Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Internet AirNet Opole
Autor Wiadomość
yashin 


Wiek: 35
Dołączył: 27 Lut 2007

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2007-10-29, 20:07   Internet AirNet Opole

Co myślicie o internecie z tej firmy? Moje zdanie jest takie: syf totalny, najgorszy internet jaki miałem i mam, teraz czekam na inny. Od kilku tygodni jest jakaś usterka której nie mogą sami ustalić. Dzwonienie codziennie nic nie daje. Mówią, że wszystko jest ok a tak nie jest. Gość od obsługi technicznej prawdę mówiąc nic nie wie. Wciskanie mi kitu, że antywirus mi blokuje połączenie to już przesada. Nawet jak jest internet to pobieranie to katorga a wysyłanie to już graniczy z cudem. Sprawdzałem internet na kilkunastu komputerach, wzmacniaczach sygnału i innych bajerach osiągając siłę sygnału i jakość 100%. Ich oferty też są śmieszne. Reklamują internet 2M. Ale jak przychodzi co do czego to okazuje się, że w danej miejscowości nie ma nadajnika na 5GHz. Odradzam każdej osobie internet z tej firmy. Lepiej poszukać czegoś innego. Założyłem ten internet tylko dlatego, że nic innego nie można było założyć. Czekam aktualnie na inny internet i w 2 tygodniach mam go już mieć. Odbiegając trochę od tematu to właśnie przez tą firmę ucichłem na forum ponieważ napisanie posta też graniczy z cudem.
0 UP 0 DOWN
 
jarod_e 

Wiek: 47
Dołączył: 20 Sie 2007

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2007-11-14, 19:13   

Dj YAsHiN napisał/a:
Nawet jak jest internet to pobieranie to katorga a wysyłanie to już graniczy z cudem. Sprawdzałem internet na kilkunastu komputerach, wzmacniaczach sygnału i innych bajerach osiągając siłę sygnału i jakość 100%


No nie wiem, u mnie to działa dobrze. :D Mam swoją antenę jakieś 2,5km od bazowej, na AP oraz antenie panelowej od nich. Sygnał mam na 50-60% i łącze 2Mbit śmiga bez większych problemów. Wszystko na 5GHz.
Może po prostu powinieneś zlecić zamontowanie tego komuś kto się zna :P zamiast dokładać nie wiadomo po co wzmacniacze made in allegro :!:
No i stosowanie takich urządzeń jest nielegalne :!: nie mówiąc już o tym że nie tylko sobie ale i innym szkodzisz :x

Dj YAsHiN napisał/a:
Ich oferty też są śmieszne. Reklamują internet 2M. Ale jak przychodzi co do czego to okazuje się, że w danej miejscowości nie ma nadajnika na 5GHz.


Wydaje mi się że wystarczy zapoznać się z ich ofertą dokładniej żeby dowiedzieć się gdzie mają jakie możliwości podłączenia, zamiast narzekać. Zawsze można wybrać inne firmy o ile takie możliwości mają :-P

Dodam od siebie że firma ma parę minusów np:
1. słaby kontakt w weekendy - czasem trudno o reakcję/informację zwrotną, co ciekawe w tygodniu nie ma problemów z kontaktem oraz czasem reakcji.
2. nie często ale zdarza się że łącze czasem się przytyka trochę - z 2Mbit robi się 1Mbit

Ogólnie firma nie jest zła - np. dają 2tyg darmowego przetestowania łącza, mają całkiem dobre ceny jeśli chodzi o łącze które może mieć stałe IP (neo i tym podobne odpadają).
Mam łącze od nich od około pół roku - więc jak na razie polecam wszystkim

Pozdrawiam
Jaro
0 UP 0 DOWN
 
HS-R 



Wiek: 41
Dołączyła: 10 Wrz 2006

UP 63 / UP 6


Skąd: Kraina Marzeń

Wysłany: 2007-11-15, 09:57   

Ja też miałam neta do nich. W sumie nic się nie działo, oprócz np. sytuacji kiedy szalała burza.
Ale wg mnie mieli zawyżone ceny w stosunku do innych operatorów. Wczoraj właśnie zmieniłam na netię zwiększając sobie transfer. I tak za 256 / 64 kbps (do/od klienta) płaciłam prawie 50 zł w AirNecie. A w netii za 1024/256 (do/od klienta) będę płaciła pól roku chyba 19 albo 18 zł a pozostałe 18 m-cy 49 zł.
Yashin też jestem z Pogorzela, ale mieszkam o wiele bliżej kościoła niż Ty (a tam chyba jest nadajnik) więc może to jest problem, że miałeś za słabą antenę? Bo ja naprawdę nie miałam większych problemów z AirNetem.
0 UP 0 DOWN
 
yashin 


Wiek: 35
Dołączył: 27 Lut 2007

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2007-11-15, 15:25   

jarod_e napisał/a:
No nie wiem, u mnie to działa dobrze. :D Mam swoją antenę jakieś 2,5km od bazowej, na AP oraz antenie panelowej od nich. Sygnał mam na 50-60% i łącze 2Mbit śmiga bez większych problemów. Wszystko na 5GHz.


A ja mam ok 1,5km od nadajnika i przy antenie typu parabola. Może u ciebie działać bo przy 5GHz przesyłanie danych jest inne niż przy 2,4GHz.

jarod_e napisał/a:
Może po prostu powinieneś zlecić zamontowanie tego komuś kto się zna :P zamiast dokładać nie wiadomo po co wzmacniacze made in allegro :!:
No i stosowanie takich urządzeń jest nielegalne :!: nie mówiąc już o tym że nie tylko sobie ale i innym szkodzisz :x


Ta wypowiedź mnie rozbawiła, pocztaj najpierw co nie co o mnie na forum a potem pisz, że się nie znam. Pokaż mi moją wypowiedź gdzie uzyłem wzmacniaczy z allegro. Wzmacniacze składałem własnoręcznie. Jak to może być nielegalne? nigdzie nie doczytałem aby stosowanie wzmacniaczy przy odbiorze było zakazane.

jarod_e napisał/a:
Wydaje mi się że wystarczy zapoznać się z ich ofertą dokładniej żeby dowiedzieć się gdzie mają jakie możliwości podłączenia, zamiast narzekać. Zawsze można wybrać inne firmy o ile takie możliwości mają :-P


Nie mam już ochoty zadawać się z tą firmą. Napisałem w 1 poście co o nich sądze a jeśli uważasz, że ktoś powinien mi ustawić antene to polecam post:

http://www.forumbrzeg.pl/...opic.php?t=5054

Anteny miałem różne, parobole i panelowe. Podobna sprawa była z konwerterami dawałem swoje i było to samo. Czyli mulący internet. Przyznam, że na samym początku internet działał świetnie ale do czasu, potem zaczeły się problemy.

Cytat:
Ja też miałam neta do nich. W sumie nic się nie działo, oprócz np. sytuacji kiedy szalała burza.
Ale wg mnie mieli zawyżone ceny w stosunku do innych operatorów. Wczoraj właśnie zmieniłam na netię zwiększając sobie transfer. I tak za 256 / 64 kbps (do/od klienta) płaciłam prawie 50 zł w AirNecie. A w netii za 1024/256 (do/od klienta) będę płaciła pól roku chyba 19 albo 18 zł a pozostałe 18 m-cy 49 zł.
Yashin też jestem z Pogorzela, ale mieszkam o wiele bliżej kościoła niż Ty (a tam chyba jest nadajnik) więc może to jest proble


Ceny zawyzone to 1, po 2 nie wiem kto tam pracuje w dziale technicznym ale się nie wypowiem na ten temat. Teraz mam inny internet i jestem zadowolony w 100%. Firma nie godna polecenia.
0 UP 0 DOWN
 
jarod_e 

Wiek: 47
Dołączył: 20 Sie 2007

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2007-11-15, 20:47   

Dj YAsHiN napisał/a:
Może u ciebie działać bo przy 5GHz przesyłanie danych jest inne niż przy 2,4GHz.


A możesz wyjaśnić co takiego innego jest w przesyłaniu danych (oprócz używania różnych częstotliwości lub większej ilości kanałów) ?

Dj YAsHiN napisał/a:
Ta wypowiedź mnie rozbawiła, pocztaj najpierw co nie co o mnie na forum a potem pisz, że się nie znam.


No właśnie czytam i tylko po tych 2 twoich wypowiedziach coraz bardziej utwierdzam sie w tym co powiedziałem.

Dj YAsHiN napisał/a:
Pokaż mi moją wypowiedź gdzie uzyłem wzmacniaczy z allegro. Wzmacniacze składałem własnoręcznie. Jak to może być nielegalne? nigdzie nie doczytałem aby stosowanie wzmacniaczy przy odbiorze było zakazane.


Używanie wzmacniaczy nie jest rozwiązaniem problemu - a najczęściej tworzy nowe:siła sygnału wcale nie musi przekładać się na jego jakość, zagłusza inne stacje oraz zwiększa się ilość szumów w promieniu wielu kilometrów, no i jest to łamanie prawa telekomunikacyjnego a to jest karalne - więcej na ten temat tutaj:
http://www.urtip.gov.pl/u...xt&place=Lead01
Nawet jeśli użyjesz wzmacniacz tylko na wejściu to i tak niczego nie zmieni - twój AP może będzie miał lepszy sygnał ale nadal stacja bazowa ma problemy z poprawnym odbiorem pakietów z twojego AP.

Dj YAsHiN napisał/a:
Napisałem w 1 poście co o nich sądze a jeśli uważasz, że ktoś powinien mi ustawić antene to polecam post:


No wybacz, ale jeśli naprawa sprzętu audio a konfiguracja, znajomość działania "wifi" to to samo to ja nie mam więcej pytań :shock:
A tak poważnie i bez docinania to stosowanie parabolki w dodatku ze wzmacniaczem na odległości 1,5 km jest czymś nie zrozumiałym dla mnie. Takie rzeczy (bez wzmacniacza) stawia się tam gdzie odległość jest znacznie większa(20km), gdy mamy nadajnik za przeszkodami typu drzewa,link nad lasem lub wymagane jest bardzo szybkie łącze na większych odległościach.
Na 1,5km przy widoczności optycznej bazy to dobry AP (nie znaczy że drogi)z dobrą anteną panelową lub yagi, krótkim kablem oraz odpowiednim ustawieniem APka wystarcza - przetestowane niejednokrotnie w praktyce. Często najprostszym sposobem na poprawę linka,choć nie zawsze możliwym, jest zmiana miejsca zamocowania anteny.

Dla zainteresowanych polecam zapoznać się ze stronami:
http://www.bez-kabli.pl/viewforum.php?f=2
http://www.trzepak.pl/vie...a64a61cf61f4361

A co do samej firmy to może i nie powala na kolana ale nie jest też źle. Cały czas się rozwijają więc mam nadzieję że z czasem się poprawią. Inaczej przestaną istnieć, a przedtem ja sam pierwszy ich zlinczuję publicznie jak się zacznie coś sypać z ich winy! :evil:

Pozdrawiam
Jarod_e
0 UP 0 DOWN
 
yashin 


Wiek: 35
Dołączył: 27 Lut 2007

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2007-11-16, 09:11   

jarod_e napisał/a:
A możesz wyjaśnić co takiego innego jest w przesyłaniu danych (oprócz używania różnych częstotliwości lub większej ilości kanałów) ?


Kod:
Standard ten powstał w 1999r, a pierwsze urządzenia pracujące zgodnie z nim w 2001r. Jego podstawowa prędkość to 54 Mb/s, obejmuje 12 niezachodzących na siebie kanałów pracy.

W praktyce pasmo 5 GHz jest znacznie mniej zakłócone, posiada większą ilość niezależnych kanałów pracy, jest szybsze (przy nieco mniejszym zasięgu), a polskie regulacje prawne pozwalają na nadawanie w większej mocy niż dla pasma 2.4 GHz. Łącza o większych prędkościach (1024, 2048, 3072) oferowane sa przez naszą firmę tylko w tym pasmie.


Cytat:
A tak poważnie i bez docinania to stosowanie parabolki w dodatku ze wzmacniaczem na odległości 1,5 km jest czymś nie zrozumiałym dla mnie.


Tak tyko, że mieszkam na samym końcu wioski i zbieram najgorszy syf jaki istnieje. Owszem jak teren byłby bez drzew domów itp to by było wszystko ok.

Cytat:
No właśnie czytam i tylko po tych 2 twoich wypowiedziach coraz bardziej utwierdzam sie w tym co powiedziałem.


Na sieciach wifi nie znam się aż tak bardzo ale na temat w.cz co nie co wiem, myślę że problem chyba nie leży już po ich stronie tylko po mojej, obok anteny od internetu jest zainstalowana inna antena która może się "gryść" z tą od internetu. Fakt na samym początku ointernet działał znakomicie. Ale od jakiegoś czasu ok 4 tygodni coś się porobiło i nastąpiła usterka którą odczuli wszyscy mieszkańcy moje miejscowości. Potem internet powrócił i zaczeły się problemy. Dzisiaj zobacze co da się zrobić.
0 UP 0 DOWN
 
ptak82 
Create WWW



Wiek: 41
Dołączył: 20 Lis 2006

UP 1 / UP 2


Skąd: LA

Wysłany: 2007-11-17, 17:30   

jarod_e napisał/a:
Dodam od siebie że firma ma parę minusów np:


Ta firma to jeden wielki minus. Miałem okazję korzystać - na moje szczęście w miarę krótko. :( Nie polecam!
0 UP 0 DOWN
 
jarod_e 

Wiek: 47
Dołączył: 20 Sie 2007

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2007-11-17, 23:08   

ptak82 napisał/a:
Ta firma to jeden wielki minus.


A możesz rozwinąć? Tak z ciekawości pytam :wink:

Pozdrawiam
Jarod_e
0 UP 0 DOWN
 
ptak82 
Create WWW



Wiek: 41
Dołączył: 20 Lis 2006

UP 1 / UP 2


Skąd: LA

Wysłany: 2007-11-18, 12:39   

jarod_e napisał/a:
A możesz rozwinąć?


Ciągły brak Internetu, czasem się pojawiający o prędkości mniejszej niż ta która miała niby być. Tak jak mówię, więcej go nie było niż raczył być. A odległość od nadajnika głównego max w linii prostej była 200 - 250m, bez przeszkód żadnych. To było w Lubszy, współczucia dla tych co do nadajnika mieli 2km. Oni to się pewnie cieszyli z tej zawrotnej prędkości przeładowanej sieci w Lubszy.

Powyżej oczywiście mówimy o warunkach gdzie świeciło słońce - ogólnie pogodnie. Bo jak lekki deszczyk, mżawka, śnieg to stałe podłączenie do Internetu stawało się niestałym, a właściwie to niczym się stawało - i się czekało x dni, aż szanownie na chwile pojawi się nam Internet.

Hmm, a obsługa jaka miła. Nie wiem ile razy bym nie zgłosił awarie to nic nie zrobiono w tym kierunku. Złożyłem wymówienie telefoniczne pisemne, a rachunki nadal przychodziły, kolejny raz dzwonie i dowiaduje się, że nie składałem wypowiedzenia...

Solidność firmy :) prosi o... brak komentarza.
0 UP 0 DOWN
 
JSSgirl 
That's my time to shine ;)



Wiek: 33
Dołączyła: 30 Sie 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: Z kapusty :D

Wysłany: 2007-11-18, 14:08   

Ciekawe ..
mam internet z AirNetu Opole i wszystko działa mi wzorowo.
Nie miałam internetu raz- przez złamanie się komina w Grodkowie, na tym kominie był nadajnik- przerwa ok. 3 tygodni- nie płaciłam w tym miesiącu abonamentu w ogóle.
I drugi raz- z winy własnej- przestawiła mi się antena ;]
Wszystko u mnie działa na 100% jak powinno by.
Żadnych problemów.
Mam 8km do nadajnika- było ok.
Mam 1km teraz do nadajnika- jest super.
0 UP 0 DOWN
 
Graham 



Wiek: 31
Dołączył: 20 Wrz 2007

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2007-11-18, 14:55   

Ja też miałem z AirNet i wszystko było ,,dobrze'', ale wiosną masakra :!:
0 UP 0 DOWN
 
Krakonoš 



Wiek: 41
Dołączył: 22 Lut 2008

UP 0 / UP 1



Wysłany: 2009-03-22, 20:29   

Odświeżę temat gdyż szwagier mnie o to poprosił: czy warto w ten internet inwestować czas i pieniądze? Jak z połączeniem, przerwami i transferem. Już dwa razy szwagier próbował uruchomić internet, w obu wypadkach w piątek. Po północy połączenie znikało, a w weekend konsultanci telefoniczni (mogących coś pomóc) nie pracują.

Czy to złe jeszcze gorszych problemów początki?
0 UP 0 DOWN
 
ManiekBRG! 


Zaproszone osoby: 1
Wiek: 32
Dołączył: 10 Lip 2008

UP 52 / UP 25


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-03-22, 20:34   

Ja nie mam żadnych problemów wcześniej antenka 5GHz i odległość 6km, teraz ta sama antena tylko że nadajnik 200m odemnie :P i ani w tym ani w tym przypadku nie było żadnych kłopotów z internetem.

Szczerze polecam tą firmę. :)
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: airnet, internet, opole


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 32
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu