Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Dziura na drodze? Powalone drzewo? Sąsiad który pali opony w domowym piecu?
Napisz do nas na adres forumbrzeg@forumbrzeg.pl a zajmiemy się każdą sprawą.
Zamknięty przez: yasiu
2007-10-23, 17:36
16 latek zatrzymany za handel narkotykami
Autor Wiadomość
yasiu 
Główny nadzorca



Wiek: 40
Dołączył: 13 Kwi 2005

UP 416 / UP 127


Skąd: Michałowice / Brzeg

Wysłany: 2007-10-23, 15:26   16 latek zatrzymany za handel narkotykami

16-latek z Brzegu trafił na trzy miesiące do schroniska dla nieletnich. W jego domu znaleziono reklamówkę z suszem marihuany.

Kilka dni temu policjanci z Brzegu dostali informację o transakcji do jakiej doszło pomiędzy 15-latkiem a 13-latkiem. Młodszy chłopak kupił za 5 złotych porcję marihuany. Przestraszył się jednak i nie wypalił narkotyku.

Kryminalni ustalili, że 15-latek, który sprzedał porcję, dostał susz marihuany do rozprowadzenia od 16-letniego ucznia szkoły, do której uczęszcza.

Podczas przeszukania mieszkania 16-latka policjanci znaleźli reklamówkę z suszem marihuany oraz trzy woreczki strunowe również z narkotykiem. Marihuana ważyła ponad 130 gram. Można z niej było zrobić około 650 porcji narkotyku.

16-latek decyzją Sądu Rodzinnego i Nieletnich został umieszczony na trzy miesiące w schronisku dla nieletnich.

Za sprzedaż narkotyków grozi od roku do 10 lat więzienia.

źródło: Policja Brzeg
0 UP 0 DOWN
 
verbeina 



Zaproszone osoby: 5
Wiek: 34
Dołączyła: 03 Kwi 2007

UP 13 / UP 3


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-10-23, 15:37   

1.Marihuana nei jest narkotykiem.
2.
yasiu napisał/a:
Młodszy chłopak kupił za 5 złotych porcję marihuany. Przestraszył się jednak i nie wypalił narkotyku.
Powiem tylko: <lol2>

Porcję?Może jeszcze działkę? :mrgreen:
Conajmniej jakby to był jakiś ciężki narkotyk :shock:

3.
yasiu napisał/a:
Za sprzedaż narkotyków grozi od roku do 10 lat więzienia.
ZA sprzedaż być może ale za posiadanie czy hodowanie od 2-5 lat a nikt mu wkońcu nie udowodnił sprzedaży TYLKO są to podejrzenia :!:

4.
yasiu napisał/a:
Kryminalni ustalili, że 15-latek, który sprzedał porcję, dostał susz marihuany do rozprowadzenia od 16-letniego ucznia szkoły, do której uczęszcza.
Ustalają to co chcą, nie mają potwierdzonych informacji....Tak sobie chcieli, więc tak jest :x

5.Musze to napisać: ŻAL :-P
Ostatnio zmieniony przez verbeina 2007-10-23, 15:39, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
yasiu 
Główny nadzorca



Wiek: 40
Dołączył: 13 Kwi 2005

UP 416 / UP 127


Skąd: Michałowice / Brzeg

Wysłany: 2007-10-23, 15:47   

Cytat:
1.Marihuana nei jest narkotykiem.


narkotyki [gr. narkōtikós ‘oszałamiający’], pot. nazwa niektórych środków odurzających (np. morfiny, kokainy, marihuany, opium, haszyszu, heroiny), działających na ośrodkowy układ nerwowy; częste używanie prowadzi do narkomanii.

Źródło PWN

Cytat:
Powiem tylko: <lol2>

Porcję?Może jeszcze działkę? :mrgreen:
Conajmniej jakby to był jakiś ciężki narkotyk :shock:


To jak to nazwać? kupił co? może trochę suszu?

verbeina napisał/a:
ZA sprzedaż być może ale za posiadanie czy hodowanie od 2-5 lat a nikt mu wkońcu nie udowodnił sprzedaży TYLKO są to podejrzenia :!:


Sprzedał młodszemu koledze fakt za 5zł ale sprzedał.

verbeina napisał/a:
Ustalają to co chcą, nie mają potwierdzonych informacji....Tak sobie chcieli, więc tak jest :x


A może kolega podkablował? Często jest wtedy łagodniejszy wymiar kary więc nic więcej mu nie zostało.

verbeina napisał/a:
5.Musze to napisać: ŻAL :-P


:lol:
0 UP 0 DOWN
 
Panna Nikt 


Wiek: 34
Dołączyła: 19 Maj 2006

UP 2 / UP 0


Skąd: z piekła rodem

Wysłany: 2007-10-23, 15:48   

verbeina napisał/a:
1.Marihuana nei jest narkotykiem.

Jesteś pewna? Marihuana otępia, odurza, pozostawia "dziury" w głowie,uzależnia. Jeśli nie jest narkotykiem to czym? cukierkiem? witaminką?
verbeina napisał/a:
Porcję?Może jeszcze działkę? :mrgreen:

Nie wymagaj,żeby była sprzedawana w litrach. Na coś musiał podzielić to co miał w domu,przypuszczam,że właśnie na porcje,które sprzedał koledze.Porcja-jakaś ilość duża/mała..ale zawsze jakaś.
verbeina napisał/a:
Ustalają to co chcą, nie mają potwierdzonych informacji....Tak sobie chcieli, więc tak jest :x

yasiu napisał/a:
mieszkania 16-latka policjanci znaleźli reklamówkę z suszem marihuany oraz trzy woreczki strunowe również z narkotykiem

Wydaje mi się przeszukanie mieszkania i znalezienie w nim narkotyku należącego do chłopca jest : a)potwierdzoną informacją b)całkiem solidnym dowodem.
verbeina napisał/a:
5.Musze to napisać: ŻAL :-P

Masz rację,taka znajomość środków odurzających i uznawanie marihuany za nic szkodliwego jest zdecydowanie smutne.
Ostatnio zmieniony przez Panna Nikt 2007-10-23, 15:51, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
steve 
w.w.j.d??



Zaproszone osoby: 4
Wiek: 38
Dołączył: 25 Kwi 2005

UP 6 / UP 2


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-10-23, 15:54   

hehehe verbeina proszę Cię !! hehehe ale glupoty piszesz, czyżby Twój kolega :o :o Znasz się na tym też ? :>
0 UP 0 DOWN
 
Zbychoo 
desperate househusband ;)



Wiek: 46
Dołączył: 01 Cze 2007

UP 72 / UP 23



Wysłany: 2007-10-23, 16:00   

Cytat:
1.Marihuana nei jest narkotykiem.
No widzę że koleżanka czytuje w internecie na ten temat. Taki pogląd jest propagowany przez używających i sprzedających ten produkt i niestety, jak widać na Twoim przykładzie, chętnie przyjmowany przez nastolatków, którym łatwiej jest się zbuchać gdy nie mają wyrzutów sumienia.
verbeina napisał/a:
Porcję?Może jeszcze działkę? :mrgreen:
Co najmniej jakby to był jakiś ciężki narkotyk :shock:
A co masz do tego określenia? Co jest takiego śmiesznego w określeniu "porcja"?
Poza tym narkotyk to narkotyk. Ciężki, lekki, co za różnica.
verbeina napisał/a:
ZA sprzedaż być może ale za posiadanie czy hodowanie od 2-5 lat a nikt mu w końcu nie udowodnił sprzedaży TYLKO są to podejrzenia :!:
No chyba nie tylko, nie piszą oczywiście konkretnie ale chyba oprócz podejrzeń jest co najmniej jeden (13-letni) świadek.
verbeina napisał/a:
Ustalają to co chcą, nie mają potwierdzonych informacji....Tak sobie chcieli, więc tak jest :x
a ilość na 650 porcji miał, żeby w piecu palić... Nie bądź śmieszna.
Cytat:
5.Musze to napisać: ŻAL :-P

Żal to mi Ciebie za treść tego posta.
0 UP 0 DOWN
 
Sawka 
Diablica [;



Zaproszone osoby: 5
Wiek: 34
Dołączyła: 14 Lip 2006

UP 1 / UP 1


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-10-23, 16:04   

Jeśli mamy być szczerzy, to

Panna Nikt napisał/a:
Marihuana otępia, odurza, pozostawia "dziury" w głowie,uzależnia. Jeśli nie jest narkotykiem to czym? cukierkiem? witaminką?


Alkohol odurza, uzależnia, papierosy trują cały organizm, oslabiają go, wywołują raka płuc (i nie tylko) , osłabiają potencję, uszkadzają układ krążenia, więc o co ta panika?
Cukierkiem nie jest, ale połowa społeczeństwa (ba, żeby tylko połowa) truje się innymi używkami, więc...

Poza tym na dzień dzisiejszy czasami łatwiej jest dostać 'trawkę' niż znaleźć w sklepie swoją ulubioną gumę du żucia :lol: więc rozśmieszają mnie taki artykuły, które pokazują, jak to dorwali 'przestępcę' :lol:

Ps. 13latek i narkotyki to nie żadna nowość

PS2. Żeby nie było, że bronię używek, czy coś, bo ich nie używam :-P

aha zapomniałabym : "porcję" to można dostać, ale zupy :-P (mały żart, żebyście się tak tutaj nie 'spinali' :P )
Ostatnio zmieniony przez Sawka 2007-10-23, 16:07, w całości zmieniany 2 razy  
0 UP 0 DOWN
 
yasiu 
Główny nadzorca



Wiek: 40
Dołączył: 13 Kwi 2005

UP 416 / UP 127


Skąd: Michałowice / Brzeg

Wysłany: 2007-10-23, 16:08   

Moim zdaniem takie sprawy powinny być nagłaśniane bu inni wzięli sobie do serca to, że kiedyś zostaną złapani.

Sawka napisał/a:
Poza tym na dzień dzisiejszy czasami łatwiej jest dostać 'trawkę' niż znaleźć w sklepie swoją ulubioną gumę du żucia :lol:


Jakoś nie miałem styczności aż z taką dostępnością, jakoś łatwiej jest mi kupić gumy, gdyż z marihuaną nie chcę mieć nic wspólnego.

Sawka napisał/a:
Cukierkiem nie jest, ale połowa społeczeństwa (ba, żeby tylko połowa) truje się innymi używkami, więc...


To może pozwolić legalnie palić marihuanę? Jakoś mi się to nie widzi.

Sawka napisał/a:
aha zapomniałabym : "porcję" to można dostać, ale zupy :-P (mały żart, żebyście się tak tutaj nie 'spinali' :P )


A marihuany to można dostać co? lufkę?


Czuję że będzie Sawkowo Verbeinowe bronienie marihuany i żadne argumenty ich nie przekonają :wink:
0 UP 0 DOWN
 
Panna Nikt 


Wiek: 34
Dołączyła: 19 Maj 2006

UP 2 / UP 0


Skąd: z piekła rodem

Wysłany: 2007-10-23, 16:10   

Sawka napisał/a:
Alkohol odurza, uzależnia, papierosy trują cały organizm, oslabiają go, wywołują raka płuc (i nie tylko) , osłabiają potencję, uszkadzają układ krążenia, więc o co ta panika?

Tak,dlatego najlepiej palić fajki z marihuaną na zmianę,popijać alkoholem i uświadamiać sobie,że to wcale nie szkodzi :] .A w ręku 16-lata to przecież normalne,zabawić się chłopak nie może czy jak?hm?
Sawka napisał/a:
Cukierkiem nie jest, ale połowa społeczeństwa (ba, żeby tylko połowa) truje się innymi używkami, więc...

Zauważ,że na razie temat jest i narkotykach,jak będzie o piciu i papierosach to wtedy porozmawiam chętnie z Tobą o tej połowie społeczeństwa.
skoro zupy jest porcja,w takim razie marihuana schodzi w workach. :]
Ostatnio zmieniony przez Panna Nikt 2007-10-23, 16:13, w całości zmieniany 2 razy  
0 UP 0 DOWN
 
Sawka 
Diablica [;



Zaproszone osoby: 5
Wiek: 34
Dołączyła: 14 Lip 2006

UP 1 / UP 1


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-10-23, 16:11   

yasiu napisał/a:
To może pozwolić legalnie palić marihuanę?


A czy ja tak mówię? Mi to szczerze mówiąc, wisi, ich sprawa

Panna Nikt napisał/a:
A w ręku 16-lata to przecież normalne,zabawić się chłopak nie może czy jak?hm?


Naprawdę Cię to przejmuje? Bo mnie szczerze mówiąc, i to bardzo szczerze, nie
Ostatnio zmieniony przez Sawka 2007-10-23, 16:13, w całości zmieniany 2 razy  
0 UP 0 DOWN
 
yasiu 
Główny nadzorca



Wiek: 40
Dołączył: 13 Kwi 2005

UP 416 / UP 127


Skąd: Michałowice / Brzeg

Wysłany: 2007-10-23, 16:17   

Sawka napisał/a:
Naprawdę Cię to przejmuje? Bo mnie szczerze mówiąc, i to bardzo szczerze, nie


Ja się tym przejmuję, bo pomyśl co będzie robić twoje dziecko jak nie będziesz się tym przejmować i puszczać mimochodem. Po za tym widok naćpanego nastolatka nie należy do przyjemnych. Uzależnienie często powoduje chęć szybkiego zdobycia pieniędzy - czytaj rozboje i kradzieże aby zdobyć kolejną "porcję".
0 UP 0 DOWN
 
zahrah 
North Starr.



Wiek: 35
Dołączyła: 21 Cze 2006

UP 0 / UP 0


Skąd: bg

Wysłany: 2007-10-23, 16:19   

verbeina nie wiem co chciała wnieść swoim postem.
verbeina napisał/a:
1.Marihuana nei jest narkotykiem.
to zdanie już świadczy o twojej inteligencji więc resztę postu wybaczam i serdecznie ci współczuje takiego rozumowania :) Nie wiem tylko czym chciałaś zabłysnąć 8)
0 UP 0 DOWN
 
Panna Nikt 


Wiek: 34
Dołączyła: 19 Maj 2006

UP 2 / UP 0


Skąd: z piekła rodem

Wysłany: 2007-10-23, 16:22   

Sawka napisał/a:
Naprawdę Cię to przejmuje?

Tak,naprawdę. Szczerze mam ochotę się zastrzelić jak patrzę na to co się w okół mnie dzieje, na osoby,które myślą,że są fajne,bo wypiły butelkę wódki na dwie czy wypaliły porcję marihuany parząc sobie przy tym usta,bo nie wiedziały z której strony wkłada się lufkę. I nie chodzi już o tego biednego chłopaczka z pierwszego postu,tylko ogólnie-o zachowanie ludzi (młodzieży gimnazjalnej,może trochę starszej),które wyraźnie wskazują jakieś kryzysy wartości i osobowości. Robienie czegoś na pokaz i udawanie ,że nic się nie stało.Prochy są zdrowe i dlatego powinno przyjmować się je jak każde inne jedzonko :]
Ostatnio zmieniony przez Panna Nikt 2007-10-23, 16:25, w całości zmieniany 2 razy  
0 UP 0 DOWN
 
Sawka 
Diablica [;



Zaproszone osoby: 5
Wiek: 34
Dołączyła: 14 Lip 2006

UP 1 / UP 1


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-10-23, 16:31   

yasiu napisał/a:
pomyśl co będzie robić twoje dziecko jak nie będziesz się tym przejmować i puszczać mimochodem


Moje dziecko, a czyjeś, to wielka różnica,wiesz? :wink:

yasiu napisał/a:
widok naćpanego nastolatka nie należy do przyjemnych.


Pod wpływem dużej ilości alkoholu, też

Panna Nikt, co do Twojej wypowiedzi:
To ich osobisty problem. Nie podoba Ci sie takie zachowanie, to zadawaj się z innymi a na resztę nie zwracaj uwagi :wink:
0 UP 0 DOWN
 
verbeina 



Zaproszone osoby: 5
Wiek: 34
Dołączyła: 03 Kwi 2007

UP 13 / UP 3


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-10-23, 16:31   

Panna Nikt napisał/a:
Jesteś pewna? Marihuana otępia, odurza, pozostawia "dziury" w głowie,uzależnia. Jeśli nie jest narkotykiem to czym? cukierkiem? witaminką?
TO dlaczego isnieją leki na bazie marihuany?Poza tym w tamtym roku wygrałam konkurs Bzreski wiedzy o uzależnieniach więc chyba mi nei wmówisz że Maruhuana jest takim samym narkotykiem jak reszta.... :evil:
steve napisał/a:
czyżby Twój kolega
Nie znam go...[nie znam młodszych od siebie, ale może to Twój ziomek :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: ]
Panna Nikt napisał/a:
Nie wymagaj,żeby była sprzedawana w litrach. Na coś musiał podzielić to co miał w domu,przypuszczam,że właśnie na porcje,które sprzedał koledze.Porcja-jakaś ilość duża/mała..ale zawsze jakaś.
Może na worki raczej, albo na basy :x
Zbychoo napisał/a:
No widzę że koleżanka czytuje w internecie na ten temat. Taki pogląd jest propagowany przez używających i sprzedających ten produkt i niestety, jak widać na Twoim przykładzie, chętnie przyjmowany przez nastolatków,
Na moim przykładzie?A niby na jakiej podstawie stwierdzasz, że jaram hryt? BO tak napisałam że nie jest to narkotyk? Weź jesteś śmieszny[zastanów się co piszesz i nie osądzaj mnie] :!:
Zbychoo napisał/a:
Poza tym narkotyk to narkotyk. Ciężki, lekki, co za różnica.
Skoro nie widzisz różnicy to może nie wypowiadaj się w temacie o narkotykach, bo jak widać nie masz o tym zielonego pojęcia :!: :twisted:
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: 16, handel, latek, narkotykami, za, zatrzymany


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 36
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu