Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Dziura na drodze? Powalone drzewo? Sąsiad który pali opony w domowym piecu?
Napisz do nas na adres forumbrzeg@forumbrzeg.pl a zajmiemy się każdą sprawą.
Czy w Brzegu powstanie nowa uczelnia?
Autor Wiadomość
Devon 


Wiek: 38
Dołączył: 28 Kwi 2005

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-10-20, 14:15   Czy w Brzegu powstanie nowa uczelnia?

Wszystko wskazuje na to, że w roku akademickim 2008/2009 w Brzegu zostanie utworzona Europejska Akademia Samorządu Terytorialnego. Umowa o utworzeniu tej placówki została podpisana między Urzędem Miejskim w Brzegu, a Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych oraz Europejskim Centrum Ochrony Środowiska.

W szkole mają kształcić się studenci z Unii Europejskiej a także pracownicy samorządu terytorialnego chcą podnieść swoje kwalifikacje na studiach dyplomowych. "Wybraliśmy Brzeg, bo ma świetne położenie" - mówi prezes Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych Krzysztof Masiuk.


Maciej Stępień/Radio Opole

wiecej: informacji
0 UP 0 DOWN
 
Roztropek 


Wiek: 73
Dołączył: 11 Sie 2006

UP 345 / UP 162


Skąd: tutejszy

Wysłany: 2007-10-20, 14:48   

Chwała Panu Burmistrzowi, że doprowadził do podpisania takiej umowy. Każda podobna inicjatywa podnosi prestiż miasta i pozwala wykorzystać świecące pustakami budynki. W takich okolicznościach trudno wybierać oferentów, każdy jest dobry.
Pozwoliłem sobie wejść na portal inernetowy Europejskiego Centrum Ochrony Środowiska, większość stron w budowie, łącznie ze składem Zarządu. Odczytałem cele
Cytat:
Celem Europejskiego Centrum Ochrony Środowiska jest pomoc samorządom w pozyskiwaniu środków na realizację inwestycji ekologicznych, wdrażanie zasad zrównoważonego rozwoju oraz podejmowanie wspólnych inicjatyw ekologicznych.

Europejskie Centrum Ochrony Środowiska pragnie stać się pierwszą międzynarodową, celową korporacją samorządową.

Co przyniesie gminie członkostwo w ECOŚ?

Wspólne uczestnictwo w projektach realizowanych przez ECOŚ
Pomoc w aplikowaniu o środki unijne
30% rabatu na uczestnictwo w konferencjach i szkoleniach organizowanych przez ECOŚ
Celowe stowarzyszenie samorządów
Dostęp do bazy wzorcowych projektów w zakresie ochrony środowiska
I wszystko jasne, przynajmniej dla mnie. Ciekawe czym może wykazać się prezentowana organizacja? Nie chcę rozwijać zagadnienia, bo podobne firmy stać na prawników.
To, czy będą chętni na studia, to sprawa założycieli. Bezrobotnych absolwentów kierunków związanych z szeroko pojetą ochroną środowiska są obecnie w kraju tysiące. Ta uczelnia za studia będzie pobierała opłaty od gmin - członków ECOŚ za szkolenie gminnych urzedników. Sprytnie pomyślane. Ale czy tylko w "Warszawce" potrafią mieć takie pomysły?
Ostatnio zmieniony przez Roztropek 2007-10-20, 14:50, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
KtOŚ 
<--(x_x)-<<



Wiek: 37
Dołączył: 10 Kwi 2006

UP 18 / UP 25


Skąd: a domyśl się :P

Wysłany: 2007-10-20, 15:04   

mi to teraz wygląda tak, jakby UM robił sobie "dokształcalnie" pod szyldem nowej uczelni, bo coś mi się nie widzi, że studenci z UE będą wybierać Nas za miast np Wrocławia

już prędzej bym widział u Nas oddział jakiegoś Uniwerka/polibudy i kształcenie rodzimych studentów, a nie od razu "europejskich"...ale może się mylę...:)
0 UP 0 DOWN
 
Roztropek 


Wiek: 73
Dołączył: 11 Sie 2006

UP 345 / UP 162


Skąd: tutejszy

Wysłany: 2007-10-20, 16:35   

KtOŚ napisał/a:
mi to teraz wygląda tak, jakby UM robił sobie "dokształcalnie" pod szyldem nowej uczelni, bo coś mi się nie widzi, że studenci z UE będą wybierać Nas za miast np Wrocławia


Może zbyt skomplikowałem sprawę. Chodzi o to, że powstała w Tarnowie (nie w Warszawie) oraganizacja http://www.ecos.org.pl/misja.html , która wymyśliła, że za pieniądze unijne będzie kształciła urzędników z gmin. Nie całkiem za unijne, bo gminy będą musiały dopłacić do tego. Te gminy, które wstąpią do tej organizacji będą miały niewielką obniżkę w opłatach za kształcenie swoich pracowników. I ta organizacja obmyśliła sobie, że Brzeg będzie idealnym miejscem do tego. Póki co na internecie w miejscu "Zarząd" tej organizacji wychodzi znany napis "strona w budowie". Nie wiem co o tym sądzić, bo nie znam żadnych osiągnięć tej organizacji nazywającej siebie Europejską. I to by było na tyle.
Ostatnio zmieniony przez Roztropek 2007-10-20, 16:40, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
KtOŚ 
<--(x_x)-<<



Wiek: 37
Dołączył: 10 Kwi 2006

UP 18 / UP 25


Skąd: a domyśl się :P

Wysłany: 2007-10-20, 17:38   

Roztropek napisał/a:
Może zbyt skomplikowałem sprawę.


ja odniosłem takie wrażenie zanim napisałeś swojego posta :) , tylko wcześniej nie miałem jak napisać posta ;)
0 UP 0 DOWN
 
blaster 



Zaproszone osoby: 10
Wiek: 39
Dołączył: 26 Kwi 2006

UP 138 / UP 192


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-10-20, 18:12   

ciekawe gdzie będzie siedziba bo jesli ma to byc uczelnia to potrzebuja sporego budynku :) pewnie nowy powstanie gdzies
0 UP 0 DOWN
 
KtOŚ 
<--(x_x)-<<



Wiek: 37
Dołączył: 10 Kwi 2006

UP 18 / UP 25


Skąd: a domyśl się :P

Wysłany: 2007-10-20, 18:16   

blaster napisał/a:
ciekawe gdzie będzie siedziba bo jesli ma to byc uczelnia to potrzebuja sporego budynku :) pewnie nowy powstanie gdzies


zaglądałeś do artykułu?? :> ....bo Tam napisali wyraźnie o "Gimnazjum Piastowskim" :)
0 UP 0 DOWN
 
blaster 



Zaproszone osoby: 10
Wiek: 39
Dołączył: 26 Kwi 2006

UP 138 / UP 192


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-10-20, 18:32   

KtOŚ napisał/a:
zaglądałeś do artykułu?? ....bo Tam napisali wyraźnie o "Gimnazjum Piastowskim"


całym? to powodzenia w ogrzewaniu tego czegoś :D
0 UP 0 DOWN
 
Marcim B. 



Wiek: 52
Dołączył: 05 Sty 2007

UP 855 / UP 1842



Ostrzeżeń:
 2/4/6
Wysłany: 2007-10-20, 20:29   

Ważne, że Gimnazjum Piastowskie nie będzie popadało w ruinę. No i dobrze, że to nie będzie więzienie jak swojego czasu proponował ktoś tam...Popieram inicjatywę. Niech się w Brzegu zacznie wreszcie coś dziać! :)
0 UP 0 DOWN
 
Silke 
wodniczek szuwarek :D



Wiek: 37
Dołączyła: 28 Kwi 2007

UP 2 / UP 0



Wysłany: 2007-10-20, 20:39   

Jekieś to zagmatwane :? Mam nadzieję, że inwestycja "wypali" i coś się zacznie w Brzegu dobrego dziać :)
Ostatnio zmieniony przez Silke 2007-10-20, 20:39, w całości zmieniany 2 razy  
0 UP 0 DOWN
 
Roztropek 


Wiek: 73
Dołączył: 11 Sie 2006

UP 345 / UP 162


Skąd: tutejszy

Wysłany: 2007-10-21, 08:57   

Póki co, to raczej zbiór pobożnych życzeń. Jak ta inicjatywa ma się do Ustawy o Szkolnictwie Wyższym? Nie można prowadzić studiów podyplomowych w oderwani od podstawowej działalności szkoły wyższej. Chyba, że o jakieś szkolenie kursowe tu chodzi. Zresztą w zasadzie to nie wiadomo o co chodzi, z wyjątkiem tego, że pomysł na zarobienie "kasy" przez założycieli jest całkiem niezły, chociaż mało nowatorski.
0 UP 0 DOWN
 
bartoszek 


Wiek: 35
Dołączyła: 30 Gru 2006

UP 1 / UP 0



Ostrzeżeń:
 4/4/6
Wysłany: 2007-10-21, 10:54   

blaster napisał/a:
ciekawe gdzie będzie siedziba bo jesli ma to byc uczelnia to potrzebuja sporego budynku :) pewnie nowy powstanie gdzies


pewnie przeniosą WSHE :D :D
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: brzegu, czy, nowa, powstanie, uczelnia


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 31
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu