Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Dziura na drodze? Powalone drzewo? Sąsiad który pali opony w domowym piecu?
Napisz do nas na adres forumbrzeg@forumbrzeg.pl a zajmiemy się każdą sprawą.
[02.06.2007r.] Wystawa Pani Janiny Karwowskiej - akwarele
Autor Wiadomość
jadore 
Wiecie gdzie mnie znaleźć



Wiek: 50
Dołączyła: 01 Sie 2006

UP 51 / UP 4


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-05-29, 21:37   [02.06.2007r.] Wystawa Pani Janiny Karwowskiej - akwarele

Galeria Sztuki Współczesnej BCK w Ratuszu zaprasza w sobotę 2 czerwca br. o godz. 17:00 na wystawę Pani Janiny Karwowskiej. Na wystawie będziemy mogli zobaczyć akwarele autorstwa pani Janiny.
Załączam jeszcze zapraszenie na wystawę.
Ostatnio zmieniony przez jadore 2007-05-30, 16:15, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
jadore 
Wiecie gdzie mnie znaleźć



Wiek: 50
Dołączyła: 01 Sie 2006

UP 51 / UP 4


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-06-02, 15:13   

Chciałam przypomnieć, że dzisiaj o godzinie 17-tej będzie wernisaż w galerii - jak wyżej jest napisane zresztą :)
W związku z tym, iż moje plany po raz kolejny uległy zmianie, postanowiłam się tam dzisiaj wybrać - jeśli ktoś jest jeszcze chętny, niech przyjdzie - będzie okazja do spotkania :) Myślę też, że to będzie miłe dla oka wydarzenie :)
Ostatnio zmieniony przez jadore 2007-06-02, 22:00, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Kimi 
elektromechanik



Wiek: 46
Dołączył: 30 Gru 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Skarbimierz Osiedle

Wysłany: 2007-06-02, 23:29   

Dzisiejszy wernisaż był jednym z lepszych, na których byłem. Atmosfera bardzo fajna, dużo gości, no i oczywiście co najważniejsze bardzo ładne i ciekawe obrazy.
Dla mnie było to przeżycie sentymentalne, ponieważ pani Janina była moją wychowawczynią w podstawówce, uczyła mnie plastyki.
Oto kilka fotek, ale one nie oddadzą uroku wystawy, trzeba ją po prostu zobaczyć.
Ostatnio zmieniony przez yasiu 2007-06-02, 23:31, w całości zmieniany 2 razy  
0 UP 0 DOWN
 
Inez 
Mod na emeryturze ;)



Wiek: 46
Dołączyła: 15 Wrz 2005

UP 10 / UP 0



Wysłany: 2007-06-02, 23:32   

Z przyczyn technicznych fotki wrzucam ze swoje konta :)
Wernisaż Janiny Karwowskiej (02.06.2007r.) cz. I - obrazy
Wernisaż Janiny Karwowskiej (02.06.2007r.) cz. II - przebieg wernisażu
Ostatnio zmieniony przez Inez 2007-06-03, 20:25, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
jadore 
Wiecie gdzie mnie znaleźć



Wiek: 50
Dołączyła: 01 Sie 2006

UP 51 / UP 4


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-06-03, 00:02   

Dzisiejszy wernisaż malarstwa pani Janiny Karwowskiej, to było bardzo ciekawe wydarzenie. Po raz pierwszy od kiedy chodzę na wernisaże zdarzyło się, że sala wystawowa prawie pękała w szwach (nawet na niezwykle interesującej wystawie fotograficznej z Mongolii Leszka Tomczuka nie było chyba tylu osób). Jak powiedział mi Tomasz Fronckiewicz - nigdy nie martwi się o frekwencję wernisaży osób z Brzegu, gdyż zawsze przychodzi na nie sporo osób.
Dzisiejszy wernisaż rozpoczął się jak zwykle od kilku słów wstępu dotyczących zarówno samej wystawy, jak i autorki prezentowanych prac. Pod spodem załączę skan z ulotki, w kórej można znaleźć kilka informacji o pani Janinie. Muszę przyznać, że to dość niezwykła kobieta, w tej chwili jest juz emerytką, ale nadal wiele energii poświęca swojej pasji - malarstwu. To bardzo żywiołowa osoba, aktywna, można jej tylko pozazdrości tego, że nadal chce się jej coś robić, gdy mogłaby zwyczajnie nie robić nic. Na wernisaż przyszło wielu jej znajomych z kręgów nauczycielskich oraz rodzina i przyjaciele. Odczytywane były też wpisy z pamiątkowej księgi z wystwaw, które odbywały się w latach ubiegłych. W trakcie wystawy odśpiewano też pani Janinie 100 lat. Jak powiedziała nam sama pani Janina, te wpisy są dla niej niezwykle cenne, często je przegląda. Dodaje tam wycinki z gazet odnośnie wystawy, załącza zdjęcia obrazów już sprzedanych. W ten sposób zostanie po nich ślad. Oczywiście także ta wystawa ma swoją księgę pamiątkową, gdzie i my zostawiliśmy swój wpis, gratulując pani Janinie wystawy i życząc jej odnajdywania wielu plenerów, które uwieczni na swoich nowych obrazach, a które my będziemy mogli znowu oglądać na kolejnych wystawach.
Wsród prac zaprezentowanych na wystawie, oprócz akwareli wykonanych w plenerze, znalazły się także obrazy olejne. Były wśród nich także bukiety kwiatów - możecie to wszystko zobaczyć na zdjęciach z wystawy. Najbardziej spodobała mi się akwarelka przedstawiająca osty.
Dodam jeszcze, że wernisaż uświetniły wnuczki pani Janiny, grające na skrzypcach utwory z klasyki muzyki poważnej, m.in. Vivaldiego.
Kto nie był na wernisażu, ma jeszcze okazję obejrzeć wystawę (do końca lipca). A komu obrazy bardzo się spodobają, może je zakupić - wszystkie są wycenione, informacje o nich można uzyskać u pana Tomasza.
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: 02, 06, 2007r, akwarele, janiny, karwowskiej, pani, wystawa


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 26
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu