Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Co sądzicie o polskich nuczycielach jaki jest ich poziom?
Autor Wiadomość
JOKER 
LOADING.................99%



Wiek: 39
Dołączył: 06 Sie 2007

UP 0 / UP 0



Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2007-09-30, 21:25   Co sądzicie o polskich nuczycielach jaki jest ich poziom?

co sądzicie o poziomie nauczania polskich nauczycieli czy są zadowalającymi ludzmi pod względem wiedzy i pracowitości????????
0 UP 0 DOWN
 
Sawka 
Diablica [;



Zaproszone osoby: 5
Wiek: 34
Dołączyła: 14 Lip 2006

UP 1 / UP 1


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-09-30, 21:31   

Ten temat nie ma sensu. Mamy jedną oceną ocenić załóży sto milionów ludzi, z których każdy inaczej prowadzi lekcje i każdy inaczej sie angażuje?

To może od razu oceńmy polskiee blondynki pod względem urody, ubioru i zadbania, co? :lol: Równie bezsensowne -.-
0 UP 0 DOWN
 
fudi12021988* 
HeRoS



Wiek: 42
Dołączył: 22 Sie 2007

UP 11 / UP 0



Wysłany: 2007-09-30, 21:37   

Chodzę na Słowiańską tam byli bardzo fajni nauczyciele (chodzi mi o nauczycieli przedmiotów elektrycznych Pzd dla prof. S. RESZKI ) teraz tak jak w większosci zawodów liczy sie kasa a nie checi robienia czegos DOBRZE (W TYM PRZYPADKU UCZENIA)
0 UP 0 DOWN
 
Juni 



Wiek: 35
Dołączył: 14 Lut 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-09-30, 21:38   

TEn temat jest bez sensu całkiem jak lokata.
0 UP 0 DOWN
 
smooth 
wyrwany z kontekstu


Zaproszone osoby: 2
Wiek: 42
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-09-30, 23:53   

Sawka napisał/a:
Ten temat nie ma sensu.


Junikoks napisał/a:
TEn temat jest bez sensu całkiem jak lokata.


No muszę sie zgodzić, że temat w takim ujęciu nie ma rzeczywiście sensu...

Natomiast ta wypowiedź

fudi12021988* napisał/a:
Chodzę na Słowiańską tam byli bardzo fajni nauczyciele (chodzi mi o nauczycieli przedmiotów elektrycznych Pzd dla prof. S. RESZKI ) teraz tak jak w większosci zawodów liczy sie kasa a nie checi robienia czegos DOBRZE (W TYM PRZYPADKU UCZENIA)


...podpowiada, że ewentualnie trafniej byłoby spytać "co sądzicie o waszych nauczycielach"... mała różnica w sformułowaniu a duża różnica w sensie..
0 UP 0 DOWN
 
Necia 
*zakręcony pechowiec*



Zaproszone osoby: 2
Wiek: 34
Dołączyła: 18 Kwi 2006

UP 24 / UP 8


Skąd: LA

Wysłany: 2007-10-01, 16:17   

Ja uważam że jak nauczyciel skończył 1 studia i jest "obkuty" z jednego przedmiotu to wszystko fajnie, gorzej jak nauczyciel, dokształca sie w jeszcze kilku innych kierunkach (nie powiązanych ze sobą) lub prowadzi zastępstwa (np w czasie ciąży lub chorobowego) a kompletnie nie wie o co chodzi w tym, dyktując 10 stron z książki to fest mi nauczanie... Uuwielbiam jak nauczyciel na lekcji dużo opowiada, motywuje nas abyśmy sami znaleźli odpowiedz, z takiej lekcji można dużo wynieść (dużo więcej niż ból reki :/ ). Rozumiem ze nauczyciele maja coraz mniej godzin i jest im ciężko, ale pomyślcie tez o uczniach ;) Jak miałam dobrego nauczyciela w gim. z Geografii to do tez pory wszystko pamiętam :> pozdrowienia dla P. Semeniuka :mrgreen:
0 UP 0 DOWN
 
yashin 


Wiek: 35
Dołączył: 27 Lut 2007

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2007-10-01, 16:25   

Co do słowiańskiej to tak, nauczyciele od przedmiotów ścisłych to naprawdę wiedzą o co chodzi, niektórzy naciskają ile sił, ale co do przedmiotów zawodowych to się zawiodłem. Zdarzają się często sytuacje, że ja wiem więcej od nauczyciela :shock: I potrafię mu to udowodnić :shock:
0 UP 0 DOWN
 
smooth 
wyrwany z kontekstu


Zaproszone osoby: 2
Wiek: 42
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-10-01, 17:55   

Dj YAsHiN napisał/a:
Zdarzają się często sytuacje, że ja wiem więcej od nauczyciela


Wiesz to nie koniecznie świadczy o tym, że nauczyciel jest "do bani".. równie dobrze może oznaczać, że Twoje wiedza teoretyczno / praktyczna jest bardzo duża.
Do im większej liczby osób nauczyciel dociera i jest w stanie być autorytetem tym lepiej... jednak zawsze może znaleźć się ktoś przewyższajacy wiedzą i umiejetnościami nauczyciela.. i może to wynikać także z faktu, że nuaczyciel jest bardziej przekrojowy i uczeń skupiając się tylko i wyłącznie na określonej części materiału nie ma problemu aby przerosnąć nauczyciela...
Jeśli się spojrzy na edukacje na poziomie wyższym.. to mimo, iż na uczelniach wykłądają na prawdę łebscy ludzie.. z ogromną wiedzą i pasją do nauki.. to również ich mądrość uwzględnia prosty fakt, że nie wszystko muszą wiedzieć.. i zawsze jest dość spory margines rozmowy ze studentami i traktowania ich niemalże na równi ze sobą.

Wracajac do tematu głównego.. to w zasadzie cieżko powiedzieć generalnie jaki jest poziom nauczycieli.. czy to w Polsce czy w naszej / waszej szkole..
Wszystko zależy od człowieka i odnalezienie w takim choć nutki pasji jest dobrym sygnałem o tym jaki poziom nauczania nam zaserwuje..
Czasem na poziom nauczania wpływa coś na kształ reżimy panujacego w danej szkole i tu dobrym przykładem, może być stary ogólniak.. gdzie zawsze mówiło się, że w "starym to cisną.. że dużu wymagaja..ble ble" i takim ujęciu należy zwrócić uwagę, że na poziom nauczania ma tu większy wpływ "reżim" panujący, a dopiero na drugim miejscu przygotowanie teoretyczne czy też doświadczenie.. choć tak naprawde opinia o starym ogólniaku kształtowała się za czasów panowania "wyg, kosiarzy, starej kadry"... nie wiem jak wygląda teraz sytuacja.. jak się zminiła kadra i czy jeśli odmłodniała, to ma to wpływ na "reżim" szkoły..
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: co, ich, jaki, jest, nuczycielach, polskich, poziom, sadzicie


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 27
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu