Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
A pochwale sie...
Autor Wiadomość
A.Mason 


Wiek: 109
Dołączył: 05 Lip 2007

UP 138 / UP 71


Skąd: skądinąd

Wysłany: 2008-02-18, 10:27   

alfix napisał/a:
A.Mason napisał/a:
Na pewno kolorystyka na plus, ale nie wiem dlaczego wiecej mnie sie to zdjecie podoba.


Chyba nie zrozumiałem zdania... :P

Zdjecie podoba mi sie ze wzgledu na kolorystyke, kompozycje kolorow, ale nie potrafie wymienic innych powodow, dla ktorych mi sie podoba :-)

alfix napisał/a:
To drugie zdjęcie to jest jedno z pierwszych wykonanych Nikonem D40, a zaś to ostatnie cyfrowym aparatem Sony W40... przecież dobrze wiesz, że dopiero startuję :)

Wiem. Dlatego komentujac zdjecia, jesli widze cos, co mi wyraznie nie gra, pisze to. Na wlasnej skorze odczulem, ze czasem pewnych rzeczy we wlasnych zdjeciach nie dostrzegamy lub ignorujemy :-)

oliVkA napisał/a:
Drogi A.Mason nie chciałam polemizować, ponieważ nie chce, żeby niektórzy zarzucili mi, że w większości co robie to wymieniam poglądy z Panem powyżej,

Moim zdaniem jesli post bedzie dotyczyl fotografii, albo jest wazny dla tematu, polemika jest jak najbardziej na miejscu. Nie ma sie wiec co krepowac.

oliVkA napisał/a:
Jeśli chodzi o kicz, to hm kiczowatość też może być na swój sposób sztuka

Nie na swoj sposob. Albo cos jest, albo nie jest sztuka. W przypadku Twojego zdjecia trudno mowic o sztuce, bo kicz jest ani uzasadniony, ani potrzebny, a samo zdjecie moim zdaniem nie ma czegos, co by przemawialo. Na pewno nie przemawia do mnie pozytywnie, a moj negatywny odbior jest innego rodzaju niz wynikajacy z prowokacji artystycznej.

oliVkA napisał/a:
Fotografia nie jest moja pasją, więc nie przejmuję sie krytycznym spojrzeniem ludzi na moje fotki

W takim razie nie powinno Ci zalezec na chwaleniu sie tutaj fotkami.
0 UP 0 DOWN
 
smooth 
wyrwany z kontekstu


Zaproszone osoby: 2
Wiek: 43
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-02-18, 11:33   

Uwaga!!
Pozwolę sobie wydzielić część tematu jako osobną - dotyczącą kiczu.
<sztuka> Kicz - fotografia = czyli kiedy kicz jest kiczem :)
Ostatnio zmieniony przez smooth 2008-02-18, 11:57, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
LiscLisc 



Wiek: 31
Dołączył: 12 Mar 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-02-19, 17:25   

Dzisiejsze zdjęcia z Basenu na Korfantego. Nie są super, bo pogoda niedopisała.





0 UP 0 DOWN
 
Darek 
...trzeba było uważać...



Wiek: 46
Dołączył: 11 Wrz 2005

UP 3 / UP 0



Wysłany: 2008-03-03, 23:30   

Moja córeczka.





Z chęcią przeczytam wasze opinie o fotkach, jeżeli warto w nich coś poprawić to liczę na wskazówki.
Co do zdjęć w poprzednim poście - polecam zakup i wykorzystanie filtra polaryzacyjnego. Świetnie ogranicza odbicia światła od gładkich powierzchni np. od wody przy fotografowaniu ptaków. Więcej na temat filtrów tutaj
Ostatnio zmieniony przez Darek 2008-03-04, 00:20, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
A.Mason 


Wiek: 109
Dołączył: 05 Lip 2007

UP 138 / UP 71


Skąd: skądinąd

Wysłany: 2008-03-05, 08:20   

Darek napisał/a:
Z chęcią przeczytam wasze opinie o fotkach, jeżeli warto w nich coś poprawić to liczę na wskazówki.

No, jedna ze wskazowek jest odwieczne prawo, ze do zdjec wlasnych pociech podchodzimy znacznie mniej krytycznie niz do innych, dlatego warto wielokrotnie rozwazyc, czy powinno sie publikowac zdjecia.

Niestety ale bede brutalny (mam nadzieje, ze sie nie obrazisz). Zdjecia, ktore zaprezentowales to typowe albumowki. Dobre, jesli chcesz pochwalic sie dzieckiem, ale kiepskie, jesli chcesz pochwalic sie zdjeciem. Razi brak ostrosci (zdjecia sa niewyostrzone) i czerwone oczy. Sa to jednak drobiazgi, najwazniejsze rzeczy, ktore niestety nie wyszly, to kadr oraz tlo. Kadr, bo centralny z mnostwem rozpraszajacych elementow w tle, w dodatku brzydko wspolgrajacym kolorystycznie z ubraniem dziecka. Razi tez obciecie dloni trzymajacych chuste. Trzeba bylo albo mniej ciasno skadrowac, albo znacznie bardziej zaciesnic. Tak, zeby zostawic tylko glowe w kadrze. W ten sposob bylaby szansa na uwypuklenie przepieknych min dziecka, ktore na zdjeciach gdzies "gina".

Moznaby ewentualnie probowac jakiejs obrobki graficznej, ale to juz troche trudniejsza zabawa...
0 UP 0 DOWN
 
LiscLisc 



Wiek: 31
Dołączył: 12 Mar 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-03-05, 16:51   

Manson nie pozostawia po sobie suchej nitki :oops:
0 UP 0 DOWN
 
Darek 
...trzeba było uważać...



Wiek: 46
Dołączył: 11 Wrz 2005

UP 3 / UP 0



Wysłany: 2008-03-05, 21:19   

Do A.Mason: Liczyłem właśnie na konkretną ocenę zdjęć. Dzięki. Co do kadrowania to dziecko w ruchu nie jest łatwym obiektem i czasami nawet AF nie nadąża. Niestety nie znam sie na obróbce fotek w komputerze, po prostu nie mam czasu na rozgryzanie programów do tego przeznaczonych. Postaram się zapamiętać rady. Pozdrawiam!
0 UP 0 DOWN
 
A.Mason 


Wiek: 109
Dołączył: 05 Lip 2007

UP 138 / UP 71


Skąd: skądinąd

Wysłany: 2008-03-16, 15:43   

Darek, nad obsluga programow graficznych warto przysiasc odrobine, bo pozwalaja czasem uratowac wartosciowe zdjecia. Nauczenie sie kadrowania w jakimkolwiek programie to nie wiecej niz 5 minut, warto tez poczytac o korekcji jasnosci/kontrastu, i to wystarczy w praktyce dla domowego "studia" :-)

A zeby nie byc goloslownym, pochwale sie :-)

Dworzec PKP


Kanał


Kropelki na łabądku


Rybka lubi pływać


Sowa
0 UP 0 DOWN
 
Necia 
*zakręcony pechowiec*



Zaproszone osoby: 2
Wiek: 34
Dołączyła: 18 Kwi 2006

UP 24 / UP 8


Skąd: LA

Wysłany: 2008-03-17, 23:02   

teraz może ja się czymś pochwale... faktycznie foteczka nie moja ale blisko bo siostrzyczki :) i napisz czy jest takie brzydkie że nikt nie chce skomentowac
0 UP 0 DOWN
 
A.Mason 


Wiek: 109
Dołączył: 05 Lip 2007

UP 138 / UP 71


Skąd: skądinąd

Wysłany: 2008-04-12, 02:24   

Necia napisał/a:
teraz może ja się czymś pochwale... faktycznie foteczka nie moja ale blisko bo siostrzyczki :) i napisz czy jest takie brzydkie że nikt nie chce skomentowac

O rany, Twojego posta forum nie oznaczylo mi jako nieprzeczytanego i myslalem, ze zupelnie nic sie tu nie dzieje... :- /

Co do fotki - naprawde piekna glebia ostrosci i kolorystyka, ale nieco kompozycja lezy :-(
Warto zapoznac sie z tym poradnikiem

A ja z takim (przypadkowym co prawda), ale cyklem fantastycznych pisarzy polskich i okolicznych.

W kolejnosci od lewej: Witold Jabłoński, Wojciech Szyda, Lech Jęczmyk, Marek Huberath, Anna Brzezińska, Ewa Białołęcka, Maja Lidia Kossakowska, Miroslav Žamboch, Andrzej Zimniak, Piotr Cholewa, Maciej Parowski, Łukasz Orbitowski, Magdalena Kozak, Magda Parus, Wit Szostak, Jarosław Grzędowicz, Eugeniusz Dębski, Jacek Inglot










Ostatnio zmieniony przez A.Mason 2008-04-12, 02:25, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae


Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2008-04-12, 06:34   

WOW ale galeria - co najmniej 6 twarzy z tej kolekcji pamiętam ze "Starych Dobrych Czasów", wspominanych czasami na zdjęciach Masona. A gdzie Księżniczka Milena, sir Masonie?
0 UP 0 DOWN
 
Necia 
*zakręcony pechowiec*



Zaproszone osoby: 2
Wiek: 34
Dołączyła: 18 Kwi 2006

UP 24 / UP 8


Skąd: LA

Wysłany: 2008-04-12, 09:12   

A.Mason właśnie bardzo liczyłam na Twoj komentarz :) sisi fakt faktem zaczyna bo od niedawna ma profesjonalny sprzęt, ale chętnie się uczy i jej to przekaże ;)
0 UP 0 DOWN
 
LiscLisc 



Wiek: 31
Dołączył: 12 Mar 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-04-12, 19:57   

Przypadkiem zrobione

Idziemy na impreze_150x200.jpg
Chłopaki idą na impreze!!!!
Plik ściągnięto 3788 raz(y) 43,08 KB

0 UP 0 DOWN
 
A.Mason 


Wiek: 109
Dołączył: 05 Lip 2007

UP 138 / UP 71


Skąd: skądinąd

Wysłany: 2008-04-18, 03:41   

Franco Zarrazzo napisał/a:
A gdzie Księżniczka Milena, sir Masonie?

Jeszcze nie zrobilem jej przyzwoitego portretu. Ale w ten weekend mam jeszcze nadzieje uzupelnic zbior o nia, Andrzeja Pilipiuka, Rafala Ziemkiewicza i Jacka Dukaja.
OBY MOC SWIATLA I CIENIA BYLA ZE MNA! ;-)

Necia napisał/a:
A.Mason właśnie bardzo liczyłam na Twoj komentarz sisi fakt faktem zaczyna bo od niedawna ma profesjonalny sprzęt, ale chętnie się uczy i jej to przekaże

Polecam fora poswiecone konkretnemu sprzetowi. Norma jest, ze ludzie umieszczaja na nich swoje zdjecia w celu uzyskania porad i krytyki.

LiscLisc napisał/a:
Przypadkiem zrobione

Czy tylko u mnie nie otwiera sie powiekszenie?
Hmm...
Na szczescie wyslales mi ta fotke na maila. Pod wzgledem mojej opinii do dzis w sprawie tego zdjecia nic sie nie zmienilo ;-/
0 UP 0 DOWN
 
LiscLisc 



Wiek: 31
Dołączył: 12 Mar 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-04-18, 20:42   

Nie dodawałem efektu ale 'sie pochwaliłem' :P
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: pochwale, sie


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 37
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu