Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Aborcja..
Autor Wiadomość
przem 



Wiek: 33
Dołączył: 19 Paź 2007

UP 158 / UP 235


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-06-14, 09:28   

Grzech napisał/a:
stosując Twoją logike, można zapytać, "dlaczego 14-letnia dzeiwczynka ma być pozbawiona prawa do normalnego dzieciństwa"?


Niestety w życiu różnie bywa. a ja zapytam tak: dlaczego to dziecko ma być pozbawione życia?
Co jest ważniejsze: dzieciństwo czy życie?
Według mnie to jednak życie i to w 100%
Ostatnio zmieniony przez przem 2008-06-14, 09:29, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Grzech 


Wiek: 47
Dołączył: 06 Wrz 2005

UP 20 / UP 9



Wysłany: 2008-06-14, 09:55   

jakiego życia? jakie dziecko? Rozmawiamy o 11-tygodniowym płodzie, ządne to zycie, ządne to dziecko. Płód nie ma jeszcze praw, a logika Twoja i Twoich pobratymców-katoli takie prawa próbuje płodowi nadac. To niedorzeczne.
Jakim prawem usiłujesz rządzić życiem tej czternastolatki? Czy ja chcę wpłynąc na Ciebie, byś Ty przestał wierzyć w swojego boga (słowo "bóg" piszę malą literą z rozmysłem, biorąc odpowiedzialnośc za błąd ortograficzny. Ale niektórzy Polacy w 1945 roku słowo "Niemcy" tez pisali małą literą, mam zatem podobne powody.)? Nie, bo mnie Twój światopogląd religijny nie interesuje. Wierzysz - ok, nie wierysz - Twoja sprawa. Bądź inteligentny, nowoczesny, nieoszołomiasty, nieciemnogrodzki i pozwól tej dziewczynie i jej rodzicom decydować o jej zyciu.
Ps Pozdrawiam MarcimB;-)
0 UP 0 DOWN
 
przem 



Wiek: 33
Dołączył: 19 Paź 2007

UP 158 / UP 235


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-06-14, 10:16   

Ja za nikogo nie chcę decydować.
Każdy ma wolną wolę i ją należy uszanować - ok, szanuję, ale nie muszę się z nią zgadzać.
Mogę komuś pomagać w podejmowaniu decyzji, ale za nikogo nie chcę decydować.
0 UP 0 DOWN
 
Grzech 


Wiek: 47
Dołączył: 06 Wrz 2005

UP 20 / UP 9



Wysłany: 2008-06-14, 10:18   

stwierdzając, ze "aborcja winna być zakazana w 100% przypadków," własnie chcesz decydować za kogoś, za kobiety mianowicie.
0 UP 0 DOWN
 
przem 



Wiek: 33
Dołączył: 19 Paź 2007

UP 158 / UP 235


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-06-14, 10:25   

Może i tak to wygląda, ale zmusić nikogo do niczego nie mogę.
A tak właściwie, to kobiety poddające się aborcji decydują o losach swojego dziecka, a mianowicie zabierają dziecku prawo do życia.
Ostatnio zmieniony przez przem 2008-06-14, 10:26, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Cover 



Wiek: 50
Dołączył: 01 Mar 2008

UP 0 / UP 0



Ostrzeżeń:
 4/4/6
Wysłany: 2008-06-14, 14:45   

Prawo do życia.Nie rozśmieszaj mnie,to prawo było pogwałcone już dawno temu przez wiele wieków właśnie przez twój kościół katolicki którego tak zaciekle bronisz.W XXI wieku wszyscy i wszystko próbują być dobrzy na siłę,wkurzające bo gdy wybuchnie wojna..a może przytoczę cytat Einsteina "Nie wiem na co będzie III wojna światowa ale wiem że IV będzie na patyki i kamienie".Wracając do tematu aborcji,matka jak najbardziej powinna decydować czy dziecko powinno żyć czy nie.Powinna mieć możliwość aborcji,być może zapobiegnie to tylu rodzinnym tragediom które ten świat już dostarcza.Kościół katolicki przestał być ważny już dawno temu,w Polsce jeszcze jako tako się trzyma ale to się zmienia i zmieni definitywnie za jakiś czas,jestem tego pewien.Przez tą instytucję wolna wola człowieka jest blokowana od zawsze,a taka matka powinna mieć drugą możliwość bo jedyne co takiej kobiecie która chcę się poddać aborcji ale nie może tego zrobić,jedyne co może jej się zdarzyć po urodzeniu tego dziecka to życie którego ona nie chciała.Jeśli nie powiedzie jej się w życiu to te dziecko może być przez nią odpychane,może być traktowane jako źródło niepowodzeń.
0 UP 0 DOWN
 
Marcim B. 



Wiek: 52
Dołączył: 05 Sty 2007

UP 855 / UP 1842



Ostrzeżeń:
 2/4/6
Wysłany: 2008-06-14, 21:37   

Chore jest to, że ludzie w swej naiwności myślą, że mogą korzystać ze swoich praw. Gdyby matka z ciężarną córeczką rozwiązała problem w powszechnie znany i stosowany (choć nielegalny) sposób nie byłoby draki. Ta sprawa i wcześniejszy przykład p. Tysiąc to dowód na to, że w naszym kraju funkcjonuje w rzeczywistości całkowity zakaz aborcji.
Angażowanie się Kościoła w takie osobiste sprawy może tylko tej instytucji zaszkodzić.
PS. Przem słyszałeś może o donacji cesarza Konstantyna? Na tym dokumencie opiera się cała historia państwa Watykan. Jeżeli nie to zapytaj katechety. Połóż nacisk na autentyczność :wink:
0 UP 0 DOWN
 
przem 



Wiek: 33
Dołączył: 19 Paź 2007

UP 158 / UP 235


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-06-15, 10:23   

Nie słyszałem, ale zaraz poszukam i się dowiem.
Ale jeśli o aborcję chodzi, to decyzja nie może być pochopna i musi być świadoma. Ja słyszałem o kobiecie, która 15 lat po aborcji miała wyrzuty sumienia.
Nawet jeśli kobieta nie chce dziecka, to niech je urodzi i odda do domu dziecka, czy rodziny zastępczej. Niech da mu szansę żyć. Jest teraz wiele małżeństw, które choć chcą, to nie mogą mieć dzieci...
0 UP 0 DOWN
 
Cover 



Wiek: 50
Dołączył: 01 Mar 2008

UP 0 / UP 0



Ostrzeżeń:
 4/4/6
Wysłany: 2008-06-15, 10:54   

przem napisał/a:

Nawet jeśli kobieta nie chce dziecka, to niech je urodzi i odda do domu dziecka, czy rodziny zastępczej. .

Tak i niech przez to jako młoda kobieta zawali całą swoją karierę na którą tak długo stawiała,a dziecko pójdzie sobie potem do domu dziecka z dużym prawdopodobieństwem że szczęśliwe nie będzie.Jak chcę dać komuś szansę żyć to może równie dobrze za zarobione pieniążki wspomóc małe murzyniątka w afryce :roll: . Wracając do tematu,myślisz że dlaczego jest tyle nie szczęśliwych dzieciaków ? Skąd one się biorą ? Z szczęśliwych planowanych związków? Na pewno nie,aborcja trochę zmniejszyła by ten problem a życie rozpoczyna się dopiero po narodzinach,nie wiem kto wymyślił że płody "żyją".Wiesz idąc inną drogą,nie jeden związek homoseksualistów chciałby mieć dziecko ale nie może,pozwoliłbyś im zabrać dziecko z domu dziecka ?

Marcin.B nie tylko wtedy kościół prawdopodobnie kościół robił przekręty,istnieje duże prawdopodobieństwo że pismo święte zostało wzbogacone o różne smaczki przed przyjęciem go przez Rzym,w innym przypadku ludność rzymska mogła by tego nie łyknąć.Jeśli założymy taką opcję wszystkie inne wpisy na temat chrześcijan z innych religii nabierają sensu.Ale temat nie jest o tym więc już nie offtopuje.
Ostatnio zmieniony przez Cover 2008-06-15, 11:07, w całości zmieniany 2 razy  
0 UP 0 DOWN
 
Walenty 



Wiek: 48
Dołączył: 02 Mar 2007

UP 2 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-06-15, 12:35   

W większości wypowiedzi pojawia się temat religii. Religia to pewien światopogląd, zbiór przykazań, opis pewnych zachowań, które, osoby wyznające czy też akceptujące daną religię, powinny respektować i żyć zgodnie z jej nakazami.
Prawo stanowi Państwo. Prawo to powinno być akceptowalne przez wszystkich, a przynajmniej przez znaczącą większość obywateli. Moim zdaniem prawo, a więc Państwo nie powinno ingerować ponad miarę w życie jednostki. Dopóki definicja życia nie zostanie ustalona, dokładnie sprecyzowana, zaakceptowana przez ogół, aborcja powinna być legalna, dostępna dla wszystkich tych, którzy nie są jeszcze gotowi zostać rodzicami. Aby ograniczyć liczbę niechcianych ciąż powinna być prowadzona akcja edukacyjna od najwcześniejszych lat edukacji człowieka. Jakaś kampania społeczna. Działania prewencyjne czy jak kto woli, działania zapobiegawcze.
Podobno Polska to kraj katolików, chrześcijan. Skoro tak jest, to pomimo ewentualnego prawa państwowego dopuszczającego aborcję, nakazy religii powinny być szanowane i respektowane. Prawdziwy katolik nie powinien więc dopuścić do sytuacji, po której zachodziłaby potrzeba przerywania ciąży (chyba że wchodziłyby względy medyczne, ale o ile wiem, to i takie przypadki są "regulowane" przez katechizm).
Dlatego mówię: "Wara jakiejkolwiek religii od stanowienia prawa. Póki co nie jesteśmy państwem wyznaniowym".
I jeszcze jedno. Antykoncepcja jest be. Prezerwatywa? Broń Boże od jej używania, toż to grzech. Aborcja to grzech jeszcze większy! Jak więc ustrzec się niechcianej ciąży? Zawodny kalendarzyk małżeński czy zupełny brak kontaktów seksualnych?
Wiadomo już chyba każdemu, nawet największym ciemniakom, że udane życie seksualne jest podstawą udanego związku i zdrowia psychicznego człowieka. Apeluję więc do "zatwardziałych katolików" o chwilę zastanowienia, refleksji i przemyśleń. Zawsze było coś za coś. I dla równowagi tak musi być. Nie da się zakazać wszystkiego.
0 UP 0 DOWN
 
Grzech 


Wiek: 47
Dołączył: 06 Wrz 2005

UP 20 / UP 9



Wysłany: 2008-06-15, 14:50   

dokładnie trafiłeś w dziesiątkę, Walku - jak to jest, ze kler tak starsznie domaga się zapisów regulujascych prawo wg, powiedzmy w skrócie myślowym, deklaogu, a nie wierzy w to, ze "wierni będa się trzymac przykazań 4-10 bez nakazów prawa? Słabo coś wierzą w swe owieczki.
0 UP 0 DOWN
 
Radek W. 



Wiek: 49
Dołączył: 21 Wrz 2005

UP 5 / UP 1


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-06-15, 23:07   

Mowa o kilku rzeczach na raz ale tylko jeden wątek ma coś wspólnego ze sprawą Agaty. Wątek prawny.
1. Agata jest w sytuacji kiedy przysługuje jej legalne usunięcie ciąży
2. Agata oddając sie ręce lekarzy, tak jak każdy pacjent ma prawo do prywatności i ochrony swoich danych osobowych
3. Agata nie jest pełnoletnia i ma prawo pozostawać w bliskim kontakcie z rodzicami i z nimi razem zadecydować co robić, bo to na nich a nie jakiegoś księdza czy działaczy pro-life - spadnie obowiązek wychowywania dziecka.

każde z tych praw, zapisanych i gwarantowanych ustawowo zostało pogwałcone. Kropka.

P.S. Sprawa prawie na 100% znajdzie swój finał w Strasbourgu i na 100% Państwo Polskie ją przegra.

P.S.II. Jakże słaby jest Kościół i jego nauczanie skoro musi sie podpierać paragrafami prawa karnego, policją i prokuraturą. Jakże mi szkoda, że zamiast umacniać swoich wiernych duchowo, czego ewidentnie nie potrafi, aby przestrzegali Katolickiej Nauki Społecznej - musi uciekać się do przemocy i gwałcenia prawa. Przecież gdyby naprawdę Polska składała się w 98% z Katolików, to by problem aborcji nie istniał, prawda?
0 UP 0 DOWN
 
Grzech 


Wiek: 47
Dołączył: 06 Wrz 2005

UP 20 / UP 9



Wysłany: 2008-06-15, 23:48   

Tak własnie, Radku. Gdyby nawet 95% polskich akatolików przestrzegałoby zapisów Dekalogu w punktach 4-10 (jeśli ten system nakazów uznać za główną oś Społęcznej Nauki Kościoła, która jest wymysłem katoli dla zasygnalizowania, zę coś takiego w ogóle istnieje, co jest rzecz jasna bzdurą), prokuratura i sądy też byłyby zbędne:)
Własnie o to mi chodzi - jak hierarchowei rzymskokatoliccy strasznie boją się tego, ze lewica w końcu chce wprowadzenia faktycznego roździału koscioła od państwa, ze chce zerwania konkordatu, który kosztuje Państwo Polaskie 9 mld złotych rocznie (a nie ma dla ticzerów i pocztowców???), ze chce zdjecia krzyży z urzędów i gabinetów szkolnych, wykluczenia religii ze średniej ocen. Przecież to są bardzo mądre, idące z duchem czasu postulaty, najbardziej racjonalne, jakie tylko moga być. Już o restrykcyjnej ustawie aborcyjnej nie wspopminając.
Polski Kościół kat. obawia się, że straci wpływy, ale przeciez to it ak nastapi - wczesniej, czy później. Bo w dzisiejszej Eiropie tak jest, ze rozdział koscioła od panstwa staje się norma. To już nie 1000 lat temu, gdy polski książę musiał zyskac zgodę papieża, by koronowac sie na króra. Wielu Polaków nie chce przyjać tej rzeczywistości za pewnik, stwarzając sztuczny obraz rodzimej realnosci. To jest jeszcze kwestia kilkudziesięciu lta, wymarcia pokolenia dzisiejszych chocby 40-latków, gdy koscviół w Poslce przejdzie do podziemia.
Żywię nadzieję, ze tego doczekam. Nie dlatego, ze życzę źle wiernym, bo mnie ich wioara ani swedzi, ani łaskocze. Zyczę źle instytucji kościelnej, bo to jawiększe źródło zła, jakie panoszy się na Ziemi od ponad 1600 lat.
0 UP 0 DOWN
 
Marcim B. 



Wiek: 52
Dołączył: 05 Sty 2007

UP 855 / UP 1842



Ostrzeżeń:
 2/4/6
Wysłany: 2008-06-16, 19:43   

Pocieszające jest to, że minister zdrowia dostrzega nienormalność całej sytuacji i zdaje sobie sprawę, że lubelski szpital złamał prawo podając dane osobowe "Agaty" aktywistom "pro life". Może coś z tego wyniknie.

- Jestem całą tą historią zmartwiona, żeby nie powiedzieć załamana. Żyjemy w cywilizacji budowanej na gruncie chrześcijaństwa. A podstawową zasadą jest poszanowanie wolności. Decyzja pacjentki, nawet jeśli dziewczyna jest niepełnoletnia, powinna być uszanowana. A widzę, że ktoś usiłuje na niej wymusić zmianę decyzji. Do tego ujawnienie danych pacjentki jest złamaniem prawa. A to prowadzi do rzeczy najgorszej, pacjent zaczyna w takiej sytuacji tracić zaufanie do lekarza - mówi Ewa Kopacz.

http://www.newsweek.pl/ar...p?Artykul=26972
0 UP 0 DOWN
 
Radek W. 



Wiek: 49
Dołączył: 21 Wrz 2005

UP 5 / UP 1


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-06-17, 00:28   

Grzech z tym źródłem zła to przesadziłeś znacznie o tyle, że o ile wiem największe masowe mordy dokonane zostały nie w imię Kościoła ale ideologii zupełnie innej proweniencji a i wśród ruchów religijnych Kościół Katolicki ma znaczna konkurencję wobec chociażby Azteków, Muzułmanów, Babilończyków, Hindusów - że wymienię tylko kilka. Inkwizycja w porównaniu do Pol Pota, który raczej czytał Marksa a nie św. Augustyna to jest małe miki. Chociażby (to osobny temat) że jakby się z tego nie naigrywać , konstytucja św. Officium u swoich początków była nowatorska konstrukcja prawną uwzględniającą proces odwoławczy, czego np. Czeriezwyczajka Dzierżyńskiego nie uznawała, bowiem prawo... prawo dla nich było burżuazyjnym wymysłem.

Uważam że dobrze jest dla dyskusji jeżeli ogranicza się do swojego tematu. Tematem jest sprawa "Agaty" i jej złamanych praw. Praw w rozumieniu prawa ziemskiego, kodeksowego, ustawowego. Co do tego trudno mieć wątpliwości.
O te inne prawa wyznawców można prosić by walczyli właściwymi sobie sposobami - modlitwą, perswazją, własnym przykładem etc.

I na koniec pozwolę sobie wyrazić zdanie przeciwne do kolegi Grzecha - mam nadzieję że dożyję przebudzenia sensownego Kościoła w tym kraju. Dlaczego mam na to nadzieję? Bo nie widzę żadnej innej zwartej siły społecznej która by mogła ten kraj przeobrażać. Pewnie najlepsza byłaby sensowna stabilna partia polityczna - ale taka się w tym kraju coś nie może narodzić.
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: aborcja


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 33
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu