Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Dziura na drodze? Powalone drzewo? Sąsiad który pali opony w domowym piecu?
Napisz do nas na adres forumbrzeg@forumbrzeg.pl a zajmiemy się każdą sprawą.
Opozycja: Burmistrz Brzegu odwraca kota ogonem
Autor Wiadomość
yasiu 
Główny nadzorca



Wiek: 40
Dołączył: 13 Kwi 2005

UP 416 / UP 127


Skąd: Michałowice / Brzeg

Wysłany: 2007-09-27, 16:16   Opozycja: Burmistrz Brzegu odwraca kota ogonem

Jutro dojdzie do konfrontacji zwolenników i przeciwników Wojciecha Huczyńskiego. Tym razem chodzi o miejskie ogłoszenia w lokalnej gazecie.

Zaczęło się od przypadku. - Chciałem, żeby moja opinia o projekcie budżetu miasta została wydrukowana w “Panoramie Powiatu Brzeskiego”, gazecie, w której mamy wykupioną "urzędową” stronę - mówi radny Andrzej Ogonek. - Przy okazji odkryłem, że zgodnie z umową wszystkie ogłoszenia i teksty tam drukowane powinny być też zamieszczane w internecie.

Umowa z obecnym wydawcą obowiązuje od 2005 roku, ale materiały urzędowe trafiły na stronę www "Panoramy" dopiero w tym roku. Już po tym, jak radny rozpoczął swoje dochodzenie.

Sprawą zajęła się komisja rewizyjna, która domaga się m.in., żeby burmistrz wyegzekwował od wydawcy odszkodowanie za nierealizowanie umowy w całości.
- Intencja i zapisy umowy, wbrew nieprawdziwym twierdzeniom niektórych radnych, nie zobowiązywały nas do publikacji w internecie - przekonuje Paweł Kowalczyk, wydawca “Panoramy”.

Podobne stanowisko zajął Urząd Miasta. W wyjaśnieniach, pod którymi podpisał się wiceburmistrz Stanisław Kowalczyk (zbieżność nazwisk z wydawcą przypadkowa), urzędnicy zapewniają, że publikowanie materiałów w internecie nie było konieczne.

- Stanowiło to rodzaj bonusu i tak było przez strony traktowane - kwituje wiceburmistrz.

- Obowiązek zamieszczania w internecie był, bo to wynika z umowy - mówi z kolei radny Bartłomiej Tyczyński. - Ale nie było w niej zapisanych żadnych sankcji za niezamieszczanie materiałów w sieci. Dlatego nie co pisać o wyciąganiu konsekwencji albo egzekwowaniu odszkodowania.

Zdaniem Tyczyńskiego komisja rewizyjna jest od wykazywania nieprawidłowości i wskazywania jak ich unikać.

- Dobrze, że zbadała tę umowę, ale jedyne co powinna zalecić, to usunięcie zapisu o internecie albo wprowadzenie kar.

Jutro wnioskami komisji zajmie się cała rada. Dotąd zwolennicy burmistrza mieli w niej przewagę i trudno spodziewać się innego rozwiązania teraz. Opozycyjni radni mówią, że kompromis jest niemożliwy.

- Burmistrz odwraca kota ogonem, a potem siłą wystawionych rąk na sesji jego stanowisko jest przyjmowane - mówi Grzegorz Surdyka, jeden z głównych przeciwników szefa miasta.

- Jeśli ktoś będzie głosował przeciwko ustaleniom komisji, sam sobie wystawi świadectwo - dodaje radny Ogonek.


Źródło:
http://www.nto.pl/apps/pb...WIAT05/70927019


Czy to już zaczęła się kampania wyborcza?
0 UP 0 DOWN
 
melani 


Wiek: 37
Dołączyła: 30 Lip 2007

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2007-09-27, 19:34   

Uważam, że to jest taka gierka radnego Ogonka, pewnie nie może znaleść sobie miejsca po tym jak przestał być przewodniczącym RM. Ponadto dołączyli do tego koledzy pana Surdyki, i chcą dokopać burmisiowi jakąś pierdołą, bo nie mają nic więcej do powiedzenia.
Proszę niech pochwala się tym co zrobili dla miasta, prócz tego, że się kopią cały czas, jest to niesmaczne! :x
0 UP 0 DOWN
 
Bartek T. 
poszukiwacz



Wiek: 43
Dołączył: 23 Wrz 2006

UP 161 / UP 140


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-09-27, 23:46   

Po pierwsze dziękuję, że miałem okazję wreszcie przeczytać cały tekst z NTO. Wczoraj zaskoczył mnie redaktor pytaniami na ten temat i nie miałem pewności czy aby czegoś źle nie zrozumiał - jak widać nie zrozumiał mnie źle.

Poza tym dobrze, że jest ten temat na forum bo jedna rzecz jest bardzo ważna a jakoś nikt o tym nie wspomina: Komisja rewizyjna już w czerwcu przedstawiła Radzie miejskiej swoje stanowisko w tej sprawie. Po burzliwej dyskusji Rada Miejska postanowiła nie tylko stanowiska nie przyjmować ale także wskazała kilka (jak nie kilkanaście) powodów odrzucenia. I teraz uwaga!!

Komisja Rewizyjna, zobowiązana przez Radę do zmiany tegoż stanowiska sporządziła tym razem "protokół" w którym postanawia... podtrzymać poprzednie stanowisko i poddać je ponownie pod ocenę Rady Miejskiej.

Ja zadam przede wszystkim jedno podstawowe pytanie Przewodniczącemu Komisji Rewizyjnej (choć wiem, że nie on był inspiratorem takiego stanu rzeczy): co zmieniło się w tej sprawie od czerwca, że tym razem Rada ma to przyjąć?? I choć już znam odpowiedź "nic" to i tak zadam to pytanie.

Myślę, że to przejaw jakiejś choroby, niekoniecznie fizycznej, kierować pod ocenę Rady Miasta dokładnie to samo sprawozdanie, skoro trzy miesiące temu Rada odrzuciła je wskazują na liczne nieprawidłowości.

rozmawiając z redaktorem z NTO powoływałem się na Statut Miasta. Są w nim bardzo szczegółowo określone powinności Komisji Rewizyjnej. Na tej podstawie, na czerwcowej sesji Rady wytknąłem kilka błędów w sprawozdaniu. Poprawiono jeden, najmniejszy - podpis kierownika jednostki kontrolowanej, który jest niezbędny przy każdej kontroli. Poza tym, po zasięgnięciu opinii prawnej wytknąłem ważniejszy błąd: radni nie mogą burmistrza do niczego "zobowiązywać". Nie mają zwyczajnie do tego podstawy prawnej. W drugą stronę zresztą to prawo także działa. W sprawozdaniu Komisji Rewizyjnej natomiast jest trzy razy powtórzone: "zobowiązuje się Burmistrza do...".

Poza tym radny Ogonek doniósł także do Prokuratury Rejonowej doniesienie na Urząd Miasta w tej sprawie. Prokuratura odmówiła wszczęcia postępowania właśnie ze względu na to, że w umowie nie ma zapisu o konsekwencjach nie publikowania materiałów w internecie przez PPb. Jest to także potwierdzenie bzdurności stawianych zarzutów. I jeszcze jeden wskazany przeze mnie błąd: nie ma słowa o tym jak w przyszłości zapobiec takim sytuacjom (co jest obowiązkiem Komisji Rewizyjnej wynikającej z przepisów). Wniosek z tego jest jeden: trzem radnym z Komisji Rewizyjnej, którzy przedstawili taki stan rzeczy zależy tylko i wyłącznie na bezsensownym "dokopaniu" burmistrzowi i PPB rykoszetem oraz na zrobieniu kolejnego show w prasie i na sesji.

Jutro poskanuję dokumenty w tej sprawie (czerwcowe sprawozdanie Komisji Rewizyjnej, aktualny protokół oraz wyjaśnienia: Burmistrza i Kierownika odpowiedzialnego biura w UM) i opublikuję na swojej stronie, żeby wszyscy wiedzieli o czym mowa.
0 UP 0 DOWN
 
Roztropek 


Wiek: 73
Dołączył: 11 Sie 2006

UP 345 / UP 162


Skąd: tutejszy

Wysłany: 2007-09-28, 15:17   

Przecież to nie Burmistrz wymyśla treść umowy tylko ktoś do tego uprawniony pracujący na etacie w UM. Stosowna byłaby jakaś reakcja ze strony przełożonego tego "ktosia", co całkowicie zamknie sprawę.
0 UP 0 DOWN
 
Bartek T. 
poszukiwacz



Wiek: 43
Dołączył: 23 Wrz 2006

UP 161 / UP 140


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-09-29, 00:42   

Zgodnie z obietnicą tutaj znajduje się protokół Komisji Rewizyjnej o którym mowa w artykule i w temacie na forum. dodam tylko jeszcze, że Rada Miasta zgodziła się z trzema spośród czterech wniosków Komisji Rewizyjnej (1,2 i 4). Więcej na ten temat i w ogóle o sesji wczorajszej jak zwykle na mojej stronie i na www.brzeg.com.pl ale późnym popołudniem.

Poza tym znajduje się w dziale dokumenty na mojej stronie aktualne sprawozdanie z bieżącej działalności burmistrza jeśli ktoś jest zainteresowany.

Musze się zareklamować - wszak zaczynam mieć konkurencję na brzeg,com.pl ;)
0 UP 0 DOWN
 
Roztropek 


Wiek: 73
Dołączył: 11 Sie 2006

UP 345 / UP 162


Skąd: tutejszy

Wysłany: 2007-09-29, 08:44   

Para idzie w gwizdek. Zbyt wiele osób zajmuje się nieistotną, choć być może nie całkiem zgodną z prawem sprawą. Czy zawarcie nie do końca sprecyzowanej umowy wymaga aż takiej akcji? Czy w Brzegu już nic innego nie zostało do zrobienia?
0 UP 0 DOWN
 
Bartek T. 
poszukiwacz



Wiek: 43
Dołączył: 23 Wrz 2006

UP 161 / UP 140


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-09-29, 14:01   

Pytanie proszę zadać inspiratorowi całego zamieszania. Sam chętnie usłyszałbym odpowiedź :)
0 UP 0 DOWN
 
ENDRIU345 

Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2006

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2007-10-01, 21:12   

No właśnie pierdołami się zajmujecie drodzy rajcy a przypominam że zbliża się sylwester i czy miasto nie stać żeby zorganizować jakiegoś porządnego sylwka czy znowu będzie taka chała jak co rok znów do Wrocka albo choćby do Oławy co z naszymi podatkami co z kulturą.

Uwaga
Złamany został REGULAMIN
Ten post nie jest związany z tematem w którym został napisany
Ostatnio zmieniony przez smooth 2007-10-01, 21:25, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: brzegu, burmistrz, kota, odwraca, ogonem, opozycja


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 28
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu