Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Dziura na drodze? Powalone drzewo? Sąsiad który pali opony w domowym piecu?
Napisz do nas na adres forumbrzeg@forumbrzeg.pl a zajmiemy się każdą sprawą.
Nowy plac zabaw
Autor Wiadomość
derdy 


Wiek: 41
Dołączył: 07 Paź 2007

UP 8 / UP 21



Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2008-01-09, 21:56   Nowy plac zabaw

Bardzo ciekawy artykuł o budowie placu zabaw na osielu przy ulicy Chorążych.....


centrum miasta.... obok kościoł Św. Mikolaja... plac zabaw w opłakanym stanie....
a takich placów jest przynajmniej jeszcze kilka.....

latem spór pomiędzy mieszkańcem a ZGODĄ o piaskownicę......
nie neguję tej decyzji gdyż potrzebne są place zabaw dla dzieci.... i to, że akurat na osiedlu mieszka 3 radnych.....

ale Panowie Radni skoro powiedziliście "A" trzeba teraz powiedzieć "B" i to, że budujecie jeden plac zabaw nie oznacza, że pozostałe dzieci mają "strzelać kulkami z pistoletów" :D Ii to będzie ich zabawa.... teraz trzeba chyba jakoś sensownie rozplanować kolejne place zabaw w mieście....., to kiedy następne place zabaw Bartku T. ???
0 UP 0 DOWN
 
Bartek T. 
poszukiwacz



Wiek: 43
Dołączył: 23 Wrz 2006

UP 161 / UP 140


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-01-10, 03:12   

Pojęcia nie mam. Prawda jest taka, że pieniądze nie spadły z nieba a zostały wykrojone z planu rewitalizacji terenów zielonych. Mówiąc po ludzku nie będzie albo iluś tam nowych koszy na śmieci, albo oświetlenia skweru przy PKP... :( Może nie zreformowało Cię aż tak, żebyś nie pamiętał jak o tym pisaliśmy na forum?

Faktem jest, że radni, z K. Pietrzakiem na czele niechcący (i nieświadomie) stworzyli pewien precedens: nigdy bowiem nie wskazywano lokalizacji nowego placu zabaw, przystanku czy kosza na śmieci w uchwale. Robiło się tam gdzie potrzeba była najpilniejsza. Chyba nie ma tu nikogo, kto uważa, że na tym osiedlu ok 100 domków jest najpilniejsza potrzeba zrobienia placu zabaw? I jeszcze jeden aspekt: zarówno mieszkańcy domków jak i mieszkań spółdzielczych płaca identyczny podatek od mieszkań (za metr kwadratowy). Z tym, że spółdzielcy płacą jeszcze kilka innych opłat z których wykonuje się: remonty dróg między blokami, wymianę oświetlenia, ławki czy właśnie place zabaw. Po tej uchwale nie ma podstaw do tego aby miasto odmówiło budowy wymienionych rzeczy dla mieszkańców bloków.Całkowicie zgadzam się z opinią Prezesa Wujka, że już zabiera się za pisanie wniosków o budowę placów: dlaczego mieszkańcy blokowisk, płacący z racji większej powierzchni wszystkich mieszkań większe podatki i w ogóle będący w przewadze mają płacić za coś co inni mieszkańcy tego samego miasta dostają z budżetu??
Myślę, że odpowiedź na pytanie to: mam nadzieję, że niebawem :)

P. S. Jeśli chodzi o moją wypowiedź dla NTO (nieautoryzowaną zresztą) to jedna uwaga: nie uważam za głupotę stworzenia samego placu zabaw, a sposobu załatwienia tej sprawy, zabrania funduszy na ten cel z czegoś co uważam za ważniejsze no i lokalizacji.
0 UP 0 DOWN
 
Zbychoo 
desperate househusband ;)



Wiek: 46
Dołączył: 01 Cze 2007

UP 72 / UP 23



Wysłany: 2008-01-10, 10:02   

Ciekawe wnioski wynikają z zestawienia dwóch tekstów:
NTO napisał/a:
Odpowiednią poprawkę do budżetu zgłosił radny Krzysztof Pietrzak, mieszkaniec osiedla, a poparło go jego dwóch sąsiadów i także radnych: Piotr Szpulak i Marek Zwierzyński.

oraz
Marek Zwierzyński dla PPB napisał/a:
Nie przyszedłem do rady, aby zarabiać pieniądze. Chciałem i dalej chcę zrobić coś dobrego dla naszego miasta i jego mieszkańców.

Żródło: http://panorama.info.pl/i...id=817&Itemid=1

Z mojej strony: bez komentarza :twisted:
0 UP 0 DOWN
 
blaster 



Zaproszone osoby: 10
Wiek: 39
Dołączył: 26 Kwi 2006

UP 138 / UP 192


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-01-10, 10:36   

jak dla mnie wielka porażka nasi radni znów sie popisali dbaniem o siebie a nie o miasto (podniesienie diet a teraz plac zabaw) no ale cóż widać że niektórzy tylko poto tam siedzą żeby załatwić coś sobie a nie miastu...

bez komenatrza i wielkie brawa dla radnych którzy nie podpisali się pod tym projektem
0 UP 0 DOWN
 
Andrzejbrzeg 
OSCAR


Wiek: 46
Dołączył: 16 Mar 2006

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-01-10, 11:30   

Czytając ten post z przykrością muszę przyznać, że wstyd mi za naszych radnych.
Z drugiej strony ktoś ich wybrał i im zaufał.

Nie wiem czy ma to jakieś znaczenie, ale po przejściu przez ulicę jest postawiony plac zabaw i nie wiem czy nie chodzi tu o zwykłą zazdrość.


Widać, że nasi radni zamiast zająć się ważnymi sprawami to wymyślają sobie problemy.
Wkurza mnie to, że mają działki przed domami i jeszcze im mało.

Proponuję całą tą sprawę nazwać „ Trzech Muszkieterów i Plac Zabaw” :D
0 UP 0 DOWN
 
Corvin 



Wiek: 49
Dołączył: 26 Cze 2007

UP 5 / UP 2



Wysłany: 2008-01-10, 11:37   

Bartek T. napisał/a:
Całkowicie zgadzam się z opinią Prezesa Wujka, że już zabiera się za pisanie wniosków o budowę placów: dlaczego mieszkańcy blokowisk, płacący z racji większej powierzchni wszystkich mieszkań większe podatki i w ogóle będący w przewadze mają płacić za coś co inni mieszkańcy tego samego miasta dostają z budżetu??

Hahaha... chcialbym widziec to jego zabieranie sie za pisanie wnioskow. Dobre, dobre... :lol:
0 UP 0 DOWN
 
basienka71 


Wiek: 52
Dołączyła: 07 Paź 2007

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2008-01-10, 20:08   

ja mieszkam na osiedlu graniczącym z ulicą Słowiańską-czy muszę zostać radną abym mogła spokojnie wypuszczać moje dziecko na podwórko,bo na tym osiedlu nie uświadczysz nawet piaskownicy?
0 UP 0 DOWN
 
Bartek T. 
poszukiwacz



Wiek: 43
Dołączył: 23 Wrz 2006

UP 161 / UP 140


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-01-10, 20:59   

Corvin napisał/a:
Hahaha... chcialbym widziec to jego zabieranie sie za pisanie wnioskow. Dobre, dobre... :lol:

Po pierwsze podejrzewam, że był to swojego rodzaju skrót myślowy, bo uchwałodastwo w Brzegu nie przewiduje aby ktoś spoza władz miał prawo przedstawić projekt uchwały. Wniosków jako takich też nie ma. Ale, bardzo chętnie spotkam się z Prezesem Wujkiem oferując mu wszelaką pomoc w przygotowaniu, przedstawieniu czy poparciu dla takich placów zabaw na osiedlach spółdzielczych.
Dzisiaj, od radnego Podgórskiego (który także głosował za tym placem zabaw) usłyszałem że dobrze żę tak się stało, że nawet dla czworga dzieci należy wybudować plac zabaw. Zapytałem czy także za 60 tyś., na co przytaknął. Nie odpowiedział jak zapytałem za ile zatem należy wybudować plac zabaw np. przy bloku na Piwowarskiej (w którym ten radny mieszka). Pewnie, że każdemu dziecku (nawet czwórce z nich) należy się plac zabaw. Ale chyba sensowniejszym jest najpierw postawić go dla setek dzieciaków, a na końcu dla kilku? A może się mylę...?
0 UP 0 DOWN
 
ENDRIU345 

Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2006

UP 0 / UP 0



  Wysłany: 2008-01-16, 17:24   centrum

Drogi radny szlak mnie trafia jak oferujesz swoją pomoc panu Wujkowi , a może umówimy się na spotkanie u nas w centrum miasta ul. Piastowska z tyłu za apteką to podwórko przypomina poligon , a też tu mieszkają dzieci BRZESKIE dzieci. O placu zabaw nawet nie wspomnę nawet piaskownicy nie mają . proszę o kontakt ENDRIU345@interia.pl pozdrawiam i życzę powodzenia
0 UP 0 DOWN
 
Bartek T. 
poszukiwacz



Wiek: 43
Dołączył: 23 Wrz 2006

UP 161 / UP 140


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-01-16, 19:56   

Nie rozumiem skąd ten szlag? Prezes Wujek wymyślił inicjatywę i ją popieram. Co w tym złego bo nie rozumiem? Pewnie, że placów zabaw potrzeba więcej - ba - zapewne ten o którym tu mowa także jest potrzebny. Mnie chodziło bardziej o lokalizację placu zabaw. Śmiem twierdzić że na blokowiskach spółdzielczych jest więcej dzieciaków niż na osiedlu stu domków. I tyle. Po co ta złość?
0 UP 0 DOWN
 
ENDRIU345 

Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2006

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2008-01-17, 23:48   

Ano po to żeby zauważyć że my dobijamy się o piaskownice już tyle lat i co i nic a panowie radni na swoich osiedlach place zabaw sobie będą robić to może inaczej sprawę nazwę za pieniądze podatników kampanie sobie robicie. A może zebrać te wszystkie podwórka i drogą losowania wybierać w jakiej kolejności robić te place i jakiekolwiek bezpieczne podwórko . Czy trzeba zostać radnym żeby zrobić coś u siebie na podwórku żeby dziury zasypać na których niszczymy sobie zawieszenia, dlaczego nie pozwolicie zabierać głosu na sesjach miasta mieszkańcom usłyszelibyście co można zrobić dla całego miasta a nie dla dzielnicy lub ulicy na której mieszka radny . Także to nie jest złość tylko krzyk bezradności i rozpaczy pozdrawiam i życzę miłego dnia
0 UP 0 DOWN
 
ENDRIU345 

Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2006

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2008-01-17, 23:55   

A i jeszcze jedno prezes Wujek jest bystrym człowiekiem i da sobie rade z wnioskami a pan panie szanowny niech pomoże mieszkańcom a nie prezesom
0 UP 0 DOWN
 
Bartek T. 
poszukiwacz



Wiek: 43
Dołączył: 23 Wrz 2006

UP 161 / UP 140


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-01-18, 02:24   

I znowu muszę się powtarzać: samorządowe uchwałodastwo nie przewiduje czegoś takiego jak wnioski o cokolwiek. W związku z czym żeby jakiś pomysł mógł być rozpatrywany przez Radę Miasta jako uchwałą musi być przedstawiony przez radnego, grupę radnych, klub lub burmistrza. Nie przeczę że Prezes Wujek jest człowiekiem bystrym z tym, że nie o bystrość tu chodzi a o możliwości. Możliwości nie ma bo radnym nie jest. Pomoc jeśli takowa z mojej strony będzie będzie nie prezesowi a pomysłowi. A pomysł odnosi się do placów zabaw a więc do mieszkańców. Tak więc jeżeli już jakaś pomoc z mojej strony będzie to w rezultacie mieszkańcom :)
Nie wiem czy losowanie to dobry pomysł. Jeśli już wprowadzamy jakieś kryteria to wolałbym od ilości mieszkańców na danym terenie.
Pozdrawiam.
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: nowy, plac, zabaw


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 31
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu