Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Całowanie
Autor Wiadomość
lukstapol 
Forum łączy ludzi....



Wiek: 39
Dołączył: 08 Wrz 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-05-22, 22:08   Całowanie

co sądzicie drodzy pańswto o całowaniu w czasach obecnych. Czy oddają one uczucia takie jakie powinny byc dawane czy jest wręcz odwrotnie. Dla przykładu podaje znaczenie pocałunków:

Całus a emocje
Co znaczą te pocałunki?

• w rękę – adoruję cię
• w policzek – chcę, byśmy byli przyjaciółmi
• w szyję – pragnę cię
• w usta – kocham cię
• w czoło – jestem do ciebie przywiązany, zaopiekuję się tobą
• wplątywanie rąk we włosy w trakcie całowania – nie mogę bez ciebie żyć

Powyższe znaczenia znalezione w internecie.

Moim osobistym zdanie pocalunki odeszły do lamusa. Jest mało mężczyzn (starszej daty) który podchodzą do kobiety całuje ja w dłoń. To oznacza zarówno sympatie jak i dobre wychowanie. Teraz panuje wiosna na ulicach coraz cześciej widac całjące się pary kochanków - który są "cali w skowronkach" z miłości ale czasmi zauważam jak niektóre osoby od tak od niechcenia daja całusa sympati (tak jakby to miało być z obowiązku) a nie przyjemności i bliskiego kontaktu z drugą osoba.
0 UP 0 DOWN
 
blaster 



Zaproszone osoby: 10
Wiek: 39
Dołączył: 26 Kwi 2006

UP 138 / UP 192


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-05-23, 07:06   

lukstapol napisał/a:
w usta – kocham cię
czyli wszsytkie dziewczyny które całowałem w usta to oznaczało że je Kochałem ? LOL to znaczy że kochliwy ostro jestem :D :oops:
0 UP 0 DOWN
 
hamulec 


Wiek: 36
Dołączył: 20 Wrz 2006

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-05-23, 10:24   

lukstapol napisał/a:
od niechcenia daja całusa sympati



bo najgorzej jest popaść w rutynę, albo robić cos po prostu z przyzwyczajenia.......Niektóre osoby niestety zapominają o tym ze pocałunek ma być okazaniem uczuć drugiej osobie a nie tylko pewnego rodzaju zaspokojeniem własnych potrzeb...... :wink:
0 UP 0 DOWN
 
blaster 



Zaproszone osoby: 10
Wiek: 39
Dołączył: 26 Kwi 2006

UP 138 / UP 192


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-05-23, 10:39   

hamulec napisał/a:
bo najgorzej jest popaść w rutynę, albo robić cos po prostu z przyzwyczajenia.......Niektóre osoby niestety zapominają o tym ze pocałunek ma być okazaniem uczuć drugiej osobie a nie tylko pewnego rodzaju zaspokojeniem własnych potrzeb......


jak to ładnie pasuje do mojej osoby :P

jestem bardzo całuśny i się tego nie wstydze :>
0 UP 0 DOWN
 
hamulec 


Wiek: 36
Dołączył: 20 Wrz 2006

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-05-23, 10:43   

blaster napisał/a:
jestem bardzo całuśny i się tego nie wstydze


no i ok, to jest indywidualna sprawa każdego z nas.... :-P ty sie nie wstydzisz ale sa osoby które czasami żałuja tego co zrobili.....a co za tym idzie , wstydzą sie.......
0 UP 0 DOWN
 
blaster 



Zaproszone osoby: 10
Wiek: 39
Dołączył: 26 Kwi 2006

UP 138 / UP 192


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-05-23, 12:25   

trzeba pomyśleć nad konsekwencjami zanim się będzie z kimś całowało :) a jak się jest wolnym to można robić co się chce przecież jeśli jesteś zajęty to masz się przecież z kim całować i nie potrzebujesz innej osoby :)
0 UP 0 DOWN
 
Sawka 
Diablica [;



Zaproszone osoby: 5
Wiek: 34
Dołączyła: 14 Lip 2006

UP 1 / UP 1


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-05-23, 15:18   

blaster napisał/a:
a jak się jest wolnym to można robić co się chce przecież jeśli jesteś zajęty to masz się przecież z kim całować i nie potrzebujesz innej osoby


No coś Ty nie powiesz... :-P

lukstapol napisał/a:
w rękę – adoruję cię


A musi cokolwiek oznaczać? Ja tam lubię w łapkę :P
Bo to takie niezobowiązujące i nie jest żadnym "grzeszkiem" :mrgreen: (nawiązując do tego cytatu który zamieściłam, autorstwa blastera)

A w ogóle to wyobrażacie sobie jakiegoś "obwiesia" całującego kobietę w rękę?
No raczej nie. Dlatego tacy, co cmokają w łapkę to tylko z "górnej półki" 8) :cwaniak:
0 UP 0 DOWN
 
Manuela 
Amor omnibus idem...



Wiek: 37
Dołączyła: 20 Paź 2006

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-05-23, 15:31   

Sawka napisał/a:
Dlatego tacy, co cmokają w łapkę to tylko z "górnej półki"


Ech... przypomina mi się mój nauczyciel, w którym się podkochiwałam... bardzo mi się podobało, kiedy praktycznie zawsze na powitanie całował mnie w dłoń... był zawsze taki szarmancki... zawsze się przy nim czułam jak młoda dama 8) muszę go odwiedzić, bo normalnie takiego drugiego to ze świeczką szukać :evil:

a swoją drogą... oczywiście, że pocałunki zawsze coś oznaczają :!:

Sawka a ty co? całujesz się z kim popadnie? zawsze coś oznaczają, tylko nie zawsze w równym stopniu... Co prawda teraz całowanie się już spowszedniało i rzeczywiście staje się dla niektórych obowiązkiem, a nie przyjemnością... ale sami sobie krzywdę robią... zapominają o tym, że pocałunki są jedną z piękniejszych rzeczy w byciu z kimś...

ech... się normalnie rozmarzyłam... :D po prostu, kto ich nie docenia, nie wie co traci... :evil:

a przytoczone przez lukstapola "oblaśnienia" z grubsza pasują... ale wszystko przecież zależy od sytuacji... :)
Ostatnio zmieniony przez Manuela 2007-05-23, 16:39, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Sawka 
Diablica [;



Zaproszone osoby: 5
Wiek: 34
Dołączyła: 14 Lip 2006

UP 1 / UP 1


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-05-23, 15:57   

Manuela napisał/a:
Sawka a ty co? całujesz się z kim popadnie? zawsze coś oznaczają


Bez przesadyzmu :-P
Ale to całowanie w rękę to dla mnie bardziej symbol dobrego wychowania aniżeli uczuć :P
0 UP 0 DOWN
 
Pepe 
Iskra córka ognia :]



Wiek: 38
Dołączyła: 29 Paź 2006

UP 2 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-05-23, 16:12   

Ja ostatnio byłam bardzo uradowana jak usłyszałam w radiu, że japońscy naukowcy wynaleźli nowe lekarstwo na alergię, a mianowicie: 3 razy dziennie po pół minuty w seriach po 2 namiętnie się całować :) Ponoć zmniejsza to poziom substancji odpowiedzialnych za reakcje alergiczne :D
Niestety tym,czasowo nie mogę sprawdzić empirycznie słuszności tych doniesień, a i moja alergia nie jest bardzo drastyczna (ale powieki puchną :x )
Podobno całowanie ma jeszcze jedno praktyczne zastosowanie - dużo kalorii się spala
Poza przyjemnością jest to więc bardzo przydatne :D

Trzeba też podkreślić że znaczenie ma nie tylko to "w co" całujemy ale też kogo, pocałunek w usta może znaczyć różne rzeczy w zależności od tego kogo całujemy i od naszego stosunku do całowania.
0 UP 0 DOWN
 
blaster 



Zaproszone osoby: 10
Wiek: 39
Dołączył: 26 Kwi 2006

UP 138 / UP 192


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-05-23, 16:35   

Pepe napisał/a:
Podobno całowanie ma jeszcze jedno praktyczne zastosowanie - dużo kalorii się spala


dlatego taki szczupły jestem ? ? :D :>
0 UP 0 DOWN
 
AgaNiunia 



Wiek: 42
Dołączyła: 17 Kwi 2007

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2007-05-23, 17:27   

lukstapol napisał/a:
co sądzicie drodzy pańswto o całowaniu w czasach obecnych


A co ma znaczyć "w czasach obecnych"? Całujemy sie tak, jak w czasach pradawnych, tylko teraz bardziej jesteśmy otwarci, nie zwracamy uwagi na przechodniów, nie liczy się reszya świata, jest tylko on, ona i cudnie pachnące kwiaty, szumiące drzewa, śpiew ptaków i nic więcej. Szara codzienność dnia znika.
Kiedyś nie do pomyślenia było, aby ktoś całował się w miejscu publicznym-świadczyło to jednoznacznie o kobiecie...Ale pocałunki gorące, czyste i piękne były-w ciemnych komnatach, za drzewem u schyłku dnia, kradzione, gdy nikt nie patrzy.
Pocałunki są od zawsze i zawsze będą!
Są osoby, które nie znają magii pocałunków i takie osoby nigdy nie zaznają prawdziwej czułości i ciepła-nie warto zwracać na nie uwagi.
A co do pocałunków...Nie zapomne nigdy jak miałam 3 latka i siedziałam na murku smutna, bo zwiędły mi kwiatki, które nazbierałam, gdy przyszedł do mnie nieznajomy ze starszaków (czerolatek, ze starszej grupy w przedszkolu) wręczył mi różową koniczyne i dał całusa, abym się nie smuciła (och co to był za całus) to był mój pierwszy narzeczony...
0 UP 0 DOWN
 
colutea 


Wiek: 40
Dołączyła: 20 Mar 2007

UP 3 / UP 0



Wysłany: 2007-05-23, 17:49   

jak całuję mojego misiaka w środek otwartej dłoni, to dla mnie to znaczy KOCHAM CIĘ :)

edit: mam na myśli wewnętrzną część łapki :P
Ostatnio zmieniony przez colutea 2007-05-23, 17:58, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
stempol 
Ś.P.



Zaproszone osoby: 2
Dołączył: 13 Wrz 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Wrocław

Wysłany: 2007-05-23, 17:57   

Sawka napisał/a:
Bo to takie niezobowiązujące i nie jest żadnym "grzeszkiem" :mrgreen:

A co uważasz, że namiętne pocałunki są grzechem?? Chyba te Urszulanki to tam wam niezłe brednie wbijają do łba :mlotek: :D

Do tematu, uważam, że mają racje niektórzy z tych co pisali, że całowanie spowszedniało, ale spowszedniało tylko tym którzy się nie kochają, lub nic do siebie nie czują i robią to dla samego robienia, żeby było fajnie (fizycznie).

Uważam, że w pocałunku najpiękniejsza jest ta przyjemność ale duchowa, którą można zaznać tylko z ukochaną osobą. Pocałunek jest najpiękniejszą sprawą na świecie!! :)

A jeszcze apropo całowania w rękę, wiem, że wiele kobiet wręcz tego nie znosi, dlatego jestem w szoku po przeczytaniu opinii kilku naszych forumowiczek. Moim zdaniem jest to nie modne, wręcz nie ładne.
Ostatnio zmieniony przez stempol 2007-05-23, 18:00, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Maga 



Wiek: 33
Dołączyła: 22 Kwi 2005

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2007-05-23, 18:31   

stempol napisał/a:
A jeszcze apropo całowania w rękę, wiem, że wiele kobiet wręcz tego nie znosi, dlatego jestem w szoku po przeczytaniu opinii kilku naszych forumowiczek. Moim zdaniem jest to nie modne, wręcz nie ładne.

Kto nie lubi?
To jest takie... mi się bardzo to podoba, oznaka prawdziwego dżentelmena :D
Po ucałowaniu ręki czuję się wyróżniona - jak księżniczka...
Wyszło z mody?
Phi... kto by się tym przejmował :D
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: calowanie


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 33
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu