Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Czy uważasz że lekarze za mało zarabiają?

Czy uważasz że lekarze za mało zarabiają?
Tak
47%
 47%  [ 10 ]
Nie
28%
 28%  [ 6 ]
Nie mam zdania
23%
 23%  [ 5 ]
Głosowań: 21
Wszystkich Głosów: 21

Autor Wiadomość
yasiu 
Główny nadzorca



Wiek: 40
Dołączył: 13 Kwi 2005

UP 416 / UP 127


Skąd: Michałowice / Brzeg

Wysłany: 2007-05-23, 19:32   Czy uważasz że lekarze za mało zarabiają?

Czy uważacie że lekarze za mało zarabiają?

Cytat:
Z Listy Płac pracowników ochrony zdrowia, przygotowanej przez redakcję Pulsu Medycyny wynika, iż na konto młodego lekarza w trakcie specjalizacji, zatrudnionego w szpitalu klinicznym wpływa miesięcznie tylko 1200 zł. Jednak dochody deklarowane przez najliczniejszą grupę naszych rozmówców plasują się grubo powyżej średniej krajowej: oscylują wokół kilku tysięcy zł.
Taki poziom wynagrodzenia osiąga się kosztem co najmniej 10-12-godzinnego dnia pracy. "Moje zarobki (ok. 6 tys. zł) to wynik około 300 nadgodzin każdego miesiąca" - twierdzi lekarz z 16-letnim doświadczeniem w zawodzie. "Jestem w pracy praktycznie bez przerwy" - mówi ortopeda zatrudniony w szpitalu klinicznym, który żeby zarobić ok. 10 tys. zł miesięcznie, pracuje 12 godzin na dobę, również w weekendy. Łatwiej zarabia się w dużym mieście, które ma rozwinięty prywatny sektor usług medycznych. Potencjał lekarzy z Warszawy, Szczecina czy Wrocławia oraz ich kolegów z mniejszych ośrodków jest nieporównywalny. "W Częstochowie dostęp do prywatnych przychodni ma niewielka grupa anestezjologów. Dosłownie cztery, pięć osób. W publicznym szpitalu, przy bardzo małych pensjach podstawowych, większe zarobki pochodzą jedynie z dyżurów, nawet dziesięciu miesięcznie, co jest ogromnie wyczerpujące" - mówi lekarz ze Związku Zawodowego Anestezjologów.
Wszędzie większe możliwości otwierają się przed lekarzami ze specjalizacjami zabiegowymi. Na przykład w prywatnym warszawskim centrum medycznym specjalista zabiegowy z II stopniem specjalizacji w pełnym wymiarze godzin zarabia ok. 17 tys. zł. Jego niezabiegowy kolega (np. diabetolog) - tylko ok. 7 tys. zł.
W nieco innej sytuacji są lekarze rodzinni, którzy pracują na swoim. "Na pracę w innych miejscach nie mam czasu ani siły. Koledzy ze szpitala narzekają na zarobki, ale ja - w przeciwieństwie do nich - muszę zapłacić rachunki. Jeśli weźmie się to pod uwagę, myślę, że nasze zarobki są podobne" - uważa współwłaściciel NZOZ-u w średniej wielkości mieście, który zarabia 4 tys. zł miesięcznie po odliczeniu kosztów stałych działalności gospodarczej.


Źródło: Puls Medycyny
0 UP 0 DOWN
 
Latarnik 



Zaproszone osoby: 2
Wiek: 31
Dołączył: 11 Lis 2006

UP 1 / UP 0



Wysłany: 2007-05-23, 19:37   

a tak wogółe to ile zarabiają Brzescy lekarze ?? Jak będe znać mniej więcej penseje to moge się wypowiedzieć :)
0 UP 0 DOWN
 
KtOŚ 
<--(x_x)-<<



Wiek: 37
Dołączył: 10 Kwi 2006

UP 18 / UP 25


Skąd: a domyśl się :P

Wysłany: 2007-05-23, 19:37   

Yasiu, a masz może jakieś dane odnośnie zarobków lekarzy?? oraz porównanie do krajów o podobnym rozwinięciu i cenach jak u Nas??
0 UP 0 DOWN
 
Juni 



Wiek: 35
Dołączył: 14 Lut 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-05-23, 19:43   

Powinniśmy zacząć od tego, że każdy u nas za mało zarabia. Lekarze powinnie zarabiać więcej, wtedy by tak masowo nie uciekali z Polski. Zresztą przy stresie i odpowiedzialności, która na nich ciąży np. na anestozjologach należy im się więcej.
0 UP 0 DOWN
 
yasiu 
Główny nadzorca



Wiek: 40
Dołączył: 13 Kwi 2005

UP 416 / UP 127


Skąd: Michałowice / Brzeg

Wysłany: 2007-05-23, 19:45   

Dopisałem zarobki w pierwszym poście

Moderowany przez yasiu:
Post nic nie wnoszący do tematu. Post zostanie usunięty
0 UP 0 DOWN
 
Latarnik 



Zaproszone osoby: 2
Wiek: 31
Dołączył: 11 Lis 2006

UP 1 / UP 0



Wysłany: 2007-05-23, 19:48   

Cytat:
"Jestem w pracy praktycznie bez przerwy" - mówi ortopeda zatrudniony w szpitalu klinicznym, który żeby zarobić ok. 10 tys. zł miesięcznie, pracuje 12 godzin na dobę, również w weekendy"



No co zarabia 10tyś zł na miesiąc ale pracuje około 12 godz dziennie to nawet dobrze 10tyś zł.
0 UP 0 DOWN
 
lukstapol 
Forum łączy ludzi....



Wiek: 39
Dołączył: 08 Wrz 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-05-23, 19:49   

Moim zdaniem jako osoby stronniczej znajacej warunki pracy lekarza róznego pokroju uważam że lekarze zarabiają za mało. Nie chodzi mi tu także o tzw. "stare wygi" pracujące w zawodzie xx lat a szczególnie o młodych lekarzy z kilku letnim stażem pracy.

Na lekarzu ciążu duża odpowiedzialniość za życie człowieka. Jest to tylko człowiek jak każdy z znas jest omylny jak każdy z nas ale nie żeby zarabiał tyle że nie stac by go było na godne zycie i jeszcze dokształcanie się a co z atym idzie na to tez potrzebne sa pieniądze. Niejedno krotie lekarze szukaja pracy w wielu ośrodkach by dorobić do podstawowej pensji. Bo nim się dorobi jakiś rzezy materialnych naprawde mija wiele czasu nawet lat.
Zarobki powinny byc godziwe dla każdego sektora społecznego poczawszy od robotnika skoczywszy na osobie z wyższym wykształceniem i tytułem by móc sie utrzymać jak i utrzymac rodzinę.

Strajk jest dobrym elementem na to by rząd otworzył oczy na służbę zdrowia i by mogli zagwarantowac takie pensje by lekarze godnie leczyli i zarabiali (mają na to środki) a do tego by młodzi lekarze zaraz po studiach i po stazu nie opuszczali kraju.
0 UP 0 DOWN
 
a2r 
07 zgłoś się...!!!



Wiek: 43
Dołączył: 01 Mar 2006

UP 1 / UP 0



Wysłany: 2007-05-23, 19:55   

uważam ze lekarzom pracujacych na etatach w szpitalach a nie majacych prywatnych praktyk powinni dostać podwyżki natomiast lekarze z prywatnymi praktykami skarżyć się nie powinni !!! bo w imie czego ??? dlatego najbardziej szanuje lekarzy którzy potrafia postawić na jeden typ zarabiania albo prywata i mam ministra relige czy innego w poważaniu czy państwówka czyli praca w szpitalu(przynajmniej dwóch) przychodni i kilka dyżurów dodatkowych... ale zauważmy ze taka praca to jest ich świadomy wybór - zarabiam 1200zł czy 4 tys złotych.... jak chce wiecej to wiecej pracuje... ale zgodze się z faktem ze lekarz nie prywaciarz powinien miec wyzszą pensję w szpitalu - szczególnie specjalisci w kazdej dziedzinie medycyny. Podwyżki tak ale nie dla prywaciarzy !!!


pozdro
0 UP 0 DOWN
 
bartoszek 


Wiek: 35
Dołączyła: 30 Gru 2006

UP 1 / UP 0



Ostrzeżeń:
 4/4/6
Wysłany: 2007-05-23, 20:09   

a2r napisał/a:
uważam ze lekarzom pracujacych na etatach w szpitalach a nie majacych prywatnych praktyk powinni dostać podwyżki


nie znam takiego

ze wszytkich lekarzy kotrych znam każdy ma swoją praktykę i tam spokojnie wyciągnie około od kilku stów do kilku tysięcy dziennie /przyjmując oczywiście przez 2 h dziennie/
0 UP 0 DOWN
 
bekamsobie 


Wiek: 42
Dołączył: 21 Kwi 2006

UP 6 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-05-23, 20:42   

Nie rozumiem tłumaczeń, że powinien zarabiać więcej bo ma stresującą pracę. Wiele zawodów jest stresujących: górnicy, strażacy, rolnicy, nauczyciele, ludzie prowadzący własne interesy i cała masa innych. Ja jako logistyk też mam stresującą pracę.
Na lekarzach ciąży odpowiedzialność za drugiego człowieka - to prawda, ale czy tylko na lekarzach??? Pan kierowca autobusu też jest odpowiedzialny za życie ludzi których wozi z miejsca na miejsce, ale dopóki wykonuje to co do niego należy zgodnie z ustalonymi zasadami ryzyko jakie ponosi jest bliskie zeru.
A już te 300 nadgodzin w cytowanym przez Yasia tekście - jakoś mi trudno uwierzyć (daje to średnio 15,33 godziny dziennie w 30 dniowym miesiącu, łącznie z sobotami, niedzielami i świętami). Jeżeli to jest nawet prawda to świadczy tylko o tym, że ci lekarze nie mają za grosz wyobraźni i poczucia odpowiedzialności za drugiego człowieka, bo przy takim nakładzie obowiązków, każdy nawet najmocniejszy organizm byłby przemęczony, a jak przemęczony to wiadomo o jakiś błąd nietrudno, a ten błąd może kosztować wiele jakiegoś pacjenta.
Oczywiście chciałbym żeby lekarze zarabiali więcej, ale nie tylko oni, a jeżeli to ma się odbywać moim kosztem to chyba jednak wolałbym nie. Znajdą inną metodę na te podwyżki to proszę bardzo.
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: czy, lekarze, malo, uwazasz, za, zarabiaja, ze


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 30
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu