Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Sum atakuje
Autor Wiadomość
LiscLisc 



Wiek: 31
Dołączył: 12 Mar 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-08-16, 08:57   Sum atakuje

Wczoraj dowiedziałem sie od znajomego wędkarza, o tym że w Lipkach, a raczej przy złączeniu Odry z Kanałem grasuje dość spory sum, nie złowił go lecz przyniósł dwa szczupce po 2 kg:). Jtro chcem sie wybrac, ktoś chce? Oczywiście na spinning.
0 UP 0 DOWN
 
Kaspersky 


Wiek: 36
Dołączył: 10 Cze 2005

UP 15 / UP 2


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-08-16, 13:30   

Ja słyszałem kiedyś, że na Babim Lochu pływał sum, który wciągnął krowę do wody, gdy ta przyszła się poić na brzeg zbiornika ;) Co do Odry jednak to uwierzę nawet najdziwniejszym opowieściom. Myśle, że w zaciszach rzeki, gdzie brak natrętnych wędkarzy takich jak ja, przetrwały jeszcze pojedyńcze i naprawdę spore okazy, które pamiętają jeszcze dobre czasy, kiedy Odra byłą naprawdę rybna.

Takich okazów jest oczywiście bardzo mało. Po pierwsze wynika to z tego, że duża ryba potrzebuje stosunkowo dużego terytorium, co z góry ogranicza liczebność takich wodnych potworów; nie każdy wszakże fragment dna rzeki nadaje się na kryjówkę. Ponadto z upływem lat gdy rzeka się zanieczyszczała i malała populacja ryb zmiejszały się też zasoby pokarmowe dla drapieżników. Te jednak karłowacieją (zamiast wymierać) i dostosowują się do aktualnej ilości pokarmu w myśl zasady, że przeżyją mniejsze osobniki, ponieważ łatwiej im zaspokoić głód (traktowała chyba o tym jedna z prac Darvina).
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: atakuje, sum


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 20
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu