Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: smooth
2007-06-13, 12:09
Co powiesz o ROMACH w Brzegu ?
Autor Wiadomość
Araim 
Angels sword



Wiek: 39
Dołączył: 05 Kwi 2006

UP 2 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-06-09, 15:11   

ewcia335 napisał/a:
A powiedz, że nie? Mają bogatą kulture tylko trzeba ją poznać....
Ale tacy ja TY raczej nie beda mieli takiej opcji


Spoko kultura bogata chyba dlatego bo wyciagaja hajs od panstwa a moze bogata z daj Pan "50 gr" naprawde super kultura a naj lepszym przykladem jest ten zacpany cygan z PKP ktory czesto chodzi np bez butow albo wbiega do pociagu zeby kanar go nie widzial ymmmm mniam pycha co za zajefajna kultura oczywiscie do ich wspanialej kutlury mozemyt dodac darcie mordy przez caly rynek oraz klniecie itd :D

Nie ma co Panowie i Panie uczmy sie od Rmow kultury a Polska bedzie lepsza....

ewcia335 napisał/a:
prostu są trkatowani jak normalni obywatele naszego państwa


Ja jakos nie dostaje 800zł za free chyba ze jestem jakis nie normalny :?: moze tylko ja nie dostaje z posrod wszystkich Polaków jezeli tak jest to bardzo przepraszam ...

Ewcia335 błagam litosci ........
0 UP 0 DOWN
 
Sawka 
Diablica [;



Zaproszone osoby: 5
Wiek: 34
Dołączyła: 14 Lip 2006

UP 1 / UP 1


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-06-09, 15:20   

Araim, jej nie o taką kulturę chodziło :-P
To jest styl bycia żuli dworcowych i innych a nie kultura :-P
0 UP 0 DOWN
 
chris.10 
Relax... ;]



Wiek: 32
Dołączył: 03 Sty 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: stąd

Wysłany: 2007-06-09, 18:45   

ewcia335 napisał/a:
Poprostu są trkatowani jak normalni obywatele naszego państwa

To mnie rozbroiło... nawet nie chce mi się komentować... :?

Cytat:
Mają bogatą kulture tylko trzeba ją poznać....

Owszem mają, ale nie pisz, że mają "bogaDszą" od naszej...
Ostatnio zmieniony przez chris.10 2007-06-09, 18:46, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
sirChojrak 
Pomasuj mi plecki


Wiek: 113
Dołączyła: 02 Cze 2007

UP 0 / UP 0



Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2007-06-09, 20:17   

chris.10 napisał/a:
To mnie rozbroiło... nawet nie chce mi się komentować...


Skoro nie chcesz komentować to po co piszesz ? :x

Sawka napisał/a:
Araim, jej nie o taką kulturę chodziło
To jest styl bycia żuli dworcowych i innych a nie kultura


Dokładnie :!:

Araim napisał/a:

Spoko kultura bogata chyba dlatego bo wyciagaja hajs od panstwa a moze bogata z daj Pan "50 gr" naprawde super kultura a naj lepszym przykladem jest ten zacpany cygan z PKP ktory czesto chodzi np bez butow albo wbiega do pociagu zeby kanar go nie widzial ymmmm mniam pycha co za zajefajna kultura oczywiscie do ich wspanialej kutlury mozemyt dodac darcie mordy przez caly rynek oraz klniecie itd


Nie wyolbrzymiaj. Kolejny który ocenia przez jednostkę całą społeczość
0 UP 0 DOWN
 
mick86 



Wiek: 37
Dołączył: 24 Kwi 2007

UP 9 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-06-09, 23:17   

Zgadzam sie z wszystkimi tymi, ktorzy nie trawia cyganow. Uwazam, ze powinno powstac jakies pospolite ruszenie i zalatwic sprawe tych obdartusow. A najgorsze jest to, ze mnaza sie jak kroliki (pomijajac darcie pyska na pol miasta). Jeszcze kilka lat temu to cyganow sie mniej wiecej kojarzylo z widzenia. A teraz 3/4 z nich widze pierwszy raz na oczy. Za niedlugo to w Brzegu bedzie wiecej tych brudasow niz samych polakow ;/
0 UP 0 DOWN
 
verbeina 



Zaproszone osoby: 5
Wiek: 34
Dołączyła: 03 Kwi 2007

UP 13 / UP 3


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-06-09, 23:45   

mick86 napisał/a:
Zgadzam sie z wszystkimi tymi, ktorzy nie trawia cyganow. Uwazam, ze powinno powstac jakies pospolite ruszenie i zalatwic sprawe tych obdartusow. A najgorsze jest to, ze mnaza sie jak kroliki (pomijajac darcie pyska na pol miasta). Jeszcze kilka lat temu to cyganow sie mniej wiecej kojarzylo z widzenia. A teraz 3/4 z nich widze pierwszy raz na oczy. Za niedlugo to w Brzegu bedzie wiecej tych brudasow niz samych polakow ;/


Oj...Widać pojawił sie kolejny rasista...... :x :x :x
Szkoda mi aż słów na takich ludzi jak TY :!: :!: :!:
0 UP 0 DOWN
 
mick86 



Wiek: 37
Dołączył: 24 Kwi 2007

UP 9 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-06-09, 23:54   

Widac, ze chyba malo mialas wspolnego z cyganami i ze nigdy ci nie zaszli za skore. Bo ja np. od dziecka musialem sie z nimi urzerac. Tym wlasnie sie roznimy, ze ty jestes teoretyczka a ja praktykiem. I prawde mowiac nie rozumiem ludzi, ktorzy ich bronia
0 UP 0 DOWN
 
Sawka 
Diablica [;



Zaproszone osoby: 5
Wiek: 34
Dołączyła: 14 Lip 2006

UP 1 / UP 1


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-06-10, 00:12   

mick86 napisał/a:
Widac, ze chyba malo mialas wspolnego z cyganami i ze nigdy ci nie zaszli za skore. Bo ja np. od dziecka musialem sie z nimi urzerac. Tym wlasnie sie roznimy, ze ty jestes teoretyczka a ja praktykiem


Uwierz mi, że jest praktykiem :-P . Tyle, że Ty trafiłeś na tych złych i Twoje myślenie się tylko na takich zatrzymało


mick86 napisał/a:
I prawde mowiac nie rozumiem ludzi, ktorzy ich bronia


Przykro mi

Ja bronię dobrego imienia Romów. Po prostu gotuje się we mnie jak pomyślę, że ktoś zostanie odrzucony przez część społeczeństwa za przynależność narodową czy pochodzenie. Jesteś zły, targają Tobą złe emocje związane ze złymi doświadczeniami, ale zastanów się- Romowie, którzy znajdują się na tak zwanej granicy myśląc- skoro i tak mam złą opinię z powodu bycia Romem- to czemu mam być porządnym obywatelem, skoro to nic nie zmieni. Z Twojej wypowiedzi aż przysłowiowo wieje rasizmem

Ten temat jest na dobrą sprawę bez sensu. "Co powiesz o ROMACH w Brzegu?" - czyli mamy się wypowiadać adekwatnie ogółu? Na ogół się składają pojedyncze jednostki- dobre i złe, więc nie można wydać jednej, a odpowiedniej opinii, brzeskich Romów dotyczącej. Przyjdzie jeden rasista z drugim i powie, że wszyscy Romowie są źli "bo wtedy i wtedy okradł go/pobił itd CYGAN". To po pierwsze szarga dobrą opinię więc jest niezgodne z regulaminem. Po drugie jeśli przyczepić się tematu, to równie dobrze moglibyśmy zarzucać tu nazwiskami i wyrażać swoją opinię- ale jak w poprzednim wypadku- niezgodne z regulaminem. Więc temat jest jak najbardziej bez sensu.
Może go już ktoś zamknąć?
0 UP 0 DOWN
 
mick86 



Wiek: 37
Dołączył: 24 Kwi 2007

UP 9 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-06-10, 01:11   

A we mnie sie gotuje jak widze nastpujacy obraz (historia z zycia). Jade pociagiem pospiesznym z Opola do Brzegu, wykupilem sobie bilet na pierwsza klase. Wjezdzamy na stacje w Brzegu, podchodze do drzwi i co widze... czterech cyganow, malujacych szyby i sciany w wagonie. I szlak mnie trafia jak sobie pomysle, iz malo tego ze nie zaplacili za pociag to jeszcze go dewastuja. I takich sytuacji moglbym ci podac w dziesiatkach
0 UP 0 DOWN
 
yasiu 
Główny nadzorca



Wiek: 40
Dołączył: 13 Kwi 2005

UP 416 / UP 127


Skąd: Michałowice / Brzeg

Wysłany: 2007-06-10, 01:13   

Nazywanie kogoś rasistą chyba też nie jest na miejscu, Romowie też są w takim bądź razie rasistami napadając na Polaków.
0 UP 0 DOWN
 
Sawka 
Diablica [;



Zaproszone osoby: 5
Wiek: 34
Dołączyła: 14 Lip 2006

UP 1 / UP 1


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-06-10, 01:17   

mick86 napisał/a:

A we mnie sie gotuje jak widze nastpujacy obraz (historia z zycia). Jade pociagiem pospiesznym z Opola do Brzegu, wykupilem sobie bilet na pierwsza klase. Wjezdzamy na stacje w Brzegu, podchodze do drzwi i co widze... czterech cyganow, malujacych szyby i sciany w wagonie. I szlak mnie trafia jak sobie pomysle, iz malo tego ze nie zaplacili za pociag to jeszcze go dewastuja. I takich sytuacji moglbym ci podac w dziesiatkach


patrz tu:

Sawka napisał/a:
"bo wtedy i wtedy okradł go/pobił itd CYGAN"


Przeczytaj sobie cały temat bo nie chce mi się powatrzać.
I prosze niech ktoś już to zamknie
0 UP 0 DOWN
 
mick86 



Wiek: 37
Dołączył: 24 Kwi 2007

UP 9 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-06-10, 01:26   

Ok po czesci przyznam ci racje, ze jest grupa normalnych "romów" i nie mozna ich oceniac identycznie jak tych brudasow, ale prawde mowiac tych porzadnych znam nie wielu, a zdecydowana wiekszosc stanowia te wyrzutki. I moim zdaniem to jest powazny problem dla naszego miasta.
0 UP 0 DOWN
 
Araim 
Angels sword



Wiek: 39
Dołączył: 05 Kwi 2006

UP 2 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-06-10, 09:07   

Sawka napisał/a:
Araim, jej nie o taką kulturę chodziło
To jest styl bycia żuli dworcowych i innych a nie kultura


Sawka jedzisz pociagami prawda ?! i widzisz cyganow wpadajacych do pociagu i jadacych bez bilety zebrajacych itd czy to nie zalicza sie do kultury ?! owszem kultura rómow kiedys dawno istnialo takie pojecie teraz juz nie przynajmniej u tych brzeskich,
pokaż mi cygana który nigdy nic nie ukradł prosze pokaz bo załoze sie ze w Brzegu nie ma takiego !
0 UP 0 DOWN
 
Araim 
Angels sword



Wiek: 39
Dołączył: 05 Kwi 2006

UP 2 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-06-10, 09:09   

sirChojrak napisał/a:
Nie wyolbrzymiaj. Kolejny który ocenia przez jednostkę całą społeczość


jeszcze jedno....

he he jak nie wyolbrzymiaj !

jednostka sa porzadni cyganie jezeli owi istnieja...
0 UP 0 DOWN
 
smooth 
wyrwany z kontekstu


Zaproszone osoby: 2
Wiek: 43
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-06-10, 09:39   

Ech no sprawa jest o tyle dziwna, że może troszeczkę jest tu obrażana mniejszość i z pewnością była by bardziej zdecydowana reakcja gdyby członkami forum byli przedstawiciele mniejszości romskiej, bo rzeczywiście niesprawiedliwe jest poniekąd uogólnianie, które z drugiej strony jest naturalnym odruchem.

Prześledziłem porównania, z których wynikało, że na tej samej podstawie na której stwierdzamy, że Romowie są "beee" powinniśmy stwierdzić, że duża część Polaków jest "bee" i z tym się zgodzę !! Jednak! Pomimo, że cześć Polaków jest "bee" to dotyczy ich prawo bez żadnych wyjątków ..tzn. nie ma sytuacji, że w jakichś tam sytuacjach są chronieni bo mniejszość..albo w jakichś sytuacjach dotyczą ich wyjątki bo to przecież mniejszość...
Niesprawiedliwe w tym wszystkim jest to, że nawet jak się znajdzie grupa Romów, którzy chcą żyć zgodnie z określonym rytmem dostosowując się do większości to i tak przyjdzie im zbierać baty za poczynania tej gorszej części ..
Pozostaje zatem pytanie czy należałoby podzielić społeczność Romów na tę gorszą i lepszą cześć i w stosunku do tej gorszej podjąć działania ? I czy by to miało sens ?

Na koniec chciałem dodać, że od strony teoretycznej (bo została w dyskusji wyróżniona ta strona teoretyczna i praktyczna) zazwyczaj przyjmuje stanowisko obronne... niemniej jednak jeśli mam sobie wyobrazić hipotetyczną sytuacje, kiedy którychś z moich członków rodziny, tudzież ja stają się obiektem agresywnego zachowania ze strony "cygana" to przyznam się otwarcie, że tak zwany but jest wysoce prawdopodobny. Pytanie czy po tak zwanym bucie moje słowa obrony miałby jakiś sens czy były by świadectwem hipokryzji ? Jestem jednostką raczej świadomą dlatego zawsze staram się wyodrębnić dwie strony... i choć niektóre argumenty przeciwko Romom są dla mnie w tej dyskusji zdecydowanie za mocne.. to jednak od strony emocjonalnej w pełni zrozumiałe !
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: brzegu, co, powiesz, romach


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 35
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu