Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Kablówka w Brzegu - dla kogo?
Autor Wiadomość
bekamsobie 


Wiek: 42
Dołączył: 21 Kwi 2006

UP 6 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-10-05, 22:56   Kablówka w Brzegu - dla kogo?

Przy okazji nowego tematu o Chello zaciekawiło mnie w jakich rejonach Brzegu dostępna jest kablówka. W ogóle, gdzie jest, jaka ma ofertę, plany na przyszłość.
Jeżeli coś wiecie to piszcie.
0 UP 0 DOWN
 
eMGie 



Wiek: 33
Dołączył: 15 Kwi 2007

UP 52 / UP 17



Wysłany: 2007-10-06, 16:25   

Na Nysańskiej mam kablówkę z UPC. Szczerze mówiąc nie jestem z tego zadowolony, bo coraz częściej nie ma obrazu. A kiedyś odcięli kabel od kablówki, bo myśleli, że kradniemy sygnał xD Zamiast najpierw sprawdzić, to przyszedł gościu i poodcinał kable. Ynteligencja... Potem musieliśmy dzwonić do UPC, po czym (znaczy się kilka dni później) z łaską przyjechali i naprawili...
0 UP 0 DOWN
 
Agnes 
zadziorra ;)



Zaproszone osoby: 3
Wiek: 35
Dołączyła: 26 Mar 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: CDŚ

Wysłany: 2007-10-06, 17:14   

eMGie napisał/a:
Na Nysańskiej mam kablówkę z UPC. Szczerze mówiąc nie jestem z tego zadowolony, bo coraz częściej nie ma obrazu.


ja też jestem średnio zadowolona(tez na nysanskiej), obraz jest dosyć kiepski no i czasami tak jak mówi eMGie go nie ma... :x no ale cóż... zawsze może być gorzej... :)
0 UP 0 DOWN
 
Tymcio 


Zaproszone osoby: 1
Wiek: 31
Dołączył: 07 Wrz 2006

UP 24 / UP 19


Skąd: Michałowice

Wysłany: 2007-10-06, 19:05   

teraz mogą być zaniki obrazu, z powodu modernizacji sieci pod CHELLO...
0 UP 0 DOWN
 
witu 



Wiek: 33
Dołączył: 22 Mar 2006

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2007-10-06, 19:25   

ja mieszkam na słowiańskiej i tez mam kablówke z UPC :) ogolnie jestem zadowolony
0 UP 0 DOWN
 
Dawido 

Wiek: 50
Dołączył: 01 Gru 2006

UP 0 / UP 0


Skąd: Michałowice

Wysłany: 2007-10-06, 21:26   

Zgadza sie obecnie zaczęły sie prace modernizacyjne ulic: Trzech Kotwic, Szkolnej, Nysańskiej , Fabrycznej i kilku klatek Łokietka.

W czasie modernizacji występują częste zaniki sygnału ponieważ niema innej możliwości wymiany sprzętu czy kabli. (podpięcie światłowodu, wymiana wzmacniaczy konfiguracja itp.)
0 UP 0 DOWN
 
Dawido 

Wiek: 50
Dołączył: 01 Gru 2006

UP 0 / UP 0


Skąd: Michałowice

Wysłany: 2007-10-06, 21:37   Re: Kablówka w Brzegu - dla kogo?

bekamsobie napisał/a:
Przy okazji nowego tematu o Chello zaciekawiło mnie w jakich rejonach Brzegu dostępna jest kablówka. W ogóle, gdzie jest, jaka ma ofertę, plany na przyszłość.
Jeżeli coś wiecie to piszcie.


Jeśli chodzi o dostępność to:

Krzyszowica, Rybacka, Monte Cassino, Vita Stwosza, Ofiar Katynia, Mickiewicza, Kamienna, Jerzego II, Powstańców Śl., Łokietka,Piastowska, Szkolna, Nysańska, Fabryczna, Trzech Kotwic, Jana Pawła II, Popiełuszki, Armii Krajowej, Andersa, Wyszyńskiego, Robotnicza, Lechicka, Słowiańska, Piłsudskiego, Krótka, Legionistów, Wolności, Starobrzeska, Słowackiego, Makuszyńskiego, Brzechwy, Szancera, Porazińskiej, 1-go Maja, Makarskiego, Żeromskiego, Kościuszki, Morcinka, Westerplatte, Grota, Sucharskiego, Skłodowskiej, Poprzeczna, Chocimska, Kochanowskiego to chyba wszystkie ulice gdzie odbieramy kablówkę.

Jeśli chodzi o przyszłość to nikt jej nie zna :wink:
0 UP 0 DOWN
 
Roztropek 


Wiek: 73
Dołączył: 11 Sie 2006

UP 345 / UP 162


Skąd: tutejszy

Wysłany: 2007-10-06, 22:18   

Podstawowa jej wada to cena, około 70% wyższa niż programów satelitarnych z Cyfry+ lub Polsatu.
0 UP 0 DOWN
 
bekamsobie 


Wiek: 42
Dołączył: 21 Kwi 2006

UP 6 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-10-07, 10:26   

Centrum miasta chyba nie jest atrakcyjne z tego wychodzi.
A w ostatnich czasach zmieniali się właściciele naszej kablówki, czy od zawsze są ci sami?
0 UP 0 DOWN
 
Dawido 

Wiek: 50
Dołączył: 01 Gru 2006

UP 0 / UP 0


Skąd: Michałowice

Wysłany: 2007-10-07, 12:56   

UPC jest właścicielem od oklo 6-7 lat w Brzegu.

Firma jest częścią Liberty Global, Inc., wiodącego międzynarodowego operatora telewizji kablowej, który oferuje zaawansowane usługi telewizyjne, głosowe i dostępu do internetu 16 milionom klientów w 17 krajach, głównie w Europie, ponadto w Japonii, Chile i Australii. Do Liberty Global należą również znaczne spółki medialne i producenckie takie, jak Jupiter TV w Japonii i Chellomedia w Europie.
0 UP 0 DOWN
 
misterio 



Zaproszone osoby: 1
Wiek: 47
Dołączył: 03 Maj 2005

UP 17 / UP 6


Skąd: B R Z E G

Wysłany: 2007-10-07, 17:52   

1.

Roztropek napisał/a:
Podstawowa jej wada to cena, około 70% wyższa niż programów satelitarnych z Cyfry+ lub Polsatu.


Bzdura

2.

Ostatnia akcja kablowki z przestawieniem czestotliwosci wszystkich kanalow jednego dnia
a nastepnego dnia powrot do starych czestotliwosci - popis amatorstwa , przed kolejna taka akcja nalezaloby dostarczyc abonentom dokladny spis czestotliwosci nowych kanalow - bo wyszukiwanie od nowa wszystkich kanalow na dwoch czy trzech telewizorach to nie jest kwestia 5 minut
0 UP 0 DOWN
 
mateuszLL 

Wiek: 42
Dołączył: 08 Paź 2007

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2007-10-08, 14:24   

W tej chwili sa juz dostępne dodatkowe usługi w sieci UPC, internet i telefon stacjonarny.

"usługa internetowa i telefoniczna UPC jest już dostępna również w Brzegu. Obecnie nowe usługi dostępne będą dla klientów mieszkających przy ulicy Chocimskiej, Grota Roweckiego, Kochanowskiego, Skłodowskiej – Curie, Sucharskiego i Westerplatte. Dostępność potrójnej usługi będzie się stopniowo zwiększać, tak by wszyscy mieszkańcy miasta znajdujący się w zasięgu sieci UPC mogli korzystać z nowych usług UPC".

w innych obszarach trwają jeszcze prace modernizacyjne.
musza przebudowac porządnie sieć, aby w przyszłości móc dostarczać tv w formacie cyfrowym.
0 UP 0 DOWN
 
osiolekGucio 



Wiek: 47
Dołączył: 09 Paź 2007

UP 6 / UP 9


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-10-10, 01:48   

misterio napisał/a:



2.

Ostatnia akcja kablowki z przestawieniem czestotliwosci wszystkich kanalow jednego dnia
a nastepnego dnia powrot do starych czestotliwosci - popis amatorstwa , przed kolejna taka akcja nalezaloby dostarczyc abonentom dokladny spis czestotliwosci nowych kanalow - bo wyszukiwanie od nowa wszystkich kanalow na dwoch czy trzech telewizorach to nie jest kwestia 5 minut


Proszę nie traktować mojej wypowiedzi jako atak, bądź próbę obrony. Pragnę jedynie rozwiać wszelkie wątpliwości:
Zacznę od końca, czyli odnośnie częstotliwości. Wszystkie aktualne częstotliwości są podane na programie UPC Info, który każdy z naszych abonentów posiada w swoim pakiecie. Ponadto w sprawie nowych ustawień została rozesłana informacja do naszych Abonentów zawierająca dokładny spis nowych częstotliwości. Kolejny krok w stronę Państwa to fakt, iż w chwili przejścia na nowy zestaw częstotliwości programów, przez 2 tygodnie od uruchomienia możecie Państwo zamówić bezpłatne strojenie telewizora. ( ilość strojonych odbiorników wynika z ilości zamówionych dodatkowych gniazd w danym mieszkaniu)

Kolejna informacja dotyczy zamieszania związanego z uruchomieniem sygnału z Wrocławia, czyli z Państwa punktu widzenia chodzi o te „wędrujące” kanały. Przypomnę, że miało to na celu dołożenie do pakietu pełnego dodatkowych sześciu programów, a w pakiecie minimalnym – dwóch. Zamieszanie było spowodowane awarią techniczną na łączach światłowodowych które dzierżawimy, i w żaden sposób nie można było tego przewidzieć. Wyjaśniam samozwańczym „specjalistom- krytykantom”, że takie usterki pojawić się mogą i co ważniejsze zostać zaobserwowane dopiero po uruchomieniu pewnej ilości odbiorców. Na czym polegała usterka? Mianowicie na złej jakości sygnału. I w tym miejscu duży szacunek i podziękowanie dla naszego brzeskiego działu serwisu w osobie Dawida oraz działu instalacji i jego reprezentanta - Darka, za błyskawiczna reakcje w tej sprawie i stanowczą interwencję.
Obecnie jesteśmy w trakcie usuwania problemu.

Kolejne wyjaśnienie dotyczy wypowiedzi eMGie, odnośnie odcięcia omyłkowo kabli.
Aby w pełni była moja wypowiedź zrozumiana, informuję, że jakiekolwiek odcinanie sygnału TV Kablowej w naszym mieście może nastąpić w trzech sytuacjach.
1) Rezygnacja klienta,
2). Zaległość w płatnościach,
3). Nieautoryzowane podłączenie do sieci.
W ostatnim przypadku jest kierowana sprawa do wyjaśnienia w dziale prawnym.
Jeżeli nastąpiła sytuacja niezwiązana z żadnym z tych powodów, proszę o kontakt pod nr. tel 0 513 531 150 lub tvkbrzeg@wp.pl . Prośba moja skierowana jest do eMGie , ale jeśli kiedykolwiek mielibyście jakieś wątpliwości, można śmiało dzwonić. Natomiast z cała stanowczością informuje, że nie zdarzają się sytuacje, w których następuje odłączenie sygnału za zaległość w płatnościach, bez wcześniejszego sprawdzenia na koncie klienta. Tego typu odłączenia dotyczą klientów z zadłużeniem przekraczającym 2 m-ce, co świadczy o bardzo ludzkim podejściu firmy UPC do klientów. Przypomnę, że firmy oferujące pakiety platform cyfrowych odcinają sygnał w stanowczo krótszym czasie. Niestety najczęściej spotykane głosy krytyki pojawiają się u osób z dużymi zaległościami. Oczywiście nie stwierdzam tutaj że wszyscy maja takie zadłużenia, jednakże takie osoby najgłośniej potem nas krytykują.

Na koniec pozwolę sobie uzupełnić listę ulic z dostępem TVK którą podał Dawid. Na tych ulicach jest możliwość podłączenia. Sporadyczne nr. klatek z wymienionych ulic, nie posiadają naszej sieci. Szczegóły dla zainteresowanych.
Uzupełnienie listy ulic:
6-go lutego, Tarnowskiego, Piwowarska, Korczaka Janusza, Kochanowskiego Jana, Janczarskiego Czesława, Dąbrowskiego Henryka Gen., Brzechwy Jana
W razie pytań, zachęcam do kontaktu telefonicznego.
tel. 0 513 531 150 Bardzo chętnie pomogę.
Pozdrawiam
0 UP 0 DOWN
 
zipi 



Wiek: 70
Dołączył: 20 Kwi 2005

UP 64 / UP 34


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-10-11, 00:39   

> "Ponadto w sprawie nowych ustawień została rozesłana informacja do naszych Abonentów > zawierająca dokładny spis nowych częstotliwości.
Ja dostałem informację, że na odwrocie jest spis nowych częstotliwości, druga strona była pusta.
żipi
0 UP 0 DOWN
 
osiolekGucio 



Wiek: 47
Dołączył: 09 Paź 2007

UP 6 / UP 9


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-10-11, 16:23   

zipi napisał/a:
>
Ja dostałem informację, że na odwrocie jest spis nowych częstotliwości, druga strona była pusta.
żipi


W takim przypadku proszę o kontakt, abym mógł podjąć stosowne kroki w wyjaśnieniu tej sytuacji. Pomimo, że mam odgórnie dość zawężony zakres kompetencji, bardzo chętnie pomagam Państwu w rozwiązywaniu wszelkich spraw związanych z naszą firmą. Jednakże aby w pełni móc to zrobić muszę, niejednokrotnie otrzymać od Państwa stosowne informacje.
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez osiolekGucio 2007-10-11, 16:25, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: brzegu, dla, kablowka, kogo


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 34
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu