Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: smooth
2007-06-13, 12:09
Co powiesz o ROMACH w Brzegu ?
Autor Wiadomość
yasiu 
Główny nadzorca



Wiek: 40
Dołączył: 13 Kwi 2005

UP 416 / UP 127


Skąd: Michałowice / Brzeg

Wysłany: 2007-05-17, 00:51   

Każda narodowość dzieli się na dobrych i na złych. Rozmawiamy przypomnę o Romach z Brzegu, gdzie mieszka ich dość sporo a tylko nieliczna grupa nie powoduje u mieszkańców zdenerwowania.

Miałem przytoczyć historię więc to robię. Pięć lat dojeżdżałem do opola do szkoły, codziennie rano o godzinie 9:30 jechał pociąg pośpieszny do Przemyśla ( przez Opole ). Romowie wsiadali ( oczywiście brudni i śmierdzący ) i bez biletów udawali się do Opola. Nikt ich nie ukarał bo było by to zachowanie rasistowskie i można by konduktora podać do sądu. Więc zaczynają przechodzić cały pociąg od początku do końca żebrając o jedzenie i parę groszy.Najedzeni i z pewną sumą pieniędzy udają się do Reala w Opolu. Tam chłopcy chodzą po parkingu i oferują "ochronę" auta i odprowadzanie wózków. Jak ktoś nie chce tego zrobić ( dać kilku groszy ) często plują i wyzywają w niebo głosy. Kobiety z dziećmi na rękach natomiast atakują kasy gdzie żebrają o jedzenie i parę groszy. Ludzie z litości dają i jedzenie i pieniądze, jak uzbiera się pełna reklamówka to zanoszą do budki gdzie stoją koszyki i biedne głodne i bez pieniędzy wracają do kas.

Godzina 16:40 pociąg pośpieszny w stronę Brzegu, Romowie pakują reklamówki ( każdy niesie przynajmniej 2 reklamówki z Reala oczywiście te duże ) na koniec pociągu i jeden pilnuje a reszta na żebry w pociągu ( tu też oczywiście przeklinają na ludzi którzy nic nie dadzą i plują ). Nie wspominam tutaj już że przy okazji potrafią obkopać któreś drzwi czy cokolwiek innego. W końcu Brzeg, Romowie wysiadają i obładowani zakupami udają się do domu.

Teraz zapytam osoby które twierdzą że jestem rasistą, czy gdy Rom pluje i wyzywa Polaka to jest ok a gdy ja chcę to zrobić jestem rasistą? i jeszcze w dodatku pójdę siedzieć za jakieś głupie przepisy.

Ludzie nie sugerujmy że wszyscy są tacy ale niestety większość ( duża większość ) Romów w Brzegu to złodzieje, żebraki i osoby zaczepne. Owszem wśród polaków też są tacy ludzie ale nie ma ich aż tylu ( wtedy większość Polaków byłą by taka a tylko nieliczni byli by porządni ). Szczerze powiedziawszy też denerwuje mnie wydawanie moich ciężko zarobionych pieniędzy na podatki właśnie na Romów. Na jakieś zapomogi dla nich, na zeszyty, książki. Czy nie jest to chore? Ten Rom i tak opędzluje gdzieś te książki bo po co one jemu? Większość nawet nie zna języka polskiego.

Każdy mówi że jak obrazi się Roma to jest Rasista, ale jak Rom obrazi Polaka to jest ok :roll:

Przypomniała mnie się jeszcze sytuacja z WOŚP-u gdzie mali Romowie próbowali ukraść puszkę wolontariuszce ( byli to ci sami słynni Romowie z napadu na sklep z bronią na kulki ), Polak stanął w obronie dziewczyn to ci go pobili aż nie zobaczyli krwi, wtedy uciekli. Szybko wezwałem ochronę z BCK-u ( napad miał miejsce praktycznie koło wejścia do BCK-u ) Policję oraz wojskowych którzy robili pokazy i zasugerowałem im złapanie niedoszłych rabusi, ruszyli wszyscy na poszukiwania, gdy wolontariuszka rozpoznała Romów policjant powiedział, że wie kto to ale i tak nie mogą nic zrobić :x

Czy nie jest to porażka narodu polskiego że nawet w takich sytuacjach nie możemy nic robić? Dajemy im nasze pieniądze a oni są bezkarni, bo kto ich ruszy jest rasistą?

Przemyślcie to proszę, gdyż oni nie będą nigdy pracować, zresztą po co jak pieniądze same przychodzą za darmo.
0 UP 0 DOWN
 
verbeina 



Zaproszone osoby: 5
Wiek: 34
Dołączyła: 03 Kwi 2007

UP 13 / UP 3


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-05-17, 06:27   

yasiu napisał/a:
Teraz zapytam osoby które twierdzą że jestem rasistą, czy gdy Rom pluje i wyzywa Polaka to jest ok a gdy ja chcę to zrobić jestem rasistą? i jeszcze w dodatku pójdę siedzieć za jakieś głupie przepisy.

No niby nie, to jest obrona. Ale chyba nie bedziesz postępował tak jak oni? Oni Cię oplują to Ty ich też....to trochę dziecinne :P

yasiu napisał/a:
Owszem wśród polaków też są tacy ludzie ale nie ma ich aż tylu
NIe ma?A ja uważam że jest sporo, i mysle że tak jak"my" myślimy o Romach tak myślą np.Anglicy o Polakach przyjeżdżających do Anglii! Jesteśmy tak samo postrzegani, np. że Polacy to złodzieje....

yasiu napisał/a:
Przemyślcie to proszę, gdyż oni nie będą nigdy pracować, zresztą po co jak pieniądze same przychodzą za darmo.

Powtarzam jeszcze raz: nie wszyscy są tacy! Ja znam z Brzegu wielu którzy pracują, normalnie i uczciwie...Nie zgadzam się więc z Toba :twisted:
0 UP 0 DOWN
 
Włóczykij 
Indianer



Wiek: 35
Dołączył: 09 Lis 2006

UP 0 / UP 0


Skąd: z mnogości ech...

Wysłany: 2007-05-17, 06:38   

Sawka napisał/a:
Polak ukradł mi telefon. Nie obchodzi mnie mnie podział Polaków na dobrych czy złych. Wszyscy jesteście źli.


wiesz, mnie też to jakoś nie obchodzi. Obojętnie kto nie ukradłby mi tego swetra miałbym takie samo zdanie. Rozmawiamy tutaj o Romach, więc podałem przykład z nimi w tle. Gdyby ta sytuacja miała miejsce po 'akcji' Polaków to napisałbym, że nie obchodzą mnie podziały polskiej narodowości na dobrych i złych. Podsumowując, nie interesują mnie podziały, wychodzę z założenia, że o poziomie ludzkim decydują czyny. Arab, Żyd, Polak, Rom, nie ma to dla mnie znaczenia. Mam oczy i jeśli widzę coś złego, to staram się jakoś interweniować. Nikt nie jest kryształowy, ale na każde pomieszanie celów i wartości będę tak reagował. Nie generalizuję, bo historia już wiele razy pokazywała, że z dobrych ludzi robili się zimni dranie i na odwrót. Mam nadzieję, że jeżeli zdarzy mi się upaść moralnie, to także dostanę solidnego 'kopa' na pobudzenie.


Sawka napisał/a:
To nie jest temat do wylewania żalów- co komu ukradli, co komu niedobrego zrobili.


znam instrukcję tego tematu. Na pewno poza nią nie wykraczam. Dziwne byłoby nie podawać argumentu, który spowodował taką, a nie inną reakcję.


Sawka napisał/a:
No ale oczywiście, łatwiej napisać, co komu co ukradli i stwierdzić, że dlatego wszyscy Romowie to margines społeczny. Brawa za tolerancję... :x


pewnie, że łatwo, na szczęście nie wyznaję zasady 'po trupach do celu' i tak nie napisałem.


Natasha napisał/a:
Drogi Wloczykiju,nie ma co sie tak burmuszyc o sweter,rzecz to przeciez nabyta,czyzby ktos tu byl materialista?! Nie rozumiem a myslalam,ze to kobiety chowaja w sobie dlugo urazy :evil:



to mnie doprowadziło do wybuchu wielkiego śmiechu o 5 rano. Mam nadzieję, że nowonarodzona sąsiadka nie miała przez to krótszego snu. Nie sądzę, żebym był naburmuszony, po prostu przyjąłem odpowiednią postawę do tego, co zaszło. Materializm? prawdopodobnie doszło do pomylenia przez Ciebie pojęć. No chyba, że kupujesz ciuchy, a potem pozwalasz (świadomie) na zabieranie ich przez innych. Może masz tyle pieniędzy, żeby je marnotrawić, ja nie. Sam sweter nie ma w sobie żadnej wartości, nabiera ją dopiero wtedy, kiedy zda się sprawę za czyje pieniądze został kupiony i jaką ta osoba wykonała pracę, żebym mógł go nosić. Widocznie pomiędzy nami istnieje kontrast w sferze pojmowania szacunku do tego, co zostało nabyte. Moje poruszenie nie byłoby aż tak duże, gdyby nie fakt, że Ci Cyganie dostali to, o co prosili, a nawet więcej z czystego współczucia. i dobrej woli mojej mamy. Nie uszanowali tego, ich pech.


Natasha napisał/a:
Rom tez czlowiek,a czlowiek nie jest sam w sobie zly,


ja słyszałem o teorii 'zadżumienia' człowieka, więc nie można pisać czy ktoś od urodzenia jest dobrym, czy złym. Na to wpływa wiele zewnętrznych i wewnętrznych przeżyć.


Na pewno nie będę nikogo krytykował i oceniał za nic. Na mój światopogląd wpływają zaobserwowane zjawiska. W naszym mieście, choćby na Dniach Brzegu można było zauważyć, tylko tą złą stronę Romów. Przypomina mi się sytuacja, kiedy to jedno z dzieci Romów, zaatakowało młodego Polaka przy barierkach sceny. Za co? Za to, że on tam stał i popisywał się przed resztą rodziny robiąc 'sztuczki akrobatyczne'. Gdyby nie interwencja mamy tego chłopaka, to na pewno by go pobił. Oczywiście grupa Romów nie reagowała wcale, widocznie taka kultura i program zabaw. Następna sytuacja: 'wyścigi Romów' skaczące jak ping pongi dzieci romskie przemierzały drogę od góry do dołu po ławkach. Mówiąc szczerze, czułem się jak w chlewiku: brud, smród i ubóstwo. Przyjechałem na imprezę miastową, a zamiast tego mogłem zaobserwować zjazd narodowości, o której mówimy. Chcę, żeby moje stanowisko było jasne. Na pewno nie będę biegał za Romami w celu ich wypędzenia z ziemi brzeskiej, są dla mnie obojętni w kwestii potrzeb - ode mnie nic nie dostaną, zawsze kiedy będę widział żebrzących Romów, to krytyka będzie płynęła z moich ust, tak samo jak w przypadku, kiedy sytuacja będzie dotyczyła innych narodowości, w tym także naszej.
0 UP 0 DOWN
 
Juni 



Wiek: 35
Dołączył: 14 Lut 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-05-17, 10:53   

Jak dla mnie ta dyskusja jest bez sensu. Dlugo tu nie ingerowałem, ale myślę, że w końcu powinienem. I tak nic nie zrobicie z Romami z Brzegu, gdyż są to ludzie tak samo jak my i mają "takie same prawa"(wg mnie mają tu lepiej niż duża część rodzin polskich. Żyją ponad stan, gdy dużo polaków musi sie zapożyczać, żeby kupić chleb czy mleko i komu bardziej pomaga MOPS??)

ewcia335 napisał/a:
NIe ma?A ja uważam że jest sporo, i mysle że tak jak"my" myślimy o Romach tak myślą np.Anglicy o Polakach przyjeżdżających do Anglii! Jesteśmy tak samo postrzegani, np. że Polacy to złodzieje....


Takich Polaków może być sporo, nawet więcej niż romów, ale sprawdz ich % udział w społeczeństwie i przyrównaj do % udziału "złych" Romów w ich "społeczństwie". Np Anglicy szanują i mająw większości dobre zdanie o polakach, gdyż ci jak wiadomo sąpracowici i nie szkodzi, że czas od czasu sobie wypija. Anglicy za takich jak "my" uważamy Romów uważają .....Romów, Kurdów i Afganistańczyków. Z budżetu Angli pieniądze także idą napomoc Romom, którzy pózniej rozbijają się BMW czy Mercedesami, gdzie Polacy pracują poconajmniej 8-10 h dziennie, żeby przyslać rodzinie do polski zarobione pieniądze.

Jamps napisał/a:
po drugie: Yasiu, zamiast ostrzegać ewcię355 za jej jedną, w sumie niewinną i wyraźnie zaznaczoną prowokację, powinieneś dać poważne ostrzeżenie kilku wypowiadającym się, którzy wyraźnie określili się jako RASIŚCI; bo nie da się inaczej nazwać takich wypowiedzi jak te przeważające na początku dyskusji


Yasiu jest tu adminem i wg mnie to on najbardziej wie za co powinien ostrzegać.

ewcia335 napisał/a:
yasiu napisał/a:
Teraz zapytam osoby które twierdzą że jestem rasistą, czy gdy Rom pluje i wyzywa Polaka to jest ok a gdy ja chcę to zrobić jestem rasistą? i jeszcze w dodatku pójdę siedzieć za jakieś głupie przepisy.

No niby nie, to jest obrona. Ale chyba nie bedziesz postępował tak jak oni? Oni Cię oplują to Ty ich też....to trochę dziecinne


Tak skoro to jest dziecinne lepiej dać się opluć jeszcze ze 2 razy i nastawić im policzek. Skoro sątak samo ludzmi jakmy niech chociaż starają się tak zachowywać. Prawo powinno ich obejmować tak jak każdego innego. Tyle ode mnie.
0 UP 0 DOWN
 
blaster 



Zaproszone osoby: 10
Wiek: 39
Dołączył: 26 Kwi 2006

UP 138 / UP 192


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-05-17, 10:54   

Junikoks napisał/a:
Tak skoro to jest dziecinne lepiej dać się opluć jeszcze ze 2 razy


ta na bank :P odrazu bomba za takie coś... niema lekko
0 UP 0 DOWN
 
KtOŚ 
<--(x_x)-<<



Wiek: 37
Dołączył: 10 Kwi 2006

UP 18 / UP 25


Skąd: a domyśl się :P

Wysłany: 2007-05-17, 13:43   

blaster napisał/a:
ta na bank :P odrazu bomba za takie coś... niema lekko


blaster, bez przesady, bez zbędnej agresji, a co do Cyganów (nie chodzi mi o normalnych Romów).....to niestety NASZE KOCHANE PAŃSTWO musi się za to wziąć (od strony prawnej) i rozwiązać ten problem.....bo nie może być tak, że "wieczni tułacze" pojawiają się i robią zamęt oraz znajdują się ponad prawem....co jak co, ale w państwie nie powinno być podziału na polaków (celowo z małej) i Romów, którzy mają większe przywileje od rdzennych mieszkańców tego kraju...i to się musi zmienić.

Romowie powinni dostać wybór: To jest Nasz Kraj i Nasze reguły.....czyli chcesz żyć w Naszym społeczeństwie, to się dostosuj i weź do roboty i żyj normalnie w zgodzie z resztą (poznałem kiedyś kilku takich ROmów)........a nie rób syf i drzyj się wniebogłosy, że to dyskryminacja...

czyli TAK dla Uczciwych Romów.........NIE dla "cyganerii"
0 UP 0 DOWN
 
martika 
...



Wiek: 37
Dołączyła: 26 Kwi 2006

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-05-17, 14:07   

a nie uwazacie ,ze u nas w Brzegu jest ich wiecej niz w innych miastach? bo mi sie tak jakos dziwnie wydaje... chyba,ze w innych miastach sa spokojniejsi,mniej rzucajacy sie w oczy,albo nie wychodza z domow?
0 UP 0 DOWN
 
blaster 



Zaproszone osoby: 10
Wiek: 39
Dołączył: 26 Kwi 2006

UP 138 / UP 192


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-05-17, 14:09   

Ktosiu no nie pluną by ci w twarz to co dałbyś mu się opluć w 2 policzek ? no na bank :)

ja nie sugeruje nikomu ale ja bym tak postąpił bo nie dam sobie w kasze dmuchać tym bardziej osobą które nie szanują innych
0 UP 0 DOWN
 
Araim 
Angels sword



Wiek: 39
Dołączył: 05 Kwi 2006

UP 2 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-05-17, 15:08   

Ewcia mozesz pisać o 2 - 3 romach porzadncyh... ale chyba na 500 mieszkajaych w Brzegu... !!

Nie wiem kto Ci klapki na oczy nałożył ale możliwe że podejdzie do Ciebie kiedys grupka Romow i poproszą o Twoją torebke a nastepnie udadza sie do domu na zasłuzony odpoczynek....


P.s. Yasioo akcja z Romami w pociagu trwa do dzis :)
0 UP 0 DOWN
 
verbeina 



Zaproszone osoby: 5
Wiek: 34
Dołączyła: 03 Kwi 2007

UP 13 / UP 3


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-05-17, 15:51   

Junikoks napisał/a:
Tak skoro to jest dziecinne lepiej dać się opluć jeszcze ze 2 razy i nastawić im policzek. Skoro sątak samo ludzmi jakmy niech chociaż starają się tak zachowywać. Prawo powinno ich obejmować tak jak każdego innego. Tyle ode mnie.
DZIEKI ZA UDZIAŁ W DYSKUSJI :!: ! Ale nie musisz czepiać się moich wypowiedzi... :twisted:

Araim napisał/a:
Nie wiem kto Ci klapki na oczy nałożył ale możliwe że podejdzie do Ciebie kiedys grupka Romow i poproszą o Twoją torebke a nastepnie udadza sie do domu na zasłuzony odpoczynek....


Przykro mi, lecz nie mam klapek na oczach, tylko poprostu mam swoje zdanie i nei lubie jak inni narzucają mi swoje. Poza tym czy miałeś kiedyś sytuacje podobną do tej z torebka? Nie sądze żeby coś takiego miało miejsce, może faktycznie czasem proszą o pieniądze ale nie o torebki! :x
0 UP 0 DOWN
 
Viktoria 


Wiek: 67
Dołączyła: 10 Kwi 2007

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2007-05-17, 16:38   

Zgadzam się całkowicie z dwiema osobami co mają takie same poglądy na ten temat jak ja. I tu wyróżniam Yasia i KtOŚe. Jak podkreśliłam wcześniej nie jestem rasistką. Wiem, że mają swoją kolorową kulturę i sielankowe życie w genach! Ale jeżeli decydują się na zamieszkanie w Polsce to niestety muszą przyjać nasze prawa i zasady! Widzę że jest parę obrońców ale pewnie i im się nie podoba,że Romowie swoje zasady wprowadzają do Polski(i tu myśle o małżeństwach w wieku 15 lat)ale to tylko kropla w morzu...Moze tak że przytoczę tu jedną sytuację co zdarzyła się na skwerku przy ratuszu,gdzie mojego przyjaciela dwie małe cyganki przezwały tu cytuję"Ty białasie kutasie" a to za to,że nie dostały 50gr. bo za co? I jak sądzicie co można takim dzieciakom zrobic? Bo nie można używać przemocy a to nic innego :mlotek2: tylko :mlotek2:
0 UP 0 DOWN
 
Silke 
wodniczek szuwarek :D



Wiek: 37
Dołączyła: 28 Kwi 2007

UP 2 / UP 0



Wysłany: 2007-05-17, 17:14   

Oni powinni mnieć swój kraj, a jeżeli są w Polsce to winni są jej jakiś szacunek!

Po pierwsze taki blad gramatyczny,ze az mi sie slabo zrobilo.Co do reszty wypowiedzi to jednak zakrada sie tam nutka rasizmu,bo takie tlumaczenie,ze biora zapomogi,wcale mnie nie przekonuje ,zwlaszcza,ze wielu Polakow wyjezdza za granice i tez nie ma pracy i zebrze i inne tego typu historie,zdaje sobie,ze nie kazdy Rom jest swiety,ale dlaczego ludzie jestescie tacy pelni nienawisci?! :shock: Po za tym nie zauwazylam,zeby wprowadzali swoje zwyczaje,bo nigdy nie widzialam zadnego 15-latka bioracego slub...taka ich tradycja i mi to nie przeszkadza,niech sobie robia co chca w swoim srodowisku,taka tradycja i juz...a my robimy pisanki na Wielkanoc i nikt nas nie potepia :D
0 UP 0 DOWN
 
Silke 
wodniczek szuwarek :D



Wiek: 37
Dołączyła: 28 Kwi 2007

UP 2 / UP 0



Wysłany: 2007-05-17, 17:15   

Ups cos mi sie zle skopiowalo,ale to pierwsze zdanie nalezy do Viktorii :D
0 UP 0 DOWN
 
yasiu 
Główny nadzorca



Wiek: 40
Dołączył: 13 Kwi 2005

UP 416 / UP 127


Skąd: Michałowice / Brzeg

Wysłany: 2007-05-17, 17:17   

Ślub biorą już w wieku 12 lat co w Polsce jest zabronione prawem, zresztą jest to kolejna rzecz gdzie są ponad prawem.
0 UP 0 DOWN
 
karlik6663 
Jungeyoung



Wiek: 37
Dołączył: 16 Mar 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Ostrzeżeń:
 3/4/6
Wysłany: 2007-05-17, 17:37   

hmm też sie wypowiem, może ta kupa na parkiecie to też obyczaj:D
Troche mnie irytuje jak ida całą zgraja i głośno gadaja ale zazwyczaj coś w rodzaju atataja :lol: Nie ma co sie dziwiić są też, tacy pożądniejsi cyganie, nie jeden z nich był jakiś czas w Ameryce, w sumie ekterminacja dotyczyła tak jak ich i nas i inne słowiańskie ... np Łotysze. Jesli chodzi o jałmużne to oni mi nie wyglądają na muzułmanów, chyba pomyli Kraje i nie ten naród.Chyba ich w brzegu jest mało bo ciągle te same twarze, nawet z 100 nie będzie , poprawcie mnie jesli sie myle, a że złodzieje...it sie słyszy a tak pozatym nic do nich nie mam puki mam rente...hehehe :D
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: brzegu, co, powiesz, romach


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 36
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu