Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Dziura na drodze? Powalone drzewo? Sąsiad który pali opony w domowym piecu?
Napisz do nas na adres forumbrzeg@forumbrzeg.pl a zajmiemy się każdą sprawą.
Otwarty przez: KtOŚ
2007-11-18, 17:59
Tak się bawią narodowcy z Brzegu
Autor Wiadomość
steve 
w.w.j.d??



Zaproszone osoby: 4
Wiek: 38
Dołączył: 25 Kwi 2005

UP 6 / UP 2


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-11-14, 18:15   Tak się bawią narodowcy z Brzegu

Tak się bawią narodowcy z Brzegu
Rzucanie papierowymi samolotami w zdjęcie wież World Trade Center i wznoszenie rasistowskich okrzyków - to nowa rozrywka brzeskich nacjonalistów.

Nacjonaliści z
Nacjonaliści z Brzegu spotykają się na zamkniętych imprezach w pubie Grota u Piotra Boruty, znanego w mieście zwolennika Obozu Radykalno-Narodowego.
* Opinia
Beata Zatoń, rzecznik Urzędu Miasta w Brzegu:

- Strażnicy miejscy potwierdzają, że dość często w pubie "Grota” mają miejsce imprezy zamknięte. Nie wiemy, co się podczas nich dzieje, czy doniesienia o faszystowskich lub antysemickich ekscesach są prawdziwe. Dotychczas nikt nie wnosił oficjalnych skarg na Piotra Borutę ani jego lokal. Ale wiemy oczywiście, że z tym panem związane jest dość prężne środowisko narodowców, które już kilka razy swoją postawą oburzyło opinię publiczną.

Spotykają się w pubie przy ul. Chrobrego. "Grotę'” - tak lokal się nazywa - prowadzi 24-letni Piotr Boruta, znany w mieście zwolennik Obozu Narodowo-Radykalnego.
- Boruta i jego kumple niedawno wymyślili nową zabawę: robią z papieru samolociki i rzucają nimi w duże, zawieszone na ścianie zdjęcie wież WTC - opowiada nasz informator. - Nabijają się przy tym z ofiar zamachów z 11 września 2001, wulgarnie wrzeszczą, mają ubaw po pachy.

Według naszego informatora, takie ekscesy to w "Grocie” norma.
- Boruta zaprasza tam neofaszystów na zamknięte imprezki. Zamawianie piwa gestem "heil Hitler” nikogo podczas takich wieczorów nie dziwi - twierdzi uczestnik kilku podobnych libacji.

Dlaczego zdecydował się o tym opowiedzieć? - Bo dla nich nie ma żadnych świętości, a jak zwrócisz uwagę, że przesadzają, narazisz się tylko na śmieszność. Mam tego dość! - tłumaczy.
Jego zdaniem dla neofaszystów tragedia World Trade Center jest wydarzeniem niemal radosnym, bo największą grupą narodowościową, która poniosła śmierć 11 września 2001, byli znienawidzeni przez nich Żydzi.
Podczas jednej z imprez w "Grocie” Piotr Boruta z pięcioma kumplami postanowili się sfotografować.
- To było wieczorem, po meczu Cukierków Odry Brzeg - opowiada nasz rozmówca. - Postanowili pokazać, jak są dumni z zabawy, którą wymyślili.
Gospodarz pubu i jego koledzy ustawili się na tle obrazka z nowojorskimi wieżami, dumnie wznosząc w górę papierowe samoloty - te same, którymi obrzucali wizerunek WTC.
- To jest zwykłe zdjęcie grupy przyjaciół - tłumaczy Boruta.

Papierowe samoloty są widoczne na zdjęciu, więc ich istnieniu nie zaprzecza. Twierdzi jednak, że nikt nie rzucał nimi w obrazek.
- Nic takiego nie miało miejsca! Nie wznosiliśmy też żadnych antysemickich okrzyków. Ja już dawno skończyłem z takimi rzeczami - zaklina się.
To nie pierwsza kontrowersyjna fotografia Boruty. Przed rokiem na łamach nto opublikowaliśmy zdjęcie, na którym otoczony znajomymi w publicznym miejscu wyciąga rękę w faszystowskim pozdrowieniu "heil Hitler”. Sprawa wyszła na jaw przed wyborami samorządowymi, w których Boruta starał się o mandat radnego. Gdy wybuchł skandal, wycofał się z udziału w wyborach.

Scenę z fotografii, na której wraz z kolegami szydzi z tragedii niemal trzech tysięcy ofiar WTC - Boruta bagatelizuje.
- Nic złego nie zrobiliśmy - uważa.

Pan Jan mieszka w okolicy i "Grotę” obserwuje od lat.
- Odkąd zmienił się właściciel, zmieniło się tu towarzystwo. Wygolone głowy nie budzą mojego zaufania - przyznaje. Zastrzega jednak, że poza złym wrażeniem nowa klientela lokalu nie zrobiła mu nic złego. - Nie są agresywni, a jak chcą się zabawić w swoim gronie, zamykają knajpę. Nie wiem, co się tam wtedy dzieje.

Policjanci dotąd nie mieli skarg na Borutę i jego znajomych.
- Ta kilkuosobowa grupa dopuszczała się rasistowskich wybryków podczas uroczystości na Górze św. Anny. Było o nich głośno także podczas wyborów 2005 i 2006, ale ostatnio ich nie notowaliśmy - mówi Mirosław Dziadek z policji w Brzegu.
- Propagowanie rasizmu nawet na zamkniętych imprezach to przestępstwo - uważa Katarzyna Grudzieńska, studentka i działaczka antyrasistowska z Wrocławia. - Niestety, knajp i klubów prowadzonych przez neofaszystów jest wiele w całej Polsce. Policja je omija i tym samym toleruje rasistowskie wybryki. To powinno się zmienić.

nto.pl

:/


Moderowany przez jadore:

Ponieważ temat i dokładnie ta sama treść artykułu została przytoczona w innym temacie w dziale NTO - powyższy post zostanie usunięty, natomiast dalsze komentarze przeniesione do drugiego tematu.
Zmieniłam zdanie, ponieważ ten post jest pierwszy, więc oba zostaną, ale teraz mamy wszystko w jednym temacie.

Ostatnio zmieniony przez jadore 2007-12-24, 09:10, w całości zmieniany 2 razy  
0 UP 0 DOWN
 
print26 


Wiek: 69
Dołączył: 12 Lis 2006

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2007-11-14, 18:51   Grota Narodowcy??

Zamknięte imprezy Boruty, świadczą o bezmuzgowości tak organizatora jak i uczestników. Przedewszystkim organizator, jak i uczestnicy lepiej gdyby poczytali trochę nie tak dawnej historii, czyli czasu wojny i okupacji hitlerowskiej a póżnie stalinowskiej. Lansowane przez nich zachowania /pokazane zdjęcie w NTO/ świadczą jedynie o kretyniżmie tych młodych ludzi, którzy o życiu wiedzą jedynie to co widać przez pryzmat żłopanego piwa /może i naćpanego muzgu/. Gdyby nieco wgłebili się w przeżytą przez nasz naród gehennę zgotowaną przez jednego a potem dgugiego okupanta. napewno ich zachowania byłyby normalne. Wydaje mi się jednak, że to może być dla ich umysłow zbyt trudne.
0 UP 0 DOWN
 
majavip 


Wiek: 114
Dołączyła: 30 Gru 2006

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2007-11-14, 19:57   

steve napisał/a:
nto.pl
:[ :( :o :? :x :x :x :twisted: :twisted: wkuuuLłim mnie >> to coś << (temat dnia) a właściwie... nie to co tam jest napisane tylko to >zdjęcie<. Było ono zrobione conajmniej 3 lata temu.. jeżeli nie więcej. Zwykłe spotkanie przy piwie- znajomych... fakt zdziebko niesmaczne wygłupy... ale NTO nie miało prawa dać taki podpis i oczerniać te osoby.... :twisted: :x

NTO <- mogliście sie bardziej postarać :[ ... widać nie mieliście lepszych fotek...
0 UP 0 DOWN
 
Gruby 

Wiek: 36
Dołączył: 04 Wrz 2007

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2007-11-14, 21:10   

Jezeli chodzi o artykuł nto to temat jest wybitnie denny wiele osób robi wykrzykuje czy propaguje dziwne zachowania to wie chyba każdy ... nabujania sie z trgedi WTC nie rozumiem ale jak dla mnie kazdy moze mówic to co chce ale nie kazdy musi tego słuchac.a co do starszego pana który nie lubi łysych to My tez was dziady nie lubimy >
0 UP 0 DOWN
 
Bartek T. 
poszukiwacz



Wiek: 43
Dołączył: 23 Wrz 2006

UP 161 / UP 140


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-11-15, 01:46   Tak się bawią narodowcy z Brzegu

Rzucanie papierowymi samolotami w zdjęcie wież World Trade Center i wznoszenie rasistowskich okrzyków - to nowa rozrywka brzeskich nacjonalistów.
Spotykają się w pubie przy ul. Chrobrego. "Grotę'” - tak lokal się nazywa - prowadzi 24-letni Piotr Boruta, znany w mieście zwolennik Obozu Narodowo-Radykalnego.
- Boruta i jego kumple niedawno wymyślili nową zabawę: robią z papieru samolociki i rzucają nimi w duże, zawieszone na ścianie zdjęcie wież WTC - opowiada nasz informator. - Nabijają się przy tym z ofiar zamachów z 11 września 2001, wulgarnie wrzeszczą, mają ubaw po pachy.

Według naszego informatora, takie ekscesy to w "Grocie” norma.
- Boruta zaprasza tam neofaszystów na zamknięte imprezki. Zamawianie piwa gestem "heil Hitler” nikogo podczas takich wieczorów nie dziwi - twierdzi uczestnik kilku podobnych libacji.

Dlaczego zdecydował się o tym opowiedzieć? - Bo dla nich nie ma żadnych świętości, a jak zwrócisz uwagę, że przesadzają, narazisz się tylko na śmieszność. Mam tego dość! - tłumaczy.
Jego zdaniem dla neofaszystów tragedia World Trade Center jest wydarzeniem niemal radosnym, bo największą grupą narodowościową, która poniosła śmierć 11 września 2001, byli znienawidzeni przez nich Żydzi.
Podczas jednej z imprez w "Grocie” Piotr Boruta z pięcioma kumplami postanowili się sfotografować.
- To było wieczorem, po meczu Cukierków Odry Brzeg - opowiada nasz rozmówca. - Postanowili pokazać, jak są dumni z zabawy, którą wymyślili.
Gospodarz pubu i jego koledzy ustawili się na tle obrazka z nowojorskimi wieżami, dumnie wznosząc w górę papierowe samoloty - te same, którymi obrzucali wizerunek WTC.
- To jest zwykłe zdjęcie grupy przyjaciół - tłumaczy Boruta.

Papierowe samoloty są widoczne na zdjęciu, więc ich istnieniu nie zaprzecza. Twierdzi jednak, że nikt nie rzucał nimi w obrazek.
- Nic takiego nie miało miejsca! Nie wznosiliśmy też żadnych antysemickich okrzyków. Ja już dawno skończyłem z takimi rzeczami - zaklina się.
To nie pierwsza kontrowersyjna fotografia Boruty. Przed rokiem na łamach nto opublikowaliśmy zdjęcie, na którym otoczony znajomymi w publicznym miejscu wyciąga rękę w faszystowskim pozdrowieniu "heil Hitler”. Sprawa wyszła na jaw przed wyborami samorządowymi, w których Boruta starał się o mandat radnego. Gdy wybuchł skandal, wycofał się z udziału w wyborach.

Scenę z fotografii, na której wraz z kolegami szydzi z tragedii niemal trzech tysięcy ofiar WTC - Boruta bagatelizuje.
- Nic złego nie zrobiliśmy - uważa.

Pan Jan mieszka w okolicy i "Grotę” obserwuje od lat.
- Odkąd zmienił się właściciel, zmieniło się tu towarzystwo. Wygolone głowy nie budzą mojego zaufania - przyznaje. Zastrzega jednak, że poza złym wrażeniem nowa klientela lokalu nie zrobiła mu nic złego. - Nie są agresywni, a jak chcą się zabawić w swoim gronie, zamykają knajpę. Nie wiem, co się tam wtedy dzieje.

Policjanci dotąd nie mieli skarg na Borutę i jego znajomych.
- Ta kilkuosobowa grupa dopuszczała się rasistowskich wybryków podczas uroczystości na Górze św. Anny. Było o nich głośno także podczas wyborów 2005 i 2006, ale ostatnio ich nie notowaliśmy - mówi Mirosław Dziadek z policji w Brzegu.
- Propagowanie rasizmu nawet na zamkniętych imprezach to przestępstwo - uważa Katarzyna Grudzieńska, studentka i działaczka antyrasistowska z Wrocławia. - Niestety, knajp i klubów prowadzonych przez neofaszystów jest wiele w całej Polsce. Policja je omija i tym samym toleruje rasistowskie wybryki. To powinno się zmienić.

Tomasz Gdula/NTO



Całość: tuaj

Nie wiem czy dobrze to skopiowałem ze strony NTO i czy w ogóle wolno - może mnie nie zjedzą ;)
W każdym razie uważam, że temat wart dyskusji. tym bardziej chyba, że o ile się nie mylę bohaterem jest forumowicz.
0 UP 0 DOWN
 
Marcim B. 



Wiek: 52
Dołączył: 05 Sty 2007

UP 855 / UP 1842



Ostrzeżeń:
 2/4/6
Wysłany: 2007-11-15, 08:29   

Gdzieś to już na forum czytałem. Moim zdaniem nie warto podejmować dyskusji na ten temat. Może tym dewiantom właśnie o to chodzi żeby zrobiło się głośno wokół nich?
0 UP 1 DOWN
 
Brzeski
Brzeski


Dołączył: 05 Wrz 2005

UP 110 / UP 54


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-11-15, 11:12   

No sorry, ale jeśli oni się bawią we własnym towarzystwie i zamykają lokal, żeby nikt postronny nie został urażony to co kogo to obchodzi???

Widziałem wiele imprez w bardziej publicznych miejscach, w których ludzie robili równie głupie i niezrozumiałe gesty, których tu z przyzwoitości nie będę opisywał... :-)
0 UP 0 DOWN
 
jstaszek 



Wiek: 62
Dołączył: 30 Cze 2005

UP 22 / UP 18



Wysłany: 2007-11-15, 11:35   

witaj Brzeski
z wielkim szacunkie odnoszę sie do Twoich wypowiedzi na temat historii naszego miasta
ale w powyższej wypowiedzi NIESTETY
do czego ci chłopcy chcą dojść
wyróżnić sie z otoczenia (BRAWO)
zamkniety lokal :lol: w mieście :lol:
jak najdalej i żeby ich nikt nie widzał



81/83 służba w wojsku
0 UP 0 DOWN
 
majavip 


Wiek: 114
Dołączyła: 30 Gru 2006

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2007-11-15, 11:38   

Agnes napisał/a:
tu--------------> http://www.forumbrzeg.pl/...der=asc&start=0


ja już swoje 5 groszy dorzuciłam... :twisted: tym razem nto sie nie popisało...
PS. na stronie nto.pl <- dla zainteresowany poczytajcie sobie komentarze do tego "tematu dnia" <hahaha> feest :evil:

scalono

PS. mnie najbardziej to wkurzyło.. nie sam opis -co tam sie niby dzieje ale te zdjęcie.. jeszcze raz powtarzam : nie mieli prawa oczerniać akurat tych osób. Mają one z tego powodu wiele nieprzyjemności ... ehh szkoda gadać ...
Ostatnio zmieniony przez majavip 2007-11-15, 11:43, w całości zmieniany 2 razy  
0 UP 0 DOWN
 
Brzeski
Brzeski


Dołączył: 05 Wrz 2005

UP 110 / UP 54


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-11-15, 12:43   

Jakby ktoś chciał sobie trochę trudu zadać, to niech wcześniej poczyta artykuł a potem komentarze na forum NTO, gdzie wypowiada się chyba jeden z panów na zdjęciu. Następnie niech sobie porówna tytuły i podtytuły w tym artykule.

A potem się zastanowi jak się mają "szerzenie nazizmu" do ekscesów w tym pubie i jak się mają spekulacje redaktora do udowodnionych faktów.

Jstaszku. Ja nie przeczę, że nazizm i stalinizm były systemami zbrodniczymi. Tylko nie widzę żadnego związku wygłupów kilkunastu facetów po piwie z szerzeniem nazizmu. I tyle.

Taki artykuł to (poza nieprofesjonalizmem dziennikarza) jawny brak tolerancji, atak na wolność przekonań, a to jest właśnie cecha nazizmu. Zarzucać komuś nazizm na podstawie ogolonej głowy, wykorzystywać archiwalne zdjęcie, z którego nic nie wynika... Czy propagowaniem nazizmu mogą być głupie gesty lub symbole? Może od razu trzeba napiętnować zbieraczy monet i odznaczeń wojennych? W końcu na połowie znalezisk jest wrona lub swastyka, a na drugiej połowie radziecka gwiazda - symbol stalinizmu przecież?
Jak ktoś zachowuje się inaczej lub myśli inaczej niż "w jedyny słuszny sposób", albo znajdzie się w knajpie o wątpliwej reputacji, to wolno go piętnować i nazywać od razu narodowcem, nazistą, rasistą? Mimo że się wyraźnie odcina od partii narodowych?

P.S.
To tak jak na tym forum. Nie tolerujemy tych, co inaczej się zachowują. Staszek napisał kilka wyrazów wersalikami, a znajdzie się ktoś taki, który od razu wypomni. I nie ważne, że nie rozumie czemu tak naprawdę służy ta zasada, ale powód jest to trzeba wytknąć i zbesztać, bo on się wyróżnił, a my nie lubimy tych co wyglądają inaczej. :-)
0 UP 0 DOWN
 
jstaszek 



Wiek: 62
Dołączył: 30 Cze 2005

UP 22 / UP 18



Wysłany: 2007-11-15, 12:55   

Wital Brzeski
ale uważam że ruszanie tego tematu
to woda na młym
bo o NICH się mówi
zgaśmy ten temat
Pozdrawiam
0 UP 0 DOWN
 
Bochen 


Wiek: 33
Dołączył: 18 Mar 2006

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2007-11-15, 18:52   

majavip napisał/a:

PS. mnie najbardziej to wkurzyło.. nie sam opis -co tam sie niby dzieje ale te zdjęcie.. jeszcze raz powtarzam : nie mieli prawa oczerniać akurat tych osób. Mają one z tego powodu wiele nieprzyjemności ... ehh szkoda gadać ...


I bardzo dobrze. Wielki pokłon w stronę NTO. Każdy musi być odpowiedzialny za to co robi i tak tu się stało.

"W zasadzie żyjemy w państwie prawa i sprawiedliwości"


I chwała za to.
Ostatnio zmieniony przez Bochen 2007-11-15, 19:01, w całości zmieniany 2 razy  
0 UP 0 DOWN
 
Agnes 
zadziorra ;)



Zaproszone osoby: 3
Wiek: 35
Dołączyła: 26 Mar 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: CDŚ

Wysłany: 2007-11-15, 19:22   

jak dla mnie to jest ich prywatna sprawa i nikomu nie powinno być nic do tego... to prawie tak jakby ktoś wam wchodził do domu z butami.... to co robicie w domu to przecież wasza indywidualna sprawa, tak samo ich sprawą jest to jak sie 'zabawiają' na swojej prywatnej imprezie za zamkniętymi drzwiami.. a to że to głupie itp. itd. to już inna sprawa...

tania sensacja, nic więcej...
Ostatnio zmieniony przez Agnes 2007-11-15, 19:26, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
lukaszbrzeg 


Wiek: 42
Dołączył: 15 Lis 2007

UP 0 / UP 0



Ostrzeżeń:
 1/4/6
  Wysłany: 2007-11-15, 19:34   :(

dlaczego piszczecie bzdury komentujecie nie wiecie jak bylo jestem na tej pieprzonej fotce ktora byla robiona pare lat temu oczerniacie wszytkich obecnych na foto. czy to jest fer? jak nie znacie prawdy ? ja obecnie od kilku miesiecy jestem w uk a w art. nto napisano ze niby ta impreza byla niedawno jakim cudem mogla byc zrobiona fotka ??? poprostu zdjecie kiedys zrobione zreszta glupie a teraz przez glupi arty, trzeba sie wstydzic za jakiegos cymbala z nto glupi tekst narodowiec kto mnie zna to ladny ubaw ma ja i narodowiec a ku.. szkoda pisac
0 UP 0 DOWN
 
lukaszbrzeg 


Wiek: 42
Dołączył: 15 Lis 2007

UP 0 / UP 0



Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2007-11-15, 19:40   

print26 facet nie pisz bzdur na moj temat obrazasz mnie tym twoim glupim tekstem nie jestem cpunem i nie chleje piwska a jesli pije piwo to chyba normalne sie napic piwka tez pewnie to robisz i neiobrazaj mnie nie znajac mnie bo twoja nie wiedza nie interesuje ludzi bylo by ci milo jak by ktos cie oczernial na forum ????nie znaja sprawy bo jej nieznasz
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: bawia, brzegu, narodowcy, sie, tak


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 36
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu