Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Zespół Szkół Ekonomicznych na ulicy Jana Pawła II
Autor Wiadomość
Grzech 


Wiek: 47
Dołączył: 06 Wrz 2005

UP 20 / UP 9



Wysłany: 2008-05-05, 08:11   do Kathia

Dziękuję za ten wpis, skoro mamy choć jeden taki głos, jak u Kathia (pseudonimów internetowych nie odmieniam przez przypadki), oznacza to, że autorce krytykowanego przez mnie wczesniej postu pomylił się sen z jawą. Zresztą, niezbyt wysokie mniemanie mogę mieć o dwudziestoletniej osobie, która, będąc, jak rozumiem, rok lub dwa po maturze, słowo "historii" pisze przez jedno "i," a słowo "Pan," pisząc o konkrentej osobie, małą literą. Jeśli nawet napisanie mała literą słowa "pan" jest do obronienia, to błąd w słowie "historii" wystawia świadectwo autorce. Czy oznacza to, ze, w jej rozumieniu, polski tez był źle wykładany? W takiej sytuacji powinna mieć pretensje do wszystkich nauczycieli języka ojczystego, którzy uczyli ją od pierwszej klasy podstawówki.
Mój pogląd sprowadza się do takiej konstatacji - znacznie ważniejsze od tego, jak wykłądany jest przedmiot, (pomimo faktu, ze autorka postu stwierdziła w swej wypowiedzi, co prawda nie wprost, że nauczyciel po prostu nie wykłądał na lekcjach) jest ucznia zaangazowanie w zdobywanie wiedzy, zainteresowanie danym przedmiotem, chęć uzyskania odpowiedzi na ciekawe pytania. Czyli od stosunku ucznia do procesu zdobywania wiedzy. Jeśli ja nie lubiłem matematyki na poziomie licealnym, to dziś niewiele z niej umiem, ale na mysl by mi nie przyszło stwierdzanie, że to wina nauczycielki. Po prostu - uczyłem się tyle, ile wystarczyło do oceny pozytywnej i basta.
Rzucanie nieprzemyślanych oskarżen pod adresem nauczycieli jest niemądre z dwóch powodów:
1. nadziewa się na łatwiutką ripostę, co udowodniono w poprzednim poście nizej i wyżej podpisanego autora;
2. jeśli takie oskarżenie nie jest (było) poparte interwencją u władz szkoły, jego siła rażenia jest równa upadkowi trzech ziarenek piasku na spienone fale Bałtyku.
To ja tyle, pozdrawiam.
0 UP 0 DOWN
 
Agnes 
zadziorra ;)



Zaproszone osoby: 3
Wiek: 35
Dołączyła: 26 Mar 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: CDŚ

Wysłany: 2008-05-05, 13:28   

no to ja sie zgodze z Kathią... wprawdzie z tego co pamiętam Pan Kozik nie 'użerał sie' z nikim, bo miał zasade: słuchasz to dobrze, nie słuchasz to Twoja sprawa... wiec nie sądze, żeby Twoja niewiedza z historii wynikała z tego, że Pan Kozik nie uczył, tylko z tego, że po prostu krótko mówiąc miałaś to co mówi 'gdzieś'. no w taki sposób to sie raczej nikt nie nauczy... ;) no i można by powiedzieć, że historii nie ma... :)
0 UP 0 DOWN
 
Kathia 
Czubek i Patol ;)



Zaproszone osoby: 2
Wiek: 35
Dołączyła: 27 Lip 2007

UP 4 / UP 2


Skąd: z kątowni :P

Wysłany: 2008-05-05, 16:31   

Ja przyznam szczerze nigdy nie pałałam wielką miłością do historii, być może dlatego zapamiętałam lekcje z Panem Kozikiem, bo dosyć sporo od nas wymagał. Fakt, Pan Kozik do nauki nikogo nie zmuszał, ale w takim wypadku efekty , a raczej ich brak można było odczuć na koniec roku, gdzie część osób zawzięcie walczyła o ten marny dopuszczający. Nikt nie dostawał oceny za piękne oczy...
0 UP 0 DOWN
 
Paulisia20 


Wiek: 36
Dołączyła: 19 Lut 2008

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2008-05-05, 19:46   

Grzech ty mnie zle zrozumiales i nie słusznie oceniasz!!ja nic nie mam do pana Kozika przeciez ja tylko napisalam jak jest...i nic wiecej...Pan Kozik wyklada zajecia moze jakies 15 min a pozniej jest luz na lekcjach..przynajmniej u mnie w klasie tak było...i nie bylo potrzeby isc do pani dyrektor..wiec nie rozumie o co ci

Źle mnie po prostu zrozumiales!!!
Ostatnio zmieniony przez Paulisia20 2008-05-05, 19:55, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Grzech 


Wiek: 47
Dołączył: 06 Wrz 2005

UP 20 / UP 9



Wysłany: 2008-05-06, 06:30   do Paulisia20

W takim razie będę prosił o bardziej precyzyjne formułowanie zarzutów, wówczas nie będzie nieporozumień. Pozostane jednak przy swoim - jeśli rzcezony belfer wykąłdał tylko przez 1/3 lekcji, a przez pozostałą częśc nic nie robił, jak sugerujesz, to trzeba było zgłosić to do dyrekcji. Moim zdaniem brak takiego zgłoszenia pozbawia Cię moralnego prawa do utyskiwania nad tym teraz, gdy jestes już absolwentką tej szkoły. W tym się chyba zgodzimy?
0 UP 0 DOWN
 
Paulisia20 


Wiek: 36
Dołączyła: 19 Lut 2008

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2008-05-06, 06:36   

No tak zgodzimy sie z tym..tylko ja nie mialam isc potrzeby do Dyrekcji bo ja Pana Kozika bardzo lubialam....
0 UP 0 DOWN
 
Kalein 


Wiek: 35
Dołączyła: 19 Lip 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: Z SGC, Z Brzegu

Wysłany: 2008-05-14, 14:24   

:] Ja tam pamiętam Pana Kozika jak mnie uczył w liceum i nie narzekałam na niego ani razu! ;] To był najlepszy nauczyciel historii jakiego znałam. I na pewno nigdy nie wykładał nóg na biurko ^^.

P.S.
To po co na niego w ogóle narzekasz jeśli go lubiłaś?
Ostatnio zmieniony przez Kalein 2008-05-14, 14:25, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Paulisia20 


Wiek: 36
Dołączyła: 19 Lut 2008

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2008-05-15, 06:44   

Kalein ja na Pana Kozika wogóle nie narzekam :)


Pozdrawiam....
0 UP 0 DOWN
 
MruQ 


Wiek: 31
Dołączył: 10 Kwi 2007

UP 3 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-07-12, 18:02   

z tego co slyszalem to ktos na niego podkablował [ jakas kujonka ;f ] i teraz sie troche zmienił ten Pan znam to tylko z opowiesci;p
0 UP 0 DOWN
 
kami_brzeg 


Wiek: 34
Dołączyła: 06 Wrz 2008

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg city

Wysłany: 2008-09-29, 20:09   

Teraz Pan Kozik uczy PO i historii... ;-)
0 UP 0 DOWN
 
Scofield89 


Wiek: 35
Dołączył: 29 Lis 2007

UP 0 / UP 1



Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2010-02-16, 22:59   

Zespół Szkół Ekonomicznych - Ostatni bastion komunizmu
0 UP 0 DOWN
 
Nina 
pokręcona :P



Wiek: 33
Dołączyła: 15 Lip 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-03-27, 21:28   

Szczerze mówiąc nie wiem co robie w tej szkole. To kompletna pomyłka dla kogoś, kto nie ma zamiaru iść w kierunku ekonomicznym (a 3/4 uczniów ani myśli wiązać z tym swoją przyszłość). Wiele osób idzie do ekonoma "bo jest łatwo". A wcale nie jest aż tak łatwo, zważając na ilość przedmiotów (będąc w 3 klasie mam bodajże 17 przedmiotów). Przygotowanie do matury też kiepskie (wystarczy popatrzeć na zdawalność próbnych matur).
Stara gwardia nauczycielska sie wykrusza. Dobrych nauczycieli, którzy mnie uczą, mogłabym policzyć na palcach jednej ręki.
Szkoła leci na łeb na szyje. Wystarczy spojrzeć na nabór w zeszłym roku i piąte w tym roku "dni otwarte" (jak sie tonie, to sie łapie wszystkich możliwości).
0 UP 0 DOWN
 
gosiaczek86 
Male wredne i pyskate:P



Wiek: 37
Dołączyła: 19 Lip 2005

UP 2 / UP 1



Wysłany: 2010-03-27, 22:12   

Nina, na wyniki z próbnych matur nigdy sie nie kieruj bo to sprawdzaja nauczyciele. Ja próbnej nie zdałam a główną jakoś udało mi się zdać. I chodziłam nie do liceum a technikum wiec co rok przez 4 lata miałam po 18 przedmiotów i jakoś dawałam rade i większość z mojej klasy również, a ci co mieli odpaść odpadli w pierwszych dwóch latach.
0 UP 0 DOWN
 
Krzysieq
[Usunięty]


UP 0 / UP 0



Wysłany: 2010-03-27, 22:18   

Nina napisał/a:
To kompletna pomyłka dla kogoś, kto nie ma zamiaru iść w kierunku ekonomicznym (a 3/4 uczniów ani myśli wiązać z tym swoją przyszłość).

Robiłaś jakieś badania/sondy, czy tylko z kosmosu sobie bierzesz liczby? W mojej klasie prawie każdy mówił, że po ZSE z ekonomią koniec, ale summa summarum lwia część (z tych, co kształci się dalej) studiuje właśnie ekonomię lub nauki pokrewne.

Nina napisał/a:

Przygotowanie do matury też kiepskie (wystarczy popatrzeć na zdawalność próbnych matur).

Próbna to próbna. W ZSE sprawdzana jest przez nauczycieli, którzy baaardzo, bardzo rygorystycznie je oceniają. Wiem z doświadczenia. I to jest całkiem niezłe, bo może jeden z drugim sobie weźmie do serca, że trzeba więcej popracować. To ma wpływ na wyniki z matury majowe, tej prawdziwej.

Nina napisał/a:

Stara gwardia nauczycielska sie wykrusza. Dobrych nauczycieli, którzy mnie uczą, mogłabym policzyć na palcach jednej ręki.

A ja mógłbym na palcach jednej ręki policzyć słabych nauczycieli, którzy mnie uczyli. W zasadzie, było ich może dwu-trzech. (Ktoś może mi wytknąć mój post sprzed kilku lat. Teraz jestem starszy i poważniejszy.) A szkołę ową kończyłem zaledwie w zeszłym sezonie.

Nina napisał/a:

Szkoła leci na łeb na szyje. Wystarczy spojrzeć na nabór w zeszłym roku i piąte w tym roku "dni otwarte" (jak sie tonie, to sie łapie wszystkich możliwości).


Musze Cię zasmucić. Szkołę tworzą nie tylko nauczyciele i pedagodzy, ale (może i przede wszystkim) uczniowie. A faktem jest, iż młodzież nasza jest coraz głupsza.

Pozdrawiam, absolwent ZSE.
 
chmurkolistna 
...Achtung Baby...



Wiek: 40
Dołączyła: 07 Sty 2008

UP 46 / UP 83



Wysłany: 2010-03-27, 22:52   

Krzysieq napisał/a:
Nina napisał/a:
To kompletna pomyłka dla kogoś, kto nie ma zamiaru iść w kierunku ekonomicznym (a 3/4 uczniów ani myśli wiązać z tym swoją przyszłość).

Robiłaś jakieś badania/sondy, czy tylko z kosmosu sobie bierzesz liczby? W mojej klasie prawie każdy mówił, że po ZSE z ekonomią koniec, ale summa summarum lwia część (z tych, co kształci się dalej) studiuje właśnie ekonomię lub nauki pokrewne.

Coś w tym jest. U mnie lwia część klasy poszła właśnie nie w kierunku ekonomicznym, a na zupełnie odmienne studia. Jak przez 4 lata (za moich czasów było to liceum) człowiek uczy się o ekonomii, to ma przesyt i przez kolejne 5 lat pragnie zajmować się czymś zupełnie innym. Dla mnie ZSE z pozoru też było pomyłką, ale teraz nie wyobrażam sobie bycia absolwentką innej brzeskiej szkoły średniej.
Ostatnio zmieniony przez chmurkolistna 2010-03-27, 22:55, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: ekonomicznych, ii, jana, na, pawla, szkol, ulicy, zespol


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 33
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu