Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Pytanie o anteny (telewizja naziemna)
Autor Wiadomość
bekamsobie 


Wiek: 42
Dołączył: 21 Kwi 2006

UP 6 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-09-09, 21:30   Pytanie o anteny (telewizja naziemna)

Zamówiłem sobie na allegro antenę TELMOR DIGIT (> opis <) problem w tym, że ta antena odbiera sygnały tylko w zakresie UHF (kanały od 21 do 69) czyli prawdopodobnie jedynki nie będzie odbierać (chyba, że się mylę - oby).
Podobno w takiej sytuacji można zamontować drugą antenę (najlepiej kierunkową), która będzie odbierać sygnały w zakresie VHF (a w tym TVP1) tyle, że nie wiem jak doprowadzić sygnał z obu anten do telewizora.
0 UP 0 DOWN
 
alferx 



Wiek: 51
Dołączył: 11 Cze 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-09-25, 07:56   

bekamsobie napisał/a:
Podobno w takiej sytuacji można zamontować drugą antenę (najlepiej kierunkową), która będzie odbierać sygnały w zakresie VHF (a w tym TVP1) tyle, że nie wiem jak doprowadzić sygnał z obu anten do telewizora.


Trzeba tylko kupic i zamontować zwrotnice VHF/UHF
http://www.satserwis.pl/p...rta/18/1815.dat
0 UP 0 DOWN
 
bekamsobie 


Wiek: 42
Dołączył: 21 Kwi 2006

UP 6 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-09-25, 12:49   

Tak już wiem, kupiłem sobie jakiś tydzień temu i działa bez problemu. Niestety w Brzegu takiej nie znalazłem i skjorzystałem z potęgi internetu ;)

Alferx dzięki za odpowiedź :)
0 UP 0 DOWN
 
warlike 


Zaproszone osoby: 4
Wiek: 41
Dołączył: 23 Kwi 2005

UP 12 / UP 2



Wysłany: 2007-09-25, 16:23   

to ja mam teraz pytanie jak ta antena działa dobra jest :?: jakie programy i wogóle czy zadowolony z niej jesteś :?:
0 UP 0 DOWN
 
bekamsobie 


Wiek: 42
Dołączył: 21 Kwi 2006

UP 6 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-09-25, 19:24   

Antena bardzo dobra, zbiera programy nadawane w paśmie UHF. Czyli jeżeli ustawimy ją na Wrocław (nadajniki na Ślęży i Żórawinie) to zbiera TVP2, TVP3, POLSAT, TVN tak że mucha nie siada, i dodatkowo TV4 (raczej słabo ale wogóle nie walczyłem z ustawianiem, więc może da się lepiej) + słabo czeskie 1 i 2.
Niestety ze Ślęży jedynka nadaje na VHF czyli antena tego nie łapie, dlatego potrzebowałem zwrotnicy gdzie drugą antenę podłączyłem tylko po to żeby łapała mi TVP1.

Ponadto to jest taka inwestycja bardziej na przyszłość bo dość dużymi krokami zbliża się do nas cyfrowa telewizja naziemna i nie będę już musiał zmieniać anteny bo już mam (testy już trwają, i nie wiem czy już, możliwe że tak TVP miała podpisać umowę z Polkomtelem dotyczącą wykorzystania nadajników Polkomtela do nadawania właśnie telewizji cyfrowej naziemnej czyli DVB-T)

A jeżeli chodzi ci tylko o odbiór analogowy to na forum o tej tematyce wyczytałem, że w tej cenie można sobie lepiej poradzić stosując zestaw anten kierunkowych.
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: anteny, naziemna, pytanie, telewizja


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 24
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu