Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Halo czy to pogotowie?Nieudolność dyspozytorki
Autor Wiadomość
yasiu 
Główny nadzorca



Wiek: 40
Dołączył: 13 Kwi 2005

UP 416 / UP 127


Skąd: Michałowice / Brzeg

Wysłany: 2007-07-03, 23:27   Halo czy to pogotowie?Nieudolność dyspozytorki

Dziś byłem świadkiem jak starsza kobieta zaczęła się dusić na ul. Westerplatte, po dogłębnym zorientowaniu się w sytuacji postanowiłem wezwać karetkę ( pomimo częściowo ustających objawów ).

Dzwonię na 999,odzywa się dyspozytorka, informuję ją o starszej kobiecie która chwilę wcześniej nie potrafiła sama oddychać i ma duszności. Poinformowałem dokładnie o miejscu gdzie jest pani, na to dyspozytorka pyta mnie jak ta pani się nazywa? Osłupiały mówię że nie wiem i dlaczego zadaje te pytanie, ona na to że musi prowadzić taki wywiad przed wysłaniem karetki. Powtórzyłem głośniej że nie znam tej kobiety i nie wiem jak się nazywa, z okna wychyliła się sąsiadka i powiedziała mi imię i nazwisko tej pani, myślałem że dzięki temu karetka już wyruszy, niestety jeszcze musiałem podać wiek tej pani. Sąsiadka nie wiedziała więc powiedziałem że jest to starsza osoba i nie wiadomo jaki wiek, dyspozytorka na to że musi wiedzieć do kogo wysyła się karetkę. Strzeliłem i powiedziałem żeby zapisała 75 lat. Po tym dopiero została wysłana karetka.

Ludzie opamiętajcie się gdyż naprawdę chcąc pomóc osobie której nie znamy nie możemy znać takich informacji. Dyspozytorka wypytując o takie rzeczy traci cenny czas dla chorej. Jak się okazało duszności nie były groźne ale co by się stało jeżeli to był by zawał i każda minuta by się liczyła? Połączenie z dyspozytorką i rozmowa trwa wtedy stanowczo za długo.

Zmieńcie proszę te bezsensowne procedury nim dojdzie do tragedii.
0 UP 0 DOWN
 
Anett 
trendy & jazzy & cool



Wiek: 38
Dołączyła: 02 Lip 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzegbylandia

Wysłany: 2007-07-04, 00:10   

Yyyy...no tak. Rozumiem zaistniałą sytuację, ale procedury są bezduszne. Tzn. dopóki nie podasz swoich danych i podstawowych informacji nie wyślą karetki, straży, policji. Wszystkie służby tak działają. Owszem, wiem, że liczą się minuty, czasem sekundy, ale tych ludzi ktoś z ich pracy też rozlicza, może to okrutne ale to ich praca...Brzmi strasznie, ale miałam okazję pracować w jednej z nich i z autopsji wiem jak to wygląda. I naprawdę: to nie jest tak, że ktoś gra na zwłokę lub robi to celowo.
0 UP 0 DOWN
 
yasiu 
Główny nadzorca



Wiek: 40
Dołączył: 13 Kwi 2005

UP 416 / UP 127


Skąd: Michałowice / Brzeg

Wysłany: 2007-07-04, 17:16   

Anett napisał/a:
Tzn. dopóki nie podasz swoich danych


Swoje dane podałem bez najmniejszego problemu. Chodzi mi głównie o dane osoby która duszą się nic nie mogła powiedzieć.

Pozdrawiam yasiu z 409o57 ;)
0 UP 0 DOWN
 
Anett 
trendy & jazzy & cool



Wiek: 38
Dołączyła: 02 Lip 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzegbylandia

Wysłany: 2007-07-04, 18:25   

No tak. ale każdy się wścieka jak go właśnie o te dane wypytuję zamiast ratować..kumam.
0 UP 0 DOWN
 
Devon 


Wiek: 38
Dołączył: 28 Kwi 2005

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-07-04, 18:52   

Hmm to dziwne bo jak mój kumpel wzywał karetkę do mnie. To dyspozytorka nie pytała o moje imię i nazwisko. Wszystko mnie wypytali policjanci(4min i byli) a potem ratownicy w karetce... po 10min była karetka podkreśla wezwano do poszkodowanego nieprzytomnego po wypadku rowerowym. Dziękuje ratownikom
Ostatnio zmieniony przez Devon 2007-07-04, 18:53, w całości zmieniany 2 razy  
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: czy, dyspozytorki, halo, pogotowienieudolnosc, to


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 24
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu