Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: smooth
2007-06-13, 12:09
Co powiesz o ROMACH w Brzegu ?
Autor Wiadomość
blaster 



Zaproszone osoby: 10
Wiek: 39
Dołączył: 26 Kwi 2006

UP 138 / UP 192


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-05-16, 14:56   

alferx napisał/a:
Pozostaje znów pojechać do Oławy i napisać na murze "Brzescy cyganie mają w d... Skinów z Oławy"


dobre :D hehehe alfer skąd ty masz takie pomysły :> już próbowałeś ? :)
0 UP 0 DOWN
 
verbeina 



Zaproszone osoby: 5
Wiek: 34
Dołączyła: 03 Kwi 2007

UP 13 / UP 3


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-05-16, 15:28   

alferx napisał/a:
Pozostaje znów pojechać do Oławy i napisać na murze "Brzescy cyganie mają w d... Skinów z Oławy"



Napisales tak, jakbyś już to kiedyś zrobił...Mam racje?
Moim zdaniem to jest bardzo wredne... :x
0 UP 0 DOWN
 
print26 


Wiek: 69
Dołączył: 12 Lis 2006

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2007-05-16, 15:41   Odpowiedz na pytanie co wiem o Romach?

Co wiem o Romach??

Wiem dużo, z tym że same najgorsze rzeczy. Bo brzescy Romowie, to cygańskie fachudry, moczymordy, flejtuchy, brudasy. Mogłbym wymienić jeszcze parę przymiotników na ich temat, ale uważam że te już oddają prawdziwą opinię o nich, zaznaczam że chodzi o Romów brzeskich. Innych nie znam. Na potwierdzenie mojej opinii o nich wystarczy przejść się na ul. Zakonnic, na ul. Dzierżonia /na końcu ulicy/ na parking przy ul. Reja zobaczyć te dzieci brudne, osmarkane i obdarte, które nachalnie proszą o pieniądze. Tylko o pieniądze, bo bułkę kupioną w piekarni u Cupera wyrzucą.
Tam gdzie mieszkają, to chlew. Sasiedzi wszystko muszą zamykać na cztery spusty, bo inaczej zaraz zginie.
To jest faktyczny obraz brzeskiego Roma-cygana.
Dziwię się tylko, dlaczego nikt z kompetentnych władz nie zainteresuje się za co oni ciągle piją??

Wszystkich, tych którzy są innego zdania na temat brzeskich Romów odsyłam pod wskazane adresy, i nie tylko tam, czyli wszędzie gdzie mieszkają / w Brzegu/
0 UP 0 DOWN
 
verbeina 



Zaproszone osoby: 5
Wiek: 34
Dołączyła: 03 Kwi 2007

UP 13 / UP 3


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-05-16, 15:52   

print26 napisał/a:
ul. Dzierżonia /na końcu ulicy/ na parking przy ul. Reja


Ja jestem innego zdania i nikt mnie nie przekona, może i faktycznie na tych ulicach tak jest, ale nie oceniajmy odrazu wszyskich istnieją bowiem w Brzegu również porządni i przykładni Romowie. Uważam też, że od nich możemy się wiele nauczyc, ponieważ mają bogatą kulturę i naprawde potrafią sie wspaniale bawić. Ja osobiście nie mam nich do cyganów, znam wielu i ich szanuje.
0 UP 0 DOWN
 
alferx 



Wiek: 51
Dołączył: 11 Cze 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-05-16, 15:53   

ewcia335 napisał/a:
Napisales tak, jakbyś już to kiedyś zrobił...Mam racje?

Napisałem tak bo słyszałem, że kiedyś już taka akcja miała miejsce ;)

ewcia335 napisał/a:
Moim zdaniem to jest bardzo wredne... :x

Podobnie jak wredne jest ich zachowanie i zasłanianie sie prawami mniejszości.

Oczywiście mówię tu o tych cyganach, którzy mają gdzieś innych mieszkańców i uważają, że są nietykalni.
Mieszkając na Dzierżonia trochę sie tego pooglądałem i nasłuchałem (zwłaszcza w ni wypłat zasiłków) ale od tej złej strony. Choć przyznam, że są i porządni romowie.
0 UP 0 DOWN
 
steve 
w.w.j.d??



Zaproszone osoby: 4
Wiek: 38
Dołączył: 25 Kwi 2005

UP 6 / UP 2


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-05-16, 15:57   

ewcia335 napisał/a:
Ja jestem innego zdania i nikt mnie nie przekona, może i faktycznie na tych ulicach tak jest, ale nie oceniajmy odrazu wszyskich istnieją bowiem w Brzegu również porządni i przykładni Romowie. Uważam też, że od nich możemy się wiele nauczyc, ponieważ mają bogatą kulturę i naprawde potrafią sie wspaniale bawić. Ja osobiście nie mam nich do cyganów, znam wielu i ich szanuje.


sorki, ale myślę, że się mylisz :/

ostatnio Romowie zrobili sobie imprezkę w Herbowej... bylem tam podczas tej imprezy i naprawdę to co Ty piszesz teraz to jakby jakieś bzdury...

Prawdopodobnie byli tam wszyscy Romowie z Brzegu, latali, szaleli, pili, swoje kobiety bili... ktoś nawet się zesral w glównej sali. Zostawili po sobie balagan i taki śmierdzący zapach, że szok :/ po prostu szkoda gadać...
0 UP 0 DOWN
 
blaster 



Zaproszone osoby: 10
Wiek: 39
Dołączył: 26 Kwi 2006

UP 138 / UP 192


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-05-16, 15:59   

steve napisał/a:
ostatnio Romowie zrobili sobie imprezkę w Herbowej... bylem tam podczas tej imprezy i naprawdę to co Ty piszesz teraz to jakby jakieś bzdury...

Prawdopodobnie byli tam wszyscy Romowie z Brzegu, latali, szaleli, pili, swoje kobiety bili... ktoś nawet się zesral w glównej sali. Zostawili po sobie balagan i taki śmierdzący zapach, że szok po prostu szkoda gadać...



wiem coś na ten temat :P ponieważ wszysycy goście z herbowej (nie romowie) chodzili do toalety na stacje paliw shell.. ponieważ w toalecie herbowej niedało się raz wejść 2 był taki smród że odrazu zwracało sie jedzie z rana :/ o klocku na sali też słyszałem ... paranoja
0 UP 0 DOWN
 
verbeina 



Zaproszone osoby: 5
Wiek: 34
Dołączyła: 03 Kwi 2007

UP 13 / UP 3


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-05-16, 16:00   

steve napisał/a:
sorki, ale myślę, że się mylisz


Spoko,każdy ma swoje zdanie-nie interesuja mnie twoje poglądy bo i tak mnie nimi nie przekonasz. Widziales raz ich zachowanie i myslisz ze juz wiesz wszystko na ich temat i na temat ich kultury...nieprawda! :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
0 UP 0 DOWN
 
steve 
w.w.j.d??



Zaproszone osoby: 4
Wiek: 38
Dołączył: 25 Kwi 2005

UP 6 / UP 2


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-05-16, 16:54   

ewcia335 napisał/a:
Widziales raz ich zachowanie i myslisz ze juz wiesz wszystko na ich temat i na temat ich kultury


wedlug mnie oni nie mają swojej kultury... :) a widzialem kilka innych rzeczy, tak samo jak inni :) a Twojego zdania nie chce zmieniać, może znasz jakiś Cyganów nie z Brzegu... nie wiem i też mnie to nie obchodzi.
0 UP 0 DOWN
 
Viktoria 


Wiek: 67
Dołączyła: 10 Kwi 2007

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2007-05-16, 17:02   

alferx napisał/a:
Pozostaje znów pojechać do Oławy i napisać na murze "Brzescy cyganie mają w d... Skinów z Oławy

Racja ja tak,że za tym przystaję. Właśnie maszeruje po farbę bo ponoć skutkuje :lol: :D
0 UP 0 DOWN
 
verbeina 



Zaproszone osoby: 5
Wiek: 34
Dołączyła: 03 Kwi 2007

UP 13 / UP 3


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-05-16, 17:19   

steve napisał/a:
może znasz jakiś Cyganów nie z Brzegu


Oj z Brzegu także więc srogo się mylisz

steve napisał/a:
wedlug mnie oni nie mają swojej kultury...


No ciekawe, piszesz jakbyś znał wszystkich Cyganów i cholernie uogólniasz, nie podoba mi się to. Znasz tylko tych "złych" , tak zwane czarne owce w rodzinie i na tej podstawie oceniasz. Następnym razem napiszesz może że skoro zobaczyłeś żula - Polaka na ulicy to wszyscy Polacy piją ? Weź się zastanów nad swoimi słowami.

I w ogóle chyba nie znasz definicji słowa kultura (szczegónie ten fragment przeczytaj- "Kultura społeczna: wierzenia, normy moralne, ideologia, uczestnictwo w życiu kulturalnym; " )

Dalej uważasz że nie mają kultury? Ciekawe stwierdzenie tylko nie do końca przez Ciebie przemyślane


Steve napisał/a:
ostatnio Romowie zrobili sobie imprezkę w Herbowej... bylem tam podczas tej imprezy i naprawdę to co Ty piszesz teraz to jakby jakieś bzdury...


Steve napisał/a:
Prawdopodobnie byli tam wszyscy Romowie z Brzegu, latali, szaleli, pili, swoje kobiety bili... ktoś nawet się zesral w glównej sali. Zostawili po sobie balagan i taki śmierdzący zapach, że szok po prostu szkoda gadać...


Wszyscy? A to ciekawe, snujesz domysły jakbyś miał statystykę w rękach pisząc to.
Napisałeś tak jakbyś znał wszystkich i jakby wszyscyli byli źle, niedobry brzydcy i w ogóle beee....

Sorki za :offtopic: , który teraz popełnię:

A teraz mała prowokacja dedykowana specjalnie dla Ciebie, Steve

Znam kilka osób, które mają nick Steve , każdy z nich jest brudasem, awanturnikiem. Więc myślę, że i Ty taki jesteś. Co Ty na to?
0 UP 0 DOWN
 
yasiu 
Główny nadzorca



Wiek: 40
Dołączył: 13 Kwi 2005

UP 416 / UP 127


Skąd: Michałowice / Brzeg

Wysłany: 2007-05-16, 17:23   

ewcia335, pracujesz w stronę ostrzeżenia ostatnim swoim zdaniem.

Ja mam też bardzo złe zdanie o Brzeskich Cyganach. Później opiszę jak to wygląda z mojego punktu.
0 UP 0 DOWN
 
steve 
w.w.j.d??



Zaproszone osoby: 4
Wiek: 38
Dołączył: 25 Kwi 2005

UP 6 / UP 2


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-05-16, 17:31   

ewcia335 napisał/a:
A teraz mała prowokacja dedykowana specjalnie dla Ciebie, Steve

Znam kilka osób, które mają nick Steve , każdy z nich jest brudasem, awanturnikiem. Więc myślę, że i Ty taki jesteś. Co Ty na to?



hehe :) nie wiem, chyba masz jakąś rodzinę Romów jak już takie coś do mnie piszesz :) nick steve brudas i awanturnik podoba mi się :)

ewcia335 napisał/a:
No ciekawe, piszesz jakbyś znał wszystkich Cyganów i cholernie uogólniasz, nie podoba mi się to. Znasz tylko tych "złych" , tak zwane czarne owce w rodzinie i na tej podstawie oceniasz. Następnym razem napiszesz może że skoro zobaczyłeś żula - Polaka na ulicy to wszyscy Polacy piją ? Weź się zastanów nad swoimi słowami.


nie ma dobrych cyganów w Brzegu, jakoś trudno ich zobaczyć na brzeskich ulicach, ale nie dziwie się...

ewcia335 napisał/a:
Dalej uważasz że nie mają kultury? Ciekawe stwierdzenie tylko nie do końca przez Ciebie przemyślane


dalej tak uważam, że nie mają kultury! Bardziej odgapiają od nas niż sami coś posiadają.

ewcia335 napisał/a:
Wszyscy? A to ciekawe, snujesz domysły jakbyś miał statystykę w rękach pisząc to.
Napisałeś tak jakbyś znał wszystkich i jakby wszyscyli byli źle, niedobry brzydcy i w ogóle beee....


żadne domysly, tylko fakty :) I wlaśnie jedna nauka dla Ciebie, jak cyganie robią imprezkę to na nią przyjeżdźają wszyscy, którzy mieszkają w okolicy :) takie wspólne zabawy organizowane przez jedną osobę... teraz pytanie skąd biorą kasę??

pozdrawiam ewcia i nie denerwuj się tak :)
0 UP 0 DOWN
 
Katarzyna_26 



Wiek: 44
Dołączyła: 02 Sie 2005

UP 36 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-05-16, 18:17   

Ja uważam, że Romowie mają takie samo prawo żyć jaki i my, jednak to co się im należy od państwa to przegięcie.

Szkoła ma obowiązek podać ile ma romskich dzieci w placówce, określić koszt podręczników i przyborów szkolnych przypadających na jedno dziecko i......

wszystkie romskie dzieci dostają wszystko za friko :(
0 UP 0 DOWN
 
bartoszek 


Wiek: 35
Dołączyła: 30 Gru 2006

UP 1 / UP 0



Ostrzeżeń:
 4/4/6
Wysłany: 2007-05-16, 18:35   

ja z własnego doświadczenia zawodowego wiem iż

Ci porządni Romowie a tacy są naprawdę w Brzegu <ulica Piastowska gdzie tacy mieszkają>

ale niestety większość Rybackiej to już przegięcie...... zresztą brzescy Romowie są widoczni we Wrocławiu gdzie dosłownie żebrzą.... to jest stała ekipa kobiet z wózkami i małyi dzieciakami którzy po polsku znają pewnie tylko "ma pan 50 groszy"

przegięciem dla mnie natomiast jest taki jeden z wyglądu 20 latek ma napewno.... średneigo wzrostu.... który potrafi człowieka dosłownie opluc gdy nie da mu 20 groszy... taką sytuację widziałem na dworcu we Wrocławiu.... ja w takiej sytuacji gdybym był na miejscu tego Pana który został opluty napewno bym nie wykrzykiwał Policja... tylko porzadnie mordę obił....

dla mnie osobiście powinno im się Państwo stworzyć gdzieś na dalekiej Syberii i byłby spokój... widział ktoś kiedyś Cygana pracującego..... z tych mniej porządnych ... bo ja nie...
no ale cóż.... MOPS płaci a resztę się zebry....

popiep.rzone to polskie prawo jest :!:
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: brzegu, co, powiesz, romach


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 36
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu