Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Dlaczego Windows
Autor Wiadomość
Cuba 


Wiek: 64
Dołączył: 30 Sie 2007

UP 1 / UP 0



Wysłany: 2007-08-30, 13:30   Dlaczego Windows

Przeglądając to forum zauważyłem znikomą ilość użytkowników Linuksa. I w związku tym mam pytanie : co sprawia, że windows jest lepszy od linuksa ( pomińmy gry). Czy jest to na zasadzie koledzy mają, w szkole był tylko windows czy po prostu w sklepie dali system razem z zakupionym komputerem i mi to wystarcza. A może stereotyp iż linuks jest trudnym systemem i dlatego szkoda mojego czasu na niego. Jestem ciekaw Waszych opini.
0 UP 0 DOWN
 
Pan_Pasztet 



Wiek: 36
Dołączył: 10 Maj 2005

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg :)

Wysłany: 2007-08-30, 13:34   

windows jest bardziej przejrzysty dla zwykłego urzytkownika i wiekszosc programow masz pod wina

zeby pobawic sie linuxem musisz miec czas i znac dobrze angielski ;)
moja opinia
0 UP 0 DOWN
 
skalpel 



Wiek: 37
Dołączył: 20 Maj 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: Wrocław / Brzeg

Wysłany: 2007-08-30, 14:25   

jeżeli chodzi o przejrzystość, to takie ubuntu niczym nie ustępuje windowsowi ;)

z językiem też nie ma problemów, bo prawie wszystkie dystrybucje są spolszczone :)

Niestety, aby korzystać z Linuksa trzeba mieć trochę czasu. Jego największą wadą jest to, że jak coś się popsuje to trudno to (dla laika) naprawić. Pomimo tego, że istnieją fora dyskusyjne, to i tak nie zawsze otrzyma się tam pomoc :roll: A fachowej 'pomocy technicznej' nie ma.

Poza tym często pojawiają się takie głupie problemy jak niedziałająca stacja dyskietek itp. Błahe sprawy, ale jak zbierze sięich do kupy, to wychodzi dużo roboty i grzebania w systemie, aby wszystko działało.

Np. W Ubuntu nie działała stacja dyskietek, w OpenSuse nagrywarka tylko odtwarzała płyty :roll: A gdy poprosiłem o pomoc na forum, to mi odpisali żebym przeszukałarchiwum, bo mój problem już był opisywany. [Problem w tym, że wszystkie sposoby na naprawę już przerabiałem i nic to nie dało :roll: ]

Dałem więc sobie spokój z Linuxami. Może za jakiś czas sprawdzę, czy coś się poprawiło, ale na razie siedzę na Windowsie :roll:
0 UP 0 DOWN
 
alferx 



Wiek: 51
Dołączył: 11 Cze 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-08-30, 14:27   

Cuba napisał/a:
co sprawia, że windows jest lepszy od linuksa


Nie wiem czy należy oceniać w kategoriach lepszy - gorszy, ale wg mnie o tym ze większość ludzi korzysta z produktów MS decyduje jest to wymagane przez : nauczyciela w szkole/studiach, nowego pracodawce, wszelkie kursy prowadzi się na tych produktach.

Nie znam żadnej firmy czy nawet pracowni komputerowej w której byłby wyłącznie Linux.
To otoczenie wymaga od nas używanie go a nie nasz wolny wybór.
Ostatnio zmieniony przez alferx 2007-08-30, 21:05, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Vento 
BG



Wiek: 32
Dołączył: 09 Maj 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: BrzeG

Wysłany: 2007-08-30, 17:33   

Nigdy nie używałem Linuxa ale w sprawie Windowsa moge się wypowiedzieć...
Windows ma bardzo dużo sterowników (szczególnie do urządzeń USB), XP został tak zrobiony że jak napotyka błędy to stara się je omijać, dzięki temu nie zawiesza się tak jak Windows '98
Jest bardzo łatwy w obsłudze... pozatym w większości miejsc, takich jak szkoła, praca itd... jest właśnie Windows (a to jest najlepsza reklama) :D
0 UP 0 DOWN
 
Baran 


Wiek: 35
Dołączył: 24 Kwi 2005

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2007-08-30, 20:18   

1 aspekt to wszyscz znaja windowsa i jest wszedzie 2 roznego rodzaju komplikacje ktorego prosci uzytkownicy internetu ( niezbedne programy komunikatory gry muzyka internet ) chca sie wystrzegac bo raczej najgorsza sprawa to martwy komputer w domu :)
0 UP 0 DOWN
 
Corvin 



Wiek: 49
Dołączył: 26 Cze 2007

UP 5 / UP 2



Wysłany: 2007-08-31, 11:24   

jest tez kwestia sterownikow do urzadzen i roznych aplikacji z ktorych sie korzysta. W windzie to przy instalacji stawiasz na klawiszu enter ceglowke i z glowy. W linuxie ten proces jest troche bardziej skaplikowany.
0 UP 0 DOWN
 
Cuba 


Wiek: 64
Dołączył: 30 Sie 2007

UP 1 / UP 0



Wysłany: 2007-08-31, 11:47   

A czy próbowaliście ot tak z ciekawości zainstalować na drugiej partycji jakąkolwiek dystrybucje linuksa. Aby sprawdzić czy faktycznie jest to trudne. Polecam na początek Ubuntu 7.5 "frywolny flumar" posiada potrzebne kodeki jest w całości po naszemu, obsługuje neostradę i oczywiście po instalacji otrzymujemy wszystkie niezbędne oprogramowanie. Nie stanowi więc problemu oglądanie filmów dvd czy mp3 nie wspominając o przeglądarkach internetowych a program do wypalania płyt k3b moim zdaniem jest tak samo dobry a nawet ciutkę lepszy od Nero. Czy są problemy ze sterownikami , oczywiście z egzotycznym albo nie wspieranym przez producenta sprzętem jest problem coś tak jak w viście. A i jeszcze jedne nie ma obawy, że złapiemy wirusa czy inne świństwo.
0 UP 0 DOWN
 
Corvin 



Wiek: 49
Dołączył: 26 Cze 2007

UP 5 / UP 2



Wysłany: 2007-08-31, 12:21   

Instalowalem najnowszego Auroxa. Na starym sprzecie wszystko ladnie smigalo, ale kupilm cos nowego i kupa. Czesc rzeczy odnalazl ale czesc zostala niewykryta jak np karta sieciowa. Szukalem rozwiazan tego problemu na forach. To co znalazlem niestety nie pomoglo uporac sie z problemem.
Ale system ogolnie sprawial dobre wrazenie. Tylko trzeba sie tego uczyc od poczatku. Wiele rozwiazan jest podobnych do windy, ale takze sporo jest calkiem nowych i trzeba po prostu przestawic sie na myslenie linuxowe.
0 UP 0 DOWN
 
Vento 
BG



Wiek: 32
Dołączył: 09 Maj 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: BrzeG

Wysłany: 2007-08-31, 12:53   

Corvin napisał/a:
Instalowalem najnowszego Auroxa. Na starym sprzecie wszystko ladnie smigalo, ale kupilm cos nowego i kupa. Czesc rzeczy odnalazl ale czesc zostala niewykryta jak np karta sieciowa. Szukalem rozwiazan tego problemu na forach. To co znalazlem niestety nie pomoglo uporac sie z problemem.
Ale system ogolnie sprawial dobre wrazenie. Tylko trzeba sie tego uczyc od poczatku. Wiele rozwiazan jest podobnych do windy, ale takze sporo jest calkiem nowych i trzeba po prostu przestawic sie na myslenie linuxowe.


Podsumowując to to napisał kolega...
Windows jest płatny ale łatwy w obsłudze... (jak ktoś nie umie się posługiwać komputerem)
A Linux i inne bezpłatne oprogramowania są dla troszkę bardziej zaawansowanych. Ponieważ aby wszystko działało trzeba umieć to zrobić, a to nie zawsze chodzi tylko o sterowniki ;)
0 UP 0 DOWN
 
alferx 



Wiek: 51
Dołączył: 11 Cze 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-08-31, 13:08   

Na bym wysnuł inna teorię.

A dlaczego w Polsce nie rozmawia się po chińsku, skoro tyle jest produktów sprowadzanych z chin ?

Odpowiedź - od małego mówiono do Ciebie po Polsku i się nauczyłeś. Język polski jest dla nas najprostszym językiem, choć wszyscy z innych krajów twierdzą że "polska język być trudna".

Podobnie jest z komputerami. Jeżeli ktoś pierwsze kroki stawiał z Windowsem to trudno mu teraz zacząć się uczyć innego systemu. Zwłaszcza że opanowanie systemu przyoszło po setnej reinstalacji, ale byli koledzy którzy pomogli

Dlaczego w pracowniach komputerowych nie ma Linuxów? Dlaczego na zajęciach z informatyki uczy się Worda i Excela zamiast OpenOffice'a? Dlaczego kursy grafiki są na komercyjnych programach zamiast na darmowych?

Sam osobiście kilkukrotnie próbowałem się przesiąść z Windowsa na Linuxa w domu - niestety pomimo wyboru systemu po pewnym czasie przestałem uruchamiać Linuxa ponieważ szybciej mi było cokolwiek zrobić w programach Windows (wieloletnie przyzwyczajenie). Za to Linux jako maszyna serwerowa sprawdza się świetnie i do tego celu używam Linuxa.
0 UP 0 DOWN
 
Przemo123 
;>


Wiek: 29
Dołączył: 04 Sie 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2007-08-31, 14:07   

według mnie windows ma więcej funkcji niż linux ale moge sie mylić :(
0 UP 0 DOWN
 
skalpel 



Wiek: 37
Dołączył: 20 Maj 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: Wrocław / Brzeg

Wysłany: 2007-08-31, 14:43   

Przemo123 napisał/a:
według mnie windows ma więcej funkcji niż linux ale moge sie mylić


mylisz się - choć to naprawdę bardzo delikatne stwierdzenie :roll:
0 UP 0 DOWN
 
Przemo123 
;>


Wiek: 29
Dołączył: 04 Sie 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2007-08-31, 14:48   

a mugłbyś mi powiedzieć tak z ciekawości pytam w czym się myle? :?:
0 UP 0 DOWN
 
Pan_Pasztet 



Wiek: 36
Dołączył: 10 Maj 2005

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg :)

Wysłany: 2007-08-31, 14:52   

Linuxa dostalem jak kupilem kompa... baze do programowania mial rozbudowaną niezle jednak o zmianie na windowsa przesadzil czas... potrzebowalem miec kompa na juz i nie bylo czasu na zabawy... mniej gier mniej programow mniej czasu ale odnosnie postow wyzej to jest bardzo cienka granica ktora ciezko odnalesc ;) wedlug mnie :)

i tak uwazam ze linux jest lepszym systemem np. mialem linuxa komp nie zawiesil sie ani razu :)
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: dlaczego, windows


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 33
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu