Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Od Stowarzyszenia Modelarzy "Feniks"
Autor Wiadomość
Pan_Pasztet 



Wiek: 36
Dołączył: 10 Maj 2005

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg :)

Wysłany: 2007-05-12, 15:04   

Ja mam Pytanie ...

Jest tyle budynków pustych dlaczego nie zostaną wykorzystane??
Stowarzyszenie modelarzy Opolszczyzny "Feniks" potrzebuje miejsce na modelarnie??Dlaczego miasto nie może zapewnić godziwych warunków modelarzom?? Czy mają oni siedzieć pod domem pić piwo i szukać zaczepki?? Modelarnie byly miejscem spotkań ludzie poswecali swoj czas a teraz nawet nie mają gdzie sie spotkac :(
0 UP 0 DOWN
 
Roztropek 


Wiek: 73
Dołączył: 11 Sie 2006

UP 345 / UP 162


Skąd: tutejszy

Wysłany: 2007-05-13, 15:20   

Sprawę modelarstwa można podzielić na kilka aspektów:
1) w jakim celu ta zabawa?
2) skąd środki na materiały?
3) z czego fundusze miejskie na utrzymanie budynku?
Ad1) To nie zwykłe sklejanie sklejki czy kartonu. Na modelach potwierdza się skomplikowane obliczenia urządzeń pływających czy latających. To znakomite przygotowanie dla późniejszych studentów wielu kierunków politechniki. Zabicie czasu wolnego to w tym przypadku drobna sprawa. Nie wspomnę o współzawodnictwie i promowaniu regionu w przypadku udziałów w różnego rodzaju zawodach sportowych.
Ad2) Tu trudniej o odpowiedź, ale jeśli jest stowarzyszenie modelarzy to i pewnie jakieś środki na materiały mają.
Ad3) Tu doprawdy jest wiele możliwości. Wszelkie środki od tych na zwalczanie bezrobocia, czy różnic w rozwoju regionalnym poprzez te przeznaczone na pomoc rodzinie można, przy odrobinie dobrej woli, przeznaczyć na utrzymanie budynku, czy pomieszczeń przeznaczonych na ten cel.
To nie tylko DKW (oznaczenie poprzednika Trabanta d-dykta, k-klej, w-woda, ). Obecnie mieszkają w Brzegu absolwenci robotyki, którzy te kilka godzin w tygodniu, jak przypuszczam, mogliby poświęcić na pracę z młodszymi kolegami w konstrukcji małych robotów. To też modelarstwo na pograniczu z automatyką.
Ostatnio zmieniony przez Roztropek 2007-05-13, 15:34, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Lotnik 



Wiek: 41
Dołączył: 04 Lip 2006

UP 8 / UP 1


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-05-13, 20:26   

Roztropek napisał/a:
Obecnie mieszkają w Brzegu absolwenci robotyki, którzy te kilka godzin w tygodniu, jak przypuszczam, mogliby poświęcić na pracę z młodszymi kolegami w konstrukcji małych robotów
i do tego studenci i absolwenci lotnictwa :wink:
0 UP 0 DOWN
 
BeZet 



Wiek: 50
Dołączyła: 14 Mar 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: pewnie, że Brzeg

Wysłany: 2007-05-15, 07:44   

pasztet007 napisał/a:
Ja mam Pytanie ...

Jest tyle budynków pustych dlaczego nie zostaną wykorzystane??
Stowarzyszenie modelarzy Opolszczyzny "Feniks" potrzebuje miejsce na modelarnie??Dlaczego miasto nie może zapewnić godziwych warunków modelarzom?? Czy mają oni siedzieć pod domem pić piwo i szukać zaczepki?? Modelarnie byly miejscem spotkań ludzie poswecali swoj czas a teraz nawet nie mają gdzie sie spotkac :(


Ja natomiast mam prośbę. Proszę o bardziej szczegółowe wyjaśnienie.
Z tego postu nie wynika, czy i do kogo było skierowane wcześniej zapytanie w tej sprawie.
Czy decyzja była odmowna? Jaka była podstawa odmowy, itd?
Na tak postawione zarzuty nie mogę odpwiedzieć, nie znając konkretów.
Nie znam też odpowiedzi na pytanie, czy modelarze mają siedzieć pod domem i pić piwo?
Nie wiem, dlaczego i skąd wziął się problem. Dlatego bardzo proszę, aby bardziej precyzyjnie stawiać pytania, nie obrzucając, póki co, nikogo błotem...
Bardzo chętnie pomogę, tylko proszę mi trochę pomóc, wyjaśniając, o co tak naprawdę chodzi...
Pozdrawiam
0 UP 0 DOWN
 
Radek W. 



Wiek: 49
Dołączył: 21 Wrz 2005

UP 5 / UP 1


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-05-15, 14:03   

Ale modelarze się zwracali z jakąś prośba do kogokolwiek?
Czy może mieszkańcy miasta albo wadze mają skadać propozycje, im siedzącym na krawężnikach w stanie mocno już wskazującym na spożycie piwa, stan melancholiczny, weltschmerz oraz wielki smutek świata?

Chyba trzeba się zarejestrować jako stow., fundacja, opp i działać w swojej sprawie, ot i wszystko, poprosić miasto o nadzwyczajna obniżkę czynszu, wyremontować własnym środkami i zasiedlać, działać.
0 UP 0 DOWN
 
BeZet 



Wiek: 50
Dołączyła: 14 Mar 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: pewnie, że Brzeg

Wysłany: 2007-05-19, 09:55   

Czy jest szansa, że od osoby (osób) zainteresowanych otrzymam szczegółowe informacje w tej sprawie? Ponieważ, nie wiem, niestety, czy mam się tą sprawą zająć, czy sobie odpuścić...
Pozdrawiam modelarzy
0 UP 0 DOWN
 
Pan_Pasztet 



Wiek: 36
Dołączył: 10 Maj 2005

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg :)

Wysłany: 2007-08-03, 11:23   

Cytat:
Czy jest szansa, że od osoby (osób) zainteresowanych otrzymam szczegółowe informacje w tej sprawie? Ponieważ, nie wiem, niestety, czy mam się tą sprawą zająć, czy sobie odpuścić...
Pozdrawiam modelarzy



Stowarzyszenie dostalo pomieszczenie przy banku BGZ jednak po zimie nie dalo sie tam przebywac :(
teraz zostala rozwiazana modelarnia redukcyjna, jachtow tez jako tako nie ma zostala tylko lotnicza :(
z informacji jakie mam sa prowadzone rozmowy na temat pomieszczen w bylej szkole policyjnej

Modelarze to nie jest kilka starszych dziadkow klejących...
osoby te nie mają sie gdzie spotkać :(

Prezes Stowarzyszenia Modelarzy Opolszczyzny kilkakrotnie składał pisma z prośbą o znalezienie pomieszczeń...
Pozostaje tylko liczyć na UM. szkoda tylko ze do tej pory pomieszczenia które proponowano byly w stanie bardzo złym technicznie... MY jako modelarze nie mamy takich funduszy by z wlasniej kieszeni przeprowadzic remont takiego pomieszczenia :( niestety

Panie Roztropku wiem jak sprawa się przedstawia bo sam jestem modelarzem
kazda modelarnia robila skladki są one jednak nine wystarczajace na np. remont
Wszystkie narzedzia modelarskie modele farby kleje kupuje z wlasnej kieszeni
Instruktorzy pracuja spolecznie. Klejąc model nie tylko mamy stycznosc z dokladnymi obliczeniami co jest chyba wazniejsze człowiek pracuje nad sobą nad zachowaniem spokoju i wyrabia swoj charakter

Radek W. napisał/a:
Chyba trzeba się zarejestrować jako stow.

Chciałem podkreślić ze to nie modelarze się zwracają ale Stowarzyszenie Modelarzy Opolszczyzny "Feniks"



Radek W. napisał/a:
Ale modelarze się zwracali z jakąś prośba do kogokolwiek?
Czy może mieszkańcy miasta albo wadze mają skadać propozycje, im siedzącym na krawężnikach w stanie mocno już wskazującym na spożycie piwa, stan melancholiczny, weltschmerz oraz wielki smutek świata


nie wiem skąd takie kąśliwe uwagi prosze pokazać mi modelarza w stanie wskazującyn na chodniku...

Stowarzyszenie zwracało się z Prosbą KILKAKROTNIE !!!!!!


Liczymy na dobrą wolę Urzędu Miasta... :)
Ostatnio zmieniony przez Pan_Pasztet 2007-08-03, 11:27, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: modelarzy, od, quotfeniksquot, stowarzyszenia


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 25
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu