Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Nawigacja satelitarna
Autor Wiadomość
warlike 


Zaproszone osoby: 4
Wiek: 42
Dołączył: 23 Kwi 2005

UP 12 / UP 2



Wysłany: 2007-06-07, 21:19   Nawigacja satelitarna

Nosze się ostatnio z zamarem kupna nawigacji satelitarnej do auta, ale nie mam o tym zielonego pojecia. Więc zwracam się z prośbą o pomoc, może ktoś ma i poleci lub odradzi, może są jakieś strony na którym są porównania takowych nawigacji. Mam zamiar kupić coś takiego na raty zena tak 1-1,5tyś.
0 UP 0 DOWN
 
butter 
Powodzonka i szerokości :)



Wiek: 36
Dołączył: 13 Gru 2005

UP 61 / UP 15


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-06-07, 21:42   

No to witaj w klubie :) bo ja także chce sobie kupić :) na wakacje może bede miał jak zalicze I rok studiów to moze dostane jakąs premie od rodziców :D
Ja też nie znam sie na tym jakoś oszałamiająco, ale tyle co ja wiem to palmtopy nie są rewelka wiec raczej trza w prawdziwą nawigacje zainwestować a nie w komputer..
a co do ceny, to moze i coś znajdziesz za tą cene, ale za 1000,- to raczej zapomnij, chyba ze chcesz mieć lipną nawigację i lewe mapy któe Cie w pole zaprowadzą... tyle co wiem to tak za ok 2000,- to jest już fajny sprzecik, który ci bedzie dobrze służył, pamietaj ze pozadna mapa kosztuje nawet ponad 500 zł. na allegro masz bardzo duży wybór, i tam masz bardzo dużo opisów tych nawigacji, poczytasz troszke o nich, porównasz i na pewno już nie bedziesz "zielony" :) poogladaj te za ponad 1500 :) i pamietaj ze przedewszystkim mapa sie liczy, nawigacja nie jest moze priorytetem, bo jak by nie było to "mówi" i prowadzi cie tak jak mapa wskazuje
Pozdrawiam :)
0 UP 0 DOWN
 
eMGie 



Wiek: 33
Dołączył: 15 Kwi 2007

UP 52 / UP 17



Wysłany: 2007-06-07, 21:50   

Polecam palmtopa Mio P340 wraz z programem nawigacyjnym MioMap i mapą calutkiej Europy. Mój tata płacił chyba za to 1300zł. Mapa dokładniutka, program prosty w obsłudze, a jak ktoś chce to może sobie dokupić jeszcze inny program (to w końcu palmtop). Poza tym oprócz nawigacji ma się przy okazji mnóstwo innych pożytecznych programów.
0 UP 0 DOWN
 
woyteg 
Glupota nie boli



Wiek: 49
Dołączył: 08 Sty 2006

UP 0 / UP 1


Skąd: Wies kolo Ciupago

Wysłany: 2007-06-08, 02:37   

Moj glos tu pewnie niczego nie wniesie, bo sytuacja z GPSami w USA rozni sie sporo od tej w Polsce. Osobiscie uzywam kilku programow do swojego Blackberry. WayFinder lub wbudowanego Blackberry Maps sprawdzaja sie znakomicie. Ten pierwszy posiada nawigacje glosowa. Czekam jednak z niecierpliwoscia na upgrade do Blackberry Google Maps gdyz to cudo podczas kalkulacji drog bierze pod uwage informacje o natezeniu ruchu i wypadkach i dynamicznie ja aktualizuje. Jedno zdanie wtracenia, ktore moze byc universalne dla obu krajow. Kiedy uzywamy urzadzen typu Smartphone wyposazonych w GPS mamy pewna przewaga nad standardowymi nawgatorami. Smartphone na biezaco aktualizuje swoja mape, adresy i informacje drogowe gdyz na stale podpiety jest do sieci. Garmin, TomTom czy inne konkurencyjne nawigatory musza byc synchronizowane z komputerem w domu, ktory pobiera informacje z sieci. Z drugiej strony tylko patrzec, jak zwykle nawigatory zostana wyposazone w urzadzenia tylu WiFi i zaczna robic to samo co Smartphone'y.


A ja to sobie nawet snobistycznie w samolocie patrze gdzie jestem, tylko jak juz wiem gdzie jestem to mi sie czsas dluzy.
0 UP 0 DOWN
 
slawq 



Wiek: 45
Dołączył: 01 Wrz 2006

UP 37 / UP 6


Skąd: Skarbimierz

Wysłany: 2007-06-09, 09:34   

ja polecam jakiegos palmtopa, najlepiej MIO, a z programów to IGO lub MIOMAP, jezdzilem tez z AUTOMAPĄ najnowsza, to moim zdaniem powyższe lepsze, oto przykład - jadąc do Brzegu jako punkt docelowy wybralem Brico . Obydwie mapy prowadzily mnie od Skarbimierza przez ul. Wrocławską, ale jak skręciłem prędzej w ul. Robotniczą IGO po 20-30 metrach wyznaczyl nową trasę i prowadził mnie dalej, natomiast AUTOMAPA potrafiła tylko dawać komunikaty "zawróc, zjechałeś z trasy" i tak w kółko aż do momentu podjechania pod Brico, wtedy usłyszałem "dojechałeś do celu" - cóż bez pomocy AUTOMAPY, było też wiele innych sytuacji , ale podaje tu tą jedną...
0 UP 0 DOWN
 
Bilu 



Wiek: 38
Dołączył: 25 Kwi 2005

UP 66 / UP 43



Wysłany: 2007-06-09, 10:55   

Do nawigacji najlepiej nadaje się nawigacja lub palm. Ja kupiłem sobie Motorole 920 z GPS i mam wgrane mapki ale nie działa to na zasadzie TomToma czyli door to door ale pokazuje położenie na mapie z zewnętrzną anteną GPS pokazuje ci położenie z dokladnoscią ( zależy do anteny gps ) do paru metrów. Jeśli nie wymagasz prowadzenia za raczke narzedzie idealne. Niestety przy włącoznym GPS bateria pada szybciutko ale po to są ładowarki samochodowe :) . Urządzenie łączy w sobie wiele przydanych funkcji , duzy dotykowy wyświetlacz , aparat VGA ( jakość zdjęć cieniutka ale ujdzie ) i masa oprogramowania , mozesz sobie poogladac filmy , zanotowac cos , pograc w gry 3D , odpowiednik Worda , odpowiednik Painta i masa masa inego softu na UIQ. Oczywiście są programy które z dostepnych 10mb systemowych miejsca na programy i dane robi np 512 miejsca dysku C:/ ( 512 oczyeiscie karta SD ) takż instalowac można do woli . Jak już wspomnialem minusem jest bateria bo jest to telefon który jak pisałem wyżej posiada duzy ekran a to swoje siorbie. Oczywiście irda i blutacz obowiazkowo sa na pokladzie telefonu . W zasadize z telefonem to bym tego nei nazwał , bardziej palm z funkcją telefonu ;)
Reasumując , po korzystaniu z tego urzadzenia i skupieniu sie tylko na nawigacji wygodniej jest kupić typowe urządzenie do nawigacji lub ewentualnie któregoś z palmów ( bo ja wole jak mi mowi "bo ja wole jak mnie prowadzi za rączke ;P:P:P ), ja niegdyś zastanawiałem się nad Asusem A636 ( kosztował chyba 1300zł ). W sumie jak sie załapie gdzies do roboty odłoze sobie na niego , a może lepiej odkładać na inne auto :roll: :lol:
0 UP 0 DOWN
 
slawq 



Wiek: 45
Dołączył: 01 Wrz 2006

UP 37 / UP 6


Skąd: Skarbimierz

Wysłany: 2007-06-09, 11:06   

u mnie w firmie od 11 lipca jest promocja z firmą WAGO, zestaw MIO C250 z programem MIOMAP + złączki wago - 700 szt. Kosztuje to w sumie 993zł netto w najtańszym zestawie , ale dla forumowiczów może coś by się uszczknęło z 3-4 % upustu ( znikoma marża) . MIO C 250 jest typową nawigacją, palm ma taką przewagę że ma jeszcze funkcje przenośnego "komputerka". OTO link do strony WAGO http://www.wago.com/cps/r...sl/plk_5432.htm
A co do złączek, zawsze można jakiemus instalatorowi odsprzedać, średnio za 30-35 złotych za paczkę ( z dużą korzyścią dla instalatora) , można 250 - przy pomyślnych wiatrach 280 zł odzyskać....
Ostatnio zmieniony przez slawq 2007-06-09, 11:12, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
warlike 


Zaproszone osoby: 4
Wiek: 42
Dołączył: 23 Kwi 2005

UP 12 / UP 2



Wysłany: 2007-06-13, 12:10   

slawq napisał/a:
ja polecam jakiegos palmtopa, najlepiej MIO


i jak narazie kieruje swoją uwagę właśnie w tym kierunku, dużo dobrego słysze o tych urządzeniach, cena bardzo dobra, tylko nie wiem jaki model wybrać, ale troche jeszcze poczytam i się zdecyduje....
0 UP 0 DOWN
 
Bilu 



Wiek: 38
Dołączył: 25 Kwi 2005

UP 66 / UP 43



Wysłany: 2007-06-13, 12:23   

Wojtek wejdź sobie na http://palmtop.pl/forum/ i wypytaj co i jak . Tam też są chyba testy urządzeń . Wszystkie mają jedną wade . Baterie trzymają krótko :-P . Z resztą miałeś przyjechać po książki i pokazałbym Ci moją zabawke :mrgreen:
0 UP 0 DOWN
 
warlike 


Zaproszone osoby: 4
Wiek: 42
Dołączył: 23 Kwi 2005

UP 12 / UP 2



Wysłany: 2007-06-13, 12:38   

Bilu napisał/a:
Baterie trzymają krótko

jak masz w aucie to pod zapalniczke można to podłączyć a w domu pod sieć więc raczej nie będzie z tym problemu większego...zresztą zobaczymy co i jak narazie prowadze wywiad który najlepszy i moim zasiegu finansowym
0 UP 0 DOWN
 
warlike 


Zaproszone osoby: 4
Wiek: 42
Dołączył: 23 Kwi 2005

UP 12 / UP 2



Wysłany: 2007-06-14, 13:24   

jak mapa jest najlepsza do Palmtopów :?: TomTom, MioMio czy może jeszcze jakaś inna. Głównie chodzi mi o mape Polski reszt może być mniej dokładna ale Polska jak najbardziej dokładna...
0 UP 0 DOWN
 
buli 

Wiek: 47
Dołączył: 28 Mar 2007

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2007-06-14, 19:11   

Jeżdżę zawodowo i osobiście mam palmptopa ASUS A636N
Są u nas w firmie również Mio A200 i zdecydowanie mój Asus nad nimi góruje szybkością transmisji. Do tego posiada przydatną kartę wifi dzięki czemu będąc teraz w Monachium korzystam z neta. Co do mapy to istotnie Automapa XXL jest dokładna pod względem adresu ale sposób i szybkość zmiany trasy jest do poprawienia.
Sporo dobrego słyszałem o Mapamap.
0 UP 0 DOWN
 
Tymon 



Wiek: 39
Dołączył: 19 Kwi 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-06-15, 14:41   

Ja mam Mio P550 i jestem zadowolony (od Mio P350 różni się ceną i tym że ma WiFi), słyszałem dużo dobrego o Asusach, niestety cena jest troche większa.
Jeśli chodzi o samą nawigację, to można kupić w lombardzie bylejakiego palmtopa i dokupić odbiornik GPS i też będzie działać, ale wszystko zależy od wgranych map.
Jesli chodzi o Polskę, to do niedawna najbardziej byłem zadowolony z Automapy, niektórzy narzekają, że ma tylko widok 2D ale mi to nie przeszkadza.
na zagranicę używałem IGO i też super prowadziła, miała widok 3D i wszystko inne co potrzeba.
Przerabiałem też TomToma 5 i 6 ale mi się nie spodobał (w TomTomie 5 przy przekraczaniu granic trzeba ręcznie zmieniać mapy) i Destinatora, który był kąpletną porażką.
Obecnie mam MioMaps v3 i jest super, mam Polskę i zagranicę w jednym, w Polsce nawet w mniejszych miastach doprowadza pod numer domu, za granicą informacje o ograniczeniach prędkości i jeszcze wiele więcej. Ogólnie polecam!!!
0 UP 0 DOWN
 
buli 

Wiek: 47
Dołączył: 28 Mar 2007

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2007-06-17, 10:18   

Cytat:
Przerabiałem też TomToma 5 i 6 ale mi się nie spodobał (w TomTomie 5 przy przekraczaniu granic trzeba ręcznie zmieniać mapy) i Destinatora, który był kąpletną porażką.

Nie wiem jakiego Destinatora używałeś ale od ponad roku używam wersję PN 2006 którą niedawno aktualizowałem i złego słowa na tą mapę nie powiem.
Jężdzę po całej Europie i jedyna jej wadą jest to że, jest dla samochodów osobowych i muszę zwracać uwagę na obciążenia tonażowe dróg i wysokości mostów.
Moja wersja jest orginalna i rok temu kosztowała 750 zł.
Widziałem już jak działają nie orginalne mapy i prowadzą obok drogi, każą jechać drogami polnymi itp.
Nie twierdzę że inne programy nie są dobre jednak mój Destinator nigdy mnie nie zawiódł i dlatego nie zgadzam się, że to kompletna porażka
0 UP 0 DOWN
 
Partyzant 



Wiek: 44
Dołączył: 24 Lut 2007

UP 2 / UP 1


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-06-17, 21:44   

Witam!!! Ja polecam do autka Garmina i3 jest mały ( to na - ) , ale w tej chwili jest bardzo tani tylko 579 zł z programem GPmapa 4 , posiada komunikaty głosowe i automatyczne wyznaczanie trasy. Ja do tej pory miałem głównie doczynienia z odbiornikami typowo outdorowymi min. eTrex żółtek, eTrex legend Cx ( ten juz się nadaje do samochodu ) , foretrex 101, teraz mam lipnego lowrance iFinder GO2 , ale do lasu wystarczy. Planuje w przyszłości kupic Garmina 60csx i w teren, na rower i do autka. ( jego minus brak komunikatów głosowych ) tak więc bardzo poważnie myśle nad i3 z GPmapą 4.
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: nawigacja, satelitarna


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 35
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu