Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Aborcja..
Autor Wiadomość
Agnes 
zadziorra ;)



Zaproszone osoby: 3
Wiek: 35
Dołączyła: 26 Mar 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: CDŚ

Wysłany: 2007-10-29, 20:42   Aborcja..

Co myślicie o aborcji? Uważacie, że aborcja powinna być legalna czy zabroniona przez prawo? Czy są przypadki w których powinna być dozwolona?


zanim odpowiecie przeczytajcie...


Aborcja oczami nienarodzonego dziecka
Mamusiu...

coś się stało, ja żyję
ja naprawdę żyję
dar życia otrzymałam
o, braciszka z boku poznałam
on też prawdziwie się raduje
i świata oczekuje
dzięki ci mamusiu
i kochany tatusiu
braciszku! patrz, coś się stało
jakieś światło się tu dostało
jakieś narzędzie błyszczące
ała! jakieś kłujące
braciszku co oni ci robią?
dlaczego dziurę w brzuszku ci skrobią?
mamusiu! braciszka rozrywają
rączki mu wyrywają! właśnie wykłuli mu oko
i serduszko rozdarli głęboko
jestem krwią braciszka zbryzgana
mamusiu moja kochana
już nie ma nas dwoje - zostałam sama
jak ja się mamusiu boję
pocę się w kolorze krwi
mamusiu! nie pozwól umrzeć mi!

MAMUSIU!

ten potwór paluszki mi obcina
już jest kaleką twoja dziecina
mamusiu! co ja takiego zrobiłam?
ja tylko życiem się cieszyłam

mamusiu!

ja jestem miłością Boga dla ciebie
On naprawdę chce mieć nas w niebie?
Jego miłość nigdy sie nie kończy
nawet po śmierci się sączy
ratunku mamo!
on urwał mi już kolano
tatusiu! ja będę twoim skarbeczkiem
będę twoim aniołeczkiem, ale pomóż mi
niech nie wyrywa mi drugiej rączki

mamusiu! tatusiu!

ja mogę być głodna, nie potrzebuję pieniędzy
kochani! ja mogę żyć w nędzy
a nie nie pozwólcie aby mnie zamordowali
i życie mi zabrali
mamusiu, ja jestem jeszcze mała
ja będę zawsze cię kochała
w twojej starości będę promyczkiem słońca
będę miłością cię obdarzała do dni twoich końca
mamusiu! jakiś błyszczący nóż
gardło podrzyna mi już
nawet nie wiem jak wy wyglądacie
i dlaczego mnie nie kochacie?

mamusiu!

czy ja umieram dlatego, że tatuś cię dręczy?
że cię nie kocha i męczy?
ja cię tysiąc razy mocniej będę kochała
ja - twoja córunia mała
ja będę ci buzi na dobranoc dawała
ja się będę z tobą bawiła i śmiała
nie pozwól żebym została zmasakrowana!

mamusiu!

on teraz szczypcami oczy mi rozdusi
nie będę widziała mojej mamusi
a ty mnie mamusiu będziesz widziała
spójrz do śmietnika, tam będę leżała

mamusiu!

dlaczego życie mi dałaś?
i tak okrutnie je odebrałaś?

mamusiu patrz!

twoją córunię w krematorium spalili
a duszy jej nie zabili
ja w twoim umyśle będę żyła
będę po nocach ci się śniła
i będę po nocach do ciebie wołała
ja - twoja córunia mała
mamusiu! dlaczego zatykasz uszy?
przecież nikt cię nie ogłuszy
to przecież ja, twój skarbek kochany
ten, co miał brzuszek rozerwany
mamusiu! pamiętasz jak się bałam?
jak o pomoc do ciebie wołałam?
a pamiętasz mamusiu oczy tego lekarza?
co śmiercią dzieci obdarza?
kto mu dał prawo, by zabił twoją dziecinę?
twoją niewinną kruszynę mamo...
czy ta powolnej śmierci porcja
nazywa się aborcja?
zapytaj rządzących o nazwiska
poznaj tych ludzi z bliska
sprawdź, czy oni też swoje dzieci zabijają
czy tylko ciebie w pogardzie mają

mamusiu!

w naszym kraju mordercy chodzą na wolności
a niewinnym łamie się kości
ustawy ludobójcze podejmują
i tobą wcale się nie przejmują
mamusiu moja kochana
dlaczego cierpisz i jesteś załamana?
to przecież ja - twoja córunia
mamusiu moja, gdybyś wtedy mnie ocaliła

mamusiu!

w twoim sumieniu będę ciągle żyła
i będę za tobą bardzo tęskniła
że twoja córeczka najbardziej by cię kochała
mamusiu moja
ja nawet teraz jestem twoja!!!!

Autor nieznany



i obejrzyjcie... Uwaga! Filmik i zdjęcia zawierają bardzo drastyczne obrazy i nie powinien być oglądany przez osoby niepełnoletnie, a także przez osoby 'delikatne'...
klik - filmik

klik - zdjęcia
Ostatnio zmieniony przez Agnes 2007-10-29, 20:44, w całości zmieniany 2 razy  
0 UP 0 DOWN
 
Tymcio 


Zaproszone osoby: 1
Wiek: 31
Dołączył: 07 Wrz 2006

UP 24 / UP 19


Skąd: Michałowice

Wysłany: 2007-10-29, 21:25   

według mnie powinna być zakazana...
wiele osób teraz dziękuje za to, że nie poddano ich aborcji...
chociaż mieszkali w domu dziecka długo, to nie żałują, bo dano im szansę żyć.
lepiej urodzić i nawet oddać dziecko do adopcji, niż zabić i później żałować :(
0 UP 0 DOWN
 
Walenty 



Wiek: 48
Dołączył: 02 Mar 2007

UP 2 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-10-29, 21:34   

Faktycznie, zdjęcia bardzo drastyczne.
Pomimo wszystko jestem za legalizacją aborcji. Żadna kobieta nie robi tego dla przyjemności. Decyzja zwykle zapada po wielu nieprzespanych nocach i wielu rozmowach, pytaniach bez odpowiedzi. I na pewno odbija się to na psychice nie tylko kobiety, ale i jej rodziny, najbliższych.
W życiu różnie bywa. Czasem kosztem nienarodzonego dziecka można ocalić życie kobiety. Skutki mogą być różne. Trudny wybór i nie powinien być komentowany.
Jeszcze nic co zakazane nie zostało wyeliminowane. Aborcja, nawet nielegalna, będzie przeprowadzana. Nielegalność aborcji pogorszy tylko sytuację kobiety, która zdecydowała się na ten zabieg, bo "ratując swoje życie" w efekcie je niszczy (emocjonalnie, uczuciowo, społecznie, fizycznie). Niszczy je tak czy inaczej, ale nie łamie prawa. Przynajmniej prawa karnego...
0 UP 0 DOWN
 
verbeina 



Zaproszone osoby: 5
Wiek: 34
Dołączyła: 03 Kwi 2007

UP 13 / UP 3


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-10-29, 21:36   

Agnes napisał/a:
Uważacie, że aborcja powinna być legalna czy zabroniona przez prawo? Czy są przypadki w których powinna być dozwolona?

Moim zdaniem aborcja powinna być zabroniona przez prawo, ponieważ Każdy człowiek powinien mieć prawo do ŻYCIA :!:
Dozwolona powinna być w przypadkach gdy ciąża zagraża życiu matki :!:
0 UP 0 DOWN
 
smooth 
wyrwany z kontekstu


Zaproszone osoby: 2
Wiek: 42
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-10-29, 22:03   

verbeina napisał/a:
Moim zdaniem aborcja powinna być zabroniona przez prawo,


Jest.
Cytat:

Art. 152. Kodeksu Karnego
§ 1. Kto za zgodą kobiety przerywa jej ciążę z naruszeniem przepisów ustawy,
podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.
§ 2. Tej samej karze podlega, kto udziela kobiecie ciężarnej pomocy w przerwaniu
ciąży z naruszeniem przepisów ustawy lub ją do tego nakłania.
§ 3. Kto dopuszcza się czynu określonego w § 1 lub 2, gdy dziecko poczęte osiągnęło
zdolność do samodzielnego życia poza organizmem kobiety ciężarnej,
podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.



Agnes napisał/a:
Czy są przypadki w których powinna być dozwolona?


Polskie prawo przewiduje okoliczności legalnego przerwania ciąży, najogólniej rzecz biorąc dotyczy to przypadków zagrożenia życia i zdrowia matki.

Jeśli chodzi o moje zdanie w tym temacie.. to mimo drastyczności ukazanych zdjęć oraz przytoczonego tekstu mam do tego problemu ambiwalentny stosunek..zwłaszcza biorąc pod uwagę, że problem raczej nigdy bezpośrednio mnie nie dotknie i nie dotknął do tej pory i mimo, iż moje emocjonalne ja ..krzyczy stanowczo NIE

Mimo, że nie jestem za legalizacją całkowitą aborcji, to rozumiem argumenty Walentyego.

Trochę mi się echem odbija temat kary śmierci i argumentów o decydowaniu o ludzkim życiu. Jeśli czytaliście ten temat to w kwestii etyki, moralności można czerpać poniekąd stamtąd.

Może na razie nie będę sięgał po argumenty przeciwko aborcji czy też te odnoszące się do drugiej strony medalu, tylko przypomnę, że przy każdym takim temacie powinna się kształtować świadomość, iż chyba jesteśmy zacofani pod względem edukacja seksualnej i może w tym kierunku najpierw powinno się powziąć kroki...a nie potem chuchać na zimne...


verbeina, mnie z kolei zastanawia ( i wcale nie chcę się z Tobą wdawać w dyskusje) jak na tle tej i jednocześnie odnosząc się do rozmowy na temat legalizacji marihuany wypada Holandia, która podajesz jako przykład wolności z legalizacja marihuany w tle. Piszę o tym celowo gdyż z tego co wyczytałem w Szwecji i Holandii nie ma szczegółowych regulacji prawnych dotyczących warunków jakie trzeba spełnić, aby aborcja była „legalna”. Zabicie dziecka poczętego traktowane tam jest na równi z innymi zabiegami medycznymi. Może zatem należało by się zastanowić zanim się odwołuje do jakiegoś państwa jako przykład ?
Ostatnio zmieniony przez smooth 2007-10-29, 22:05, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
zahrah 
North Starr.



Wiek: 35
Dołączyła: 21 Cze 2006

UP 0 / UP 0


Skąd: bg

Wysłany: 2007-10-29, 22:10   

Walenty napisał/a:
Aborcja, nawet nielegalna, będzie przeprowadzana. Nielegalność aborcji pogorszy tylko sytuację kobiety, która zdecydowała się na ten zabieg, bo "ratując swoje życie" w efekcie je niszczy (emocjonalnie, uczuciowo, społecznie, fizycznie). Niszczy je tak czy inaczej, ale nie łamie prawa.
Przepraszam, ale Ty chyba nie wiesz o czym mówisz...jeśli to byłoby legalne to ,,'kobiety' o małym rozumku'' w ogóle by się nie zabezpieczały i ten obleśny zabieg byłby wykonywany bez przerwy i bez żadnych ograniczeń, bo takie osoby skoro nie wiedzą o antykoncepcji wątpię żeby wiedziały coś o skutkach aborcji :shock: Rozumiem, kobieta może decydować o sobie, ale ile jest kobiet naiwnych, a wręcz głupich uważających się za wyzwolone i mogące najpierw się nie zabezpieczać a później zabijać dziecko, które płaci najwyższą karę za głupotę takiej osoby, której matką nie można nazwać na pewno :D Stare przysłowie ,,Lepiej zapobiegać, niż leczyć'' wyjaśni co mam na myśli :-P
0 UP 0 DOWN
 
xpikolox 



Wiek: 34
Dołączył: 14 Wrz 2006

UP 0 / UP 0


Skąd: Immaginationland

Wysłany: 2007-10-29, 22:41   

hmm... był taki odcinek South Park'u w którym matka Cartmana poszła do ginekologa i powiedziała że chce dokonać aborcji.. lekarz pyta " ile tygodni ma płód?" na to zainteresowana odpowiada" trochę ponad 8 lat"... myślę że to jest wystarczająco obrazowe i nie trzeba tłumaczyć :)
0 UP 0 DOWN
 
Kathia 
Czubek i Patol ;)



Zaproszone osoby: 2
Wiek: 35
Dołączyła: 27 Lip 2007

UP 4 / UP 2


Skąd: z kątowni :P

Wysłany: 2007-10-29, 22:47   

Prawo polskie zezwala na dokonanie aborcji jedynie w trzech przypadkach:
1. Jeżeli ciąża powstała w wyniku czynu zabronionego, np. gwałtu,
2. Jeżeli zagraża zdrowiu lub życiu ciężarnej,
3. Jeżeli stwierdzono ciężkie upośledzenie płodu.

Ja w temacie legalizacji aborcji mówię stanowcze NIE!
Pomijając powyższe fakty regulowane przez prawo, uważam, że każdy dorosły człowiek ma swój rozum, jak to wszyscy pisali w temacie dotyczącym marihuany.
Jeżeli ktoś jest na tyle odważny i decyduje się na seks bez zabezpieczenia, to musi być na tyle odważny, żeby ponieść ewentualne skutki swoich czynów. Nie wierzę, że w dzisiejszych czasach, przy tak łatwym dostępie do nauki o planowaniu rodziny, czy antykoncepcji istnieje osoba, która nie zdaje sobie sprawy z ewentualnej konsekwencji miłości bez zabezpieczenia. Pomijam oczywiście, jak napisałam wcześniej gwałt.
Tłumaczenie się, że kogoś nie stać na dziecko jest dla mnie troszeczkę nie na miejscu. Różne przypadki się zdarzają, które są nieodwracalne, a ludzie muszą sobie z nimi radzić. Jeżeli uważam, że nie mam warunków czy ochoty na dziecko, to po prostu się o nie nie staram. Jeżeli już się pojawia, to przecież jest tyle rodzin, które od lat czekają, by w ich domu zagościła ta mała istotka, której sami niestety nie mogą sobie 'sprawić'.

Domyślam się, że decyzja o aborcji musi być straszna dla każdej kobiety, niezależnie od stanu majątkowego, wykształcenia czy wieku. Mogę się tylko domyślać przez jakie piekło muszą przechodzić matki, które decydują się na zabójstwo własnego dziecka. Podejrzewam, że takie wydarzenie zostawia ślad w psychice na długi czas i myślę, że wiele osób żałuje swojej decyzji przez długie lata.
Nie umiem się do tego odnieść, bo z jednej strony chciałoby się współczuć kobiecie, a z drugiej temu jeszcze nienarodzonemu dziecku, któremu odebrano prawo do życia, mimo, że jest najważniejszym naszym przywilejem i każdy ma do niego święte prawo.

Uważam, że aborcja nie powinna być legalizowana.
Jeśli na taki czyn byłoby dozwolony, to wiele kobiet uciekłoby się do niego bez żadnych skrupułów, a tak zastanowią się dwa razy, zanim podejmą decyzję. Bo przecież skoro coś jest zakazane, to znaczy, że jest moralnie złe i to może odwieść wiele kobiet od ostatecznej decyzji, która często podejmowana jest pod wpływem negatywnych emocji, żalu czy jakiegoś załamania.
0 UP 0 DOWN
 
jadore 
Wiecie gdzie mnie znaleźć



Wiek: 50
Dołączyła: 01 Sie 2006

UP 51 / UP 4


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-10-29, 22:56   

zahrah napisał/a:
naiwnych, a wręcz głupich uważających się za wyzwolone i mogące najpierw się nie zabezpieczać a później zabijać dziecko, które płaci najwyższą karę za głupotę takiej osoby, której matką nie można nazwać na pewno
no właśnie - czy wobec tego nie lepiej pozwolić jej usunąć ciążę, zanim urodzi dziecko i będzie je miała głęboko gdzieś, ale z uwagi na finansową kwestię np. nigdy nie zrzeknie sie praw rodzicielskich...
Problem aborcji, jak tez problem kary śmierci, eutanazji, czy nawet legalizacji marihuany, to sa rzeczy do których my Polacy jeszcze nie dorośliśmy. Nasze prawo takie jakie jest, bywa okrutne w tych przypadkach, w których być może nie powinno. Decyzja o aborcji powinna być pozostawiona kobiecie, ale kobieta powinna mieć wybór, wiele opcji: np. oddania dziecka po porodzie, powinna być "wyedukowana" (podobnie jak mężczyźni) w kwestii zapobiegania ciąży (co jest niezgodne w sumie z naukami kościoła), ale to powinna być jej i tylko i wyłącznie jej decyzja, nie będę sie wypowiadać o innych kobietach i nakazywać im, co mają robić, a już tymbardziej zabraniać, kiedy ona nie chce urodzić dziecka. Jak psychicznie sobie z tym poradzi, to jest jej sprawa. Ale nie wyobrażam sobie czegoś takiego, że pomimo iż w sytuacjach zagrażających zdrowiu i życiu kobiety, czy też płodu, gdy istnieje mozliwość aborcji, lekarz celowo jej nie przeprowadza - a bywaja takie przypadki.
Albo w momencie, kiedy ciąża jest wynikiem gwałtu - trudno jest kochać najbardziej nawet niewinną istotkę, która przypomina nam o straszliwym wydarzeniu w naszym życiu.
Jeśli chodzi o mnie, to nie wiem jak bym postąpiła, prawdopodobnie nie usunęłabym ciąży, ale chciałabym mieć wybór, jeśli sytuacja w jakiej się znalazłam, nie byłaby dla mnie w pełni komfortowa.
Chyba nikt, kto mnie zna, nie powiedziałby o mnie, że nie wiem nic na temat antykoncepcji, że jestem puszczalska i z pełną świadomością konsekwencji uprawiałabym skes bez zabezpieczenia, że jestem naiwna, głupia, czy wyzwolona itp. A jednak opowiadam się za tym, aby to kobieta mogła decydować o tym, czy chce urodzić.
Ostatnio zmieniony przez jadore 2007-10-29, 23:00, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Pepe 
Iskra córka ognia :]



Wiek: 38
Dołączyła: 29 Paź 2006

UP 2 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-10-29, 22:57   

Jeśli chodzi o aborcję, to uważam ,że tu akurat polskie prawo jest odpowiednie. Uwzględnione prawem 3 przypadki legalnego przyzwolenia na usunięcie ciąży wydają mi się ze społecznego punktu widzenia słuszne, choć nie chciałabym być na miejscu kobiet, która np. musi zadecydować czy urodzić dziecko i skazać je na kilka czy kilkanaście miesięcy cierpienia(nieuleczalna śmiertelna choroba), czy zabić je jeszcze w rozwoju prenatalnym i oszczędzić cierpienia.

Nie wiem jak sprawa wygląda w krajach, gdzie aborcja jest dozwolona prawnie, ale mam wątpliwości, czy same przyzwolenie wpływa bardzo na ilość wykonywanych zabiegów. Całkiem prawdopodobne jest, że w przypadku przyzwolenia aborcja jest dokonywana bardziej fachowo i z mniejszymi szkodami dla kobiety, niż na przykład w podziemiu aborcyjnym i tylko taka jest znacząca różnica. Choć swoją drogą to ciężko oszacować powszechność nielegalny i do tego moralnie wątpliwych czynów, więc i tak wszelkie porównanie ilości zabiegów przez i po legalizacji są raczej mało rzetelne.

Nie ulega też wątpliwości, że sama decyzja o aborcji, kładzie się cieniem na całe życie i może są kobiety, które nie usunęły ciąży z powodu problemów z dostępnością tego zabiegu i teraz są szczęśliwymi mamami :) . I chociażby dla dobra i zdrowia wszystkich takich wahających się kobiet aborcja moim zdanie powinna być zakazana (z obecnymi w prawie wyjątkami)
0 UP 0 DOWN
 
Necia 
*zakręcony pechowiec*



Zaproszone osoby: 2
Wiek: 34
Dołączyła: 18 Kwi 2006

UP 24 / UP 8


Skąd: LA

Wysłany: 2007-10-29, 23:12   

obejrzałam zaledwie urywek tego filmiku i już miałam dość...
Jestem osobą bardzo tolerancyjną ale dla mordowania niewinnych nienarodzonych dzieci nie mam grosza tolerancji...(chyba że sa to 3 przypadki akceptowane przez prawo). Rozumiem ze wiele rodzin nie stać na utrzymanie dziecka (dziwne tylko ze stac ich na aborcje która jest baardzo kosztowna), że mają rożne przesłanki które kierują je do tego czyny, ale to ich w żaden sposób nie usprawiedliwia, w XXI wieku istnieją domy dziecka, adopcja, rodzinne domy dziecka i mnóstwo innych instytucji będących w stanie zaopiekować sie takim maleństwem, które ma dużą szanse na znalezienie nowej kochającej rodziny, kiedyś dorośnie i samo założy rodzinę i będzie wdzięczne ze nie zostało zamordowane zanim jeszcze poznało ten świat...
0 UP 0 DOWN
 
Pepe 
Iskra córka ognia :]



Wiek: 38
Dołączyła: 29 Paź 2006

UP 2 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-10-29, 23:33   

jadore napisał/a:
w kwestii zapobiegania ciąży (co jest niezgodne w sumie z naukami kościoła),
no tak ale w sumie to niechciane ciąże zwykle pochodzą ze związków pozamałżeńskich, a seks pozamałżeński też jest niezgodny z nauką Kościoła Katolickiego. Skoro już nie stosują się do nauki Kościoła w sprawie seksu to niech się też nie stosują w sprawie braku zabezpieczenia :)
0 UP 0 DOWN
 
verbeina 



Zaproszone osoby: 5
Wiek: 34
Dołączyła: 03 Kwi 2007

UP 13 / UP 3


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-10-30, 07:38   

smooth napisał/a:
verbeina, mnie z kolei zastanawia ( i wcale nie chcę się z Tobą wdawać w dyskusje) jak na tle tej i jednocześnie odnosząc się do rozmowy na temat legalizacji marihuany wypada Holandia, która podajesz jako przykład wolności z legalizacja marihuany w tle. Piszę o tym celowo gdyż z tego co wyczytałem w Szwecji i Holandii nie ma szczegółowych regulacji prawnych dotyczących warunków jakie trzeba spełnić, aby aborcja była „legalna”. Zabicie dziecka poczętego traktowane tam jest na równi z innymi zabiegami medycznymi. Może zatem należało by się zastanowić zanim się odwołuje do jakiegoś państwa jako przykład ?

Aborcja a legalizacja to co innego, tu chodzi o życie ludzkie :!:
0 UP 0 DOWN
 
Radek W. 



Wiek: 49
Dołączył: 21 Wrz 2005

UP 5 / UP 1


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-10-30, 13:02   

Pepe napisał/a:
jadore napisał/a:
w kwestii zapobiegania ciąży (co jest niezgodne w sumie z naukami kościoła),
no tak ale w sumie to niechciane ciąże zwykle pochodzą ze związków pozamałżeńskich, a seks pozamałżeński też jest niezgodny z nauką Kościoła Katolickiego. Skoro już nie stosują się do nauki Kościoła w sprawie seksu to niech się też nie stosują w sprawie braku zabezpieczenia :)

Po pierwsze jestem ciekawy skąd te dane, że niechciane ciąże to przede wszystkim związki pozamałżeńskie - bo tutaj wcale nie jestem pewien czy tak jest a danych nie znam.

Po drugie kwestia aborcji została uregulowana przez prawo tak jak została, nie sadzę by było realna zmiana tego consensu społecznego, natomiast realna jest na pewno zmiana społecznego nastawienia do egzekwowania tego prawa - por.przypadek Pani Tysiąc która by dojść swoich praw musiała trafić aż przed oblicze Trybunału w Strasbourgu.

Od lat mam wrażenie zupełnie zwichniętego stawiania problemu aborcji w Polsce. Proszę zwrócić uwagę, że jako społeczeństwo daliśmy sie zapędzić w kozi róg - rozmawiamy o świadomym rodzicielstwie językiem prawa karnego. Aborcja bowiem to - imho - przede wszystkim problem świadomego rodzicielstwa i samo prawo karne nic tutaj nie naprawi.
0 UP 0 DOWN
 
Marcim B. 



Wiek: 52
Dołączył: 05 Sty 2007

UP 855 / UP 1842



Ostrzeżeń:
 2/4/6
Wysłany: 2007-10-30, 14:11   

Zgadzam się z Radkiem. Prawo nic tutaj nie naprawi. Ja jestem przeciwnikiem ustawy antyaborcyjnej ale także przeciwnikiem aborcji. Aborcja to zło, któremu należy się przeciwstawić poprzez: edukację seksualną w szkołach, ułatwienie dostępu do środków antykoncepcyjnych, przywrócenie refundacji do środków antykoncepcyjnych itd.
Kobiety zdecydowane na usunięcie ciąży (pod warunkim, że je na to stać) i tak znajdą sposób żeby prawo ominąć - turystyka aborcyjna, nielegalne zabiegi w prywatnych gabinetach ale także środki farmakologiczne, które zabijają płód. Zniesienie ustawowego zakazu doprowadziłoby do ucywilizowania zabiegów. Poza tym kobieta ma prawo decydować o tym czy chce urodzić dziecko czy nie. Jeżeli podejmuje trudną decyzję o aborcji to jej prywatna sprawa i nikt nie powinien się do tego wtrącać.
0 UP 1 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: aborcja


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 34
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu