Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Telefon - numer zastrzeżony.
Autor Wiadomość
Henryk 
kooperatysta


Wiek: 68
Dołączył: 29 Lip 2006

UP 0 / UP 0


Skąd: Gliwice

  Wysłany: 2007-07-28, 15:21   Telefon - numer zastrzeżony.

Czy daje coś zastrzeganie numeru telefonu? Według mnie, daje tylko negatywne reakcje osób, które widzą na swoim aparacie telefonicznym stosowny napis "zastrzeżony". Duży odsetek osób takich przychodzących połączeń telefonicznych nie odbiera. :idea: Ja też nie odbieram takiego telefonu, niech sobie dzwoni ... . :lol:
0 UP 0 DOWN
 
Pan_Pasztet 



Wiek: 36
Dołączył: 10 Maj 2005

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg :)

Wysłany: 2007-07-28, 15:24   

hmmm ale czasem sie odbiera:D ale jak zastrzezesz numer ;) to smsy i tak dojda od ciebie ;) a nie z zastrz ;)
0 UP 0 DOWN
 
yasiu 
Główny nadzorca



Wiek: 40
Dołączył: 13 Kwi 2005

UP 416 / UP 127


Skąd: Michałowice / Brzeg

Wysłany: 2007-07-28, 15:25   

Ja też nie lubię praktyk ukrywania numerów. Fakt odbieram lecz jak nie jestem zajęty.
0 UP 0 DOWN
 
Devon 


Wiek: 38
Dołączył: 28 Kwi 2005

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-07-28, 15:27   Re: Telefon - numer zastrzeżony.

Henryk napisał/a:
Czy daje coś zastrzeganie numeru telefonu? Według mnie, daje tylko negatywne reakcje osób, które widzą na swoim aparacie telefonicznym stosowny napis "zastrzeżony". Duży odsetek osób takich przychodzących połączeń telefonicznych nie odbiera. :idea: Ja też nie odbieram takiego telefonu, niech sobie dzwoni ... . :lol:


ja tam odbieram wszystkie telefony :) dla mnie to bez różnicy
0 UP 0 DOWN
 
blaster 



Zaproszone osoby: 10
Wiek: 39
Dołączył: 26 Kwi 2006

UP 138 / UP 192


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-07-28, 15:38   

dlamnie też często dzwonią domnie jakcyś nieznani mi ludzie i coś tam mamroczą lub jakies napalone małolaty :P niektórzy mieli mozliwosc przekonania się jak graliśmy w piłe :P poprostu zlewam z takich ludzi lub jad eim po berecie i już nie dzwonią :) a czy zastrzeżony czy nie warto odebrac czasem ktos moze czego potrzebowac i dzwonic do kogoś innego
0 UP 0 DOWN
 
Henryk 
kooperatysta


Wiek: 68
Dołączył: 29 Lip 2006

UP 0 / UP 0


Skąd: Gliwice

Wysłany: 2007-07-28, 15:48   

Może być taka sytuacja, że ktoś do kogoś dzwoni w bardzo ważnej sprawie, i nie dodzwoni się, ponieważ ta druga osoba nie odbiera połączeń zastrzeżonych. Kiedyś, gdy nie było prezentacji numeru, nie było problemu, a teraz - jak widać - jest. Osoba odbierająca telefon ma - też - prawo wiedzieć, kto do niej dzwoni. Poruszyłem ten temat, żeby uświadomić osobom zastrzegających sobie numer, aby pamiętali, że istnieje - również - prawo osoby odbierającej do informacji o numerze osoby dzwoniącej.
0 UP 0 DOWN
 
Agnes 
zadziorra ;)



Zaproszone osoby: 3
Wiek: 35
Dołączyła: 26 Mar 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: CDŚ

Wysłany: 2007-07-28, 18:10   

mi sie wydaje, że to niepotrzebne... kiedyś jak byłam jeszcze mała to dzwonienie do kogoś z zastrzezonego numeru to była fajna zabawa :| ale poważni ludzie raczej nie potrzebują takich 'opcji'... ja też nie odbieram zastrzezonych... nawet nieznane tylko czasami...
0 UP 0 DOWN
 
Pan_Pasztet 



Wiek: 36
Dołączył: 10 Maj 2005

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg :)

Wysłany: 2007-07-28, 18:25   

Agnes napisał/a:
ja też nie odbieram zastrzezonych... nawet nieznane tylko czasami...



wlasnie a jezeli twoj znajomy pilnie musi sie z toba skontaktowac bierze tel od kumpla którego ty nie znasz i wtedy odbierasz czy nie??:)
0 UP 0 DOWN
 
Agnes 
zadziorra ;)



Zaproszone osoby: 3
Wiek: 35
Dołączyła: 26 Mar 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: CDŚ

Wysłany: 2007-07-28, 18:56   

pasztet007 napisał/a:
Agnes napisał/a:
ja też nie odbieram zastrzezonych... nawet nieznane tylko czasami...



wlasnie a jezeli twoj znajomy pilnie musi sie z toba skontaktowac bierze tel od kumpla którego ty nie znasz i wtedy odbierasz czy nie??:)



spróbuj to sie dowiesz :P a tak poważnie, to nie ma takich sytuacji... moi znajomi nie mają kumpli których nie znam :P a poza tym moi znajomi mają zawsze coś na koncie, wiec takie sytuacje sie nie zdarzają...
no ale przypuszczając że zaistniałaby taka sytuacja to zapewne gdyby mój znajomy starał sie ze mną pilnie skontaktować to zadzwoniłby drugi i trzeci raz... a wtedy bym już odebrała :)
może tak - nie odbieram jak nie mam ochoty :P
0 UP 0 DOWN
 
woyteg 
Glupota nie boli



Wiek: 49
Dołączył: 08 Sty 2006

UP 0 / UP 1


Skąd: Wies kolo Ciupago

Wysłany: 2007-07-28, 19:59   

To ja troche na temat ochrony prywatnosci po amerykansku. Polaczenia prywatne, bo tak je wlasnie tutaj nazywamy, moga stac sie nieprywatnymi jezeli uruchomimy sobie usluge ochrony prywatnosci w telefonie. Juz pisze na czym ona polega. Jezeli dzwoni do mnie ktos z "Private number" to odbierajac moj telefon zglasza mi sie automat, ktory pyta mnie czy chce odebrac to polaczenie, czy moze chce sprawdzic kto do mnie dzwoni. Teraz jezeli wybiore "1" zostaje polaczony od razu z osoba dzwoniaca. Jezeli wybiore "2", automat zawiesza moje polaczenie i laczy sie z dzwoniaca do mnie osoba informujac ja, ze mam system ochrony prywatnosci i prosi dana osobe o wypowiedzebnie swojego imienia, ewentualnie sprawy w jakiej dzwoni i nacisniecie chyba "#" Oczywiscie nie ma na to za duzo czasu, 5 czy 10 sekund. Jak juz to zrobi, owy automat odwiesza mnie i odtwarza co chcacy sie do mnie dodzwonic osobnik chcial i wtedy ja ponownie podejmuje decyzje czy chce z nim rozmawiac, czy nie. Moze wydawac sie to skomplikowane, ale w rzeczywistosci system jest bardzo prosty i bardzo poreczny. Sprawia tez, ze wszyscy moi znajomi, ktorzy maja zastrzezone numery, w swoich ksiazkach telefonicznych w telefonach maja moj numer poprzedzonym kodem *67, ktory pomimo zastrzezenia numery domyslnie i tak wysyla ich numer do mnie.

Pozdrawiam
0 UP 0 DOWN
 
Agnes 
zadziorra ;)



Zaproszone osoby: 3
Wiek: 35
Dołączyła: 26 Mar 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: CDŚ

Wysłany: 2007-07-28, 20:36   

woyteg napisał/a:
To ja troche na temat ochrony prywatnosci po amerykansku. Polaczenia prywatne, bo tak je wlasnie tutaj nazywamy, moga stac sie nieprywatnymi jezeli uruchomimy sobie usluge ochrony prywatnosci w telefonie. Juz pisze na czym ona polega. Jezeli dzwoni do mnie ktos z "Private number" to odbierajac moj telefon zglasza mi sie automat, ktory pyta mnie czy chce odebrac to polaczenie, czy moze chce sprawdzic kto do mnie dzwoni. Teraz jezeli wybiore "1" zostaje polaczony od razu z osoba dzwoniaca. Jezeli wybiore "2", automat zawiesza moje polaczenie i laczy sie z dzwoniaca do mnie osoba informujac ja, ze mam system ochrony prywatnosci i prosi dana osobe o wypowiedzebnie swojego imienia, ewentualnie sprawy w jakiej dzwoni i nacisniecie chyba "#" Oczywiscie nie ma na to za duzo czasu, 5 czy 10 sekund. Jak juz to zrobi, owy automat odwiesza mnie i odtwarza co chcacy sie do mnie dodzwonic osobnik chcial i wtedy ja ponownie podejmuje decyzje czy chce z nim rozmawiac, czy nie. Moze wydawac sie to skomplikowane, ale w rzeczywistosci system jest bardzo prosty i bardzo poreczny. Sprawia tez, ze wszyscy moi znajomi, ktorzy maja zastrzezone numery, w swoich ksiazkach telefonicznych w telefonach maja moj numer poprzedzonym kodem *67, ktory pomimo zastrzezenia numery domyslnie i tak wysyla ich numer do mnie.

Pozdrawiam



nie no fajna sprawa... szkoda że my takiego czegoś nie mamy... :(
0 UP 0 DOWN
 
Jamps 


Wiek: 49
Dołączył: 04 Cze 2005

UP 2 / UP 0


Skąd: Brzeg Rybaki

Wysłany: 2007-07-30, 10:46   

Agnes napisał/a:
nie no fajna sprawa... szkoda że my takiego czegoś nie mamy...


woyteg od czasu do czasu sprzedaje nam takie różne informacje o bezpłatnych rozmowach lokalnych, o szerokopasmowych łączach, o poczcie w telefonach i wpędza nas w przygnębienie i kompleksy :)
nam się wydaje, że jak mamy mms-y to już szczyt luksusu, a widać jak jesteśmy technologicznie opóźnieni :( (i jak to doskonale wykorzystują operatorzy, powoli dozując nowinki, za które najpierw trzeba słono płacić, by potem stały się tanim standardem)
0 UP 0 DOWN
 
woyteg 
Glupota nie boli



Wiek: 49
Dołączył: 08 Sty 2006

UP 0 / UP 1


Skąd: Wies kolo Ciupago

Wysłany: 2007-07-30, 17:32   

Rozmowy bezplatne wliczone w smiesznie tani abonament to ja juz mam po prawie calym swiecie :) Nic wiecej nie napisze, bo nam Jamps dola zalapie :)
0 UP 0 DOWN
 
Henryk 
kooperatysta


Wiek: 68
Dołączył: 29 Lip 2006

UP 0 / UP 0


Skąd: Gliwice

Wysłany: 2011-02-17, 19:39   

Nikt nikomu nie odmawia prawa do blokowania prezentacji swojego numeru, ale taka osoba może spodziewać się że inne osoby mogą blokować połączenia przychodzące z numerów zastrzeżonych. ;)

Blokowanie połączeń przychodzących z numerów zastrzeżonych. Użytkownik, który nie życzy sobie odbierać telefonów z numerów z ukrytą prezentacją numeru może podjąć decyzję o tym, czy odbierać takie połączenia.

* Aktywując usługę blokowanie połączeń z numerów zastrzeżonych nie będziesz odbierał połączeń z numerów, które mają ukrytą swoją prezentację.
* Każde połączenie przychodzące, które nie zostanie zaprezentowane własnym numerem, z powodu ukrycia numeru, nie zostanie zrealizowane, a Ty nie będziesz o tym informowany.
* Dzwoniący usłyszą bezpłatny komunikat informujący o przyczynie niezrealizowania połączenia. W celu zrealizowania połączenia dzwoniący powinien włączyć prezentacje numeru i zadzwonić ponownie.
0 UP 0 DOWN
 
chmurkolistna 
...Achtung Baby...



Wiek: 40
Dołączyła: 07 Sty 2008

UP 46 / UP 83



Wysłany: 2011-02-17, 20:21   

Agnes napisał/a:
ja też nie odbieram zastrzezonych... nawet nieznane tylko czasami...

Podobne jest moje stanowisko - nie odbieram numerów prywatnych w myśl zasady - jeśli ktoś nie chce ujawnić swojej tożsamości, to ja nie mam obowiązku odbierać takiego połączenia. Od kiedy mam tel zawsze mój ID jest jawny. Tak samo z nieznanymi - jak już odbiorę to bynajmniej bardzo rzadko - jeśli skojarzę lub rozpoznam numer (np kierunkowy przy domowych). Jeśli dzwoni ktoś ze znajomych, to zawsze za chwile dostaję sms z wyjaśnieniem i wtedy odbieram prywatny/nieznany.

woyteg napisał/a:
To ja troche na temat ochrony prywatnosci po amerykansku. (...)

Nie będę zajmować miejsca, ale chodzi o cały post i rozwiązanie w nim zawarte. Faktycznie, super sprawa. Szkoda, że krajowi operatorzy nie stosują tych dobrych praktyk.
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: numer, telefon, zastrzezony


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 33
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu