Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Place zabaw!
Autor Wiadomość
Bajabajka 


Wiek: 47
Dołączyła: 24 Maj 2007

UP 8 / UP 74



Wysłany: 2007-08-04, 17:29   Place zabaw!

Mam pytanko, czy w budzecie naszego miasta sa srodki na place zabaw dla dzieci, bo wiekszosc funkcjonujacych wola o pomste do nieba............. :twisted:
0 UP 0 DOWN
 
kompnet 


Wiek: 37
Dołączył: 03 Lip 2005

UP 5 / UP 3



Wysłany: 2007-08-04, 17:52   

Bądź co bądź ale rzeczywiście place zabaw w Brzegu są w nie najlepszym stanie, bowiem zapewne władze myślą, iż rola ich się kończy w momencie wybudowania owego placyku, a o renowacji się zapomina. Muszę przyznać, że u nas w Skarbimierzu Osiedle plac zabaw jest minimum do roku reperowany, a w momencie gdy nie ma potrzeby dobudowywane są nowe elementy, wszystko to robi jakaś firma z pod niemieckiej granicy.
0 UP 0 DOWN
 
smooth 
wyrwany z kontekstu


Zaproszone osoby: 2
Wiek: 43
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-08-04, 18:34   

Za moich dziecięcych czasów.. renowacja / modernizacja /.. odbyła się co najmniej 3 razy (tak na oko w przeciągu 10 lat) ..nie wiem czy to dużo.. czy mało.., ale zastanawiam się czy jest wyznaczona jakaś okresowość "zabiegów" renowacji czy władze miasta czekają na jakieś petycje czy coś.. może ktoś rozwinie temat !
0 UP 0 DOWN
 
Pepe 
Iskra córka ognia :]



Wiek: 38
Dołączyła: 29 Paź 2006

UP 2 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-08-04, 18:47   

Ja nie wiem co władze zamierzają zrobić w sprawie tworzenia nowych placów zabaw, bo jak na razie to tylko likwidują. Poza tym, że poobcinali mi w okolicy wszystkie drzewa, to place zabaw też zrównali z ziemią. Podobno wycięcie krzaków i drzew to dla bezpieczeństwa, a place zabaw :?:
Może też stanowiły zagrożenie, w końcu miały te 20 lat. Ale placów już nie ma od ładnych paru miesięcy a na ich miejscach nic się nie pojawia.
Wiem, że najlepszą zabawką jest wyobraźnia, no ale... jakieś place zabaw dla dzieciaków też by się przydały
0 UP 0 DOWN
 
Bajabajka 


Wiek: 47
Dołączyła: 24 Maj 2007

UP 8 / UP 74



Wysłany: 2007-08-04, 20:13   

Wyczytalam w "Panoramie",ze Grodkow bierze sie w tej kwestii do roboty, a u nas co? Czy malowanie rozklekotanych hustawek i zjezdzalni oraz dorzucanie piachu z Odry do piaskownic to wszystko? Nie wspomne o placach zabaw w przedszkolach................"dziadek Gierek" sie w grobie przewraca!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
0 UP 0 DOWN
 
blaster 



Zaproszone osoby: 10
Wiek: 39
Dołączył: 26 Kwi 2006

UP 138 / UP 192


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-08-04, 20:20   

unas jest taka mentalność :/ że place zabaw nie spełniają norm bezpieczeństwa Polskich to pół biedy ale tez Europejskich .. więc lepiej rozebrac plac zabaw (taniej) niz go dostosować pod względem bezpieczeństwa :/ dlatego znikają place z całego miasta


myle się.. bo mi się nie wydaje abym sie mylił niestety

chociaż plus za nowy plac zabaw w parku :) pogratulował inicjatywy
0 UP 0 DOWN
 
Bajabajka 


Wiek: 47
Dołączyła: 24 Maj 2007

UP 8 / UP 74



Wysłany: 2007-08-04, 20:56   

Tak na marginesie.........te drewniane "malpie gaje" sa "demolowane" przez starszych ............ostatnimi czasy napotkalam w "niby aucie" drewnianym maga kupe.......i to niestety ludzka...........jak mam dziecku wytlumaczyc, ze nie wsiadzie do owego pojazdu, bo.............?????????? Ludzie co sie dzieje?We Wrocku super place,zamykane i zadnych problemow, a u nas total wiocha?
0 UP 0 DOWN
 
Angel 
carpe diem !



Wiek: 47
Dołączyła: 27 Kwi 2005

UP 29 / UP 1


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-08-04, 22:45   

Jak dla mnie wielki plus za nowy plac zabaw w Parku Centralnym ! Oby takich więcej !!! Tylko wraz z nowym placem zaczęło przychodzić coraz wiecej dzieci i trzeba długo czekać zeby dziecko pohuśtać....
0 UP 0 DOWN
 
KS 
.rześka osóbka.



Zaproszone osoby: 1
Wiek: 37
Dołączyła: 24 Kwi 2005

UP 18 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-08-04, 23:06   

Własnie wróciłam z małego 'spacerku'... przechodziłam również przez 'plac zabaw' w praku tym koło Parkowej... i niestety - prawie nic tam już nie ma, huśtawki zniknęły, piaskownica niby jest, dwa koniki na sprężynkach i inna zjeżdżalnia.. (?) Plac zabaw, a właściwie drobny 'sprzęt' postawiony - "żeby nie było...." - szkoda, że ktoś się za to porządnie nie weźmie.. bo gdzie dzieci mają się bawić, czasem nawet podwórek porządnych brak.. :(
0 UP 0 DOWN
 
Pan_Pasztet 



Wiek: 36
Dołączył: 10 Maj 2005

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg :)

Wysłany: 2007-08-04, 23:30   

KS napisał/a:
przechodziłam również przez 'plac zabaw' w praku tym koło Parkowej... i niestety - prawie nic tam już nie ma, huśtawki zniknęły, piaskownica niby jest, dwa koniki na sprężynkach i inna zjeżdżalnia..


jezeli sie nie myle to mówisz o parku centralnym... z drugiej strony ciut wyzej masz inna wypowiedz na temat tego placu zabaw

Angel napisał/a:
ak dla mnie wielki plus za nowy plac zabaw w Parku Centralnym ! Oby takich więcej !!! Tylko wraz z nowym placem zaczęło przychodzić coraz wiecej dzieci i trzeba długo czekać zeby dziecko pohuśtać....



a ja z mojej strony moge polecic plac zabaw na ul. 1 maja-słowackiego koło nowego ogólniaka plac nowy piasek czysty zakaz wprowadzania psów caly czas dzieci przebywają i bawia sie z rówiesnikami

jutro cykne parę zdjęc ;D
0 UP 0 DOWN
 
Jamps 


Wiek: 49
Dołączył: 04 Cze 2005

UP 2 / UP 0


Skąd: Brzeg Rybaki

Wysłany: 2007-08-05, 09:06   

Pepe napisał/a:
Ja nie wiem co władze zamierzają zrobić w sprawie tworzenia nowych placów zabaw, bo jak na razie to tylko likwidują

KS napisał/a:
przechodziłam również przez 'plac zabaw' w praku tym koło Parkowej... i niestety - prawie nic tam już nie ma, huśtawki zniknęły, piaskownica niby jest, dwa koniki na sprężynkach i inna zjeżdżalnia..

kompnet napisał/a:
Bądź co bądź ale rzeczywiście place zabaw w Brzegu są w nie najlepszym stanie

Bajabajka napisał/a:
wiekszosc funkcjonujacych wola o pomste do nieba.............

Bajabajka napisał/a:
Nie wspomne o placach zabaw w przedszkolach
blaster napisał/a:
więc lepiej rozebrac plac zabaw (taniej) niz go dostosować pod względem bezpieczeństwa dlatego znikają place z całego miasta


oto przepis na krytykę nie do odparcia: kilka niekonkretnych zarzutów, szczypta nieprawdy plus odrobina złośliwości :)

a teraz trochę konkretniej:

to nie miasto likwiduje place zabaw, ale spółdzielnia Zgoda

miasto remontuje swoje prace, chociaz nie potrafię powiedzieć jak często (wiem to tylko z obserwacji wynikającej z uczęszczania z dziećmi na te place) - tu warto byłoby poczekać na odpowiedz np. radnego-forumowicza albo urzędniczki-forumowiczki :)
wg mnie mogłoby odbywać się to częściej, ale też wiem, że te drewniane urządzenia są bardzo drogie

miasto stawia od czasu do czasu nowe place w miejsce starych (ostatnio zmodernizowało plac w parku centralnym - zamiast starej zniszczonej zjeżdżalni jest nowa, zamiast starych dwóch osobnych huśtawek jest jedna nowa 2-stanowiskowa, zamiast starych koników są nowe, a do tego postawiono karuzelę i koniki-równoważnię); słyszałem, że w tym roku ma też być nowy plac w Ptasim Parku/małpim gaju (chyba jeszcze nie ma? dawno nie przechodziłem tamtędy)

co do przedszkoli: akurat w "moim" przedszkolu nr 5 plac jest całkiem przyzwoity, ale pewnie nikt nie zna stanu wszystkich przedszkolnych placów, więc zamiast uogólniać lepiej byłoby konkretnie przywalić: np. w dwunastce huśtawka już się rozpada;

ogólne wrażenie, że ubywa nam placów może wynikać z faktu, że praktycznie tylko miasto robi cokolwiek w tym kierunku; władze spółdzielni Zgoda poszły po najmniejszej lini oporu i zlikwidowały wszystko (ale o tym był osobny wątek na forum) a np. wspólnoty też stawiają na remonty budynków, a urządzenia dla dzieci spychają na dalszy plan
wyjątek to:
pasztet007 napisał/a:
plac zabaw na ul. 1 maja-słowackiego koło nowego ogólniaka plac nowy piasek czysty zakaz wprowadzania psów caly czas dzieci przebywają i bawia sie z rówiesnikami
- to chyba plac spółdzielni Piast?
0 UP 0 DOWN
 
BeZet 



Wiek: 50
Dołączyła: 14 Mar 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: pewnie, że Brzeg

Wysłany: 2007-08-05, 09:48   

Jamps napisał/a:

tu warto byłoby poczekać na odpowiedz np. radnego-forumowicza albo urzędniczki-forumowiczki :)


Proszę uprzejmie:

http://www.forumbrzeg.pl/...p=116454#116454


plus dodatkowo:

1. Na terenie gminnych terenów zieleni istnieje 5 placów zabaw:

- w Parku Centralnym

- w Parku nad Odrą

- przy ulicy Wyszyńskiego

- przy ulicy Karłowicza

- w Parku Wolności

Na terenie wszystkich placów zabaw z wyjątkiem placu zabaw w Parku Wolności znajdują się piaskownice.

2. Park Centralny, na terenie którego znajduje się plac zabaw wpisany jest do rejestru zabytków i wszelkie prace realizowane na terenie parku muszą być uzgadniane z Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków zgodnie z opracowaną dokumentacją techniczną na wykonanie Rewaloryzacji Parku Centralnego w Brzegu.

3.Zgodnie z umową OR.IV-342-6/07 z dnia 23 marca 2007 roku zawartą pomiędzy Gminą Miasto Brzeg a Zakładem Higieny Komunalnej Sp. z o.o. wykonującym prace związane z utrzymaniem , konserwacją i porządkowaniem terenów zieleni miejskiej w Brzegu – Rejon I ( w tym Parku Centralnego ) wymiana piasku w piaskownicach powinna nastąpić do dnia 15 maja każdego roku obowiązywania umowy. Piasek w piaskownicach został wymieniony w dniu 18.04.2007 r.

Z uwagi na konieczność ponownej wymiany piasku zostanie on wymieniony w terminie do dnia 10 sierpnia bieżącego roku.

4. Prace porządkowe na terenie Parków Centralnego obejmują codzienne, dwukrotne ( tj. w godzinach porannych i ok. godz. 13-14 ) zbieranie papierków i innych nieczystości z terenów zieleni (w tym placu zabaw dla dzieci).

5. W dniu 18 lipca br. na terenie placu zabaw w Parku Centralnym zostały zamontowane nowe urządzenia zabawowe tj. karuzela, huśtawka ważka, wieża za zjeżdżalnią, huśtawka podwójna z siedziskami dla najmłodszych dzieci

6. W miesiącu czerwcu b.r. na terenie Parku Centralnego zostały umieszczone 4 pojemniki przeznaczone do gromadzenia psich odchodów, tablica informująca właścicieli psów o konieczności sprzątanie psich odchodów, a także tablica zakazująca wprowadzanie psów na teren placu zabaw dla dzieci.

7. Teren Parku Centralnego jest notorycznie zaśmiecany przez osoby i grupy osób spożywających alkohol. Dzieje się to głównie w godzinach wieczornych i nocnych. Fakt ten wielokrotnie był zgłaszany na Komendę Powiatową Policji w Brzegu.
0 UP 0 DOWN
 
Pan_Pasztet 



Wiek: 36
Dołączył: 10 Maj 2005

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg :)

Wysłany: 2007-08-05, 10:56   

Jamps napisał/a:
to chyba plac spółdzielni Piast?
tak nalezy od do spółdzielni piast ale wydaje mi sie ze to nie ma nic do tego rozmawiamy przeciez o placach zabaw a nie o ich wlascicielach
0 UP 0 DOWN
 
Jamps 


Wiek: 49
Dołączył: 04 Cze 2005

UP 2 / UP 0


Skąd: Brzeg Rybaki

Wysłany: 2007-08-05, 11:27   

pasztet007 napisał/a:
tak nalezy od do spółdzielni piast ale wydaje mi sie ze to nie ma nic do tego rozmawiamy przeciez o placach zabaw a nie o ich wlascicielach


to przeczytaj post otwierający dyskusję :)
moim zdaniem ma to podstawowe znaczenie - kto jest właścicielem, dlaczego remontuje albo nie remontuje placów, dlaczego jedna spółdzielnia (Piast) może je utrzymywać, a druga nie

a co do samych placów: ten nowy w parku centralnym jest wyraźnie zrobiony pod kątem mniejszych dzieci (takich 2-, 3-, 4-latków) na co wskazuje i mniejsza zjeżdżalnia, i huśtawki
jednych to pewnie cieszy, inni z ciut większymi dziećmi muszą chyba zmienić plac na ten nad Odrą
0 UP 0 DOWN
 
Pan_Pasztet 



Wiek: 36
Dołączył: 10 Maj 2005

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg :)

Wysłany: 2007-08-05, 11:34   

w takim razie powiedz mi dlaczego prezes spoldzielni mieszkaniowej Zgoda prowadzil spór z mieszkancem ulicy wloscianskiej o piaskowice?? zlikwidowali plac zabaw a jak mieszkancy zbudowali piaskownice na trawniku zostala uznana ona za samowole budowlaną....
czytalem to chyba w NTO
bez komentarza
Nadal uwazam ze nie ma znaczenia kto jest wlascicielem... trzeba poprostu wygospodarowac pieniądze na place zabaw i tyle bo najlepiej jest likwidować
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: place, zabaw


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 33
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu