Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Dziura na drodze? Powalone drzewo? Sąsiad który pali opony w domowym piecu?
Napisz do nas na adres forumbrzeg@forumbrzeg.pl a zajmiemy się każdą sprawą.
Zamknięty przez: wojtazik
2007-11-01, 19:35
Cyganie i broń
Autor Wiadomość
wojtazik 
Photography



Wiek: 34
Dołączył: 11 Maj 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg/Opole/Wrocław

Ostrzeżeń:
 2/4/6
  Wysłany: 2007-11-01, 11:25   Cyganie i broń

Takie małe pytanie, kto i jakim prawem sprzedaje cyganom (wiek 7 - 15, 16 lat) pistolety i karabiny na kulki. Wiecie co teraz się dzieje na rynku. Urządzili sobie malą wojne. Ludzie aby wejść do autobusu muszą skakać miedzy latającymi kulkami. Gdzie monitoring ? ... w święta nie parcuje ? .... Teraz broń na kulki, a co będzie później.... ;/ Biegają biją się, kopią po głowach, strzelają do siebie itd. celują bronią w ludzi.
Czemu oni mają więcej praw ? ... czemu nikt nie reaguje ? ...



Ostatnio zmieniony przez wojtazik 2007-11-01, 11:41, w całości zmieniany 2 razy  
0 UP 0 DOWN
 
Legolas 
Reggae Rlz xD



Wiek: 33
Dołączył: 06 Wrz 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-11-01, 11:38   

Innej mozliwości nie ma wysiedlić ich na grobli postawić 5 metrowy mur i dawać im jedzenie co tydzień żeby nie wychodzili i juz :wink: a tak naprawde to od tego jest policja od tego oni są jak to powiedział słynny polityk :D
0 UP 0 DOWN
 
Roztropek 


Wiek: 73
Dołączył: 11 Sie 2006

UP 345 / UP 162


Skąd: tutejszy

Wysłany: 2007-11-01, 12:03   

A czy sprawa tylko ich dotyczy? Mogę wskazać miejsca, gdzie od czasu do czasu panuje ten sam szał wśród dzieciaków, wcale nie wskazanego pochodzenia. A co na to przepisy? Są jakieś na ten temat? Niby zabawka, a kulka swobodnie do okna na drugim piętrze doleci. I nie chodzi tu raczej o uszkodzenie ciała (nie wiem czy jakieś badania były w tym zakresie prowadzone), a o przejście bez pochylania głowy, zasłaniania się itp. Nie chcę tu wskazywać do kogo zapewnienie możliwości swobodnego poruszania się po ulicy należy. Jeśli jest to całkowicie bezpieczne, a poruszamy tu bzdurny temat, to wypada przynajmniej podać oświadczenie w tym zakresie.
0 UP 0 DOWN
 
Devon 


Wiek: 38
Dołączył: 28 Kwi 2005

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-11-01, 12:58   Re: Cyganie i broń

wojtazik napisał/a:
Takie małe pytanie, kto i jakim prawem sprzedaje cyganom (wiek 7 - 15, 16 lat) pistolety i karabiny na kulki. Wiecie co teraz się dzieje na rynku. Urządzili sobie malą wojne. Ludzie aby wejść do autobusu muszą skakać miedzy latającymi kulkami. Gdzie monitoring ? ... w święta nie parcuje ? .... Teraz broń na kulki, a co będzie później.... ;/ Biegają biją się, kopią po głowach, strzelają do siebie itd. celują bronią w ludzi.
Czemu oni mają więcej praw ? ... czemu nikt nie reaguje ? ...


Wojtazik ja to nikt nie reaguje :)
Powiedz tylko słowo :) a GSR będzie tam w 5min :) to taki żart ale prawdziwy :D

Myślę ze powinien być zakaz sprzedawania takich pistolecików dzieciakom w tym wieku a przede wszystkim w tych sklepach po 5zł co jest wszystko i mogą to sobie kupić. Kiedyś taka grupka wpadła do żabki sterroryzowały kasjerkę żądając pieniędzy, pisali o tym w NTO... Sprawa ucichła i dalej jest to samo, dlaczego :?: Bo cyganie maja większe prawa i tak naprawdę policja jest bezsilna !!
0 UP 0 DOWN
 
wojtazik 
Photography



Wiek: 34
Dołączył: 11 Maj 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg/Opole/Wrocław

Ostrzeżeń:
 2/4/6
Wysłany: 2007-11-01, 14:12   

Roztropek napisał/a:
A czy sprawa tylko ich dotyczy? Mogę wskazać miejsca, gdzie od czasu do czasu panuje ten sam szał wśród dzieciaków, wcale nie wskazanego pochodzenia.

Owszem, ale dzieciaki nie ganiają się po rynku, centrum miasta tylko po podwórkach. A poza tym czuwają (w większości) nad nimi rodzice... a tutaj... w tym przypadku... nad rodzicami ktoś powinien czuwać. :/


Troszkę poprawiłam cytowanie
Ostatnio zmieniony przez jadore 2007-11-01, 14:32, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Vento 
BG



Wiek: 32
Dołączył: 09 Maj 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: BrzeG

Wysłany: 2007-11-01, 14:50   

Devon napisał/a:
Powiedz tylko słowo a GSR będzie tam w 5min to taki żart ale prawdziwy


Taa... Devon ma racje... jeden telefon i zaraz zrobimy wojne :evil: Tylko że my mamy m4, ak głównie :P

Właśnie jak wracałem ostatnio ze sparingu ich widziałem :) Nawet do mnie zaczeli celować... Najlepsze jak kazali mi pokazać co mam pod bluzą 8) Ojj zdziwili by się jak bym wyciągną metalowego Ak-47 Ale nie chciałem robić scen na mieście :D

Moderowany przez jadore:
Vento, trzymaj się tematu proszę, temat nie powstał po to, aby pojawiały się tu informacje o tym co każdy z nas nosi pod bluzą, ani po to, żeby piętnować młodzież romską. Proszę o rozwagę i umiar w wyrażaniu swoich opinii - dziękuję.
Następne tego typu posty, będą lądowały zwyczajnie w koszu.
Ostatnio zmieniony przez jadore 2007-11-01, 15:32, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
witu 



Wiek: 33
Dołączył: 22 Mar 2006

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2007-11-01, 15:00   

wczoraj trickujac sobie w rynku widzialem małych czarnych cyganów :P z pistoletami na kulki XD
Ostatnio zmieniony przez jadore 2007-11-01, 18:43, w całości zmieniany 2 razy  
0 UP 0 DOWN
 
Tymcio 


Zaproszone osoby: 1
Wiek: 31
Dołączył: 07 Wrz 2006

UP 24 / UP 19


Skąd: Michałowice

Wysłany: 2007-11-01, 15:21   

my jak się bawimy w to, to tam gdzie nie ma ludzi...
ale to jest na prawdę przesada z tymi cyganami...
ostatnio jak szedłem reja, to musiałem uważać, żeby nie dostać, bo strzelali z jednej strony ulicy na drugą...
ktoś powinien tutaj zareagować!!
0 UP 0 DOWN
 
Agnes 
zadziorra ;)



Zaproszone osoby: 3
Wiek: 35
Dołączyła: 26 Mar 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: CDŚ

Wysłany: 2007-11-01, 15:35   

Cytat:
Gdzie monitoring ?


a zastanawiam sie po co on wogóle jest? :)

Cytat:
Czemu oni mają więcej praw ?



mają wiecej praw, bo nikomu sie nie chce z nimi 'użerać' :x


Cytat:
czemu nikt nie reaguje ?


Cytat:
tak naprawde to od tego jest policja


taa... od tego jest policja... ale policja jest chyba zbyt leniwa... zresztą co z tego, że zajedzie policja, jak dzieciaki wtedy sie zmyją? no i przez następne 5 min. faktycznie bedzie spokój:) ale nie sądze, żeby to było jakieś wyjście, bo po tych 5 minutach wrócą i zacznie sie to samo, także ja nie widze jakiegoś konkretnego wyjścia z tej sytuacji, no chyba żeby zakazać sprzedaży tych pistoletów...

a tak na marginesie co policja miałaby zrobić z tymi cyganami? na jakiej podstawie miałaby zabronić im sie 'bawić'?


Cytat:
widzialem małych czarnych cyganów


dobrze, że nie białych cyganów ;) :-P
0 UP 0 DOWN
 
smooth 
wyrwany z kontekstu


Zaproszone osoby: 2
Wiek: 43
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-11-01, 15:37   

1. Devon,Vento ...i pozostali ewentualni "śmiałkowie", Proszę nie prowokować przekierowania dyskusji w stronę "cyganów / romów.." o nich się rozmawiało Tutaj - Co powiesz o ROMACH w Brzegu ?. Temat ma wymiar ogólny. Więc zamiast cyganów próbujmy rozpatrywać problem dotyczący ogólnie dzieci.

2. witu, - filmik proponuje umieścić tutaj Możliwości fizyczne (atletyczne) forumowiczów


3.
wojtazik napisał/a:
Dobra ale temat nie jest o waszych trickach itd.


Pamiętamy o funkcji zgłaszania postów do moderacji ! (post z uwagą usuwam...edit: o widzę interwencje Jadore ...więc "post zostanie usunięty" :) )

4. No i kulturalnej oraz owocnej dyskusji życzę :wink:
Ostatnio zmieniony przez smooth 2007-11-01, 15:41, w całości zmieniany 4 razy  
0 UP 0 DOWN
 
Devon 


Wiek: 38
Dołączył: 28 Kwi 2005

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-11-01, 15:43   

smooth napisał/a:
Proszę nie prowokować przekierowania dyskusji w stronę "cyganów / romów.." o nich się rozmawiało Tutaj - Co powiesz o ROMACH w Brzegu ?. Temat ma wymiar ogólny. Więc zamiast cyganów próbujmy rozpatrywać problem dotyczący ogólnie dzieci.


chętnie bym zabrał głos w dyskusji ale temat jest zablokowany !!

co do tematu, zakaz sprzedawania takich zabawek w ogóle !! a przede wszystkim w sklepach wszystko po 5zł
0 UP 0 DOWN
 
Agnes 
zadziorra ;)



Zaproszone osoby: 3
Wiek: 35
Dołączyła: 26 Mar 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: CDŚ

Wysłany: 2007-11-01, 15:49   

ja sie zgadzam z Devonem w tej kwestii... sprzedają takie $#^@ a później ludzie sie dziwią, że wszędzie tyle przemocy... w grach komputerowych tyle przemocy, w telewizji tyle przemocy... a sami dzieciom wsadzają w ręce takie wynalazki.... no i chociaz te kuleczki nie są jakieś szczególnie :oczko: niebezpieczne, to jednak dostanie taką kulką boli... :x
0 UP 0 DOWN
 
smooth 
wyrwany z kontekstu


Zaproszone osoby: 2
Wiek: 43
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-11-01, 15:50   

Devon napisał/a:
co do tematu, zakaz sprzedawania takich zabawek w ogóle !! a przede wszystkim w sklepach wszystko po 5zł


Ale na jakiej podstawie taki zakaz ? Oczywiście nie jestem za tym aby mój spokojny spacer był zakłócany przez takie właśnie wybryki, ale nie wydaję mi się, że znajdą się podstawy zakazujące sprzedawania takich zabawek, nawet nie chce mi się szukać analogi, z których by mogło wyniknąć, że nagle się okaże, że nic nie można sprzedawać.
Problem leży raczej od strony porządkowej ! Ktoś musi wymyślić jakiś sprytny sposób na zapobieganie, albo opanowywanie takich sytuacji zakłócających porządek publiczny. Policja ? Straż miejska ?
Ostatnio zmieniony przez smooth 2007-11-01, 15:52, w całości zmieniany 3 razy  
0 UP 0 DOWN
 
Devon 


Wiek: 38
Dołączył: 28 Kwi 2005

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-11-01, 15:51   

Agnes napisał/a:
no i chociaz te kuleczki nie są jakieś szczególnie :oczko: niebezpieczne, to jednak dostanie taką kulką boli...


a nie daj boże w oko !! czy w policzek, widziałem skutki takich strzałów... nie zaciekawie to wygląda...

Moderowany przez smooth:
Nie piszemy post pod postem. Korzystamy z edycji posta. Scalono.



smooth napisał/a:
Problem leży raczej od strony porządkowej ! Ktoś musi wymyślić jakiś sprytny sposób na zapobiegania, albo opanowywanie takich sytuacji zakłócających porządek publiczny. Policja ? Straż miejska ?


Policja i Straż Miejska
Przyjadą upomną i dalej to samo...

Takim dzieciakom nie powinno się tego sprzedawać i tyle... Sam byłem światkiem takiej sprzedaży gdyby nie straszy Pan to by tą broń sprzedano...
Ostatnio zmieniony przez smooth 2007-11-01, 15:57, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Tymcio 


Zaproszone osoby: 1
Wiek: 31
Dołączył: 07 Wrz 2006

UP 24 / UP 19


Skąd: Michałowice

Wysłany: 2007-11-01, 16:34   

co z tego, że zabronią...
papierosy i alkohol też są zabronione dla osób poniżej lat 18, a i tak mało kto tego przestrzega...
to niczego nie zmieni, bo ludzie chcą jakoś zarobić
ja tam uważam, że jak się widzi takie coś, to się dzwoni czy to na policję czy informuje straż miejską, a oni niech konfiskują takie zabawki.
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: bron, cyganie


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 40
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu