Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Dzieci a miłość
Autor Wiadomość
Necia 
*zakręcony pechowiec*



Zaproszone osoby: 2
Wiek: 34
Dołączyła: 18 Kwi 2006

UP 24 / UP 8


Skąd: LA

Wysłany: 2007-09-19, 20:09   Dzieci a miłość

Jak sądzicie czy małe dzieci mają pojecie czym jest miłość ? czy one to rozumieją ?

ten link może wam ujawnić trochę realiów.

Małe dzieci jednak są bardzo bystre i szybko się uczą ;) czasami za szybko
0 UP 0 DOWN
 
Manuela 
Amor omnibus idem...



Wiek: 37
Dołączyła: 20 Paź 2006

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-09-19, 20:35   

prawie się popłakałam... :P
0 UP 0 DOWN
 
Pepe 
Iskra córka ognia :]



Wiek: 38
Dołączyła: 29 Paź 2006

UP 2 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-09-19, 21:30   

Cytat:
Do czego podobna jest miłość?

To jest jak lawina, kiedy musisz uciekać, by ratować swe życie."
(Marcin, lat 9)


to mnie rozwaliło :D Cała prawda, no ale rzadko zdajemy sobie z tego sprawę skoro randki są od kłamania :wink: ( no i wiem czemu na randkach bardzo rzadko bywam- nie lubię kłamać :oczko: )
0 UP 0 DOWN
 
Inez 
Mod na emeryturze ;)



Wiek: 45
Dołączyła: 15 Wrz 2005

UP 10 / UP 0



Wysłany: 2007-09-19, 21:53   

Dziecko zawsze powie prawdę, jest szczere chwilami aż do bólu. Poza tym dzieci naprawdę rozumieją więcej niż dorosłym się wydaje. Przykład z życia wzięty: moja siostrzenica mając 3 latka w pewnego Sylwestra podeszła do ojca śpiącego na wersalce, wyjęła Mu z ręki papierosa, zgasiła go i odłożyła popielniczkę na stół. Zapytana dlaczego to zrobiła opowiedziała tylko: "bo tatuś by się spalił".
0 UP 0 DOWN
 
jadore 
Wiecie gdzie mnie znaleźć



Wiek: 50
Dołączyła: 01 Sie 2006

UP 51 / UP 4


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-09-20, 06:19   

Inez napisał/a:
podeszła do ojca śpiącego na wersalce, wyjęła Mu z ręki papierosa, zgasiła go i odłożyła popielniczkę na stół.
nawet widać, że niektóre dzieci są bardziej odpowiedzialne, niż ich rodzice :)
0 UP 0 DOWN
 
smooth 
wyrwany z kontekstu


Zaproszone osoby: 2
Wiek: 42
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-09-20, 07:26   

Inez napisał/a:
Poza tym dzieci naprawdę rozumieją więcej niż dorosłym się wydaje.


.. ja to zawsze ujmuje w kategoriach zaskoczenia - dzieci rozumieją więcej niż byśmy sie po nich spodziewali.

W temacie można polecić program "Duże dzieci" prowadzony przez Wojciecha Manna, zdaje się, że jest jeszcze świetny bawiący do łez cykl radiowy (chyba) "Dzieci wiedzą najlepiej"

W postrzeganiu świata przez dzieci charakterystyczny jest brak barier / filtrów myśli o tym co powinniśmy pomyśleć / co powinniśmy zrobić / co powinny powiedzieć... brak jest krępacji (choć wśród dzieci już można wyróżnić te bardziej otwarte), postrzeganie faktów nie jest uzależnione od sieci zależności czy też doświadczeń.. to co widzą jest takie jakim jest .. percepcja ma bardzo uproszczoną definicje... brak jest jakichkolwiek drzewek decyzyjnych oraz postrzegania w uzależnionego od osobistych doświadczeń czy też wykształconych cech charakteru....

Necia napisał/a:
Jak sądzicie czy małe dzieci mają pojecie czym jest miłość ? czy one to rozumieją ?


Nie mają, nie rozumieją, ale są dobrymi obserwatorami i słuchaczami ... i dużo kodują z tego co się dzieje wokół nich (rodzice, najbliższe otoczenie)

Reasumując ileż to radości / smutku / refleksji na tle emanującego z Nas starszych (często niechcianego) niosących fałsz i obłudę - potrafi wzbudzić dziecko...

Żeby nie było zbyt pięknie... mamy starszą generacje dzieci... dzieci, które umiłowały internet ..czyli dzieci neostrady... tak ich miłość jest bardzo szczera i binarna :wink:
Ostatnio zmieniony przez smooth 2007-09-20, 07:34, w całości zmieniany 2 razy  
0 UP 0 DOWN
 
Natek 



Wiek: 37
Dołączyła: 04 Mar 2007

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2007-09-22, 17:20   

Taaak, dzieciaki nie mają jeszcze takich sztywnych schematów w odniesieniu do różnych rzeczy, a do tego baaaaardzo szybko się uczą i przyswajają sobie to co czasem usłyszą ;)

a tu znalazłam dalszy ciąg dziecięcych spostrzeżeń :mrgreen:

poza tym polecam płytę pt. "Dzieci wiedzą lepiej" z nagraniami z audycji Kasi Stoparczyk w radiowej Trójce - można się dowiedzieć różnych ciekawych rzeczy nie tylko na temat miłości ;)
0 UP 0 DOWN
 
smooth 
wyrwany z kontekstu


Zaproszone osoby: 2
Wiek: 42
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-09-22, 17:35   

Z myślą o tym wątku w kontekście braku barier u dzieci, zrobiłem zdjęcie wracając ostatnio z pracy...
Zdjęcie może nie jest wyraźne, ale przedstawia grupkę dzieci siedzących sobie bez krępacji na chodniku z rozłożonymi zeszytami ...wokół nich mnóstwo kredek...



Natek napisał/a:
a tu znalazłam dalszy ciąg dziecięcych spostrzeżeń :mrgreen:


Cytat:
"Dobrze się całuj. Dzięki temu może twoja żona zapomni, że nigdy nie wynosisz śmieci."


Ech niestety łatwiej jest chyba wynosić śmieci niż dobrze całować :wink:

A wracając do pytania inicjującego temat
Necia napisał/a:
Jak sądzicie czy małe dzieci mają pojecie czym jest miłość ?


..należałoby spytać czy dorośli mają pojęcie czym jest miłość.. no ale o tym nawet próbowaliśmy rozmawiać w wątku czym dla ciebie jest Miłość?.....
0 UP 0 DOWN
 
Natek 



Wiek: 37
Dołączyła: 04 Mar 2007

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2008-01-10, 23:25   

smooth napisał/a:
Z myślą o tym wątku w kontekście braku barier u dzieci, zrobiłem zdjęcie wracając ostatnio z pracy...

piękne :)

smooth napisał/a:
..należałoby spytać czy dorośli mają pojęcie czym jest miłość.. no ale o tym nawet próbowaliśmy rozmawiać w wątku czym dla ciebie jest Miłość?.....

ostatnio usłyszałam bardzo ciekawe zdanie, a brzmiało mniej więcej tak, że "najwięcej o miłości wiedzą ci, którzy nigdy jej nie doznali - a to dlatego, że doskonale wiedzą czego im brakowało(brakuje)"
w takim kontekście można więc powiedzieć, że każdy wie czym jest miłość :) albo że każdy czuje czym jest
a w kategorii "czucia" żaden dorosły nie ma szans przebić dzieci :P
0 UP 0 DOWN
 
przem 



Wiek: 33
Dołączył: 19 Paź 2007

UP 158 / UP 235


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-05-30, 16:36   

Według mnie, to ci co doznali miłość, to najlepiej wiedzą czym jest, bo tylko ten, co nie doznał, to może sobie tylko wyobrażać, a wiadomo, że niekoniecznie dobrze będzie to sobie po prostu wyobrażał, ale takie jest moje zdanie. Nie wszyscy muszą się z nim zgadzać.
0 UP 0 DOWN
 
Marcim B. 



Wiek: 52
Dołączył: 05 Sty 2007

UP 855 / UP 1842



Ostrzeżeń:
 2/4/6
Wysłany: 2008-06-01, 12:06   

Dzisiaj Dzień Dziecka. Nie wszystkie dzieci są kochane.
http://fakty.interia.pl/g...e,770543,39,268
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: dzieci, milosc


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 29
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu