Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Komercyjność forum i herb Miasta
Autor Wiadomość
bartoszek 


Wiek: 35
Dołączyła: 30 Gru 2006

UP 1 / UP 0



Ostrzeżeń:
 4/4/6
Wysłany: 2007-06-01, 00:01   

Bartek T. napisał/a:
burmistrz miasta musi wyrazić zgodę na komercyjne wykorzystanie herbu miasta

aha dobrze wiedzieć.... a tak propos wyraził zgodę na zamieszczenie herbu w logo forumbrzeg.pl i w bannerze "przyjaciel forum" ??
0 UP 0 DOWN
 
Bartek T. 
poszukiwacz



Wiek: 43
Dołączył: 23 Wrz 2006

UP 161 / UP 140


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-06-01, 00:43   

Nie wiem, nie do mnie pytanie.

A forumbrzeg jest komercyjne?? :shock:
0 UP 0 DOWN
 
yasiu 
Główny nadzorca



Wiek: 40
Dołączył: 13 Kwi 2005

UP 416 / UP 127


Skąd: Michałowice / Brzeg

Wysłany: 2007-06-01, 17:02   

Zacznijmy od wikipedii według niej komercja to:

Cytat:
[...]komercjalizacja [...] jej dzieła stają się przedmiotem handlu, a sam proces twórczy podporządkowany jest osiągnięciu zysku[...]


Nie jestem nastawiony na żaden zysk, jak i handel. Więc forum nie jest komercyjne. Wiele osób nie zna określenia komercja.
0 UP 0 DOWN
 
bartoszek 


Wiek: 35
Dołączyła: 30 Gru 2006

UP 1 / UP 0



Ostrzeżeń:
 4/4/6
Wysłany: 2007-06-01, 18:52   

ale reklamy na forum są....

nie chodziło mi yasiu o forum.... raczej naświetlenie iż przeciez godlo Brzegu mozna znaleźć wszędzie.....
0 UP 0 DOWN
 
yasiu 
Główny nadzorca



Wiek: 40
Dołączył: 13 Kwi 2005

UP 416 / UP 127


Skąd: Michałowice / Brzeg

Wysłany: 2007-06-01, 19:42   

bartoszek napisał/a:
ale reklamy na forum są....


Tylko że za żadną reklamę nie wziąłem ani grosza, wszystko jest coś za coś ;)


Herby są u nas trochę inne niż w oryginale.
0 UP 0 DOWN
 
Bartek T. 
poszukiwacz



Wiek: 43
Dołączył: 23 Wrz 2006

UP 161 / UP 140


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-06-01, 20:15   

Akurat to że herby (nie godło!) są nieco inne nie ma żadnego znaczenia. Natomiast co do komercyjności to chodzi tu o sytuację, kiedy ktoś czerpie korzyści finansowe z działalności, na której widnieje herb Brzegu lub flaga.

Sorry, ale ja tu nie widzę takiej sytuacji. Tym bardziej jeśli właściciel nie czerpie korzyści finansowych z publikowanych tu reklam.

A tak nieco :offtopic: forumbrzeg.pl jest na cenzurowanym! Na ostatniej sesji RM radni Ogonek zapytał dlaczego na stronie w PPB finansowanej z budżetu miasta znalazła się reklama forumbrzeg.pl - prywatnej inicjatywy - jak to ujął. No i nie omieszkał dodać, że jeden z radnych jest czynnym użytkownikiem tegoż forum.
Informacji radny Ogonek nie uzyskał od burmistrza (bo do niego kierował pytanie).
0 UP 0 DOWN
 
yasiu 
Główny nadzorca



Wiek: 40
Dołączył: 13 Kwi 2005

UP 416 / UP 127


Skąd: Michałowice / Brzeg

Wysłany: 2007-06-02, 21:27   

Bartek T. napisał/a:
A tak nieco :offtopic: forumbrzeg.pl jest na cenzurowanym! Na ostatniej sesji RM radni Ogonek zapytał dlaczego na stronie w PPB finansowanej z budżetu miasta znalazła się reklama forumbrzeg.pl - prywatnej inicjatywy - jak to ujął. No i nie omieszkał dodać, że jeden z radnych jest czynnym użytkownikiem tegoż forum.
Informacji radny Ogonek nie uzyskał od burmistrza (bo do niego kierował pytanie).


Czytałem Bartku na twojej stronie.


Na forum odbywa się ruch bezgotówkowy, ktoś robi coś dla forum a mu dajemy reklamę. W sumie zaraz wydzielę temat do osobnego wątku.
0 UP 0 DOWN
 
yasiu 
Główny nadzorca



Wiek: 40
Dołączył: 13 Kwi 2005

UP 416 / UP 127


Skąd: Michałowice / Brzeg

Wysłany: 2007-06-02, 21:36   

A więc tutaj rozliczę się z reklam żeby nie było niejasności.

Pub Nemo - (reklama z boku).Pub nemo na 2 lecie forum ufundował poczęstunek dla ludzi będących wtedy na ognisku z okazji tego święta, na 100 000 posta ufundował obiad dla 2 osób. Zaplanowane są dalsze konkursy z nagrodami.

Astra Gaśnice - ( w rotatorze na dole ) Zakład zafundował 2 razy z rzędu zwrot kosztów związanych z dojazdem do Warszawy przed WOŚP w celu zrobienia identyfikatorów.

Panorama Powiatu Brzeskiego - ( w rotatorze na dole ) Nasza reklama umieszczana jest w ich gazecie w zamian.

Kinoplex Opole ( boczne menu oraz dolny rotator ) - Reklama umieszczona do końca czerwca, w zamian za ufundowanie wejściówek do kina ( konkurs rusza jeszcze dzisiaj )


Jeżeli Pan radny Ogonek zechce pokażę mu co to znaczy prowadzić coś za co się płaci a co nie przynosi zysków. Panie Ogonku czepił się Pan forum jak rzep psiego ogona. Co forum Panu zrobiło? Dlaczego Pan sam nie zechce się tu wypowiadać? Czyżby strach przed ludźmi?
0 UP 0 DOWN
 
bekamsobie 


Wiek: 42
Dołączył: 21 Kwi 2006

UP 6 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-06-02, 22:04   

Nie znam pana Ogonka, wiem o nim tylko tyle co mogę przeczytać m.in. tutaj. Trochę śmieszne, że bolą go takie problemy, ale rozumiem że z tego wszystkiego najbardziej boli go ten czynny użytkownik. Tylko jeżeli panu Ogonkowi nie podoba się to o czym pisze Bartek T. to najprościej byłoby zostać członkiem tego forum i prostować jego wypowiedzi.
..... no ale skoro tego nie zrobił to albo zgadza się z jego wypowiedziami, albo brakuje mu odwagi.
0 UP 0 DOWN
 
Berni 



Wiek: 36
Dołączył: 28 Paź 2006

UP 2 / UP 1



Wysłany: 2007-06-02, 22:29   

Yasiu, wygadałeś się niechcący jakie będą nagrody w konkursie filmowym :P
Pobite gary!!! :-P
0 UP 0 DOWN
 
Bartek T. 
poszukiwacz



Wiek: 43
Dołączył: 23 Wrz 2006

UP 161 / UP 140


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-06-02, 23:54   

Tzn. co się tyczy radnego Ogonka to nie żebym go bronił bo powodów jakby brak ale: nie tyle czepił się samego forumbrzeg.pl co reklamy w PPB. A ściślej dlaczego ta reklama jest na stronie finansowanej przez Urząd Miejski. Z tym, że ja nie wiem czy całą strona jest finansowana przez UM, czy UM zezwolił na wydzielenie (2 modułów jak przypuszczam) miejsca na reklamę. Szczerze mówiąc nie interesuje mnie to bo nie widzę w tym nic nagannego. Jeśli to rzeczywiście miejsce UM to też nie jest źle - na forumbrzeg.pl jest cały dział Urzędu.
Szczerze mówiąc najbardziej zdziwiło mnie połączenie mojej osoby z tą reklamą za pomocą forumbrzeg.pl. Pan Ogonek powiedział to w takiej formie - nie wiem czy celowo czy nie - że ktoś kto przysłuchiwał się z boku mógłby pomyśleć że: radny Tyczyński załatwił forumbrzeg.pl reklamę na stronie urzędowej bo sam jest użytkownikiem tegoż forum. No pasztet niesamowity. Opowiedziałem nieco panu Ogonkowi więc o forumbrzeg.pl, o swojej tu obecności, wydrukowałem mu stronę ze swojego profilu (bo opowiadał że jestem tu od lat). Trochę wyszedłem przed orkiestrę bo powiedziałem, że każdy nawet on może się tu zarejestrować i dyskutować - mam nadzieję, że za to nie wylecę :P
0 UP 0 DOWN
 
Roztropek 


Wiek: 73
Dołączył: 11 Sie 2006

UP 345 / UP 162


Skąd: tutejszy

Wysłany: 2007-06-03, 12:38   

bartoszek napisał/a:
Bartek T. napisał/a:
burmistrz miasta musi wyrazić zgodę na komercyjne wykorzystanie herbu miasta

aha dobrze wiedzieć.... a tak propos wyraził zgodę na zamieszczenie herbu w logo forumbrzeg.pl i w bannerze "przyjaciel forum" ??
Bartoszek zwróć uwagę, że forumbrzeg w sprawie promocji miasta, przez sam fakt, że istnieje, robi o wiele więcej niż powołane do tego organy samorządowe. Możesz to sprawdzić na dowolnych dostępnych wyszukiwarkach polskich i zagranicznych. Najwyższy czas, aby władze samorządowe dopłacały do jego utrzymania, ponieważ jest jednym z kilku forum lokalnych o zasięgu ogólnokrajowym. Może panowie Radni zgłoszą propozycję takiej uchwały?
Ostatnio zmieniony przez Roztropek 2007-06-03, 12:44, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
bartoszek 


Wiek: 35
Dołączyła: 30 Gru 2006

UP 1 / UP 0



Ostrzeżeń:
 4/4/6
Wysłany: 2007-06-03, 15:22   

Bartek T. napisał/a:
forumbrzeg.pl jest na cenzurowanym! Na ostatniej sesji RM radni Ogonek zapytał dlaczego na stronie w PPB finansowanej z budżetu miasta znalazła się reklama forumbrzeg.pl - prywatnej inicjatywy - jak to ujął


widać jakimi głupotami się radni zajmują.... szkoda słów..... ja bynajmniej wiem, iż dla kilku osób z Rady Miasta obecna kadencja jest ostatnia.... w moim odczuciu....

yasiu napisał/a:
Jeżeli Pan radny Ogonek zechce pokażę mu co to znaczy prowadzić coś za co się płaci a co nie przynosi zysków. Panie Ogonku czepił się Pan forum jak rzep psiego ogona. Co forum Panu zrobiło? Dlaczego Pan sam nie zechce się tu wypowiadać? Czyżby strach przed ludźmi?


na myśl przychodzi mi tylko jedno stwierdzenie:
niektóre osoby nie mogą poprostu zrozumieć, że coś jest apolityczne.... wobec polityki jaką uprawiają władze.... reklama PPB boli niektórych..... ciekawe co by było gdyby Kurier w ten sam sposób zaczął współpracować ??
0 UP 0 DOWN
 
Bartek T. 
poszukiwacz



Wiek: 43
Dołączył: 23 Wrz 2006

UP 161 / UP 140


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-06-03, 18:19   

Roztropek napisał/a:
Najwyższy czas, aby władze samorządowe dopłacały do jego utrzymania, ponieważ jest jednym z kilku forum lokalnych o zasięgu ogólnokrajowym. Może panowie Radni zgłoszą propozycję takiej uchwały?


Może i czas - nie wiem. wiem że radni nie muszą nic uchwalać bo są odpowiednie uchwały umożliwiające dofinansowywanie stowarzyszeń, instytucji i innych podmiotów z pieniędzy przeznaczonych na promocję miasta. Najwięcej z tych pieniędzy idzie na kluby sportowe.
Problem z dofinansowaniem forumbrzeg.pl polega bardziej na jego bliżej nieokreślonej formie prawnej. Jeśli właścicielem forumbrzeg.pl będzie np. stowarzyszenie (zarejestrowane, etc.) to nie ma chyba przeciwwskazań o ubieganie się o dofinansowanie z "promocyjnych" funduszy miejskich. A jeśli tak się stanie Rada Miejska dostanie projekt uchwały do przegłosowania w tej sprawie. No i tu wchodzimy w kolejny post o apolityczności forumbrzeg.pl. Podejrzewam, że niektórzy radni już mają jakieś "ale" co do tej formy.
Natomiast po krótkiej obserwacji radnego Ogonka zauważyłem jedną właściwość którą się cechuje: jeśli coś (cokolwiek) jest nie po jego myśli to albo to jest niedemokratyczne, albo upolitycznione ;) I nie ma znaczenia ile ma to wspólnego z rzeczywistością! Najmniejszego :)
0 UP 0 DOWN
 
bartoszek 


Wiek: 35
Dołączyła: 30 Gru 2006

UP 1 / UP 0



Ostrzeżeń:
 4/4/6
Wysłany: 2007-06-03, 21:51   

Bartek T. napisał/a:
Jeśli właścicielem forumbrzeg.pl będzie np. stowarzyszenie (zarejestrowane, etc.) to nie ma chyba przeciwwskazań o ubieganie się o dofinansowanie z "promocyjnych" funduszy miejskich


ja napewno juz wiem kto będzie PRZECIW>>> Ogonek :wink:

dla mnie może i niecheć niektórych może być podyktowana chęcia zarobkową.... może póżniej na łamach gazet pod pseudonimami są ich felietony.... no tylk oo czym tu pisać... skoro brak tematów.... a może podpiać forum pod władzę....
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: forum, herb, komercyjnosc, miasta


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 34
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu