Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Metronom a komputer
Autor Wiadomość
smooth 
wyrwany z kontekstu


Zaproszone osoby: 2
Wiek: 43
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-08-12, 12:51   Metronom a komputer

Muzycy.. dj'e .. forumowicze, czy jesteście w stanie polecić jakiś dobry metronom komputerowy ?
Czy używacie osobnych programów czy może programów, które posiadają m.in. funkcje metronomu (np. adobe audition 2.0 (dawny cool edit pro). Podawajcie nazwy oraz jeśli jesteście w stanie ich wady i zalety (lub po rzućcie jakimiś nazwami)

Mi do tej pory udało się wygrzebać na internecie takie metronomy jak:
- MetroGnome
- DAMETRO
- metronome 1.0
Znalazłem również sympatycznie wyglądający metronom internetowy http://www.metronomeonline.com/ jak również wiadomo mi o metronomie w adobe audition 2.0 (metron o swobodnej możliwości wyboru nie tylko tempa ale również różnych kombinacji metrum), niemniej jednak dla samego metronomu zakupywać program (niestety adobe audition 2.0 jest płatny :( ) to mi sie nie widzi .. więc ..
Jakie są Wasze propozycje ?
0 UP 0 DOWN
 
yashin 


Wiek: 35
Dołączył: 27 Lut 2007

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2007-08-12, 13:59   

Jeśli interesuje cię adobe audition 2.0 to napisz do mnie na PW to podam ci linka skąd go ściągnąć w pełnej wersji.
0 UP 0 DOWN
 
sycha 
music dedicated.. !



Wiek: 33
Dołączył: 04 Gru 2006

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg / Wrocław

Wysłany: 2007-08-13, 21:08   

A ja jestem za rozwiązaniem w postaci osobnego urządzenia. Wiem, że to zupełnie wykracza poza określone przez Ciebie "warunki", ale z początku korzystałem z komputera - potem przesiadłem się na małe urządzonko i chociaż czasem szczerze go nienawidze to nie wróce do kompa ;] Nawet jak gram z komputerem gdzie jednym kliknięciem moge uruchomić metronom to korzystam ze swojego ;]

Wracając do tematu to chyba najważniejszym czynnikiem decydującym o wyborze metronomu jest swoboda doboru rytmu i metrum oraz... "klik" (niektóre są nie do zniesienia..).

Tyle ode mnie ;)
0 UP 0 DOWN
 
smooth 
wyrwany z kontekstu


Zaproszone osoby: 2
Wiek: 43
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-08-13, 22:33   

Dj YAsHiN napisał/a:
Jeśli interesuje cię adobe audition 2.0 to napisz do mnie na PW to podam ci linka skąd go ściągnąć w pełnej wersji.


sycha napisał/a:
Wracając do tematu to chyba najważniejszym czynnikiem decydującym o wyborze metronomu jest swoboda doboru rytmu i metrum oraz... "klik" (niektóre są nie do zniesienia..).


A więc pierwsza kwestia - Dj Yashin wiem, że można sobie ściągnąć ten program jak również bez problemu mógłbym źródła znaleźć... no ale nie w tym rzecz.. chciałem spróbować osobnego programu.. choć oczywiście w planach również (jak się pojawi gotówka ) jakiś zewnętrzny metronom typu: boss czy korg......

Teraz co do wypowiedzi Sychy:
- pewną swobodę właśnie daje adobe audition 2.0 (dawniej cool edit pro) nie mówiąc już o innym kultowym programie jakim jest Reason, w którym to w całkiem prosty i intuicyjny sposób w "module" Redrum można przy użyciu wielu zestawów brzmień perkusji zbudować mocno rozbudowaną ścieżkę rytmiczną.. no ale ten program też sporo kosztuje...więc ...
0 UP 0 DOWN
 
sycha 
music dedicated.. !



Wiek: 33
Dołączył: 04 Gru 2006

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg / Wrocław

Wysłany: 2007-08-13, 23:29   

No to teraz pytanie.. czy chcesz/potrzebujesz metronom czy drum machine ;) Gdyby mnie było stać, pewnie wybrałbym drugą opcje (niekoniecznie celując w najtańsze modele).

Jest też takie fajne urządzenie.. Nazywa się "Pandora". Masz w tym metronom, pare gotowych groovów na perce, możliwość nagrywania (można też nagrać gitare z perką co daje m.in. możliwości stworzenia na szybko podkładu do improwizacji).
O ile dobrze pamiętam ma też kilka efektów (albo nawet z założenia jest multiefektem) i wyjście na słuchawki (działa jak preamp więc gitarka->pandora->słuchawki i nic tylko ćwiczyć ;) )
Jedyny minus... cena :) ok. 600 zł (rok temu).

--edit--
http://esklepy.eu/produkt...1179e5cbd5.html

Okazuje się, że to Pandora to multiefekt Korga (KORG TONEWORKS Pandora PX-4).. ok. 525 zł teraz.. Jakbym nie miał co zrobić z taką kasą to zapewne bym to przemyślał ;) No, ale planuje zainwestować w przystawki, a jak skapnie więcej to może Digitech 2112/2120 więc to raczej na przyszłość.
Jeśli jednak interesuje Cię "tylko" metronom, ale za to porządny to tama ma w swojej ofercie fajny metronom dla perkusistów - maksimum kontroli.. tylko ~400 zł. Jak będziesz zainteresowany to dowiem się jak dokładnie się nazywa.
Ostatnio zmieniony przez sycha 2007-08-13, 23:34, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
smooth 
wyrwany z kontekstu


Zaproszone osoby: 2
Wiek: 43
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-08-14, 08:10   

sycha napisał/a:
No to teraz pytanie.. czy chcesz/potrzebujesz metronom czy drum machine


smooth napisał/a:
no ale nie w tym rzecz.. chciałem spróbować osobnego programu..


smooth napisał/a:
Muzycy.. dj'e .. forumowicze, czy jesteście w stanie polecić jakiś dobry metronom komputerowy


No więc reasumując potrzebuje abyście polecili metronom komputerowy, natomiast reszta stanowi rozszerzenie tematu, gdzie zarówno w przypadku programów zawierających metronom czy też moduły działające na zasadzie drum machine mogę się wypowiedzieć.
0 UP 0 DOWN
 
sycha 
music dedicated.. !



Wiek: 33
Dołączył: 04 Gru 2006

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg / Wrocław

Wysłany: 2007-08-14, 12:53   

Heh.. chciałem pomóc ;] a sam też pisałeś, że bierzesz pod uwagę rozwiązanie w postaci osobnego urządzenia.

Jeśli chodzi o komputerowy program to proste perki łatwo (szybko) się robi w FL Studio.
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: komputer, metronom


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 25
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu