Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Wspólnoty mieszkaniowe a dofinansowanie z UE
Autor Wiadomość
Corvin 



Wiek: 49
Dołączył: 26 Cze 2007

UP 5 / UP 2



Wysłany: 2008-07-13, 18:31   

Jesli o mnie chodzi to mozna likwidowac. Natomiast w nadchodzacym tygodniu wysle w tej sprawie zapytanie do UM w tej kwestii. Jak bedzie odpowiedz podam szczegoly na forum.
0 UP 0 DOWN
 
BeZet 



Wiek: 50
Dołączyła: 14 Mar 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: pewnie, że Brzeg

Wysłany: 2008-07-14, 13:19   

Corvin napisał/a:

Czy pracownicy UM pracuja juz nad tym dokumentem? (LPR powinien opierac sie o wytyczne IZ RPO WO jednak wiem, ze juz niektore miasta pracuja nad tymi dokumentami).
Co zrobic zeby wspolnota mieszkaniowa mogla znalezc sie w LPR?


Tak, pracownicy UM pracują już nad tym dokumentem. Dokument ten będzie dostosowaną do odgórnych wytycznych aktualizacją obowiązującego „Programu rewitalizacji…” http://www.bip.brzeg.pl/?id=712
Administracja i zarządcy wspólnot mieszkaniowych zostaną poinformowani na temat możliwości uwzględnienia w LPR.


Corvin napisał/a:

Dlatego pytams ie UM, kto jest odpowiedzialny w UM Brzeg za wykonanie tak waznego dokumentu jak LPR? Czy juz rozpoczeto prace? Na jakiej zasadzie mozna skladac udzial wspolnot w tym dokumencie?
Pytania sa wazne bo zostal niecaly rok na wykonanie tego dokumentu. Zeby niebylo tak , ze ktos w UM obudzil sie z reka w nocniku.


Proszę się nie martwić o tzw. „pobudkę z ręką w nocniku”. 8)
W UM za ten dokument odpowiedzialne jest Biuro Inicjatyw Gospodarczych i Promocji. Prace już rozpoczęto. Zasady możliwości uwzględnienia wspólnot w tym dokumencie zostaną przekazane zarządcom wspólnot oraz podane do publicznej informacji, również na niniejszym forum.


Bajabajka napisał/a:
Moja kamienica otrzymała dotację, ale niestety zamiast 100%...otrzymała 50%, więc resztę i tak musimy sfinansować z kredytu. Kolejnym problemem był fakt, iż jakis czas temu zostal zlikwidowany fundusz remontowy, wiec bank zazyczyl sobie wplaty 20% wartosci kredytu o jaki sie ubiegamy. Koszty, wiec jakie trzeba poniesc za remont zabytkowej kamienicy pomimo dotacji i tak sa ogromne!
Niektore ze wspolnot pomimo otrzymania dotacji zrezygnowalo z nich, gdyz wysuplanie paru tys. zl z dnia na dzien, a potem placenie ogromnych sum co miesiac prze -nascie lat, stanowi ogromne obciazenie.
Jako ciekawostke powiem, ze najwazniejszy jest front kamienicy, zeby ladnie wygladalo jak przyjada turysci, natomiast kwestia dachu, kominow,ktore sie wala nie jest juz dla naszych wladz istotna......bo tego nie widac.....A taki cieknacy dach,rynny....doprowadzaja tylko do ruiny tego co zostalo za ciezka kase zrobione. Dlatego mam pytanie: po co robic elewacje, gdy wszystko naokolo sie sypie i zacieka?


Co do wsparcia przez gminę obiektów wpisanych do rejestru zabytków odsyłam do uchwały Rady Miejskiej z dnia 29 września 2006r. w sprawie zasad udzielania dotacji na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków. Możliwość wsparcia tego typu zadań przez samorządy daje art. 81 ustawy o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami. Decyzje o wielkości dotacji zostały podjęte podczas majowej sesji Rady Miejskiej. Wykaz wszystkich dotacji z tej sesji http://www.bip.brzeg.pl/?id=1381


Roztropek napisał/a:
Ubieganie się o dofinansowane wymaga niestety jak wdać współdziałania z UM, i choćby dlatego należy się pomoc prawno-organizacyjna.


Współdziałanie, jak najbardziej – najlepiej obustronne. Proszę jednak wyjaśnić, co miał Pan na myśli pisząc o pomocy prawno-organizacyjnej?


Roztropek napisał/a:
Są pieniądze w Unii, niedługo ruszy nowa edycja (a może już ruszyła) i co? No i nic. Prościej już chyba nie mogę wyjaśnić o co mi chodzi. Jeśli dalej nie wiadomo o co chodzi to proponuję zasięgnąć informacji we Wrocławiu. Tam to działa i dachy, elewacje, kanalizacje itd. starych kamienic, nie koniecznmie zabytkowych, remontowane są z tych pieniędzy. A le tam wyznaczono pracownika UM, który tylko tym się zajmuje. O to właśnie pyta Corvin.


Proszę o podanie szczegółowego źródła tej informacji, bo nijak nie mogę znaleźć owego "czarodzieja" z UM, który remontuje wszystkie kamienice we Wrocławiu.


Roztropek napisał/a:
Mam propozycję dla właściciela forum. Jeśli w ten sposób ma wyglądać współpraca z UM to taniej wyjdzie zlikwidować ten zespół tematów związanych z UM. Zamieszczanie ogłoszeń na słupach w mieście nieco kosztuje. Tu jest bezpłatne. Ale oczywiście wszystko zależy od właściciela forum.


Na moje szczęście, a Pana być może nieszczęście, nie jest Pan alfą i omegą w tej kwestii.
Proszę wziąć pod uwagę kwestię zasadniczą – forumbrzeg nie jest Biurem Podawczym UM, a miejscem, w którym staram się, w miarę możliwości oczywiście, odpowiadać na pytania, zarzuty i komentarze, często niewybredne, skierowane do UM.
Swego czasu miały miejsce ustalenia z administratorem tego forum, dotyczące stworzenia działu UM w Brzegu. I te ustalenia nadal obowiązują. Nie rozumiem też, czego miałoby dotyczyć twierdzenie „taniej wyjdzie zlikwidować”…? Proszę o wytłumaczenie tej kwestii.
0 UP 0 DOWN
 
Corvin 



Wiek: 49
Dołączył: 26 Cze 2007

UP 5 / UP 2



Wysłany: 2008-07-14, 13:42   

BeZet napisał/a:
Proszę się nie martwić o tzw. „pobudkę z ręką w nocniku”.
W UM za ten dokument odpowiedzialne jest Biuro Inicjatyw Gospodarczych i Promocji. Prace już rozpoczęto. Zasady możliwości uwzględnienia wspólnot w tym dokumencie zostaną przekazane zarządcom wspólnot oraz podane do publicznej informacji, również na niniejszym forum.

Dziekuje za odpowiedz.
Z niecierpliwoscia bede oczekiwal informacji na forum oraz wiadomosci do zarzadcy wspolnoty.
0 UP 0 DOWN
 
Roztropek 


Wiek: 73
Dołączył: 11 Sie 2006

UP 345 / UP 162


Skąd: tutejszy

Wysłany: 2008-07-14, 17:12   

BeZet napisał/a:
Współdziałanie, jak najbardziej – najlepiej obustronne. Proszę jednak wyjaśnić, co miał Pan na myśli pisząc o pomocy prawno-organizacyjnej?
Przede wszystkim ustalenie części (dzielnicy) miasta, która ma szansę na dotacje związane z rewitalizacją. Ustalenie beneficjentów pomocy- czy tylko kamienice będące w zarządzie miasta, czy również te należące do wspólnot, czy także prywatne. Np. we Wrocławiu bywa z tym bardzo różnie. Ustalenie terminów i form zgłoszeń, wymaganych dokumentów, uchwał itd. Trudno chyba żądać aby każda wspólnota indywidualnie i z osobna zlecała odpłatnie wykonanie dokumentacji wyspecjalizowanej firmie. Znacznie prościej byłoby ustalić wspólnie wzory druków, zgłoszeń, zaświadczeń itd. Jednym słowem , bez odnoszenia się do jakichkolwiek przepisów, konieczna jest koordynacja działań. A jak koordynacja to wydaje się niezbędne podanie kto imiennie będzie się tym w UM zajmował. Wspólnota mieszkaniowa to przede wszystkim ludzie, mieszkańcy miasta, którzy mogą chyba liczyć na taką pomoc ze strony UM? To, że są właścicielami mieszkań nie znaczy, że nie są mieszkańcami Brzegu.
BeZet napisał/a:
Proszę o podanie szczegółowego źródła tej informacji, bo nijak nie mogę znaleźć owego "czarodzieja" z UM, który remontuje wszystkie kamienice we Wrocławiu.
Nie piszę o wszystkich, a o tych remontowanych z funduszu programu rewitalizacji obszarów miejskich na lata 2004-2008. Nazwisko pana odpowiedzialnego za realizację tych remontów poda z pewnością pani Urszula Badura Dyrektor Zarządu Inwestycji Miejskich we Wrocławiu. Artykuł na ten temat czytałem kilka miesięcy temu w Echu Miasta i niestety nazwiska nie pamiętam. A na marginesie proszę wymienić, które kamienice w Brzegu są remontowane (lub były) z tego funduszu.
Cytat:
forumbrzeg nie jest Biurem Podawczym UM
Chciałoby się, aby efekt działania forumbrzeg leżał gdzieś tak po środku między tym co ja nazywam słupem ogłoszeniowym, czyli zapytaniami kierowanymi do nikąd, a tym co Pani proponuje, czyli kierowaniem wszelkich zapytań do Biura podawczego UM. Na ile jest to realne to całkiem inna sprawa.
Cytat:
Nie rozumiem też, czego miałoby dotyczyć twierdzenie „taniej wyjdzie zlikwidować”…? Proszę o wytłumaczenie tej kwestii
Właściciel forum ponosi określone koszty transferu. Skoro w większości przypadków nikt nie odpowiada na pytania wynikające z dyskusji nad zamieszczonymi komunikatami i ogłoszeniami to sprawa jest chyba oczywista.
Na zakończenie chciałbym dodać, że bez wspólnego działania wspólnot mieszkaniowych i UM nie zrobimy nic. W przeciętnej kamienicy koszt remontu elewacji przypadający na jedno mieszkanie to około 18000 zł. Ludzi nie stać na tak wydatek. Nikt nie twierdzi, że dotacje z funduszu rewitalizacji to złoty środek na wszystko. W naszym mieście trudno będzie prawdopodobne cokolwiek uzyskać z tego funduszu, ale próbować trzeba i to ze świadomością, że nawet po uzyskaniu dotacji część wspólnot wycofa się z projektu z powodu braku środków własnych. We Wrocławiu ta część to 50%.
Ostatnio zmieniony przez Roztropek 2008-07-15, 07:55, w całości zmieniany 2 razy  
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: dofinansowanie, mieszkaniowe, ue, wspolnoty


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 23
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu