Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Dziura na drodze? Powalone drzewo? Sąsiad który pali opony w domowym piecu?
Napisz do nas na adres forumbrzeg@forumbrzeg.pl a zajmiemy się każdą sprawą.
Informacja dla mieszkańców
Autor Wiadomość
Inez 
Mod na emeryturze ;)



Wiek: 46
Dołączyła: 15 Wrz 2005

UP 10 / UP 0



Wysłany: 2007-04-18, 09:34   Informacja dla mieszkańców

Szanowni Brzeżanie

Pragniemy poinformować, że Miasto Brzeg, wzorem innych miast Polski przystąpiło do realizacji programu pilotażowego, mającego na celu zapobieganie zanieczyszczaniu ulic, chodników i terenów zieleni naszego miasta przez nieczystości po zwierzętach.
W ramach tego programu w miesiącu kwietniu 2007 r. na terenie miasta (parki miejskie, skwery) zostaną postawione zestawy sanitarne, które ułatwią właścicielom psów i kotów sprzątanie zanieczyszczeń po swoich pupilach. Zestawy te będą wyposażone w dwa pojemniki: górny do dystrybucji woreczków przeznaczonych do zbierania nieczystości, dolny na zebrane nieczystości.
Zapraszamy do korzystania z wyżej wymienionych zestawów sanitarnych i nie pozostawiania szczególnie uciążliwych nieczystości po swoich pupilkach.
Jednocześnie – w ramach promowania wyżej opisanych działań - zakupione zostały papierowe torebki (tzw. zbieraki) na zbieranie nieczystości po zwierzętach, które można bezpłatnie otrzymać w Urzędzie Miasta (Biuro Podawcze, BUOŚ, Straż Miejska), w sklepach zoologicznych na terenie miasta a także w gabinetach weterynaryjnych.
Prosimy o nie dewastowanie tych pojemników, gdyż dla poprawy higieny i estetyki miasta zakupiono je z pieniędzy publicznych.
O zaistniałych przypadkach dewastacji naszego wspólnego dobra, proszę powiadamiać Policję (997) lub Straż Miejską (077 4160660)
Ponadto przypominamy Państwu, że zgodnie z obowiązującymi przepisami właściciel zwierzęcia jest zobowiązany do natychmiastowego uprzątnięcia zanieczyszczeń spowodowanych przez to zwierzę w miejscu przeznaczonym do użytku publicznego. Nieprzestrzeganie przepisu regulującego w/w obowiązki grozi sankcjami w postaci mandatu karnego w wysokości do 500 zł (art. 54 k.w.)

Burmistrz Miasta
Wojciech Huczyński
0 UP 0 DOWN
 
skarbek05 


Wiek: 61
Dołączył: 27 Lut 2007

UP 1 / UP 2



Wysłany: 2007-04-18, 10:00   

Czegoś nie rozumiem. Każdy właściciel czworonoga jest obowiązany opłacać podatek za swojego zwierzaka. Jeżeli ma jeszcze sprzątać po nim to czemu służy ww opłata?
0 UP 0 DOWN
 
alferx 



Wiek: 51
Dołączył: 11 Cze 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-04-18, 10:10   

Ja płace podatek od osób fizycznych to znaczy że mogę rzucać papierki na ulicy , albo zrobić bezkarnie wielką kupę na Rynku :?:

Chyba kultura nakazuje by posprzątać po sobie i po swoim zwierzaku. No chyba że zwierzak sam umie to wtedy właściciel nie musi.

Jak ktoś lubi kupy na środku pokoju to "Wolność Tomku w swoim domku", chyba że też do posprzątania w domu będzie się wzywać służby porządkowe by posprzątały ponieważ "płacę podatek za zwierzaka"

skarbek05 napisał/a:
Jeżeli ma jeszcze sprzątać po nim to czemu służy ww opłata?

Dyskusja ten ten temat jest tutaj
Ostatnio zmieniony przez alferx 2007-04-18, 10:16, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
EwaK 


Wiek: 57
Dołączyła: 28 Mar 2007

UP 20 / UP 0



Wysłany: 2007-04-18, 10:34   

No jestem w szoku! Jak to czemu służy opłata???????? Na pewno nie temy, żeby ktoś sprzątał po moim zwierzaku (jestem szczęśliwą posiadaczką małego pieska)! W całej cywilizowanej Europie jest tak, że każdy sprzą ta po sobie i jest czysto i nokogo to nie dziwi, po zwierzakach sprzątają wszyscy (nawet śliczne panie w mini spódniczkach i szpileczkach). Sami tworzymy nasz świat i od nas zależy jaki będzie. Pozdrawiam
0 UP 0 DOWN
 
KS 
.rześka osóbka.



Zaproszone osoby: 1
Wiek: 37
Dołączyła: 24 Kwi 2005

UP 18 / UP 0


Skąd: Brzeg

  Wysłany: 2007-04-18, 10:41   :)

Akcja jak najbardziej trafna wg mnie. Jednak obawiam się że mimo wszystko nie przyjmie się.. (mimo, iż bym chciała), ponieważ jest gro młodych ludzi którzy nawet nie będą wiedzieli do czego służą owe pojemniczki , tym samym będąc ciekawymi powyciągają i poniszczą. Dodatkowo nie każdy człowiek (mam tutaj na myśli starszych ze swymi pupilami) może się schylić, i pozbierać po zwierzęciu... I pewnie sa i tacy którzych brzydzi to...

Widywałam nie raz w telewizji jak pokazywano jak ludzie w innych krajach sprzątają po swych pupilach. Myślę, że to jest w porządku, dla czystości i estetyki miasta.
Problemem jest czasem jednak, iż nie zawsze można te 'nieczystości' tak łatwo 'zebrac'... ;)

Kurcze, ale fajnie by było gdyby tak każdy się do tego stosował....

Pozdrawiam!
Ostatnio zmieniony przez KS 2007-04-18, 10:47, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Katarzyna_26 



Wiek: 44
Dołączyła: 02 Sie 2005

UP 36 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-04-18, 10:46   

Trochę mnie to zastanawia.

Przypuśćmy, że od dziś każdy po swoim czworonożnym przyjacielu będzie sprzątać, to kto posprząta kupy, które leżą na trawnikach od "niepamiętnych" czasów??

Chyba że w tym kryje się podstęp: wchodząc na trawnik po "teraźniejszą" kupkę, wynoszę schodząc z niego: ową kupkę i dziesięć innych na butach. I co robię - wycieram buciki w krawężnik, do którego Panie i Panowie "utrzymujący" porządek na ulicy mają łatwiejszy dostęp, lub co jeszcze lepsze dla co niektórych idę do domu umyć butki pod bieżącą wodą.
0 UP 0 DOWN
 
Brzeski
Brzeski


Dołączył: 05 Wrz 2005

UP 110 / UP 54


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-04-18, 10:49   

skarbek05 napisał/a:
Czegoś nie rozumiem. Każdy właściciel czworonoga jest obowiązany opłacać podatek za swojego zwierzaka. Jeżeli ma jeszcze sprzątać po nim to czemu służy ww opłata?


Pomijając fakt, że podatki idą do wspólnego wora... to Twoja opłata idzie na szczepionki przeciw wściekliźnie a będzie szła na te bezpłatne worki, pojemniki i na to, by ktoś je oprózniał co jakiś czas.
0 UP 0 DOWN
 
smooth 
wyrwany z kontekstu


Zaproszone osoby: 2
Wiek: 43
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-04-18, 11:01   

Inez napisał/a:
Prosimy o nie dewastowanie tych pojemników, gdyż dla poprawy higieny i estetyki miasta zakupiono je z pieniędzy publicznych.


No niestety obawiam się, że prośba nic tu nie da.. bo zawsze jakiś "mądry" scwaniak się znajdzie co to zniszczy te pojemniki.

Inez napisał/a:
Nieprzestrzeganie przepisu regulującego w/w obowiązki grozi sankcjami w postaci mandatu karnego w wysokości do 500 zł (art. 54 k.w.)


Z relacji znajomwego wiem, że w Szwajcarii jest to na porządku dziennym.. zresztą jest to dosyć surowe państwo jeśli chodzi o pilnowanie porządku.
0 UP 0 DOWN
 
jadore 
Wiecie gdzie mnie znaleźć



Wiek: 50
Dołączyła: 01 Sie 2006

UP 51 / UP 4


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-04-18, 11:58   

Przeczytałam temat od początku i jak dla mnie to świetna inicjatywa, choć mój pies nie chadza ostatnio na spacery - za to na przydomowym ogródku sprzątam jego kupki i można powiedzieć, że już się troche do tego przyzwyczaiłam :)
Super, że zostało to zakupione bezpłatnie i że można z tego korzystać. Nie liczyłabym na to, że żaden pojemnik nie zostanie 'ruszony'. Zastanawia mnie tylko gdzie te pojemniki się znajdują, bo akcja rozpoczęła się w kwietniu - mamy właśnie kwiecień, jak rozumiem takie pojemniki będą się znajdowały w okolicach parków i skwerków, ale ja tam nigdzie nie widziałam niczego takiego jeszcze, co by wzbudziło moje zainteresowanie, a ostatniej niedzieli byłam na spacerze w parku. Czy ktoś już widział i może mi powiedzieć gdzie te zestawy sanitarne się znajdują?
0 UP 0 DOWN
 
Manuela 
Amor omnibus idem...



Wiek: 37
Dołączyła: 20 Paź 2006

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-04-18, 12:07   

Cytat:
Zestawy te będą wyposażone w dwa pojemniki: górny do dystrybucji woreczków przeznaczonych do zbierania nieczystości, dolny na zebrane nieczystości.


Co do tych górnych pojemników, to niestety, ale w żadnym nie widziałam jeszcze woreczków...

jadore napisał/a:
gdzie te zestawy sanitarne się znajdują?


Chociażby przy wejściu do Parku Centralnego od ulicy Piastowskiej (na przeciwko apteki i "Anny")
0 UP 0 DOWN
 
jadore 
Wiecie gdzie mnie znaleźć



Wiek: 50
Dołączyła: 01 Sie 2006

UP 51 / UP 4


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-04-18, 12:15   

Manuela napisał/a:
żadnym nie widziałam jeszcze woreczków...
można je otrzymać (za darmo) w sklapach zoologicznych oraz u weterynarza - na szczęście.
Dziękuję za info Manuela :)
0 UP 0 DOWN
 
Manuela 
Amor omnibus idem...



Wiek: 37
Dołączyła: 20 Paź 2006

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-04-18, 12:20   

Mi tylko o pojemniki chodziło, bo tylko puste widziałam... może po prostu właściciele czworonogów tak skrzętnie zabrali się do pomocy w polepszeniu wyglądu naszych parkowych trawniczków, że zabrakło woreczków i nei zdążono jeszcze uzupełnić pojemników... :wink:
0 UP 0 DOWN
 
Devon 


Wiek: 38
Dołączył: 28 Kwi 2005

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-04-18, 17:04   

Przepraszam podatek jest wprowadzony do tego zęby ktoś z służb porządkowych to posprzątał. A jeśli ten podatek zniosą co wątpie to będe sprzątał ...

AlferX jakbyś miał pieska sprzątałbyś ? hmm myślę że nie, albo się mylę to przepraszam.

Oczywiście jak pies narobi na chodniku w rynku, czy w miejscu publicznym gdzie jest dużo ludzi to oczywiście jak najbardziej sprzątać trzeba.
0 UP 0 DOWN
 
yasiu 
Główny nadzorca



Wiek: 40
Dołączył: 13 Kwi 2005

UP 416 / UP 127


Skąd: Michałowice / Brzeg

Wysłany: 2007-04-18, 17:16   

Devon, ja bym posprzątał, zresztą robiłem to zawsze jak mieszkałem w Michałowicach. Nie mogłem pozwolić na to by ludzie przychodzący do mnie wpadali na miny.

A Brzeg według ciebie nie powinien być czysty? Tu pojawia się czysto Polskie cwaniactwo.

PAMIĘTAJ NABRUDZIŁEŚ POSPRZĄTAJ PO SOBIE !!!!
0 UP 0 DOWN
 
Juni 



Wiek: 35
Dołączył: 14 Lut 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-04-18, 17:20   

Devon napisał/a:
Oczywiście jak pies narobi na chodniku w rynku, czy w miejscu publicznym gdzie jest dużo ludzi to oczywiście jak najbardziej sprzątać trzeba.

U mnie na osiedlu ludzie wyprowadzaja swoich pupili na trawniki, na ktorych rownież zdieci się bawią. I co?? Dzieci mają się bawić w psich fekaliach?? Czy trawnik też się zalicza do "miejsc publicznych, w których jest duzo ludzi"?? - nie dla każdego. Jak dla mnie ta akcja jest dobrym pomyslem, a skoro ktoś nie chce sprzątac po piesku to może niech z niego zrezygnuje. A puki co to widze, że pośród wiekszości właścicieli czworonogów chamstwo kałem w oczy bryzga.
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: dla, informacja, mieszkancow


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 34
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu