Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
13500 dotacji na nowego pracownika ?? To możliwe !!!
Autor Wiadomość
derdy 


Wiek: 41
Dołączył: 07 Paź 2007

UP 8 / UP 21



Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2008-03-19, 20:16   13500 dotacji na nowego pracownika ?? To możliwe !!!

Jeżeli w najbliższym czasie zamierzasz zatrudnić pracownika, zatrudnij osobę bezrobotną. Korzyści mogą być duże. Mianowicie urzędy pracy refundują koszty utworzenia lub doposażenia stanowiska pracy dla osoby bezrobotnej do 13,5 tys. zł.

Aby móc starać się o taką refundację trzeba mieć firmę działającą minimum sześć miesięcy oraz co najmniej jednego zatrudnionego pracownika w firmie, zero zaległości w Urzędzie Skarbowym i ZUSie

W praktyce wygląda to tak. Gdy urząd pracy przychyli się do twojego wniosku, podpisujesz z urzędem pracy stosowna umowę. Następnie dokonujesz inwestycji w zakup potrzebnych rzeczy np. komputera, biurka, maszyny, która pozwoli ci takie stanowisko pracy utworzyć. Na podstawie faktur rozliczasz się później z Urzędem Pracy, a ten z kolei refunduje Ci zainwestowane przez twoją firmę pieniądze.

Pamiętaj jednakże, że w momencie otrzymania refundacji z urzędu pracy jesteś zobowiązany do utrzymania tego stanowiska pracy na minimum dwa lata. Oznacza to, że nie wolno ci zlikwidować tego stanowiska pracy. Oczywiście zatrudnionego bezrobotnego możemy zwolnić w przypadku, gdy będzie bezwartościowym pracownikiem. W zamian jednak musimy zatrudnić innego bezrobotnego na to samo stanowisko.

Jeden bezrobotny to maksymalnie 13,5 tys. zł. Dwóch bezrobotnych to 27 tys. zł i tak dalej…Jeżeli w najbliższym czasie planujesz wzrost zatrudnienia w swojej firmie, rozważ możliwość uzyskania na ten cel trochę środków z państwowej kasy.

Więcej informacji pod numerem telefonu: 509 939 846


już wkrótce oferta alleceno poszerzy się o dotacje unijne....

0 UP 0 DOWN
 
smooth 
wyrwany z kontekstu


Zaproszone osoby: 2
Wiek: 43
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-03-20, 08:18   

alleceno napisał/a:
Pamiętaj jednakże, że w momencie otrzymania refundacji z urzędu pracy jesteś zobowiązany do utrzymania tego stanowiska pracy na minimum dwa lata.



Oraz stanu zatrudnienia sprzed podpisania umowy, czyli przez 2 lata stan zatrudnienia sprzed podpisania umowy + osoby zatrudnione w związku z refundacją.

Dodam jeszcze od siebie, że osoby kierowane na tą formę, muszą spełniać określone warunki (poza byciem osobą bezrobotną) i te warunki wynikają z rozporządzenia komisji WE 2204/2002, które jest w pewnym sensie tożsame z art. 49 Ustawy o Promocji Zatrudnienia i Instrumentach Rynku Pracy, na której sie głownie Urząd Pracy opiera w przypadku organizacji aktywnych, subsydiowanych form pomocy!

alleceno napisał/a:
Jeden bezrobotny to maksymalnie 13,5 tys. zł. Dwóch bezrobotnych to 27 tys. zł i tak dalej.........Jeżeli w najbliższym czasie planujesz wzrost zatrudnienia w swojej firmie, rozważ możliwość uzyskania na ten cel trochę środków z państwowej kasy. .


To bardzo duże uproszczenie - niech czytelnik nie traktuje tego dosłownie, bo pieniążki są przeznaczone na tworzenie nowego miejsca pracy, a nie na osobę, więc tylko w przypadku takim kiedy w jednym czasie istnieje konieczność obsługi danego stanowiska pracy przez dwie osoby, tylko wówczas jest uzasadnione wnioskowanie o kwotę 27 tyś. z przeznaczeniem na zakup sprzętu na to stanowisko!! lub jeśli są tworzone dwa odrębne stanowiska pracy.

Jeśli kogoś temat interesuje szerzej, proponuję:
1) Spytać w Urzędzie Pracy
2) Spytać w Inkubatorze na Wyszyńskiego (póki jeszcze istnieje) bo jakoś nikt nie czyni żadnych starań, żeby istniał dalej (a tyle było szumu)..tam też teoretycznie powinni pomóc wypełnić wniosek
3) Spytać lub założyć temat Tutaj - O bezrobociu i rynku pracy
4) No i nie wiem jak się odnieść do postu alleceno w kontekście reklamy, bo jak dobrze rozumiem, alleceno reklamuje działania PUP :wink: ..to się chwali :) ..nie no, żartuje wygląda na to, że również firma alleceno, może pomóc przedsiębiorcy :wink:

aha, jeszcze jedno:
W firmie korzystającej z ww. formy, nie może byś spadku zatrudnienia w (przeciętne zatrudnienie w ostatnich 12 miesiącach). Dodatkowo firmy zajmujące się generalnie transportem niech zapomną o takiej pomocy.

alleceno napisał/a:
oraz co najmniej jednego zatrudnionego pracownika w firmie

Jesteś pewien, że przedsiębiorcy niezatrudniający dotychczas pracowników takie pomocy nie otrzymają? Nie przypominam sobie aby takowy przepis był :) , ale może coś się zmieniło, bo ostatnie znane mi rozporządzenie obowiązywało do 31.12.2007 r.
0 UP 0 DOWN
 
derdy 


Wiek: 41
Dołączył: 07 Paź 2007

UP 8 / UP 21



Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2008-03-20, 15:21   

w kwestii uproszczenia nie zgodzę się z Mariuszem....

dla firmy chcącej pozyskać fundusze różnica mieć 13.500 a 27.000 złotych zatrudniając pracownika lub pracowników ma dość duże znaczenie....


co do ilości zatrudnionych pracowników.... same urzędy pracy gubią się .... w jednym z nich takowy przepis mi przysłano....

tak Mariuszku alleceno pomaga w wnioskowaniu o dotację nie tylko w brzeskim urzędzie pracy.....


więcej informacji pod numerem telefonu 509 939 846


:offtopic: proszę mi nie wysyłać z netu 20 esów z kropkami !!!!


Cytat:
)..tam też teoretycznie powinni pomóc wypełnić wniosek


za darmo bo spotkałem się z opiniami, iż różnie tam bywa z darmowością wykonywania biznesplanów

co do pomocy z Urzędu Pracy.... osobiście upewniam się w kilku urzędach pracy zanim coś muszę zrobić.....
Ostatnio zmieniony przez derdy 2008-03-20, 15:28, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
smooth 
wyrwany z kontekstu


Zaproszone osoby: 2
Wiek: 43
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-03-21, 15:41   

alleceno napisał/a:
za darmo bo spotkałem się z opiniami


Tak Bartoszku! Za darmo to czynią i wynika to z charakteru ich pracy i obowiązków! A to że sie spotykasz z takimi a nie innymi opiniami, to ja tam w sferę fantasy i s-f nie wnikam :)

alleceno napisał/a:
osobiście upewniam się w kilku urzędach pracy zanim coś muszę zrobić.....


To musisz sie jeszcze upewnić w kwestii dotyczącej konieczności zatrudniania kogoś kto się stara o stworzenie nowego miejsca pracy czyli bycia pracodawcą, a według mojej wiedzy, pomoc dotyczy podmiotu którym przedsiębiorca niezatrudniający osoby jak najbardziej jest, więc w tej kwestii radziłbym sie jeszcze upewnić!
0 UP 0 DOWN
 
derdy 


Wiek: 41
Dołączył: 07 Paź 2007

UP 8 / UP 21



Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2008-03-21, 16:16   

smooth napisał/a:
alleceno napisał/a:
za darmo bo spotkałem się z opiniami


Tak Bartoszku! Za darmo to czynią i wynika to z charakteru ich pracy i obowiązków! A to że sie spotykasz z takimi a nie innymi opiniami, to ja tam w sferę fantasy i s-f nie wnikam :)



w sferze fantazji niestety to nie jest...... od 7 do 15 być może i za darmo.... a po pracy ....
0 UP 0 DOWN
 
smooth 
wyrwany z kontekstu


Zaproszone osoby: 2
Wiek: 43
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-03-21, 16:48   

alleceno napisał/a:
. a po pracy ....


A po pracy to piją rodacy :-P ..a tak poważnie, to to myślałem, że rozmawiamy poważnie i rzeczowo :) . Pisałem o Inkubatorze i jego pracy, a ten funkcjonuje mniej więcej w godzinach, które podałeś..a co dalej sie dzieję.. to już nie mam pojęcia, ale żebyś ktoś raczej w kontekście Twoich wypowiedzi mnie źle nie zrozumiał..to powtarzam, że pisałem o pracy Inkubatora na Wyszyńskiego, jasne :!: ?
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: 13500, dotacji, mozliwe, na, nowego, pracownika, to


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 25
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu