Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Dziura na drodze? Powalone drzewo? Sąsiad który pali opony w domowym piecu?
Napisz do nas na adres forumbrzeg@forumbrzeg.pl a zajmiemy się każdą sprawą.
[28.11.2007]Otwarcie Inkubatora Gospodarki Społecznej
Autor Wiadomość
smooth 
wyrwany z kontekstu


Zaproszone osoby: 2
Wiek: 42
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-12-04, 22:48   [28.11.2007]Otwarcie Inkubatora Gospodarki Społecznej

BRZESKI INKUBATOR GOSPODARKI SPOŁECZNEJ

28 listopada 2007 – godz. 11:00 w Brzegu przy ul. Kardynała Wyszyńskiego 23 (budynek Internatu – II piętro / nad PCPR/) nastąpiło otwarcie Wirtualnego Inkubatora Gospodarki Społecznej (WISP) w Brzegu.



Projekt realizowany jest przy udziale środków Europejskiego Funduszu Społecznego (EFS) w ramach PIW EQUAL i daje możliwość wypracowania innowacyjnych rozwiązań w zakresie podnoszenia ilości i jakości miejsc pracy w obszarze ekonomii społecznej.
Kierownik WISP Brzeg – Maria Jaworska wraz z Dyrektorem PUP Brzeg – Zbigniewem Kłaczkiem zaprosili na uroczystość przedstawicieli instytucji miasta Brzeg jak również Powiatu Brzeskiego. Oprócz przybyłych m.in. przedstawicieli Starostwa Powiatowego - Starosty Powiatu Brzeskiego Macieja Stefańskiego, Sekretarza Powiatu - Krzysztofa Waldemara Konika oraz przedstawicieli Miasta Brzeg, m.in. Wiceburmistrza Miasta Brzeg - Stanisława Kowalczyka na otwarciu Inkubatora wzięli udział również
- przedstawiciele Rady Miasta
- przedstawiciele Rady Powiatu
- Dyrektorzy, Kierownicy, przedstawiciele Jednostek organizacyjnych Powiatu Brzeskiego
- przedstawiciele ośrodków promujących oraz wspierających zdrowie jak również wspierający otwarcie duchowo Ks. Zbigniew Winiarz ze schroniska Schronisko Brata Alberta w Pępicach
- przedstawiciele Prasy oraz Forum Brzeskiego :)






O tym bez wątpienia słusznym i znaczącym kroku mającym na celu bez wątpienia ułatwienie w odnalezieniu się na rynku pracy osobom bezrobotnym jak również przedsiębiorcom, z dużym optymizmem wypowiadali się nie tylko kierownik Wirtualnego Inkubatora Gospodarki Społecznej Pani Maria Jaworska, która zaskoczyła wszystkich przybyłych doskonałą pamięcią  jak również Starosta Powiatu Brzeskiego – Maciej Stefański, Wiceburmistrz Miasta Brzeg - Stanisław Kowalczyk, Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy – Zbigniew Kłaczek, Radny Miasta Brzegu - Jan Pikor widzący w owym przedsięwzięciu duży potencjał rozwojowy



Całe spotkanie przebiegło w bardzo miłej, pozytywnej, twórczej i mobilizującej do działania atmosferze i zakończyło się sympatycznym poczęstunkiem wraz z "firmowym" tortem :)



ZDJĘCIA: Zbigniew Kusiak
-----------------------------------------------------------------

Brzeski Inkubator Gospodarki Społecznej powstał na mocy umowy o Partnerstwie na Rzecz Rozwoju dla działania 3 Wirtualny Inkubator Gospodarki Społecznej – model funkcjonowania w sieci współpracy w ramach PIW EQUAL.

WISP Brzeg rozpoczął działalność 17 lipca 2007 r. Swoim zasięgiem obecnie obejmuje obszar Powiatu Brzeskiego współpracując z administracją szczebla lokalnego, organizacjami pozarządowymi, instytucjami oraz organizacjami wspierającymi nowatorskie sposoby wyrównywania szans na rynku.
Eksperci WISP służą bezpłatną pomocą i wsparciem w zakresie obejmującym działanie Inkubatora !
Do Inkubatora Gospodarki Społecznej w Brzegu zapraszają:
Maria Jaworska – Kierownik WISP
Zbigniew Kusiak – Ekspert WISP
Lidia Kulik – Ekspert WISP
Diana Niwisiewicz – Sekretarka WISP.

Brzeski Inkubator Gospodarki Społecznej
ul. Wyszyńskiego 23 (były internat ZSE)
49-300 Brzeg
II piętro pok. 11 i 13 czynny w godzinach 7:30 – 15:30
Tel. / fax 077 444 13 70
www.inkubator-brzeg.pl / strona w przygotowaniu /
Ostatnio zmieniony przez smooth 2007-12-04, 22:54, w całości zmieniany 3 razy  
0 UP 0 DOWN
 
szsz01 

Wiek: 51
Dołączył: 02 Gru 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-12-05, 09:17   

Uprzejmie proszę o przetłumaczenie, bo zupełnie nie rozumiem.
To taki urząd pracu drugi? Chyba nie...
Do czego tak naprawdę jest ta instytucja?
0 UP 0 DOWN
 
Marcim B. 



Wiek: 52
Dołączył: 05 Sty 2007

UP 855 / UP 1842



Ostrzeżeń:
 2/4/6
Wysłany: 2007-12-05, 10:24   

Do wykorzystania unijnej kasy z EFS-u przede wszystkim. Być może także pomoże kilku początkującym "przedsiębiorcom".
0 UP 0 DOWN
 
smooth 
wyrwany z kontekstu


Zaproszone osoby: 2
Wiek: 42
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-12-05, 10:57   

szsz01 napisał/a:
To taki urząd pracu drugi? Chyba nie...
Do czego tak naprawdę jest ta instytucja?


Nie jestem co prawda kompetentny do udzielania informacji w tej kwestii (jest telefon i adres jak coś).. natomiast z mojej strony mogę dodać, że Inkubator jest partnerem PUP Brzeg i na dzień dzisiejszy ściśle współpracuje z Urzędem Pracy w kwestii kompleksowej pomocy osobom bezrobotnym np. starającym się o dotacje na rozpoczęcie działalności gospodarczej i nie tyle być może pomoże tak jak pisze Marcim B., co już pomogło kilku początkującym przedsiębiorcom. Być może uda się aby pracownicy Inkubatora zabrali głos w dyskusji.
0 UP 0 DOWN
 
Roztropek 


Wiek: 73
Dołączył: 11 Sie 2006

UP 345 / UP 162


Skąd: tutejszy

Wysłany: 2007-12-05, 16:52   

Smooth napisał co zobaczył i co mu wiadomo na ten temat. A pytania zasadnicze, to w zasadzie nie wiadomo do kogo?
1. Dlaczego wirtualny?
2. Jakim przedsiębiorcom dotychczas pomógł? Tym co zaczynają, czy tym co końca z końcem nie mogli związać?
3. Jak pomógł? Pożyczka, technologia, doradztwo?
4. Jak ma zamiar pomagać bezrobotnym?
5. Czy to taki PUP bis lub większy sklep z pracą?
6. A może jakiś program działania ujrzymy?
7. Czy głowna działalność to może kursy jak pisać podanie i rozmawiać z pracodawcą?

Może ktoś przedstawi jakieś założenia?
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2007-12-05, 18:57   

Za Roztropkiem.
0 UP 0 DOWN
 
basiek8 


Wiek: 56
Dołączyła: 06 Lis 2007

UP 7 / UP 1



Wysłany: 2007-12-05, 19:28   

Przypuszczam że wirtualny dlatego że z pracownią internetową i dostępem do internetu, choć na otwarciu padały głosy że należałoby tę nazwę zmienić.
Roztropek pyta komu dotychczas pomógł- nikomu bo dopiero powstał. JaK ma zamiar pomagać- poprzez doradztwo i pomoc w napisaniu biznes planu ,załatwieniu wszelkich formalności związanych z uruchomieniem dzialalności gospodarczej. dokładnie tak jak mówi Marcin B.
0 UP 0 DOWN
 
smooth 
wyrwany z kontekstu


Zaproszone osoby: 2
Wiek: 42
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-12-05, 22:50   

basiek8 napisał/a:
nikomu bo dopiero powstał


No tutaj jednak należy rozróżnić otwarcie od powstania. W temacie mowa jest o otwarciu oficjalnym, jak również z treści wynika, że pierwsze kroczki stawia już od jakiegoś czasu (proszę sie wczytać w treść) co wynika nie tylko z daty rozpoczęcia działalności co z faktu kierowania przez PUP osób bezrobotnych zainteresowanych rozpoczęciem działalności gospodarczej do Inkubatora celem pomocy np. przy pisaniu biznes planu..

Co do pytań Roztropka! ...to postaram się zachęcić specjalistów z Inkubatora do udzielenia odpowiedzi ..w najbliższym czasie więc proszę o odrobinę cierpliwości :)
0 UP 0 DOWN
 
basiek8 


Wiek: 56
Dołączyła: 06 Lis 2007

UP 7 / UP 1



Wysłany: 2007-12-05, 23:49   

A tak tak sory rozpoczął dzialalność 17 lipca 2007 . Przepraszam nie doczytałam.
0 UP 0 DOWN
 
Tymon 



Wiek: 39
Dołączył: 19 Kwi 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-12-06, 09:44   

Witam
Ja również niedawno starając się o dotacje z UP na rozpoczęscie działalności skorzystałem z inkubatora w celu napisania biznes planu pod kątem wymagań i oczekiwań stawianych przez Urząd Pracy.
To był mój pierwszy i na razie ostatni kontakt, ale wszystko zakończyło się dobrze, bo pieniądze dostałem :)
0 UP 0 DOWN
 
szsz01 

Wiek: 51
Dołączył: 02 Gru 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-12-06, 12:06   

www.inkubator-brzeg.pl / strona w przygotowaniu /
Myślę, że uruchomienie strony wiele by wyjaśniło, ktoś może zna przypuszczalną datę?
0 UP 0 DOWN
 
Roztropek 


Wiek: 73
Dołączył: 11 Sie 2006

UP 345 / UP 162


Skąd: tutejszy

Wysłany: 2007-12-06, 12:32   

Tymon napisał/a:
Witam. Ja również niedawno starając się o dotacje z UP na rozpoczęscie działalności skorzystałem z inkubatora w celu napisania biznes planu pod kątem wymagań i oczekiwań stawianych przez Urząd Pracy.
No więc tak. PUP w celu udzielenia dotacji na rozpoczęcie działalności wymaga biznesplanu. Jestem w stanie napisać biznesplan rysujący nieograniczone perspektywy rozwoju w zasadzie każdej przyszłej firmy, rzecz w tym że ów biznesplan jest niesprawdzalny bez wdrożenia go w życie.
Po co więc instytucja pomagająca w opisie jak pięknie będzie się rozwijała wirtualna firma, skoro nie można tego sprawdzić? Czy w PUP zatrudnieni są fachowcy mogący realnie ocenić każdy biznesplan. Jaką gwarancję daje PUP, że zatwierdzony przez niego biznesplan spełni się??? Proszę o podanie kierunku studiów, który trzeba ukończyć, aby być takim specjalistą.
Niestety nie wszystko co wymyślono na tzw. Zachodzie przystaje do naszej rzeczywistości.
Mam nieodparte wrażenie, że powstała następna zbędna instytucja. Pół biedy jeśli za pieniądze z Unii. Miejsc pracy nam potrzeba, a nie działań pozornych.
Ostatnio zmieniony przez Roztropek 2007-12-06, 12:38, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
ktoto 


Wiek: 33
Dołączył: 03 Gru 2007

UP 2 / UP 5



Wysłany: 2007-12-06, 19:01   

Panie Roztropku,
miejsce pracy można sobie stworzyć samemu i osiągać całkiem przyzwoite dochody. Jednak często bywa, że procedury uruchomienia własnej działalności są dla niektorych tak skomplikowane, że już na starcie rezygnują. Właśnie po to jest m.in. ten inkubator aby pomagać ludziom przez to wszystko przebrnąć. Może sam kiedyś skorzystam z ich pomocy, jak skończę naukę. Mam pomysł, ale nie mam pojęcia jak przebrnąć przez te wszystkie papiery.
0 UP 0 DOWN
 
osiolekGucio 



Wiek: 46
Dołączył: 09 Paź 2007

UP 6 / UP 9


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-12-06, 21:46   

Czy osoby prowadzące już działalność gosp. również mogą uzyskać tam jakąś pomoc, czy jest to bardziej skierowane na „początkujących”? Jeśli jest to gdzieś napisane to może nie doczytałem. Mimo to proszę o podpowiedź.

Pozdrawiam
0 UP 0 DOWN
 
szsz01 

Wiek: 51
Dołączył: 02 Gru 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-12-07, 12:17   

[...] procedury uruchomienia własnej działalności są dla niektorych tak skomplikowane, że już na starcie rezygnują. Właśnie po to jest m.in. ten inkubator aby pomagać ludziom przez to wszystko przebrnąć [...]

Trochę to absurdalne: urzędnicy tak skomplikowali sprawę założenia/prowadzenia działalności, że trzeba następnych urzędników, którzy będą to obsługiwali, i wszyscy biorą za to pieniądze.
A ludzie wierzą, że tak musi być: kolejki, pieczątki, podpisy, deklaracje, wnioski, opłaty, czary, czary. Szkoda tylko, że młode pokolenie wchodzące na rynek pracy wierzy, że tak ma być.
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: 11, 2007otwarcie, 28, gospodarki, inkubatora, spolecznej


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,13 sekundy. Zapytań do SQL: 33
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu