Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: smooth
2007-06-13, 11:09
Co powiesz o ROMACH w Brzegu ?
Autor Wiadomość
mystery 



Wiek: 41
Dołączyła: 13 Lip 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-06-10, 09:08   

yasiu napisał/a:
Nazywanie kogoś rasistą chyba też nie jest na miejscu, Romowie też są w takim bądź razie rasistami napadając na Polaków.
no tak jeśli taka napaść jest na tle rasowym... a jesli taki ktoś napadnie Cię z zamiarem zwykłej kradzieży a ty byłeś tak jakby przypadkową osobą? trudno mówić tu o rasiźmie. Ze strony Polaków sprawa wygląda trochę inaczej. Jak sami widzicie w tym temacie Ci którzy zostali napadnięci przez Romów "psioczą" na całą społeczność romską ... ale zapewne niektórzy napadnięci, pobici lub okradzeni byli też przez Polaków ... i jakoś wtedy nie wyklinają na wszystkich Polaków dookoła.

smooth napisał/a:
niemniej jednak jeśli mam sobie wyobrazić hipotetyczną sytuacje, kiedy którychś z moich członków rodziny, tudzież ja stają się obiektem agresywnego zachowania ze strony "cygana" to przyznam się otwarcie, że tak zwany but jest wysoce prawdopodobny.

Wnioskuję z tego że mamy już zakodowany taki mieszczański uraz do mniejszości... z powodu negatywnych opinii, którą słyszymy wszędzie. A jeśli dojdą do tego pieniądze z opieki społecznej i takie tam to już naprawdę nienawiść sięga zenitu.
Ale czy ktokolwiek z was zainteresował się sprawę jakim cudem romskie rodziny dostają pomoc społeczną od państwa? Przeciez nie dostaje jej taki odpowiednik romski bartoszka czyli mężczyzna, mniemam że bezdzietny, po studiach i takie tam .. tylko młode matki na dzieci, czy tam rodziny zastępcze.
ps . podałam przykład bartoszka bo wcześniej się wypowiadał że też chciał by dostac :-P
0 UP 0 DOWN
 
yasiu 
Główny nadzorca



Wiek: 40
Dołączył: 13 Kwi 2005

UP 416 / UP 127


Skąd: Michałowice / Brzeg

Wysłany: 2007-06-10, 09:25   

Nie tylko dzieci otrzymują pomoc z MOPSU, z czego się orientuję osoby dorosłe również otrzymują pomoc finansową, ale głównie większe pieniądze otrzymują dzieci ( dlatego mają ich aż tyle ). Jak mi urodzi się niebawem dziecko to też dostanę prawie 1000 zł miesięcznie na utrzymanie jego? Nie i to nie jest sprawiedliwe, bo gdybym miał dostawać takie pieniądze, narobił bym dzieci i żył z zasiłków.

mystery napisał/a:
yasiu napisał/a:
Nazywanie kogoś rasistą chyba też nie jest na miejscu, Romowie też są w takim bądź razie rasistami napadając na Polaków.

no tak jeśli taka napaść jest na tle rasowym... a jesli taki ktoś napadnie Cię z zamiarem zwykłej kradzieży a ty byłeś tak jakby przypadkową osobą? trudno mówić tu o rasiźmie.


I tu się nie zgodzę, nie jestem rasistą i nigdy nie przeszkadzał mi kolor skóry cy też jakiekolwiek inne rzeczy. Dla mnie ważne są fakty sam osobiście widziałem tylko tych złych romów więc na temat dobrych się nie wypowiadam bo nie słyszałem o ich zachowaniu. Po za tym wypowiadam się na temat ich zachowania i negatywny stosunek nie klasyfikuje mnie jako rasista, co innego gdybym mówił o ich kolorze skóry, wtedy możecie mnie nazwać rasistą, inaczej sobie wypraszam.

Jeszcze pytanie czy ci dobrzy romowie to ci co jeżdżą nowym Mercedesem i BMW wysokiej klasy?


Jeżeli tak to zachowanie ich też jest bardzo aroganckie, gdyż potrafią się zatrzymać autem blokując całkowicie ruch i rozmawiać dość długo ze znajomym który zatrzymał się obok niego. Jak ktoś zwróci uwagę jest krzyk ( i z powodu cenzury nie użyję określeń ). Kolejne pytanie czy skoro stać ich na takie auta jakim prawem nadal otrzymują zapomogi?

Polak otrzyma zapomogę jak jego zarobki są naprawdę mizerne w przeliczeniu na osobę, i otrzyma dosłownie grosze. I kolejna ciekawostka tym razem z Opola to te tzw rodziny zastępcze. W Opolu jest kilka pałacyków wybudowanych nie tak dawno. Mieszkają w nich Romowie w bardzo dużych ilościach ( pałacyki są duże i bardzo ładne, utrzymane i czyste ). Jak się okazuje ( znajoma myła tam okna ) mieszkają w tych pałacach Romowie którzy i tak potrafią wygonić dzieci na żebry po mieście. Dla nich najważniejsze jest to aby mieć $$$ więc dzieci żebrają, za dzieci dostają kasę z Mopsu a sami jak alfonsi jeżdżą luksusowymi autami po mieście sprawdzając czy dziecko akurat nie robi czegoś innego jak zbieranie na ich "potrzeby"


I gdzie tu normalność?
0 UP 0 DOWN
 
mystery 



Wiek: 41
Dołączyła: 13 Lip 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-06-10, 09:51   

yasiu napisał/a:
z czego się orientuję osoby dorosłe również otrzymują pomoc finansową,
ale nie masz pewności.. to sa tylko domysły, może przydało by sie popytac pracowników MOPSu, żeby nie było wątpliwośc.
yasiu napisał/a:
Jak mi urodzi się niebawem dziecko to też dostanę prawie 1000 zł miesięcznie na utrzymanie jego?
no włąśnie jak tobie sie urodzi... ale ty nie jestes potencjalną osobą, która potrzebujemy pomocy z MOPSu i masz już zapewne stałe wynagrodzenie.
0 UP 0 DOWN
 
aghta 



Zaproszone osoby: 1
Wiek: 41
Dołączyła: 01 Lip 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-06-10, 09:51   

yasiu napisał/a:
Jak mi urodzi się niebawem dziecko to też dostanę prawie 1000 zł miesięcznie na utrzymanie jego? Nie i to nie jest sprawiedliwe, bo gdybym miał dostawać takie pieniądze, narobił bym dzieci i żył z zasiłków.


To trochę nielogiczne, wnioskuję z twojej wypowiedzi, że jeśli romska kobieta urodzi dziecko (jedno dziecko, pierwsze dziecko!!) od razu, bez gadania otrzymuje 1000 zł miesięcznie na dziecko. to raczej tak pięknie nie wygląda. Ten tysiączek podejrzewam jest za dziesiątkę dzieci:).
Teraz haczyk, Yasiu, gdzie znajdziesz kobietę, która urodzi ci dziesięcioro dzieci w ciągu np. 10 lat:P
0 UP 0 DOWN
 
yasiu 
Główny nadzorca



Wiek: 40
Dołączył: 13 Kwi 2005

UP 416 / UP 127


Skąd: Michałowice / Brzeg

Wysłany: 2007-06-10, 10:37   

mystery napisał/a:
no włąśnie jak tobie sie urodzi... ale ty nie jestes potencjalną osobą, która potrzebujemy pomocy z MOPSu i masz już zapewne stałe wynagrodzenie.


Tak mam stałe wynagrodzenie i faktycznie nie potrzebuję tej pomocy, chodzi mi o romów jeżdżących super brykami za setki tysięcy czasami, na to mają kasę a na życie nie? Czegoś tu nie rozumie.
0 UP 0 DOWN
 
mystery 



Wiek: 41
Dołączyła: 13 Lip 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-06-10, 10:44   

yasiu napisał/a:
chodzi mi o romów jeżdżących super brykami za setki tysięcy czasami, na to mają kasę a na życie nie? Czegoś tu nie rozumie.
no nie uogólniajmy .. po pierwsze nie wiesz czy dokładnie oni korzystają z pomocy społecznej, a poza tym młode kobiety z dziećmi raczej nie jeżdżą tymi autami .. a o nich tu mowa
0 UP 0 DOWN
 
aghta 



Zaproszone osoby: 1
Wiek: 41
Dołączyła: 01 Lip 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-06-10, 10:46   

yasiu napisał/a:
chodzi mi o romów jeżdżących super brykami za setki tysięcy czasami, na to mają kasę a na życie nie? Czegoś tu nie rozumie.


Ale to chyba nie nasza sprawa, co robią z pieniędzmi z zasiłku. W sumie pewne organy prawa powinny się zainteresować, jak dzieci romskie są wychowywane i w jakich warunkach żyją. Ale co, będziemy donosić.

Podejrzewam, że dużo z brzeskich Romów, ma krewnych za granicą, m.in. w Anglii, stąd zapewne dostatnie życie tych niektórych w Brzegu, ale dlaczego mamy im wytykać ich zagraniczne zarobki, skoro dużo Brzeżan - Polaków, również pracuje za granicą i przesyła pieniądze swoim rodzinom,a ci dodatkowo jeszcze żyją z zasiłków. Raczej to norma w dzisiejszych czasach.

A co do zachowania niektórych Romów, również spotkałam się z przejawami chamstwa i złodziejstwa z ich strony!! I takie wyczyny nie wzięły się z ich kultury, a z wychowania i perfidii konkretnej osoby. I uważam, że takimi osobami powinna zainteresować się policja i potraktować jak Polaka!
Ostatnio zmieniony przez aghta 2007-06-10, 10:53, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
yasiu 
Główny nadzorca



Wiek: 40
Dołączył: 13 Kwi 2005

UP 416 / UP 127


Skąd: Michałowice / Brzeg

Wysłany: 2007-06-10, 10:48   

mystery napisał/a:
no nie uogólniajmy .. po pierwsze nie wiesz czy dokładnie oni korzystają z pomocy społecznej, a poza tym młode kobiety z dziećmi raczej nie jeżdżą tymi autami .. a o nich tu mowa


Czytałaś co pisałem wyżej? Dostają zapomogi gdyż mają dzieci ( i się należy ) faktycznie to matki dostają te zapomogi ale muszą je oddać tym co jeżdżą tymi furami ( ojcom ) Same nie mogą faktycznie jeździć tymi autami tylko razem z dziećmi muszą żebrać i po raz kolejny pytam Gdzie ta normalność?

Polskie prawo powinno obowiązywać wszystkich jednakowo !
0 UP 0 DOWN
 
mystery 



Wiek: 41
Dołączyła: 13 Lip 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-06-10, 10:59   

Cytat:
Polskie prawo powinno obowiązywać wszystkich jednakowo !
no i obowiązuje, prosze powiedz mi gdzie oni łamią prawo? że jezdzą autem? że dostają zapomogi?
ok, sytuacja niektórych romskich dzieci jest zła, to przyznam i za to powinno sie karac ich rodziców.
0 UP 0 DOWN
 
yasiu 
Główny nadzorca



Wiek: 40
Dołączył: 13 Kwi 2005

UP 416 / UP 127


Skąd: Michałowice / Brzeg

Wysłany: 2007-06-10, 11:09   

Żebranie w polsce jest przestępstwem, ukrywanie innych dochodów jest przestępstwem skarbowym, stosunki seksualne z nieletnimi są przestępstwem.
0 UP 0 DOWN
 
bekamsobie 


Wiek: 42
Dołączył: 21 Kwi 2006

UP 6 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-06-10, 11:09   

Chyba nie czytałaś całego tematu.
Wcześniej było, że nawet sami policjanci twierdzą, że jak złapią cygana na gorącym uczynku jak coś kradnie to nic mu praktycznie nie mogą zrobić bo natychmiast jest to traktowane jako dyskryminacja mniejszości narodowej.
0 UP 0 DOWN
 
Sawka 
Diablica [;



Zaproszone osoby: 5
Wiek: 34
Dołączyła: 14 Lip 2006

UP 1 / UP 1


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-06-10, 11:20   

yasiu napisał/a:
Jeżeli tak to zachowanie ich też jest bardzo aroganckie, gdyż potrafią się zatrzymać autem blokując całkowicie ruch i rozmawiać dość długo ze znajomym który zatrzymał się obok niego. Jak ktoś zwróci uwagę jest krzyk ( i z powodu cenzury nie użyję określeń ).


Mwa haha przypomniała mi się pewna sytuacja z Wrocławia. gdzie dwóch panów po 50-tce (Polaków) wyzywała się tak pięknie na ruchliwej ulicy że nawet ja tak daleko idąca słyszałam całą "rozmowę"
Zwyczajne ludzkie chamstwo drogowe. No i nie każdy Rom tak samo jak nie każdy Polak to robi


yasiu napisał/a:
Same nie mogą faktycznie jeździć tymi autami tylko razem z dziećmi muszą żebrać


i

yasiu napisał/a:
Gdzie ta normalność?

Polskie prawo powinno obowiązywać wszystkich jednakowo !


A powiedz mi gdzie Ty tu widzisz jakiekolwiek prawo. To jest ich własny, za...ny problem, który bynajmniej znam i z polskich przypadków, gdzie matka z ojcem pieniądze przeznaczone na dziecko wydaje na fajki i alkohol. Uważasz, że to zachowanie to tylko domena Romów?
0 UP 0 DOWN
 
mystery 



Wiek: 41
Dołączyła: 13 Lip 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-06-10, 11:20   

Cytat:
Żebranie w polsce jest przestępstwem, ukrywanie innych dochodów jest przestępstwem skarbowym, stosunki seksualne z nieletnimi są przestępstwem.

dopóki się tego nie udowodni ...
bekamsobie napisał/a:
Wcześniej było, że nawet sami policjanci twierdzą, że jak złapią cygana na gorącym uczynku jak coś kradnie to nic mu praktycznie nie mogą zrobić bo natychmiast jest to traktowane jako dyskryminacja mniejszości narodowej.
czytałam cały temat, nie wierzę w taki argument ... każdy musi ponieść konsekwencje ... wiec takie "gadanie"mnie nie przekonuje.
to są poprostu opowiastki, które idą z ust do ust
Ostatnio zmieniony przez mystery 2007-06-10, 11:22, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
yasiu 
Główny nadzorca



Wiek: 40
Dołączył: 13 Kwi 2005

UP 416 / UP 127


Skąd: Michałowice / Brzeg

Wysłany: 2007-06-10, 11:36   

Sawka, twoje przykłady wielce różnią się od tego co ludzie piszą o Romach. Podajesz przykłady z polakami ale:

- Nie mówię tu o tym że ktoś stoi i się kłóci na drodze tylko oni zatrzymują się żeby pogadać i w poważaniu mają to że inni chcą przejechać wyzywając ich.

Nie wiem skąd ta zawziętość bronienia nawet jak się nie ma racji. Pytanie kieruję do Sawki i Ewci, znacie się i czyżbyście miały bliższy kontakt z jakimś Romem, że za wszelką cenę bronicie całej populacji Romskiej? Wy podajecie przykład dwóch czy trzech Romów a reszta podaje przykład dziesiątek, więc chyba racjonalnie jest się w końcu przyznać, że większość Romów w Brzegu niestety jest zła.

Mystery udowodnić nie jest problem tylko każdy się boi że Sawka czy Ewcia nazwą wtedy tą osobę rasistą.
0 UP 0 DOWN
 
Sawka 
Diablica [;



Zaproszone osoby: 5
Wiek: 34
Dołączyła: 14 Lip 2006

UP 1 / UP 1


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-06-10, 11:50   

yasiu napisał/a:
Nie wiem skąd ta zawziętość bronienia nawet jak się nie ma racji.


Nie zakładaj że nie mam racji

Będę bronić każdego kto czyje imię jest znieważane przez osoby które rzeczywiście nie mają racji

yasiu napisał/a:
Mystery udowodnić nie jest problem tylko każdy się boi że Sawka czy Ewcia nazwą wtedy tą osobę rasistą.


Twój sposób zaprzeczania wszystkiego co piszę jest nie zbyt wygórowany

Ten temat jest bezsensu bo i tak skończy się na tym, że uznacie że Romowie są źli. Następny temat będzie dotyczył Murzynów, Żydów i skończy się tak samo


yasiu napisał/a:
Sawka, twoje przykłady wielce różnią się od tego co ludzie piszą o Romach


Nie, to wasze przykłady opisują zwykłą bezczelność ludzką, a nie są cechą jedynie Romów i nikogo więcej
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: brzegu, co, powiesz, romach


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,11 sekundy. Zapytań do SQL: 35
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu