Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Pytanie do Rzecznika Policji
Autor Wiadomość
Devon 


Wiek: 38
Dołączył: 28 Kwi 2005

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-07-07, 19:26   Pytanie do Rzecznika Policji

Kiedy u nas będą patrole rowerowe policji :?:

tak jak jest w Opolu

    Już miesiąc policyjnych patroli rowerowych

    Miesiąc służby za opolską policyjną drużyną rowerową. Zespół prasowy KWP zadał policjantom kilka pytań dotyczących ich wrażeń i nie tylko…
    Dowiedzieliśmy się jednego, a jakże ważnego – rowery to ich pasja – pasja, którą udało się połączyć ze służbą.


    MIESIĄC ZA WAMI. JAK OCENIACIE TEN CZAS JAKO POLICJANCI PATROLU ROWEROWEGO?

    To już miesiąc? (tu lekkie zdziwienie i uśmiech na twarzy) Udało nam się zrobić naprawdę dużo i to do nas wraca. Są to nasze początki. Pomimo wcześniejszych przygotowań w trakcie wyszły różne istotne drobiazgi, których wcześniej nie byliśmy w stanie przewidzieć. Z czasem jednak wszystko dopracowaliśmy i teraz jest ok.


    JAK WYGLĄDA TAKI DZIEŃ ?

    Nasz dzień w służbie praktycznie nie różni się od służb w patrolu pieszym czy zmotoryzowanym. My jednak, jak mówiłem wcześniej, mamy możliwość przemieszczania się sprawnie po terenie, na który nie wjedzie radiowóz a patrolom pieszym zajmie to więcej czasu niż nam. Ponadto taka sama odprawa, taki sam czas pracy - jedyna zmiana to … służba na rowerze.


    ILE DZIENNIE POKONUJECIE KILOMETRÓW?

    Zazwyczaj ok. 30 - 50 km, ale zależne jest to od przebiegu służby.

    CO Z KONDYCJĄ?

    Oczywiście coraz lepsza.


    JAK POSTRZEGAJĄ WAS LUDZIE ? CZY JUŻ SIĘ PRZYZWYCZAILI DO POLICJANTÓW NA ROWERACH ?

    Chociaż minął już miesiąc nadal jesteśmy pewnego rodzaju nowością. Do tej pory nie spotkaliśmy się z krytycznymi uwagami. Jesteśmy bardzo dobrze odbierani przez społeczeństwo. Podoba się taka idea, dajemy poczucie bezpieczeństwa. To wszystko usłyszeliśmy od osób, z którymi mieliśmy okazję rozmawiać w różnych okolicznościach. Zdarza się, że na wyjeździe osoby z Opola komentują naszą obecność w danym mieście „to są nasi policjanci”. Wszystkie komentarze dają nam świadomość, że robimy coś naprawdę ważnego.


    GDZIE PEŁNICIE SŁUŻBĘ I OD CZEGO JEST TO ZALEŻNE?

    Jeśli chodzi o samo Opole jest to rejon Starówki, wyspa Pasieka, Bolko oraz opolskie osiedla i kąpieliska. Wszystko zależne jest od różnych czynników, jednym z nich jest pogoda, w innych przypadkach jest to pora dnia. Najważniejsza jednak jest nasza mobilność – dlatego też jesteśmy tam gdzie patrol samochodowy dotrzeć nie może – są to także służby w powiatach, czy nad jeziorami. Obecnie zaangażowani jesteśmy w akcje „Bezpieczne Miasto” oraz „Bezpieczne Wakacje”.


    MACIE STAŁE TRASY ?

    Trasy, przygotowane są przez jednostki Policji. To one na podstawie zebranych informacji uwzględniają miejsca szczególnie zagrożone, a my w ramach służby miejsca te patrolujemy. Przykładem jest zdarzenie z 2 czerwca tego roku. Podczas penetracji terenu w poszukiwaniu sprawców rozboju znaleźliśmy się we właściwym miejscu i czasie, dzięki czemu mogliśmy udzielić pomocy chłopcu, który spadł z dachu. Dzięki rowerom jesteśmy elastyczni. Mamy możliwość szybkiego przemieszczania się po terenach zielonych oraz zurbanizowanych, wykorzystując ścieżki między blokami, place parkingowe czy też osiedlowe podwórka.


    BYŁY JAKIEŚ SUKCESY / PORAŻKI ?

    Głównym sukcesem jest możliwość uczestniczenia w inicjatywie przybliżania społeczeństwa do nas - policjantów. Ludzie sami chcą z nami rozmawiać. Zdarzają się sytuacje, w których dorośli podchodzą do nas z dziećmi i mówią im, że w przypadku kłopotów zawsze u nas znajdą pomoc. Wiele sytuacji pokazuje, że idea stworzenia naszego zespołu przynosi efekty.


    WASZE OSOBISTE ODCZUCIA W ZWIĄZKU Z PEŁNIONĄ SŁUŻBĄ ?

    To w jaki sposób zostaliśmy przygotowani i zaopatrzeni (umundurowanie, rowery oraz inny sprzęt) sprawia, że służba daje nam ogromną satysfakcję. Okazalibyśmy się malkontentami mówiąc, że jest inaczej.


    A jak Wy - czytelnicy 24opole.pl, a jednocześnie mieszkańcy miasta oceniacie rowerowe patrole? Może udało Wam się spotkać je na ulicach?


źródło: 24opole.pl
0 UP 0 DOWN
 
ciupik 



Wiek: 33
Dołączył: 19 Lut 2006

UP 1 / UP 2


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-07-07, 21:56   

Brzeska policja niema pewnie pieniędzy na rowerach a policjanci kondycji
obym sie mylił ale zróbmy chociaż w tym mieście coś oryginalnego a nie tylko odgapiamy od innych miast i to z wieeeelkim opuźnieniem
0 UP 0 DOWN
 
SPAT 
KONTO_USUNIETE


Wiek: 44
Dołączył: 31 Maj 2007

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2007-07-08, 19:07   

ciupik napisał/a:
Brzeska policja niema pewnie pieniędzy na rowerach a policjanci kondycji


ciupik napewno jest to jakiś wydatek. Ale czy policjanci nie mają kondycji hmm poczytaj sobie osiągnięcia Brzeskich policjantów. Strona komendy w Opolu i tą Brzeską Tu trochę pojechałeś po bandzie.

Pomysł jest jak najbardziej na miejscu. Policjant i strażnik miejski.
0 UP 0 DOWN
 
ciupik 



Wiek: 33
Dołączył: 19 Lut 2006

UP 1 / UP 2


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-07-08, 19:33   

tak wiem dobry rower turystyczny bo taki byłby najlepszy to koszt rzędu 1500zł x kilka sztuk to już wychodzi ok 10.000zł
z tą kondycją to niebyło takie pojechanie mam nadzieje że Brzescy stróże prawa są jak najbardziej "wysportowani'' i w kondycji (innych chyba nie powinno być w policji)
0 UP 0 DOWN
 
SPAT 
KONTO_USUNIETE


Wiek: 44
Dołączył: 31 Maj 2007

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2007-07-08, 19:44   

To po co piszesz teksty typu że:

ciupik napisał/a:
Brzeska policja niema pewnie pieniędzy na rowerach a policjanci kondycji


ciupik napisał/a:
tak wiem dobry rower turystyczny bo taki byłby najlepszy to koszt rzędu 1500zł x kilka sztuk to już wychodzi ok 10.000zł


Już nie przesadzaj z tym kosztorysem
0 UP 0 DOWN
 
ciupik 



Wiek: 33
Dołączył: 19 Lut 2006

UP 1 / UP 2


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-07-08, 21:58   

tylko jak widzisz napisałem "pewnie"niema a nie napewno niema bo to jest różnica
0 UP 0 DOWN
 
Bilu 



Wiek: 38
Dołączył: 24 Kwi 2005

UP 66 / UP 43



Wysłany: 2007-07-08, 23:39   

Niestety ale 10 000 zł nie jest w tym miejscu przesadą a nawet myśle że minimum. Po za rowerem wchodzą w to akcesoria a takze i odpowiednie umundurowanie. Z tego co widziałem na 24opole rowery nie są z biedronki obok pomarańczy i płatków;P
Być może prędzej czy później brzescy policjanci wyjda z taka inicjatywą. Należy mieć na uwadze że Brzeg jest mniejszy od opola a policji na każdym kroku ;P
0 UP 0 DOWN
 
bulus2812 

Wiek: 32
Dołączył: 09 Lip 2007

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2007-07-09, 16:51   Pytanko- kolejne z kolei

Witam,
Mam pytanie tyczące się znakowania rowerów na terenia miasta Brzeg. Otóż przejżałem tyciące stron o tej tematyce i zadnych konkretnych informacji na temat podobnych akcji. Wiecie cos o tym?
Czekam na odp.
0 UP 0 DOWN
 
ciupik 



Wiek: 33
Dołączył: 19 Lut 2006

UP 1 / UP 2


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-07-09, 16:55   

bulus2812 to troche poza tematem
ale z tego co wiem to niekiedy na festynach jest znakowanie rowerów darmowe(w szkole psp8 na festynie było) a kiedys mi sie o uszy obilo że na policji ale odpłatnie
0 UP 0 DOWN
 
DCU-22 

Wiek: 57
Dołączył: 09 Lip 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-07-09, 18:59   

Aby w Brzegu mogły być patrole rowerowe musi byc jeszce więcej policjantów. Policjanci na rowerach nie przewiozą zatrzymanego. Wzywaja patrol pełniący słuzbe radiowozem, który bardzo często interwenuje w trakcie awantur domowych i innych zdarzeń. Nawet gdy sa dwa radiowozy to zgłaszający się niecierpliwią oczekując na przyjazd Policji. W Opolu jest mozliwe utworzenie patroli rowerowych gdyz oprócz patrolu rowerowego jest jeszcze kilka patroli pełniacych służbe radiowozami. Co do znakowania rowerów to jest organizowane najczęściej na festynach, gdzie policjanci zankują rowery. Na Komendzie Policji również mozna oznakować rower ( nie odpłatnie) lecz wczesniej należy sie umówić z asystentem ds prewencji kryminalnej.
0 UP 0 DOWN
 
kubut 
Antyreporter



Wiek: 31
Dołączył: 31 Maj 2006

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-07-09, 19:45   

Jak na mój gust 1500 na rower to troche przesada... za 1000 złoty już mozna nabyć naprawde dobry... A policja mogłaby nawet wytargować np. że kupią kilka rowerów w zamian za zniszke... jak mi obnizyli cene 10 % to co dopiero policji która kupi hurtowo...
0 UP 0 DOWN
 
ciupik 



Wiek: 33
Dołączył: 19 Lut 2006

UP 1 / UP 2


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-07-09, 19:56   

uważasz że za 1000zł kupią dobry rower turystyczny??
rower mtb sie nienadaje
szosowy sie nienadaje
tylko turystyki takie są w opolu firmy superior
1500zł to takie minimum
ale niema co gadac o cenach.... pierw trzeba zrobić taki"oddział" w Brzegu

po 3-4 policjantów patrolujacych w ramach swojej służby miasto Brzeg napewno niezabraknie oplicjantów do radiowozów
jak cos to sie wzywa pomoc przez radio i wsio
0 UP 0 DOWN
 
Devon 


Wiek: 38
Dołączył: 28 Kwi 2005

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-07-09, 22:27   

Dobra kosztorys kosztorysem :)

W Opolu "program" się sprawdza... No po prostu w Brzegu temat nie przejdzie. Mało policjantów, brak funduszy. Zreszta mają powstać patrole policji i straży miejskiej.

ps. Prosze administrację o zamknięcie tematu
dziękuję
0 UP 0 DOWN
 
DCU-22 

Wiek: 57
Dołączył: 09 Lip 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-07-10, 10:58   

A jak myślisz ciupik ilu policjantów równocześnie z putonu patrolowego, patroluje Brzeg - przeważnie jest ich 4 więc kto miałby jeździć na rowerach?
0 UP 0 DOWN
 
Pan_Pasztet 



Wiek: 36
Dołączył: 10 Maj 2005

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg :)

Wysłany: 2007-07-24, 17:15   

ja widziałem 3 policjantów na rowerkach koło kauflanda ;) tzn zatrzymali sie kolo tej budki na jakieś jedzenie i jak na moje oko to kondycje mają bo nie są to starsi panowie jeżdżący na składakach....


kłócicie się o ceny.... mądre posuniecie uważam że lepiej zainwestować te 500 zł więcej i żeby sprzęt był sprawny tak poza tym te rowery beda służyły po cześci też nam....
inną sprawą jest że teraz bedą mogli po parku między drzewami jeździć i gonić ludzi ze starego ;)
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: do, policji, pytanie, rzecznika


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 34
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu