Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Problem Romów w Brzegu
Autor Wiadomość
Jamps 


Wiek: 49
Dołączył: 04 Cze 2005

UP 2 / UP 0


Skąd: Brzeg Rybaki

Wysłany: 2008-02-03, 08:59   

Franco Zarrazzo napisał/a:
Ale ostatnio jakaś fala agresji przeciwko Cyganom, że Brzeg cały zalepiony nalepkami "Strefa wolna od Cyganów" (łażę codziennie i kleję swoje ulotki - NIE WIDZIAŁEM ANI JEDNEJ skierowanej przeciwko Cyganom).


nie miałeś szans :) podobno była tylko jedna (na przystanku na Chrobrego) i jej zdjęcie jest na stronie Radia Opole oraz w artykule w GW (to ta sama fotka, co łatwo zauważyć)
też się pilnie rozglądam i też bez rezultatu

ale z drugiej strony nie da się ukryć, że poziom nietolerancji (nie mylić z poziomem fizycznej agresji) wobec Romów jest bardzo wysoki i sam się wiele razy zdziwiłem słysząć od znajomych osób (których o to nie podejrzewałem) wyrazy poparcia dla tych wydarzeń z początku stycznia :?
0 UP 0 DOWN
 
Brzeski
Brzeski


Dołączył: 05 Wrz 2005

UP 110 / UP 54


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-02-03, 09:52   

Jamps napisał/a:
ale z drugiej strony nie da się ukryć, że poziom nietolerancji (nie mylić z poziomem fizycznej agresji) wobec Romów jest bardzo wysoki i sam się wiele razy zdziwiłem słysząć od znajomych osób (których o to nie podejrzewałem) wyrazy poparcia dla tych wydarzeń z początku stycznia :?


Zdziwiłeś? Tyle lat żyjesz w tym świecie i wierzyłeś że Polacy są tolerancyjni?
Poczynając od historii: wypędzenie arian, polityka dla mniejszości II Rzeczpospolitej, Jedwabne, Łambinowice, pogrom kielecki, akcja Wisła, zakaz życia w taborze...

Ja z jawną nietolerancją polegającą na publicznym poniżaniu i ośmieszaniu cygańskiej dziewczynki przez nauczycielkę Polkę spotkałem się już w 2 klasie szkoły podstawowej. Wcześniej inna nauczycielka rugała w pierwszej klasie dwójkę Cyganów, za to że mówią w ojczystym języku.
Polacy znani są w całej Europie, a nawet w Afryce ze swej nietolerancji rasowej, dla mniejszości seksualnych, dla sąsiadów, punków (choć skini już cieszyli się poważaniem), a teraz wobec miłośników moherowych beretów, ba! nawet wobec cyklistów i Żydów! Proponuję zajrzeć na forum NTO do wątków na temat miłości goroli do Ślązaków :-o
Dlatego ja się zupełnie nie dziwię nietolerancji brzeżan wobec Cyganów.
0 UP 0 DOWN
 
ktoto 


Wiek: 33
Dołączył: 03 Gru 2007

UP 2 / UP 5



Wysłany: 2008-02-03, 13:42   

Taką nietolerancję można przypisać wielu narodom. Co powiedzieć o np. Niemcach?
Słowacy też tworzą getta dla Cyganów. Anglicy też pozbywają się Cyganów.
A np.w Kanadzie na Chińczyków mówi się pluskwy.
Myślę, że wszędzie jest podobnie.
0 UP 0 DOWN
 
Devon 


Wiek: 38
Dołączył: 28 Kwi 2005

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-02-04, 08:18   

Jamps napisał/a:
przeczytajcie kolejny "kwiatek"
http://www.gazetawyborcza.pl/1,87648,4889498.html

przeglądnąłem pobieżnie, nie wytrzymałem i musiałem się trochę popastwić:

najciekawsze fragmenty:

- "Przyszło ich pięćdziesięciu, w biały dzień. Przynieśli butelki z benzyną" - jeżeli godziny późno-wieczorne to dla GW biały dzień...

- "Nad pięknie odnowionymi, renesansowymi kamieniczkami góruje poniemiecki ratusz" - w XVI wieku to tu ciągle rządził książe, a jeśli już to prędzej habsburgski ratusz; i te renesansowe kamieniczki w Rynku! trzej dziennikarze GW dokonali epokowego odkrycia!

- O Młynarskiej: "Kto nie musi, ten się tu nie zapuszcza, choć to jedna z najstarszych ulic w mieście" - jak pięknie brzmi :) szkoda, że tak mało prawdziwe (ciekawe co na to studenci WSHE, mieszkańcy, klienci sklepów, dziadkowie z Uniwersytetu Trzeciego Wieku itp.)

- "Dziś największymi pracodawcami w mieście jest Urząd Miasta i producent słodyczy Odra Brzeg" :) to się magistrat rozrósł :)

- "Znalazłem kumpli tych trzech [...] Gadamy w małej kawiarni przy katedrze" - hit !!! zabrali ich do tej kawiarni do Opola czy do Nysy? a może mieli na myśli kościół św. Mikołaja? :)

"Kiedy w stronę Cyganów poleciały pierwsze butelki z benzyną - nikt już nie pamięta. Nawet policja nie ma takich danych" - no pewnie, nie ma też danych o istnieniu Zoo w Brzegu i o brzeskiej katedrze :)

- "Szczęście, że mieli mocne, plastikowe szyby" !!! pewnie autorom (całej trójce?) chodziło o plastikowe okna

uff, jak tu po takiej serii bzdur ocenić czy w tym tekście jest choćby jeden prawdziwy akapit?
autorzy tekstu: Witold Szabłowski, Beata Łabutin, współpraca Izabela Żbikowska


W ogóle panowie z wyborczej podciągnęli wszystko, z brzeg24.pl zrobili forum i ubarwili kilka rzeczy .

i jak zwykle nie podpisali zdjęć. Norma
0 UP 0 DOWN
 
yasiu 
Główny nadzorca



Wiek: 40
Dołączył: 13 Kwi 2005

UP 416 / UP 127


Skąd: Michałowice / Brzeg

Wysłany: 2008-02-04, 16:43   

Devon rozbawiłeś mnie teraz tekstem, że podciągnęli z brzeg24. Zdjęcia są wykupione i nie muszą podpisywać, chyba czytałeś przecież umowę licencyjną?
0 UP 0 DOWN
 
sigalit 



Wiek: 38
Dołączyła: 13 Lis 2006

UP 0 / UP 3


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-02-06, 22:39   

ktoto napisał/a:
Taką nietolerancję można przypisać wielu narodom. Co powiedzieć o np. Niemcach?
Słowacy też tworzą getta dla Cyganów. Anglicy też pozbywają się Cyganów.
A np.w Kanadzie na Chińczyków mówi się pluskwy.
Myślę, że wszędzie jest podobnie.


to oczywista nieprawda, nie spotkalam sie w Kanadzie z takim okresleniem dla Chinczykow, nie twierdze ze jakas okreslona grupa Polakow mieszkajaca w Kanadzie tak nie mowi, ale twierdze ze na takiej wybrakowanej grupie nie buduje sie opinii. Kanadyjczycy tak nie mowia, sa zbyt dojrzali i wyedukowani spolecznie.
Rasizm jest w Kanadzie karalny w najdelikatniejszych nawet przejawach, nie wolno powiedziec o jakiejs grupie narodowej ze to oszusci czy zlodzieje. Jesli uwazasz, ze ktos jest nieuczciwy czy bandzior mozesz go z imienia i nazwiska nazwac, ze wszystkimi tego konsekwencjami, ale ogolnie o jakims narodzie cos powiedziec, co w swojej tresci chocby tylko sugeruje nawolywanie do nienawisci jest karane z cala stanowczoscia
dlatego ten kraj tak kocham i czuje sie tam wysmienicie.

do Brzeski; tolerancji trzeba sie nauczyc, Cyganie mieszkaja w Polsce od wiekow, a w szkolnym programie trudno znalezc cos na ich temat, oczywiscie zostaly wydane ksiazki mowiace o kulturze i zwyczajach Romow, tyle tylko ze malo kto po nie siega, bo sa nieobowiazkowe. Cyganie to zagrozona mniejszosc narodowa, a zagraza jej wiekszosc, ktora jest silniejsza bo o wiele wiele liczniejsza.
0 UP 0 DOWN
 
Devon 


Wiek: 38
Dołączył: 28 Kwi 2005

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-02-07, 10:12   

yasiu napisał/a:
Devon rozbawiłeś mnie teraz tekstem, że podciągnęli z brzeg24. Zdjęcia są wykupione i nie muszą podpisywać, chyba czytałeś przecież umowę licencyjną?


U wieżę jak zobaczę

Cytat:
z brzeg24.pl zrobili forum i ubarwili kilka

jest przecinek, wymieniłem ze z brzeg24.pl zrobiono forum czytaj uważnie

A co nie podciągnęli :?: ubarwili tekst


Następnie nie wykupywali moich zdjęć z meczów odry a bezczelnie jakoś się pojawiło bez podpisu i moje zgody. Jak to tłumaczysz ?

Nie broń gazety wyborczej
Ostatnio zmieniony przez Devon 2008-02-07, 10:15, w całości zmieniany 2 razy  
0 UP 0 DOWN
 
derdy 


Wiek: 41
Dołączył: 07 Paź 2007

UP 8 / UP 21



Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2008-05-20, 21:25   

Cytat:
Włoski eurodeputowany Luca Romagnoli ze skrajnie prawicowej partii Fiamma Tricolore (Trójkolorowy Płomień) opowiedział się we wtorek za utworzeniem "państwa dla Romów" w ramach rozwiązania problemów integracyjnych tej mniejszości.

"Aby Cyganie mogli lepiej chronić swą tożsamość, opowiadam się za tym, by UE poparła ideę utworzenia państwa cygańskiego na Wschodzie Europy, skąd w większości pochodzą" - oznajmił Romagnoli.

"Poprawiłby się ich poziom życia i, niech mi będzie wolno to powiedzieć, także naszego" - powiedział włoski eurodeputowany podczas debaty w Parlamencie Europejskim na temat niedawnych ataków na obozowiska romskie w Neapolu i Rzymie.

Włoski socjalista Claudio Fava odparł, że z taką propozycją "wystąpił już Goebbels w latach 30." i podczas II wojny światowej "miejsce państw dla Cyganów i Żydów zajęły piece krematoryjne".

Obecny podczas debaty komisarz ds. równości szans Vladimir Szpidla ostrzegł, że "historia europejska pokazuje, iż rasizm, nietolerancja i nienawiść o podłożu etnicznym wcześniej czy później prowadzą do katastrofy".


żródło: interia.pl

w sumie jestem za... tylko najlepiej na księżycu
0 UP 0 DOWN
 
ślicznotka-e-34 
Transporter



Wiek: 36
Dołączył: 31 Maj 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: stąd

Wysłany: 2008-05-20, 22:00   

alleceno,
Cytat:
w sumie jestem za... tylko najlepiej na księżycu

jestem jak najbardziej za !!!na księżyc albo i dalej
Ostatnio zmieniony przez ślicznotka-e-34 2008-05-20, 22:02, w całości zmieniany 2 razy  
0 UP 0 DOWN
 
Pandzik 
Nic na siłę,wszystko młotkiem!



Zaproszone osoby: 1
Wiek: 36
Dołączył: 06 Lut 2008

UP 3 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-05-21, 13:31   

Kopa na rozpęd i pożegnać.
Dziwi mnie to, że tak pozwalają im na wszystko. Mieszkają w dużych mieszkaniach przy centrum, oczywiście płacić wiele nie muszą albo i wcale, inni ludzie za to czekają na mieszkania albo muszą płacić grubą kase. Albo taki cygan dostaje wcale nie takie małe pieniądze, ponieważ reprezentuje mniejszość narodową...a później jedzie do Anglii zarobi, przywiezie jeszcze parę kradzionych telefonów i sprowadzi sobie wcale nie stare auto, Golfa4, BMW, Audi A8 (nie przesadzam, bo jest taki jeden w brzegu), a np. ja lub wielu moich kolegów się zastanawia ile czasu musi pracować i odkładać żeby kupić sobie choćby honde civic czy golfa II.

Prawo ich nie obowiązuje, ani sie go nie boją. Robią co chcą w tym biednym Brzegu, a normalni ludzie sie ich boją, nawet przejść obok czy powiedzieć im coś sie boją.

W ogóle to jak wyjdą na światło dzienne i rżną cwaniaków, a przy tym myślą, że są tacy GANGSTA-NYGGA i że jak będzie zawijał chustę na głowie i gibał się jak czarny raper z filmu to sam sie murzynem stanie.

O tolerancji mogłaby być mowa gdyby żyli jak normalni ludzie i tak sie zachowywali, a nie jak pasożyty. Znam osobiście 2 cyganów tak na cześć, całkiem normalnych i raz było tak, że dzięki temu nie straciłem roweru bądź telefonu.
Reszta cyganów jest bezczelna, wieczorem jak sie już całkiem im nudzi, to wystarczy trafić na jednego co będzie szukał guza, a zaraz zjawi sie jeszcze kilku. No bez jaj, żeby jakiś knypek zaczepiał mnie [a mam 192cm/88kg wagi] i po chwili wołał kolegów bo się podjarał, że w okolicy akurat nie ma żadnego innego człowieka... Żenujący oni są.
Ostatnio zmieniony przez Pandzik 2008-05-21, 13:34, w całości zmieniany 2 razy  
0 UP 0 DOWN
 
$ Koral $ 



Wiek: 33
Dołączył: 20 Mar 2008

UP 2 / UP 3


Skąd: BrzeG

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2008-05-21, 20:03   

ślicznotka-e-34 napisał/a:
jestem jak najbardziej za !!!na księżyc albo i dalej


Dalej owiele dalej.
Ale szczerze nic bym niemial donich ale oni ciągle drą sie na miescie,szukają zaczepek a pewnie jak kazdy wie ze jak jednemu sie kopnie "w 4 litery" :D to zaraz przychodza wszyscy i sie zaczyna.
Jak by byli inni niemial bym nic donich.
P.S z tego co slyszalem Burmistrz Miasta chce albo chcial sprowadzic wiecej Romów :roll:
:shock:
0 UP 0 DOWN
 
waldemar_n 



Wiek: 66
Dołączył: 07 Paź 2005

UP 454 / UP 1604



Wysłany: 2009-09-30, 14:34   

ktoto napisał/a:
Skoro w USA mogą być rezerwaty dla Indian, to dlaczego nie mogą być w Polsce dla cyganów ? :twisted:


calkowicie popieram !

Rezerwaty dla indian w Ameryce,
Rezerwaty dla bialorusinow w Polsce,
Rezerwaty dla czeczenow w Rosji,
Rezerwaty dla Polakow w Niemczech (bo kradna samochody i chleja wodke),
Rezerwaty dla Marokanow we Francji,
Rezerwaty dla Zydow na calym swiecie,
a na koncu komory gazowe i piece bo powoli rezerwaty beda przepelnione ....

czlowieku opanuj sie i idz na leczenie do lekarza :lol:
0 UP 0 DOWN
 
Marcim B. 



Wiek: 52
Dołączył: 05 Sty 2007

UP 855 / UP 1842



Ostrzeżeń:
 2/4/6
Wysłany: 2009-09-30, 14:40   

waldemar_n napisał/a:
czlowieku opanuj sie i idz na leczenie do lekarza


...doktora Mengele albo tego nowego ordynatora :evil:
0 UP 1 DOWN
 
spycambrzeg 



Wiek: 39
Dołączył: 08 Maj 2011

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2011-05-25, 19:37   

U nas problem. A w Opolu się budują.

Posiadłości Romów w Opolu

zapraszam

http://spycambrzeg.blogspot.com/
0 UP 0 DOWN
 
honorata8310 



Wiek: 113
Dołączyła: 26 Sie 2010

UP 5 / UP 5


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2011-05-26, 11:23   

Osobiście nie maiłabym nic do Cyganów, ale wkurzają mnie trzy rzeczy:
1) zachowują się strasznie głośno;
2) myślą, że są panami swiata;
3) jako mniejszość narodowa otrzymują mieszkania (chyba w pierwszej kolejności) w których robią demolkę...

A tak poza tym to jest ok.
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: brzegu, problem, romow


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 33
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu