Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Nowe godziny urzędowania UM
Autor Wiadomość
sxoolv 

Wiek: 47
Dołączył: 22 Sie 2007

UP 0 / UP 0



  Wysłany: 2007-08-22, 14:33   Nowe godziny urzędowania UM

Ostanio przeczytałem, że UM zmienia od września godzinu urzędowania - zamiast od 7-15 we wtroki-piątki i w poniedziałek od 8-16, na jeszcze bardziej sprzyjające urzędnikom od 7'15 do 15'15.
I jak teraz petent ma skorzystać z wątpliwej przyjemności kontaktu z UM niepracując w Brzegu i niebiorąc urlopu?
mejlem sprawy się nie załatwi, bo z regułu jest obecność obowiązkowa przy składaniu pism. beznadzieja !!! petentowi zawsze - wiatr w oczy, nóż w plecy ...itd
0 UP 0 DOWN
 
melani 


Wiek: 37
Dołączyła: 30 Lip 2007

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2007-08-24, 13:11   

Boże kto wymyslił takie godziny pracy, kto jest odpowiedzialny za pracę urzędu prócz burmistrza, jakis dyrektor ? W pon. chociaż można było coś załatwić dłużej, a teraz...?! Bez komentarza!!! :(
0 UP 0 DOWN
 
smooth 
wyrwany z kontekstu


Zaproszone osoby: 2
Wiek: 43
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-09-30, 12:58   

melani napisał/a:
W pon. chociaż można było coś załatwić dłużej, a teraz...?! Bez komentarza!!!


Może warto aby temat był poruszony na Radzie Miejskiej.. choć moim zdaniem jeden dzień z godzinami przyjmowania petenta od 8-16 i tak może być nie wystarczający..
0 UP 0 DOWN
 
Bartek T. 
poszukiwacz



Wiek: 43
Dołączył: 23 Wrz 2006

UP 161 / UP 140


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-09-30, 17:21   

smooth napisał/a:
Może warto aby temat był poruszony na Radzie Miejskiej..


Nie warto. O tym w jakich godzinach otwarty jest Urząd Miejski decyduje Kierownik Jednostki czyli Burmistrz. Więc jeśli warto o tym porozmawiać to tylko z nim.
0 UP 0 DOWN
 
smooth 
wyrwany z kontekstu


Zaproszone osoby: 2
Wiek: 43
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-09-30, 17:32   

Bartek T. napisał/a:
Więc jeśli warto o tym porozmawiać to tylko z nim.


Czyli np. sxoolv, powinien zwrócić się bezpośrednio do Burmistrza (osobiście ? / na piśmie ?) z zapytaniem i wyjaśnieniem dlaczego takie godziny urzędowania nie są dobre ? No i czy są realne szanse, że to coś może zmienić ?
Swego czasu na forum poruszało się temat godzin urzędowania poczty.. i chyba nawet było wystosowane pismo ..ale z tego co pamiętam.. sprawa nie została rozwiązana pozytywnie.
0 UP 0 DOWN
 
bagin211 
...szukający...



Wiek: 31
Dołączył: 08 Sty 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-09-30, 18:17   

w urzędach nigdy nie rozpatrzą takiego pisma z zapytaniem czy można przedłużyć godziny otwarcia, to dla trochę za trudne dla tych z urzędów :x
0 UP 0 DOWN
 
Bartek T. 
poszukiwacz



Wiek: 43
Dołączył: 23 Wrz 2006

UP 161 / UP 140


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-09-30, 22:03   

smooth napisał/a:
Czyli np. sxoolv, powinien zwrócić się bezpośrednio do Burmistrza (osobiście ? / na piśmie ?) z zapytaniem i wyjaśnieniem dlaczego takie godziny urzędowania nie są dobre ? No i czy są realne szanse, że to coś może zmienić ?


Z takim pismem może się zwrócić każdy. Ja także, z tą różnicą, że mi burmistrz odpisać musi bo zobowiązują go do tego przepisy. Napisać?

Chodziło mi o to, że Rada Miejska nie ma narzędzia do wpływania w jakiś zobowiązujący sposób na burmistrza w sprawie godzin pracy Urzędu. Dlatego nie ma sensu o tym debatować na sesji Rady. Choć idę o zakład, że znalazło by się co najmniej dwóch takich radnych co nie tylko porozmawiali by sobie o tym chętnie ale także nakrzyczeli na burmistrza i sporządziliby odpowiedni wniosek do przegłosowania przez Radę Miejską w sprawie ustalenia godzin otwarcia Urzędu ;) Z tym, że moc prawna takiego dokumentu byłaby żadna, ale co tam :)
0 UP 0 DOWN
 
smooth 
wyrwany z kontekstu


Zaproszone osoby: 2
Wiek: 43
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-09-30, 23:06   

Bartek T. napisał/a:
Napisać?


No jeśli możesz...
Bo mi tak naprawdę chodziło właśnie o Twoje pośrednictwo.. jako kogoś, kto ewentualnie może reprezentować większą grupę..bo wiesz ja na prawdę wiem, że jak czy ktoś inny może takie pismo napisać ..jako urzędnik jako tako znam kpa.. :wink: także przyznaje bez bicia, ze moja wypowiedź w założeniu miała być odrobinę prowokacyjna i reasumując, jakbyś takie pismo mógł napisać.. to myślę, że nie tylko ja ale i wszyscy forumowicze byli by wdzięczni
0 UP 0 DOWN
 
Bartek T. 
poszukiwacz



Wiek: 43
Dołączył: 23 Wrz 2006

UP 161 / UP 140


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-10-01, 00:14   

Mógłbym. M. in. od tego jestem. Wstawię tu link jak dostanę odpowiedź :)
0 UP 0 DOWN
 
BeZet 



Wiek: 50
Dołączyła: 14 Mar 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: pewnie, że Brzeg

Wysłany: 2007-10-09, 09:48   Re: Nowe godziny urzędowania UM

sxoolv napisał/a:
Ostanio przeczytałem, że UM zmienia od września godzinu urzędowania - zamiast od 7-15 we wtroki-piątki i w poniedziałek od 8-16, na jeszcze bardziej sprzyjające urzędnikom od 7'15 do 15'15.
I jak teraz petent ma skorzystać z wątpliwej przyjemności kontaktu z UM niepracując w Brzegu i niebiorąc urlopu?
mejlem sprawy się nie załatwi, bo z regułu jest obecność obowiązkowa przy składaniu pism. beznadzieja !!! petentowi zawsze - wiatr w oczy, nóż w plecy ...itd



W związku ze zmianami godzin pracy Urzędu Miasta oraz pojawiającymi się z tego powodu negatywnymi komentarzami, chciałabym wyjaśnić, że po pierwsze: czas pracy urzędu, który obowiązywał wcześniej, tj. poniedziałki od 8.00 do 16.00 oraz w pozostałe dni tygodnia od 7.00 do 15.00 wcale nie zmienił się diametralnie. Wcześniej w poniedziałki pomiędzy godziną 15.00 i 16.00 praktycznie urząd był opustoszały pod względem odwiedzin interesantów.
Po drugie, obecność przy składaniu pism w Biurze Podawczym Urzędu nie jest wcale obowiązkowa, ponieważ najważniejszy jest podpis na składanym piśmie, a pismo może zostać dostarczone zarówno przy pomocy rodziny lub bliskiej osoby, jak również przesłane pocztą.
Po trzecie, obecność jest wymagana przy składaniu wniosku o dowód i przy odbiorze dowodu, a dla tych, którzy nie mają możliwości dotarcia w ciągu tygodnia (dni pracujących) uruchomiliśmy pracujące w soboty Biuro Spraw Obywatelskich oraz USC (gdzie potwierdza się wniosek o dowód). Są one czynne tak, jak w pozostałe dni pracujące, tj. od 7.15 do 15.15.
Zmiana godzin została dostosowana również do pracy innej jednostki samorządowej – Starostwa Powiatowego, którego niektóre wydziały mieszczą się również w budynku Urzędu Miasta.
Natomiast, w chwili obecnej, po rozmowie z panią Sekretarz Miasta, mogę poinformować, że planowany jest montaż skrzynki na zewnątrz budynku Urzędu, do której będzie można wrzucać (po godzinach pracy UM) pisma, oczywiście z pełnymi danymi i własnoręcznym podpisem. Ze strony UM do nadawcy trafi potwierdzenie wpłynięcia takiego pisma oraz informacja o sposobie (terminie) załatwienia sprawy.
Ponadto wiem, że nasz UM przygotowuje się do wprowadzenia elektronicznego systemu obsługi (tzw. e-Urząd), więc pewnie problem mailowego załatwiania spraw w Urzędzie Miejskim również ulegnie poprawie.
0 UP 0 DOWN
 
smooth 
wyrwany z kontekstu


Zaproszone osoby: 2
Wiek: 43
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-10-09, 10:16   

BeZet napisał/a:
więc pewnie problem mailowego załatwiania spraw w Urzędzie Miejskim również ulegnie poprawie.


Hmmm może nawet go nie ma...poza tyn z tego co wiem e-Urząd, to coś więcej jak mailowe załatwianie spraw.
No niby "Starostwo Powiatowe w Brzegu jest w trakcie wdrożenia Projektu współfinansowanego przez Unię Europejską z Funduszu Rozwoju Regionalnego pn. "eUrząd dla mieszkańca opolszczyzny", ale kiedy to wdrożą, tego nikt nie wie
!
BeZet napisał/a:
Starostwa Powiatowego, którego niektóre wydziały mieszczą się również w budynku Urzędu Miasta.


O właśnie, to można przy okazji prosić o informacje - jakie to działy, bo ja byłem przekonany, że Starostwo w całości przeniosło się pod nr. 20, ulicy Robotniczej, bo na samej stronie Starostwa jest informacja, że

"KASA STAROSTWA

49-300 Brzeg, ul. Robotnicza 12

tel. 077 404 4680

Godziny pracy Godziny pracy:

* w poniedziałki od godz. 8.00 do godz. 15.30 (przerwa 10.30 - 11.00)

* od wtorku do piątku od godz. 8.00 do godz. 14.30 (przerwa 10.30 - 11.00) "

...więc swoją droga ja nie rozumiem, o jakie dostosowanie chodzi, bo po pierwsze to Urząd Miasta jest teraz jednostką dominującą i to do niej może się Starostwo (na Robotniczej 12) dostosować i to logicznie rzecz biorąc to co najwyżej Starostwo może pisać, że czas pracy ich niektórych działów (jakich ?) jest uzależnione od Urzędu miasta....
0 UP 0 DOWN
 
Zbychoo 
desperate househusband ;)



Wiek: 46
Dołączył: 01 Cze 2007

UP 72 / UP 23



Wysłany: 2007-10-09, 10:18   

BeZet napisał/a:
Wcześniej w poniedziałki pomiędzy godziną 15.00 i 16.00 praktycznie urząd był opustoszały pod względem odwiedzin interesantów.

A to dlatego, że godziny otwarcia kasy, bez której w urzędzie wielu spraw nie załatwimy, nie odpowiadały godzinom pracy urzędu. Do tego 16 to żadna łaska. Jak się kończy pracę o 15 to ciężko cokolwiek przed 16 załatwić (do tego urząd pracując do 16 wcale do tej godziny petentów nie przyjmował). Więc najczęściej i tak trzeba było brać dzień wolny, a wtedy po co ryzykować próbę załatwienia sprawy po południu z potencjalnie marnym efektem? A co by było gdyby jeden dzień i urząd i kasa działały do powiedzmy 17? Ludzie by się przyzwyczaili i byłby to czas największej obecności petentów w urzędzie.
BeZet napisał/a:
(...)obecność przy składaniu pism w Biurze Podawczym Urzędu nie jest wcale obowiązkowa, ponieważ najważniejszy jest podpis na składanym piśmie, a pismo może zostać dostarczone zarówno przy pomocy rodziny lub bliskiej osoby(...)

To już trąca bezczelnością :twisted: Jak nie masz czasu to znajdź sobie kogoś kto zrobi to za Ciebie... Fantastyczne potwierdzenie PRL-owskiego podejścia do petenta... To zdanie ma głębszy sens - niestety wciąż żyjemy w kraju gdzie ludzie są dla urzędów a nie odwrotnie...
0 UP 0 DOWN
 
BeZet 



Wiek: 50
Dołączyła: 14 Mar 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: pewnie, że Brzeg

Wysłany: 2007-10-09, 11:24   

Zbychoo napisał/a:

To już trąca bezczelnością :twisted:


Szanowny Panie,
nie wiem, gdzie dopatrzył się Pan owej bezczelności, a już tym bardziej w odniesieniu do mojej faktycznej wypowiedzi.

Nie życzę sobie tego rodzaju komentarzy i bardzo proszę o powstrzymanie się od tego typu insynuacji.
Dział UM powstał na potrzeby szybszej komunikacji UM z zainteresowanymi forumowiczami.
Nie po to, by mógł Pan sobie po mnie używać.
Nie po to, by każdy, kto ma ochotę anonimowo "dowalał" za wszystko co złe.
Jeśli nie satysfakcjonuje Pana moja odpowiedź, proszę o złożenie drogą formalną pisma w tej sprawie do Burmistrza Miasta.

Moje odpowiedzi są za każdym razem konsultowane z osobami merytorycznymi odpowiadającymi za dany problem, który jest tu poruszany.
Więcej w tej sprawie nie mogę zrobić, niż udzielić odpowiedzi na zadane pytanie.
Muszę również odpowiadać grzecznie, bo taka moja tu, w tym dziale, rola.... choć czasami zupełnie coś innego ciśnie mi się pod palcem, czytając niewybredne komentarze anonimowych, atakujących osobników.
0 UP 0 DOWN
 
Zbychoo 
desperate househusband ;)



Wiek: 46
Dołączył: 01 Cze 2007

UP 72 / UP 23



Wysłany: 2007-10-09, 12:06   

BeZet napisał/a:
Nie po to, by mógł Pan sobie po mnie używać.
Nie po to, by każdy, kto ma ochotę anonimowo "dowalał" za wszystko co złe.
(...)
Moje odpowiedzi są za każdym razem konsultowane z osobami merytorycznymi odpowiadającymi za dany problem, który jest tu poruszany.

Jeżeli wypowiada się Pani w imieniu Urzędu Miasta (wnoszę po konsultacjach z "osobami merytorycznymi") to nie rozumiem dlaczego moje słowa krytyki odbiera Pani osobiście. Ja komentowałem Pani słowa jako zdanie UM.
A "trącające bezczelnością" słowa przytoczyłem w moim poprzednim poście. Bulwersujące jest podejście w stylu: "jak wam godziny nie odpowiadają, to może ktoś to załatwić za Was" i zdania nie zmienię. Skoro znakomita większość ludzi pracuje od 7 do 15 to bez sensu jest uniemożliwianie załatwienia im czegokolwiek w UM w godzinach innych niż te. To tylko potwierdzenie podejścia do petenta jako do tego, który jest dla urzędu, a nie odwrotnie.
Dlaczego banki mogły się poprzestawiać z godzinami pracy na bardziej odpowiednie dla klientów? Dlaczego w wielu zakładach pracy działy handlowe mają dyżury do godzin późniejszych? Dlatego, że te instytucje czy firmy obsługują klientów a nie petentów i do ich potrzeb się dostosowują. Nie do pomyślenia jest w banku usłyszeć słowa: "proszę wziąć sobie jutro wolne i przyjść z rana" lub "niech ktoś załatwi to za Panią/Pana jutro rano". Tak potraktowany klient już by po prostu nie przyszedł. A do UM niestety przyjść musi, "łaski nie robi"... i stąd takie a nie inne godziny pracy UM. W tym przypadku są dostosowywane do potrzeb pracowników urzędu, a nie petentów.

Jeszcze raz proszę o nie odbieranie moich słów osobiście.

Pozdrawiam

P.S. W mieście tak małym jak Brzeg nie jesteśmy na forum wcale tak strasznie anonimowi. Jeżeli odczuwa Pani potrzebę to mogę się na privie przedstawić, nie ma problemu.
0 UP 0 DOWN
 
Brzeski
Brzeski


Dołączył: 05 Wrz 2005

UP 110 / UP 54


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-10-10, 18:11   

BeZet napisał/a:

Nie życzę sobie tego rodzaju komentarzy i bardzo proszę o powstrzymanie się od tego typu insynuacji.
Dział UM powstał na potrzeby szybszej komunikacji UM z zainteresowanymi forumowiczami.
Nie po to, by mógł Pan sobie po mnie używać.
Nie po to, by każdy, kto ma ochotę anonimowo "dowalał" za wszystko co złe.
Jeśli nie satysfakcjonuje Pana moja odpowiedź, proszę o złożenie drogą formalną pisma w tej sprawie do Burmistrza Miasta.


Wiem, że to nie do mnie... ale jako petent UM poczułem się jak w w peerelowskim biurze paszportowym....
Skoro się Pani podjęła pracować w UM i odpowiada tu, zamiast rzecznika, służbowo, to powinna Pani nas - petentów - traktować z nieco większym szacunkiem. No chyba, że te wszystkie informacje zdobywa Pani po godzinach pracy, prywatnie i w ramach wolontariatu....

Odpowiedzi w stylu, że mogę kogoś wysłać z rodziny, albo mam iść na pocztę (żeby było ciekawiej to większość urzędów pocztowych w Brzegu czynna tylko do 17, więc niewiele dłużej i też jest to kłopot) i kupować znaczek... to bardzo aroganckie tłumaczenia i mój przedmówca dobrze napisał!

Osobiście nie mam do żadnego urzędnika z UM pretensji, ale krótkie godziny urzędowania są dla mnie też dużym kłopotem. Powinienem być nawet zadowolony, bo raz przetrzymałem z 10 minut po godzinach panią w biurze dowodów osobistych, i poza ciężkim wzdychaniem pretensji nie wyrażała; innym razem spotkanie się odbyło po godzinach a jeszcze innym razem spotkanie z urzędnikiem UM odbywało się w lokalu na mieście, bo mu nie wolno było przesiadywać po godzinach w urzędzie. Widzę więc absurd - skoro nawet urzędnicy po godzinach załatwiają sprawy z petentami, to czemu tego nie usankcjonować?

Być może wystarczyłoby raz w tygodniu, ale konkretnie, przynajmniej do 18. A i samym pracownikom urzędu od czasu do czasu przydałoby się wolne przedpołudnie, by mogli sobie załatwić lekarza, inny krótko pracujący urząd etc.
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: godziny, nowe, um, urzedowania


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 33
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu