel obcego pochodzenia. Pracuję jako handlowiec więc mam praktycznie cały czas kontakt z różnymi ludźmi, w tym nieraz miałem z Romami. Ludzie jak wszyscy inni, obywatele bez zarzutu.

Romów vel. moresów - czyli tych o których tutaj mowa. Nierobów żyjących na państwowym garnuszku i na jałmużnie ze ślepej litości ludzi o dobrym sercu, oraz w co nie wątpię - na kradzieżach.

Tych drugich staram się unikać, nie pomagać, nie rozczulać się. Czy jestem zaślepiony, czy być może bez serca?

Nie sądzę.



Jestes zupelnie normalny, zdrowy itp.A to niby czemu mielibysmy im pomagac :? Ja nad nimi wogle sie nie rozczulam i chyba niema takich ludzi poza opieka spoleczna.
0 UP 0 DOWN
 
HS-R 



Wiek: 41
Dołączyła: 10 Wrz 2006

UP 63 / UP 6


Skąd: Kraina Marzeń

Wysłany: 2008-01-14, 17:57   

Moni napisał/a:

Jestes zupelnie normalny, zdrowy itp.A to niby czemu mielibysmy im pomagac :? Ja nad nimi wogle sie nie rozczulam i chyba niema takich ludzi poza opieka spoleczna.


Sądzę, że opieka się nad nimi też nie rozczula, ale to prawda, że jako mniejszośc narodowa mają troszkę inne prawa niż Polacy co dla mnie jest chore. I faktem jest, że tu udają biednego, proszą o złotówkę dla dziecka czy na bułkę a w opiece doskonale wiedzą co mogą i jakie mają prawa.
Ostatnio zmieniony przez HS-R 2008-01-14, 17:58, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Brzeski
Brzeski


Dołączył: 05 Wrz 2005

UP 110 / UP 54


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-01-14, 20:53   

Te posty to fajny przyczynek do artykułu o polskim rasizmie.
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: brzegu, problem, romow


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 34
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu