Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Dziura na drodze? Powalone drzewo? Sąsiad który pali opony w domowym piecu?
Napisz do nas na adres forumbrzeg@forumbrzeg.pl a zajmiemy się każdą sprawą.
Koncert w Muzeum 9 XII
Autor Wiadomość
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2007-11-29, 12:57   Koncert w Muzeum 9 XII

9 XII 2007 r. /niedziela/ godz. 18.00 Sala Koncertowa Brzeskiego Zamku.
W cyklu “Wieczory Lisztowskie” wystąpią:
Andrzej Tatarski - fortepian
i Juliusz Adamowski - słowo o muzyce.
W programie utwory K. Szymanowskiego, F. Chopina, H. Wieniawskiego i J. Zarębskiego.


Wstęp wolny



Z wyrazami szacunku
Paweł Kozerski
Dyrektor Muzeum Piastów Śląskich w Brzegu

---------------------------------------------------------------------------------------------------------
Ostatnio zmieniony przez smooth 2007-11-30, 11:39, w całości zmieniany 4 razy  
0 UP 0 DOWN
 
eliasztp 


Wiek: 34
Dołączył: 05 Lis 2006

UP 4 / UP 3



Wysłany: 2007-12-02, 21:54   

Muzyka nie na każdą okazje, ale melomani muzyki klasycznej powinni znaleśc coś dla siebie.
Ja się zjawie, chwila spokoju płynącego z klasycznego fortepianu grającego solo napewno mi sie przyda
0 UP 0 DOWN
 
eliasztp 


Wiek: 34
Dołączył: 05 Lis 2006

UP 4 / UP 3



Wysłany: 2007-12-09, 20:30   

Franko jeżeli byłeś na koncercie to opowiedz jak było ponieważ z przyczyn losowych nie mogłem sie zjawic. :(
0 UP 0 DOWN
 
wojtazik 
Photography



Wiek: 34
Dołączył: 11 Maj 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg/Opole/Wrocław

Ostrzeżeń:
 2/4/6
Wysłany: 2007-12-09, 20:32   

Dżizys ! ... zapomniałem o tym :( .... A polowałem na ten reperturar od czasu kiedy ten Hiszpan, nie pamiętam jak sie nazywał, grał Isaac`a Albeniza - Astruriar :) .... ehhh...
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2007-12-09, 21:24   

No ja właśnie wróciłem. Repertuar był dziś łatwy dla ucha - ale niesamowicie trudny do wykonania. Przy pierwszych dźwiękach fortepianiu jak zwykle oczy mi się zaszkliły.

Jutro więcej o koncertach i Towarzystwie im. Ferenca Liszta - trza pomóc chyba...

Pozdro

Franco
Ostatnio zmieniony przez Franco Zarrazzo 2007-12-09, 21:56, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
smooth 
wyrwany z kontekstu


Zaproszone osoby: 2
Wiek: 43
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-12-09, 21:53   

Franczezzo, jakbyś pamiętał następnym razem to wyciągnij mnie (zwłaszcza jeśli bo to będzie w Niedziele) ... mogę trochę marudzić.. ale wstępnie wybierałem się dziś..ale oczywiście coś mnie musiało zatrzymać :)

ps.
no właśnie tego "..do wykonania" mi brakło :)
Ostatnio zmieniony przez smooth 2007-12-09, 21:58, w całości zmieniany 2 razy  
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2007-12-09, 22:05   

smooth napisał/a:
Franczezzo, jakbyś pamiętał następnym razem to wyciągnij mnie (zwłaszcza jeśli bo to będzie w Niedziele) ... mogę trochę marudzić.. ale wstępnie wybierałem się dziś..ale oczywiście coś mnie musiało zatrzymać :)


No kurde - chciałem dzwonić, ale po koncercie - na kufelka wyciągnąć. Ale... jakoś tak... Ramy dadę następnym razem. Już we styczniu, chyba :) .

piotrekbvb napisał/a:
Franko jeżeli byłeś na koncercie to opowiedz jak było ponieważ z przyczyn losowych nie mogłem sie zjawic. :(



Kurde - co ja mogę opisywać. Nie jestem melomanem, ale ... kocham dźwięki, muzykę. To chyba tak na oko mój 20ty kocert lisztowski. Czasami repertuar był naprawdę trudny dla mnie, jako niemuzyka i niekonesera. Ale nieodmiennie, kiedy na salę spływają pierwsze dźwięki fortepianu - mam dreszcze i cisną mi sie do oczu łzy.

Co mi się nie widzi w koncertach - ano jest za jasno jak dla mnie - ja lubię delektowac muzykę, więc zamkam oczy... dlatego też siadam z tyłu raczej, aby uniknąć komentarzy o to, że śpię. Nie mniej zauważyłem, że więcej osób tak robi - tzn zamyka oczy i odpływa :) .

Druga część koncertu była wypełniona znanymi utworami (mogę przeklepać nazwiska i opusy), tylko nie wiem, czy jest sens.

Koncerty są ŚWIETNIE prowadzone przez Pana J. Adamowskiego - stara, dobra szkoła retoryki - chciałbym umieć tak płynnie opowiadać i w ogóle się wysławiać.

Myślę, że zwłaszcza ludzie grający muzę powinni czerpać z klasyki. Frekwencja kuleje - kilkadziesiąt osób, to jakby pustawo na salę przygotowaną na chyba ze 200-300... ale z drugiej strony jest cisza i spokój. Czasami zdarzały się koncerty, na które przybywało więcej osób - dzwoniły komórki, tupanina szuranina... a feee przy koncercie bez prądu - czysty fortepian i piękne wnętrza naszego zamku.

Zresztą postaram się na bierząco wrzucać info o koncertach na zamku - regularnie otrzymuję newsleeter z Kancelarii Jego Wysokości Księcia Kozerskiego ;) .

Trzymta sie ludziska - idę w kimę :)

Franco
Ostatnio zmieniony przez Franco Zarrazzo 2007-12-09, 22:07, w całości zmieniany 2 razy  
0 UP 0 DOWN
 
A.Mason 



Wiek: 109
Dołączył: 05 Lip 2007

UP 138 / UP 71


Skąd: skądinąd

Wysłany: 2007-12-10, 15:36   

Franco Zarrazzo napisał/a:
Zresztą postaram się na bierząco wrzucać info o koncertach na zamku - regularnie otrzymuję newsleeter z Kancelarii Jego Wysokości Księcia Kozerskiego ;).

A, to ja bardzo prosze.
Bede wdzieczny, bo to forum to dla mnie praktycznie jedyne zrodlo informacji o tym, co sie dzieje w Brzegu.
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2007-12-11, 08:53   

A.Mason napisał/a:

A, to ja bardzo prosze. Bede wdzieczny, bo to forum to dla mnie praktycznie jedyne zrodlo informacji o tym, co sie dzieje w Brzegu.


Robiłem to już, przez jakiś czas imprezy na zamku lądowały w górnym dziale ogłoszeniowym. Potem coś się zmieniło, ale mniejsza.

Terminarz imprez Towarzystwa im. Ferenca Liszta znajdziesz tu:

http://www.liszt.art.pl/informator.html


Natomiast są pewne problemy, jeśli chodzi o finanse towarzystwa i dalsze koncerty stoją pod znakiem zapytania. Potrzebny jest sponsor strategiczny, albo dobra wola wielu ludzi chcących przeznaczyć 1% swojego podatku na ich działalność. Napiszę lada chwila, albo lada dzień, więcej.

Pozdro

Franco
0 UP 0 DOWN
 
A.Mason 



Wiek: 109
Dołączył: 05 Lip 2007

UP 138 / UP 71


Skąd: skądinąd

Wysłany: 2007-12-11, 17:31   

Co do powiadamiania, to na kilku koncertach na zamku (chociaz nie "lisztowskich") mialem okazje byc. Chyba wlasnie dzieki newsom od Ciebie tutaj.
Dla mnie najlepszym miejscem jest info w kalendarzu forumowym. To pierwsze miejsce, w jakie zagladam planujac wolny wieczor.

Co do problemow finansowych stowarzyszenia, szkoda, ze tak wiele zalezy od pieniedzy :- /
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2007-12-11, 17:57   

A.Mason napisał/a:
Chyba wlasnie dzieki newsom od Ciebie tutaj.
Dla mnie najlepszym miejscem jest info w kalendarzu forumowym. To pierwsze miejsce, w jakie zagladam planujac wolny wieczor.


WOW - dziękuję. Czasami mam wątpliwości, czy jakieś tam moje działania mają sens. Jak się okazuje - mają :) . Dzięki za "kieliszek wzmocnienia" :) .

Pozdro
0 UP 0 DOWN
 
eliasztp 


Wiek: 34
Dołączył: 05 Lis 2006

UP 4 / UP 3



Wysłany: 2007-12-11, 21:23   

Jeżeli chodzi o finanse to niestety sponsorzy nie bija sie o takie imprezy i stowarzyszenia jak lisztowskie. A szkoda bo co prawda nie dociera to do ogromnej liczby spoleczeństwa ale muzyka klasyczna jest podstawa wszystkich rodzajów muzyki świata od niej sie wszystko zaczęło. Jeżeli ma ona podtrzymywac i rozwijac kulturę to od takich imprez trzeba zaczynac, to jest podstawa.

---edytowane przez smooth: nie piszemy post pod postem-edytujemy w celu dopisania dalszej części: scalono --


Dla ciekawości jeszcze dodam że brzeg jest tym bardziej związany z Lisztem, gdyż swego czasu ten wirtuoz klasy naszego polskiego Chopina miał kiedyś koncert w Brzegu
Ostatnio zmieniony przez smooth 2007-12-11, 23:54, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
wojtazik 
Photography



Wiek: 34
Dołączył: 11 Maj 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg/Opole/Wrocław

Ostrzeżeń:
 2/4/6
Wysłany: 2007-12-11, 21:38   

Ponadto powiem, że na tych recitalach, brakuje mi ludzi młodych. Jak jestem to widze może ze 3 osoby w wieku 18 - 20 lat. to bardzo mało. Wiem, że nie każdy lubi muzykę klasyczną, ale uważam, że każdemu jest potrzebne takie oderwanie się, wyciszenie i delektowanie się pięknymi dzwiękami płynącymi z fortepianu. Czysta poezja i słodycz dla zmysłów. Na następny recital już zapraszam "młodziaszków", bo w sumie to w nas siła, żeby to przetrwało. A impreza warta uwagi i chwili "poświęcenia" .
0 UP 0 DOWN
 
A.Mason 



Wiek: 109
Dołączył: 05 Lip 2007

UP 138 / UP 71


Skąd: skądinąd

Wysłany: 2007-12-16, 11:09   

Franco Zarrazzo napisał/a:
WOW - dziękuję. Czasami mam wątpliwości, czy jakieś tam moje działania mają sens. Jak się okazuje - mają :) . Dzięki za "kieliszek wzmocnienia" :)

Nie ma za co. Niestety, z tego typu dzialaniami jest tak, ze rzadko kiedy jest okazja do podziekowan za nie. Niestety, taka specyfika. Ci, ktorzy organizuja, nie zawsze maja czas i mozliwosc na zajecie sie promocja i dotarcie do odpowiedniego grona, a ci, ktorzy przekazuja informacje - no coz, po prostu ja przekazuja :-)

wojtazik napisał/a:
Ponadto powiem, że na tych recitalach, brakuje mi ludzi młodych.

Ja jestem mlody :-P

wojtazik napisał/a:
Jak jestem to widze może ze 3 osoby w wieku 18 - 20 lat. to bardzo mało. Wiem, że nie każdy lubi muzykę klasyczną

Muzyka klasyczna jest w sporej czesci muzyka trudna, a czasy po prostu sie zmienily. Ludzie wola sluchac innej muzyki. Nie ma co nad tym plakac, bo to naturalna kolej rzeczy. Wazne, zeby ta muzyka nie zaginela, zeby byla dostepna.
Wazne tez, zeby zadbac o uwspolczesnienie muzyki powaznej i odpowiednia jej oprawe.
Moze to kontrowersyjny poglad, ale moim zdaniem muzyka powazna wiele stracila na tym, ze traktowana jest z przesadnym namaszczeniem, wrecz nabozenstwem. Powstala wizja, ze muzyka powazna jest rzeczywiscie powazna i trzeba ja traktowac powaznie. A przeciez tak nie jest.
Nawet tak glupia rzecz, jak ubior - pojscie na koncert "wymaga" odpowiedniego stroju... powiedzialbym - odpowiedniego do epoki. Stroju, w ktory dzis tak naprawde mlodziezy nie chce sie wbijac. I pomimo ze juz nie jest az tak wielkim fopa przyjsciem na koncert nawet bez marynarki, to, co przez wiele lat utkwilo w umyslach, takie pozostanie. Muzyka dla elity - ludzi, ktorych stac na garnitur ;-)

Ostatnio kupilem sobie "100 best film classics" w tylu swietnych filmach muzyka powazna, a ja nawet jej nie "slyszalem" w filmie :-)
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2007-12-17, 13:11   

A.Mason napisał/a:

Ja jestem mlody :-P


Nie no - gratuluję poczucia humoru. 97 lat i czujesz się młodo ;) :P.

Cytat:
Wazne tez, zeby zadbac o uwspolczesnienie muzyki powaznej i odpowiednia jej oprawe.
Moze to kontrowersyjny poglad, ale moim zdaniem muzyka powazna wiele stracila na tym, ze traktowana jest z przesadnym namaszczeniem, wrecz nabozenstwem. Powstala wizja, ze muzyka powazna jest rzeczywiscie powazna i trzeba ja traktowac powaznie. A przeciez tak nie jest.


Przykładem traktowania deko z przymróżeniem oka jest znana chyba wszystkim GRUPA MO-CARTA.

Cytat:
Nawet tak glupia rzecz, jak ubior - pojscie na koncert "wymaga" odpowiedniego stroju... powiedzialbym - odpowiedniego do epoki. Stroju, w ktory dzis tak naprawde mlodziezy nie chce sie wbijac. I pomimo ze juz nie jest az tak wielkim fopa przyjsciem na koncert nawet bez marynarki, to, co przez wiele lat utkwilo w umyslach, takie pozostanie. Muzyka dla elity - ludzi, ktorych stac na garnitur ;-)


Niestety masz tutaj dużo racji. Sam osobiście spotykam się z pewną krępacją i jakimś brakiem poczucia własnej wartości, kiedy na koncerty na Zamku próbuję wyciągać kogoś z bliskich. Rozmawialiśmy na ten temat w pewnym kręgu - być może owocami rozmów będą próby wyjścia z muzyką na ulice i do ludzi. Nie mniej ja osobiście uważam, że takie wyjście na koncert jest swego rodzaju sacrum i raczej należało by się odpindolić w coś niecodziennego. Bardzo mi było miło towarzyszyć grupie naszych forumowiczów podczas akcji wyjazdowej do teatru Kochanowskiego - panie były dopieszczone kracjami a i panowie krawatką chyba zaświecili - nie mam zdjęć, ale chyba są do wglądu na forum.

Cytat:

Ostatnio kupilem sobie "100 best film classics" w tylu swietnych filmach muzyka powazna, a ja nawet jej nie "slyszalem" w filmie :-)


Filmy robią dużo dobrej roboty w promowaniu muzyki klasycznej. Sztandarowym przykładem dotarcia z muzyką klasyczną do mas jest "Amadeusz" Milosa Formana. Bardzo wiele młodych osób w tamtych czasach zaczęło sięgać po muzykę właśnie dzięki temu filmowi. Ja osobiście wtedy zostałem porażony "Requiem" Mozarta i do dziś dnia słucham. Jednym z moich marzeń jest organizacja koncertu "Requiem" na Zamku i powiem, że jakieś tam rozmowy z jednym chórem prowadziłem. Co prawda teraz to oni nieco inne Requiem tworzą, ale... kto wie, kto wie...

Pozdro
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: koncert, muzeum, xii


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 36
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu