Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Dziura na drodze? Powalone drzewo? Sąsiad który pali opony w domowym piecu?
Napisz do nas na adres forumbrzeg@forumbrzeg.pl a zajmiemy się każdą sprawą.
nowa kamienica
Autor Wiadomość
bartoszek 


Wiek: 35
Dołączyła: 30 Gru 2006

UP 1 / UP 0



Ostrzeżeń:
 4/4/6
Wysłany: 2007-11-04, 20:01   nowa kamienica

swego czasu poruszałem już wątek kamienicy przy ulicy Piastowskiej <obok przedszkola>
wiadomo, iż to nie tak do końca iż miasto wyremontowało ten budynek by móc rozdzielać mieszkania.....

jedną z przyczyn z pewnością była obecność przedszkola za ścianą..... i stan kamienicy po pożarze, która to groziła zawaleniem......

pytałem wtedy o szyby a raczej okna która najpierw były oszklone a potem wymienione.....

w artykule nto jaki możemy przeczytać tutaj

możemy dowiedzieć się, iż

Cytat:
Remont kamienicy kosztował 2,8 mln złotych.


Cytat:
Na piątkowej sesji rady miejskiej burmistrz zaproponował przetarg o czynsz: mieszkania otrzymałyby te rodziny, która zaproponowałyby najwyższą stawkę. Zwycięzcy tego przetargu zwolniliby swoje mieszkania komunalne i dopiero tam mogliby się wprowadzić ludzie z miejskiej listy


bez komentarza.......
0 UP 0 DOWN
 
Roztropek 


Wiek: 73
Dołączył: 11 Sie 2006

UP 345 / UP 162


Skąd: tutejszy

Wysłany: 2007-11-05, 10:21   

Popieram propozycję Burmistrza. Kamienica powinna zarobić na swój remont, a przy okazji dla oczekujących na mieszkania też coś się znajdzie. Nie widzę powodu aby przydzielać mieszkania żądając czynszu np. dwa razy mniejszego niż można uzyskać. Nie pozbawia to szans otrzymania mieszkania przez ludzi, których nie stać na zakup mieszkania.
0 UP 0 DOWN
 
blaster 



Zaproszone osoby: 10
Wiek: 39
Dołączył: 26 Kwi 2006

UP 138 / UP 192


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-11-05, 11:03   

teraz tylko czekać jak wprowadzą się bogatsi mieszkańcy naszego miasta oraz na liste mieszkań które zwolnili. Ciekawe czy będzie takowa lista i czy naprawde ktoś mieszkania zwolni zanim sie wprowadzi :/
0 UP 0 DOWN
 
bartoszek 


Wiek: 35
Dołączyła: 30 Gru 2006

UP 1 / UP 0



Ostrzeżeń:
 4/4/6
Wysłany: 2007-11-05, 21:11   

a ja czekam na listę lokatorów..... to 1)

2) czemu jest tak, iż najpierw się coś zrobi a póżniej pomyśli ??

3) czy w Brzegu nie ma osób którym należy się mieszkanie ??? czy np. przypadek Łukasza Zagdańskiego, który dostał mieszkanie od Agromet-u nic nie mówi naszym władzom ???

4) czy budynek przystosowany jest do zamieszkania dla osób niepełnosprawnych i czy takowe czekają na mieszkanie w mieście Brzeg ???

5) ile osób mieszkających w Brzegu znajduje się na liście osób czekających na mieszkanie, i przede wszystkim czy w tym gronie są osoby, które

a) stać na przetarg
b) które mogą odpacować czynsz

6) czy za mniejsze pieniądze nie można było wyremntować budynku, a ów nadwyżkę przeznaczyć np. na dofinansowanie do czynszu dla osób w trudnej sytuacji finansowej ???

7) mamy w Brzegu Dom Dziecka....... czy osoby które go opucszczają <a któych de facto nie stać na ów przetarg> mają jakąkolwiek szansę na otrzymanie mieszkania od Miasta ???? <właśnie sobie sam zaprzeczyłem !!>

może ktoś pokusi się na odpowiedź
0 UP 0 DOWN
 
Necia 
*zakręcony pechowiec*



Zaproszone osoby: 2
Wiek: 34
Dołączyła: 18 Kwi 2006

UP 24 / UP 8


Skąd: LA

Wysłany: 2007-11-05, 21:16   

uważam ze jeśli projekt sie powiedzie, to może miasto zmobilizuje się do szybszego remontu pozostałych opuszczonych budynków i w Brzegu coś się ruszy w sprawie mieszkań, bo na budowę nowego osiedla chyba szybko liczyć nie możemy, a chętnych na własny kąt jest coraz więcej...
0 UP 0 DOWN
 
bartoszek 


Wiek: 35
Dołączyła: 30 Gru 2006

UP 1 / UP 0



Ostrzeżeń:
 4/4/6
Wysłany: 2007-11-05, 21:27   

Necia napisał/a:
pozostałych opuszczonych budynków i w Brzegu coś się ruszy w sprawie mieszkań


niedoścignionym marzeniem jest Oława.....

w Brzegu niestety nic nie rudzy......

niech ktoś w UM przyzna się do tego, iż remont kamienicy przeprowadzono tylko dlatego, iż zawaleniu groziło przedszkole...... i teraz zrodził się problem
wyremonowaliśmy no ale co zrobimy z mieszkaniami......

pamiętacie pożar kamienicy obok ronda ??? kamienicy już dawno nie ma a w zamian stoi punkt usługowy......
nie można było przeprowadzić remontu i tam ???
0 UP 0 DOWN
 
Bartek T. 
poszukiwacz



Wiek: 43
Dołączył: 23 Wrz 2006

UP 161 / UP 140


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-11-05, 23:34   

Ja nawet nie będę próbował wdawać się w polemikę bo pytania są krótkie - odpowiedzi by niestety nie były. Nawet jeśli wyremontowano tą kamienicę z powodu bliskości przedszkola to cóż z tego wynika?
W pytaniach (i zarzutach) jest tak dokładnie wymieszane wszytko co tylko może być. Sprawy własnościowe, zadaniowe poszczególnych jednostek samorządowych i innych instytucji.
Na koniec dodam tyle: chciałbym żeby nasze miasto miało same takie problemy: że są gotowe mieszkania i tylko problem komu je dać :)
0 UP 0 DOWN
 
Wojtas 



Wiek: 38
Dołączył: 19 Lip 2006

UP 9 / UP 5


Skąd: stąd

Wysłany: 2007-11-06, 08:03   

Witam.

Budynek ten ma 16 mieszkań w tym jedno dla osoby niepełnosprawnej.
Mieszkanie to jest prawdopodobnie już przepisane dla osoby poruszającej się na wozku inwalidzkim.
Najładniejsze mieszkania są na poddaszu, reszta mieszkań jest nieciekawa :x
Ładnie wyglądają bo są nowe, A co do kosztów remontu to ta suma:
bartoszek napisał/a:
Cytat:
Remont kamienicy kosztował 2,8 mln złotych.

wydaje mi się za mała.


Wiem to bo tam pracuje :wink:
0 UP 0 DOWN
 
Roztropek 


Wiek: 73
Dołączył: 11 Sie 2006

UP 345 / UP 162


Skąd: tutejszy

Wysłany: 2007-11-07, 17:53   

bartoszek napisał/a:
2) czemu jest tak, iż najpierw się coś zrobi a później pomyśli ??
Bo odwrotnie do tej pory nie byłoby remontu kamienicy.
Cytat:
3) czy w Brzegu nie ma osób którym należy się mieszkanie ??? czy np. przypadek Łukasza Zagdańskiego, który dostał mieszkanie od Agrometu nic nie mówi naszym władzom ???
Póki co są to niby zadania gminy, tylko jakoś środków na nie ustawodawca nie przewidział. Polityka "każdemu według potrzeb" w 1989r zmieniła się na "każdemu jeśli tylko na to go stać".
Cytat:
6) czy za mniejsze pieniądze nie można było wyremontować budynku, a ów nadwyżkę przeznaczyć np. na dofinansowanie do czynszu dla osób w trudnej sytuacji finansowej ???
Przyznaję rację Wojtasowi 2,8 mln to kwota raczej zaniżona, więc jeszcze taniej nie można.
Cytat:
7) mamy w Brzegu Dom Dziecka....... czy osoby które go opuszczają <a któych de facto nie stać na ów przetarg> mają jakąkolwiek szansę na otrzymanie mieszkania od Miasta ???? <właśnie sobie sam zaprzeczyłem !!>
Grono osób, których nie stać jest znacznie większe z tym, że opuszczający Dom Dziecka są w najgorszej sytuacji - mogą liczyć wyłącznie na siebie, czyli w zasadzie na nic nie mogą liczyć. W tym wypadku gmina niewiele może, a jakoś nie słyszałem w programie wyborczym żadnej partii sposobu rozwiązania tego problemu z wyjątkiem 3 milionów mieszkań, ale to w poprzednich wyborach.
0 UP 0 DOWN
 
Bartek T. 
poszukiwacz



Wiek: 43
Dołączył: 23 Wrz 2006

UP 161 / UP 140


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-11-07, 18:58   

Roztropek napisał/a:
Póki co są to niby zadania gminy, tylko jakoś środków na nie ustawodawca nie przewidział.


Chciałem zaznaczyć jedynie, że zadania gminy w sprawie mieszkań ograniczają się do mieszkań socjalnych. A nie o takich tu mowa.
0 UP 0 DOWN
 
agaciau 


Wiek: 39
Dołączyła: 22 Kwi 2007

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg / Wrocław

Wysłany: 2007-11-07, 21:01   

Widziałam na ten temat reportaż w TV Regionalnej. Wspomniano tam o bardzo ważnej kwestii; mianowicie po 5 latach mieszkańcy tej kamienicy mogliby wykupić mieszkania z 95-procentową bonifikatą! Przypominam, że remont nic ich nie kosztował.

Według mnie pomysł burmistrza jest bardzo dobry! Wiadomo, że jeśli ktoś za mieszkanie zapłaci, to będzie o nie dbał, a poza tym dzięki uzyskanym pieniądzom będzie można remontować kolejne lokale.

Uważam, że osoby oczekujące na mieszkanie socjalne mogłyby otrzymać lokale, zwalniane przez innych, i pomału je sobie remontować.

Pomysł, aby nowe mieszkania oddać za bezcen, uważam za nietrafiony. Dostanie je tylko 16 rodzin. Nie będzie pieniędzy na nowe remonty. Inne rodziny będą miały szans na nowe mieszkania.

Trzeba myśleć perspektywicznie, a nie tylko o doraźnych korzyściach.

Co do osób z Domu Dziecka - jeszcze kilka lat temu (nie wiem, czy coś się zmieniło) każdy pełnoletni wychowanek otrzymywał mieszkanie (m.in. moja koleżanka).
0 UP 0 DOWN
 
Bartek T. 
poszukiwacz



Wiek: 43
Dołączył: 23 Wrz 2006

UP 161 / UP 140


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-11-07, 23:10   

Powoli, powoli. Tak jak pisałem wyżej: mieszkania w tej kamienicy mogą być albo sprzedane albo przeznaczone na mieszkania komunalne (nie socjalne). Proszę nie mylić tych pojęć bo to bardzo istotne.
Jeśli to był ten reportaż w którym brałem udział to chyba nie ma już wątpliwości, że raczej nie będzie zgody na to aby te mieszkania przeznaczyć na komunalne na dotychczasowych zasadach. I nie chodzi tu o wybór między interesem mieszkańców a interesem ekonomicznym miasta (bo to ten sam interes - kamienica wyremontowana była za pieniądze mieszkańców). Chodzi o racjonalne podejście do zagadnienia. I nie prawdą jest też że nie ma zgody w tej materii, radni nie podjęli jeszcze decyzji - a to różnica. Tak czy owak, w poniedziałek jest sesja na której temat będzie "rozpracowywany".
0 UP 0 DOWN
 
agaciau 


Wiek: 39
Dołączyła: 22 Kwi 2007

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg / Wrocław

Wysłany: 2007-11-08, 18:48   

Bartku, przykro to stwierdzić, ale napisałeś post, z którego nic nie wynika.

Bartek T. napisał/a:
Jeśli to był ten reportaż, w którym brałem udział, to chyba nie ma już wątpliwości, że raczej nie będzie zgody na to, aby te mieszkania przeznaczyć na komunalne na dotychczasowych zasadach. Chodzi o racjonalne podejście do zagadnienia.


"Nie ma zgody..." - kto się nie zgadza?
Czy mieszkania komunalne można przekazać na innych zasadach niż dotychczasowe?
Na czym, według Ciebie, polega racjonalne podejście do zagadnienia?

Jeśli chodzi o interes mieszkańców i miasta, to należy rozróżnić, czy mówimy o mieszkańcach tegoż miasta, czy mamy na myśli przyszłych mieszkańców kamienicy. Różnica jest istotna.
0 UP 0 DOWN
 
Roztropek 


Wiek: 73
Dołączył: 11 Sie 2006

UP 345 / UP 162


Skąd: tutejszy

Wysłany: 2007-11-08, 20:22   

Bartek T. napisał/a:
kamienica wyremontowana była za pieniądze mieszkańców
O mieszkańcach miasta oczywiście mówimy, a nie kamienicy. Jest jeszcze drobna sprawa, gdyby właściciel ubezpieczył kamienicę na tyle co powinien to remont byłby znacznie tańszy. Skoro nie są to mieszkania socjalne, to o czym właściwie ma być dyskusja? Z listy oczekujących można przydzielać w zasadzie wyłącznie mieszkania socjalne. Czyżby o jakieś rozdawnictwo chodziło?
0 UP 0 DOWN
 
Bartek T. 
poszukiwacz



Wiek: 43
Dołączył: 23 Wrz 2006

UP 161 / UP 140


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-11-08, 20:28   

agaciau napisał/a:
"Nie ma zgody..." - kto się nie zgadza?

większość radnych - dlatego uchwała nie została przyjęta i dlatego wróciła do ponownego rozpatrzenia w Komisjach i później przez Radę Miejską.

agaciau napisał/a:
Czy mieszkania komunalne można przekazać na innych zasadach niż dotychczasowe?

Oczywiście. Rada Miasta poprzedniej kadencji ustaliła zasady - nie przekazywania a wynajmowania - lokali wchodzących w skład zasobu mieszkaniowego miasta. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby Rada Miasta zmieniła te zasady.

agaciau napisał/a:
Na czym, według Ciebie, polega racjonalne podejście do zagadnienia?

Na ustaleniu takich zasad wynajmu w/w lokali aby pogodzić interesy wszystkich mieszkańców Brzegu - i tych którzy mają dostać tam loku (nie zależnie od zasad) i wszystkich pozostałych którzy też płacą podatki. Inaczej: zasady trzeba ustalić tak, aby miasto nie wyzbywało się substancji mieszkaniowej w którą inwestuje się niemałe pieniądze mieszkańców miasta. Jeszcze prościej: aby nie fundować 11 osobom przydziału mieszkania, które za 5 lat mogą wykupić za 5% wartości w sytuacji gdy to miasto te mieszkania za niemałą kwotę wyremontowało. Miasto czyli wszyscy jego mieszkańcy.

agaciau napisał/a:
Jeśli chodzi o interes mieszkańców i miasta, to należy rozróżnić, czy mówimy o mieszkańcach tegoż miasta, czy mamy na myśli przyszłych mieszkańców kamienicy. Różnica jest istotna.


No więc właśnie wolałbym nie rozdzielać a sprawiedliwie podejść do tematu. Mieszkaniec to mieszkaniec - według Konstytucji każdy jest równy wobec prawa.

agaciau napisał/a:
Różnica jest istotna.

dlaczego? Poza 4 pewnymi rodzinami i jednym prawdopodobnym mieszkańcem jednego z mieszkań parterowych nie znam reszty przyszłych lokatorów. Nikt ich nie zna. Dlatego nie wiem dlaczego różnica jest istotna. Jak będę znał jedną grupę i drugą to zapewne poznam różnicę. A skoro twierdzisz, że różnica jest istotna to musisz mieć informację o tym kto zamieszka w tej kamienicy. Ja takowych nie mam będąc w przededniu zapadnięcia decyzji o sposobie wynajmu (lub zbycia) tych lokali.

Proście nie potrafię. Jeśli i z tego nic nie wynika to nic na to nie poradzę.
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: kamienica, nowa


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 34
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu