Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Tajemniczy ogród
Autor Wiadomość
Partyzant 



Wiek: 44
Dołączył: 24 Lut 2007

UP 2 / UP 1


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-06-13, 12:59   

Budynek ten jest bardzo ciekawy jak i jego otoczenie, w pobliżu mieścił się obóz pracy tylko dokładnie w którym miejscu??? ( Według książki Damiana Tomczyka ), wydaje mi się że na polance miedzy owym budynkiem a silosami mogło coś być??? Według Tomczyka na terenie Brzegu było nie licząc Obozu w Pępicach kilka podobozów Rogoźnicy, min. dwa w okolicach ul. Starobrzeskiej na terenie gospodarstw, i ten na ul. Ziemi Tarnowskej, jednak nigdzie za wyjątkiem tej książki nic na ten temat nie znalazłem.
0 UP 0 DOWN
 
Lech 


Wiek: 61
Dołączył: 09 Kwi 2007

UP 0 / UP 1


Skąd: Legnica

Wysłany: 2007-06-13, 17:02   

Ziemi Tarnowskiej 4 - jest to dla mnie biała plama. Za tym budynkiem, aż po białe silosy olejarni, były zawsze działki z wiekowymi drzewami owocowymi. Pamiętam, jak kiedyś mój kolega, raczej jego ojciec, wykopał na działce lufę jakiegoś karabinu. Ciekawe, że teren ten był otoczony betonowym murem aż do tzw. Stodoły. Nikt z moich kolegów i znajomych tam mieszkających nie mówił o historii tego miejsca. Dzisiaj wygląda to zupełnie inaczej ale ...... schron jest.
0 UP 0 DOWN
 
Partyzant 



Wiek: 44
Dołączył: 24 Lut 2007

UP 2 / UP 1


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-06-13, 20:27   

A miałem na myśli ten po drugiej stronie ulicy i ten teren aż do silosów, co do karabinu to bardzo możliwe z tego co wiem na tym terenioe były zacięte walki, karabin wykopali też chłopaki w piaskownicy koło "okraglaka", niestety ktośzadzwonił na milicję:((( , ale wychiodziło tam jeszcze coś nieco:), w tym budynku mieszka mój kolega, muszę go o ten schron zapytać???
0 UP 0 DOWN
 
Miro 
Heinrich Schliemann Foundation



Wiek: 58
Dołączył: 27 Lut 2007

UP 42 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-12-09, 17:35   

Co do tuneli wychodzących z zamku,to już wczesną wiosną będą zlokalizowane - bez ingerencyjnie tz.będziemy przeprowadzać badania metodą elektrooporową i georadarem - przygotowania do tego trwają w zasadzie od czerwca b.r i mam takie nadzieje,że na przełomie lutego i marca będziemy mogli je zrealizować...
0 UP 0 DOWN
 
kubut 
Antyreporter



Wiek: 31
Dołączył: 31 Maj 2006

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-01-14, 15:23   

Miro napisał/a:
Co do tuneli wychodzących z zamku,to już wczesną wiosną będą zlokalizowane - bez ingerencyjnie tz.będziemy przeprowadzać badania metodą elektrooporową i georadarem - przygotowania do tego trwają w zasadzie od czerwca b.r i mam takie nadzieje,że na przełomie lutego i marca będziemy mogli je zrealizować...

Post napisany w 2007 roku, mamy 2009... :) Wie może ktoś coś nowego w sprawie tego tematu?
0 UP 0 DOWN
 
Shanny 



Wiek: 33
Dołączyła: 16 Sty 2009

UP 0 / UP 0


Skąd: Opole/Brzeg

Wysłany: 2009-01-16, 15:27   

Te tajemnice o tych tunelach pod miastem są bardzo interesujące, gdyby tak mieć do nich dostęp... ;/
0 UP 0 DOWN
 
marian_s 


Wiek: 74
Dołączył: 09 Cze 2008

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2009-01-24, 17:06   

Sam jestem ciekaw efektu zlokalizowania tuneli w rejonie Brzegu. Czekam od pierwszej wzmianki na ten temat. Mamy już 2009 i.... dalej nic....
0 UP 0 DOWN
 
tadjurek 


Wiek: 74
Dołączył: 14 Paź 2005

UP 117 / UP 4


Skąd: oczywiście z Brzegu

Wysłany: 2009-01-24, 23:01   

Obawiam się Marianie_s, że się nie doczekasz informacji o odkryciu tuneli, bo ich po prostu nie ma i są to tylko ładne legendy niczym zresztą nieudokumentowane.
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: ogrod, tajemniczy


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 27
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu